Фотография - 85 тема

  • 65 232
  • 767
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 54
Здравейте,хора!  Моля за мнение. Никон D750+ обектив 24-85 смятате ли че би могъл да се ползва за събития и портретна фотография? Изобщо какво ви е мнението за този обектив? Ще съм благодарна на всеки отговор 😊.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Здравейте,хора!  Моля за мнение. Никон D750+ обектив 24-85 смятате ли че би могъл да се ползва за събития и портретна фотография? Изобщо какво ви е мнението за този обектив? Ще съм благодарна на всеки отговор 😊.
Ами моя мъж иска да снима сватби и един от най-добрите фотографи в Пловдив му е казал да си вземе точно такъв апарат, а и като му знам цената все си мисля, че ще прави сууупер снимки

# 242
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
За събития ще е добре, за портрети не мисля. Simple Smile

# 243
  • София
  • Мнения: 2 920
Ако няма пари за 24-70/2.8 от Никон, може да се помисли за същите Сигма или Тамрон. В краен случай Тамрон 28-75/2.8 за начало. А по принцип може да снимаш всичко с всичко, важното е после да не те бият:smiles:

# 244
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Като сте започнали за обективите да попитам с какъв обектив бихте заснели портретна външна фотография с много размазан фон.

А по принцип може да снимаш всичко с всичко, важното е после да не те бият:smiles:

GrinningGrinningGrinning Много ценен съвет

# 245
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Аз снимам с 85/1,8. Харесвам си го много. Но няма да откажа и 85/1,4 или 135 Simple Smile

# 246
  • Мнения: 5 366
Откакто имам 135/2, снимам почти само с него навън.

# 247
  • Бостън
  • Мнения: 13 512
Зависи от типа външен портрет - от 85 до 200 мм.

Аз снимам портрети с 85/1.2 + 135/2 + 200/2.8.... снимала съм и с 200/2... слагала съм им и екстендери, защото защо не Simple Smile

Но ако случайно те вълнува повече обекта на портрета отколкото фона, е добре да се съобразиш с него при избор на фокалната дължина, a "размазването" на фона да постигнеш с познаване на елементите изграждащи доф-а (не е въпрос само на дългъг обектив!)


https://www.clickinmoms.com/blog/sharp-images-with-extremely-sha … w-depth-of-field/

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 16:05 от Agent Provocateur

# 248
  • Мнения: 451
Здравейте,хора!  Моля за мнение. Никон D750+ обектив 24-85 смятате ли че би могъл да се ползва за събития и портретна фотография? Изобщо какво ви е мнението за този обектив? Ще съм благодарна на всеки отговор 😊.
Ами моя мъж иска да снима сватби и един от най-добрите фотографи в Пловдив му е казал да си вземе точно такъв апарат, а и като му знам цената все си мисля, че ще прави сууупер снимки
Ами не, "сууупер снимки"-те се правят от фотографа, не от камерата и цената ѝ. Пък и не съм чула някой да се е почувствал поласкан от фразата "Апаратът ти прави мн хубави снимки!" Rolling Eyes Triumph

От януари, но напоследък не снимам много:

# 249
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
А защо не снимаш?  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 250
  • Мнения: 451
Защото е по-лесно да извадя телефона и после директно да кача снимката в инстаграм Bowtie. Иначе мъкна камерата всеки ден с поне два обектива в раницата, но... липсва ми въображение, предполагам, дори композиции нещо не ми се редят. Всеки минава през такива периоди, ще ми мине! Smile Stuck Out Tongue

# 251
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Точно това щях да кажа. Явно всички минаваме през такива периоди. Но пък е телефонът в случая се справя повече от чудесно. Simple Smile)))

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Здравейте,хора!  Моля за мнение. Никон D750+ обектив 24-85 смятате ли че би могъл да се ползва за събития и портретна фотография? Изобщо какво ви е мнението за този обектив? Ще съм благодарна на всеки отговор 😊.
Ами моя мъж иска да снима сватби и един от най-добрите фотографи в Пловдив му е казал да си вземе точно такъв апарат, а и като му знам цената все си мисля, че ще прави сууупер снимки
Ами не, "сууупер снимки"-те се правят от фотографа, не от камерата и цената ѝ. Пък и не съм чула някой да се е почувствал поласкан от фразата "Апаратът ти прави мн хубави снимки!" Rolling Eyes Triumph

От януари, но напоследък не снимам много:


С това съм абсолютно съгласна.. Аз като един НЕ фотограф, дрънкам пълни глупости понякога. То винаги е важен фотографа, ама да ти кажа честно и аз успявам да направя някой свестен кадър със сегашният ни апарат, пък с предишният беше невъзможно. ЗНанията обаче гарантират получаването на успешни кадри, а не като при мен- шанс и късмет да се случи.

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Разбира се, че фотографа прави снимката, но до някъде не съм съгласна, че не зависи от камерата и обектива. Ето например аз с моя обектив не мога да направя такава снимка, колкото и да се напъвам.
(произволна снимка от интернет)
Скрит текст:

# 254
  • София
  • Мнения: 2 920
Пра'а си, без софтбокс и фотошоп не'а 'а стане:laughing:

Общи условия

Активация на акаунт