Обвиняема съм за шофиране след употреба на трева

  • 16 677
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 471
Прави сте, дами.
Скрит текст:
Но просто човек понякога чете такива хиперболи, че му идва  - макар да знае, че няма никъв шанс - да ви отрезви за миг поне.
Че днес ще е "половината заплата за цигари" (нищо че човекът работел на две места, съотв. едва ли е за 900 лв.), утре ще каже - ма той само пушеше, 100% от парите за цигари си даваше, хляб не ядеше, децата не поглеждаше....щеше да е смешно, ако не беше тъжно.

# 61
  • Мнения: 5 059
А да не говорим,че има и хора,които  пушат наистина ужасно много.Бившият ми шеф пушеше,ако искате вярвайте,по 7 кутии шарена карелия за денонощие.Казвам денонощие,защото той почти не спеше(на седмица да му се съберат 15-на часа сън).Имаше собствен бизнес човека и беше непрекъснато в работата.Ядове не липсваха и цигарите се пушеха по две на веднъж(къде на шега,къде истина).
Ако ги сметнем,това са над 1000 лв на месец.Никога не подценявайте един пушач! Wink

# 62
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А да не говорим,че има и хора,които  пушат наистина ужасно много.Бившият ми шеф пушеше,ако искате вярвайте,по 7 кутии шарена карелия за денонощие.Казвам денонощие,защото той почти не спеше(на седмица да му се съберат 15-на часа сън).Имаше собствен бизнес човека и беше непрекъснато в работата.Ядове не липсваха и цигарите се пушеха по две на веднъж(къде на шега,къде истина).
Ако ги сметнем,това са над 1000 лв на месец.Никога не подценявайте един пушач! Wink

Е поуляхте се, трябва на всяка 9-та минута да е лапал цигара Frowning

# 63
  • Мнения: 5 059
А да не говорим,че има и хора,които  пушат наистина ужасно много.Бившият ми шеф пушеше,ако искате вярвайте,по 7 кутии шарена карелия за денонощие.Казвам денонощие,защото той почти не спеше(на седмица да му се съберат 15-на часа сън).Имаше собствен бизнес човека и беше непрекъснато в работата.Ядове не липсваха и цигарите се пушеха по две на веднъж(къде на шега,къде истина).
Ако ги сметнем,това са над 1000 лв на месец.Никога не подценявайте един пушач! Wink

Е поуляхте се, трябва на всяка 9-та минута да е лапал цигара Frowning

Лапаше ги една след друга,устата му не оставаше празна.А понякога оставяше за момент някоя на пепелника,излизаше и палеше друга,а старата си догаряше на пепелника(тогава нямаше цигари,които сами гаснат).Реално не изпушваше и двете,но пари за цигари буквално се лееха.

# 64
  • Мнения: 9 688
Леле, колко сте прецизни.
Между другото, първия път спрях цигарите точно като изчислих колко пари съм дала за година, пушейки 2-3 кутии на ден и какво съм могла да  си купя с тях.

# 65
  • Мнения: 3 683
Леле, колко сте прецизни.
Между другото, първия път спрях цигарите точно като изчислих колко пари съм дала за година, пушейки 2-3 кутии на ден и какво съм могла да  си купя с тях.
Сподели какво си си купила с парите, икономисани от цигарите?
П.П. Пушач съм.

# 66
  • Мнения: X
Може би Ferrari?  Hug
Цитат
- Пушиш ли?
- Да.
- По колко кутии на ден?
- 3.
- Колко струва 1 кутия?
-10$.
- И от колко години пушиш? - 15 години.
- Значи ако 1 кутия струва 10$ а ти пушиш по 3 на ден харчиш по около 900$ на месец .За година се получават около 10 800$ нали така?
- Така е...
- Тоест, за последните 15 години си похарчил над 162 000$ за цигари ?
- Явно е така...
- А замислял ли си се, че при правилно вложение на спестените пари сега можеше да си купиш FERRARI ?...
- A ти пушиш ли?
- Не ....
-......И къде ти е ШИБАНОТО FERRARI ?....

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Леле, колко сте прецизни.
Между другото, първия път спрях цигарите точно като изчислих колко пари съм дала за година, пушейки 2-3 кутии на ден и какво съм могла да  си купя с тях.
Сподели какво си си купила с парите, икономисани от цигарите?
П.П. Пушач съм.

Скрит текст:
Покрой цигарите ще спреш и напитките, с които се наливаш докато пушиш, нещата които ядеш за да се отмиришеш, дъвките.Парите не се усещат много осезаемо, защото веднага отиват за друго, но можеш да ги даваш за качествена храна например.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 919
...но можеш да ги даваш за качествена храна например.[/spoiler]

А аз се чудех защо всеки, който спре пушенето подминава стоте кила Smirk.

# 69
  • София
  • Мнения: 38 476
Към 11 лв са две кутии на ден. Това са страшно много пари. Какво ли не може да се купи. Едно пазаруване в магазина за вечеря примерно.
ММ пуши тютюн на лула, 30 лева за кило. Ама пак е кофти, защото му изпадаха зъбите и дадохме пари за лечение и ченета.

Между другото, преди две-три седмици излизахме с едни приятели и пушихме. Даа. Та се заговорихме за шофирането. Шофьорите от тях още го приемат на майтап, че няма да ги хванат. Някак още не са осъзнали колко е сериозно. И май още не се знае точно - 24 часа ли са, 48 ли, седмица ли...

# 70
  • Мнения: 9 688
Леле, колко сте прецизни.
Между другото, първия път спрях цигарите точно като изчислих колко пари съм дала за година, пушейки 2-3 кутии на ден и какво съм могла да  си купя с тях.
Сподели какво си си купила с парите, икономисани от цигарите?
П.П. Пушач съм.

Всичко, което съм поискала Simple Smile, но със сигурност не нещо, което отива на вятъра. Защото цигарите са едно от нещата, които буквално отиват точно там.
Тогава цигарите струваха о/о 3 лв. С +270 лв на месец можеш да се поглезиш доста добре. Да не говорим, че изплащах по това време заем за кола в размер на 350 лв.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2017, 16:16 от Windekind

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
...но можеш да ги даваш за качествена храна например.[/spoiler]

А аз се чудех защо всеки, който спре пушенето подминава стоте кила Smirk.

Е, Мунчо, точно обратното е.Докато пушех карах на какви ли не течности и цигари, докато освирепея, после се наяждах набързо за да пуша.Вярно, че имаше няколко  месеца адаптация на организма, но в никакъв случай не съм напълняла много.Аз отказах цигарите по желание и не се налагаше да ям за да запълвам липсата им.Но пък, започнах да имам търпение и желание да ям полезна храна.

# 72
  • Мнения: 13
.........

Между другото, преди две-три седмици излизахме с едни приятели и пушихме. Даа. Та се заговорихме за шофирането. Шофьорите от тях още го приемат на майтап, че няма да ги хванат. Някак още не са осъзнали колко е сериозно. И май още не се знае точно - 24 часа ли са, 48 ли, седмица ли...
Ами освен като стане белята  и им бръкнат на шофьорите с клечка в устата да им препоръчам адвокат. Друго спасение май няма. Иначе гледам , че темата тръгнала в съвсем друга посока.

Общи условия

Активация на акаунт