Фотография - 85 тема

  • 65 349
  • 767
  •   1
Отговори
# 255
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 767
Аз пък не съм съгласна, че знанията ти гарантират хубав кадър. Wink Комплексни са нещата.
Мунчо, ко е тва софтбокс? Stuck Out Tongue Winking Eye

Едни китки от мен. Като не искат да ми позират...


_DSC4991 by Ina K., on Flickr

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 6 965
Пра'а си, без софтбокс и фотошоп не'а 'а стане:laughing:

То това е ясно. Имах предвид, че не мога да постигна такъв боке ефект.

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 10:20 от Irene Adler

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Оф ми не е само Фотошопа, макар че играе голяма роля. Едва ли няма да има разлика между снимките правени със 2та ни апарата, правени все от мъжа ми, който има вече някакъв опит, макар и малък. Единият апарат е Nikon D5300,  а другият е Nikon D750. Колкото и да съм неука по темата все си мисля, пък и се вида, че има разлика в самото качество на снимката. Фотографа вече може да избере правилният момент, да създаде композицията, ама коолкото и да е добър, няма как да направи качествена и хубава снимка ако няма допър апарат. Нещата са свързани.
По същият начин аз мога да направя мега качествена снимка, защото апарата е хубав, но като цяло ще има недостатъци, защото хич не разбирам как да си го настроя и карам на авто настройките. За самата композиция на снимките няма да говоря- боса съм до безобразие.

# 258
  • София
  • Мнения: 2 923
Значи, пращам ви на стаж при един чичко:nerd: и коленопреклонно:smiles: ви моля да попрочетете с какво е снимал дадена снимка. http://www.robertmekis.com/?kateg=photos&subkateg=landscape

# 259
  • Мнения: X
Значи, пращам ви на стаж при един чичко:nerd: и коленопреклонно:smiles: ви моля да попрочетете с какво е снимал дадена снимка. http://www.robertmekis.com/?kateg=photos&subkateg=landscape
Да, с нарочения китов обектив...    Mr. GreenWhistling
Лолита, и при теб ли вече отказват за портрети  Heart Eyes Simple Smile Красиви цветенца  bouquet. В първия момент реших, че е лавандула  Peace

# 260
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 767
Отказва Sad прави муцуни.

# 261
  • Мнения: 456
Разбира се, че фотографа прави снимката, но до някъде не съм съгласна, че не зависи от камерата и обектива. Ето например аз с моя обектив не мога да направя такава снимка, колкото и да се напъвам.
(произволна снимка от интернет)
Скрит текст:
Не е задължително една снимка да има боке, за да е хубава, дори когато е портрет. Изборът на фона е мн по-важен (но и аз като много други, след като взех първия "по-така" обектив, снимах основно и доволно на ф1.7 докато се усетя, че това е ненужно и често грешно. Даже сега като се замисля, май нямам нито една хубава снимка с него, отдавна е продаден).

Скрит текст:
Оф ми не е само Фотошопа, макар че играе голяма роля. Едва ли няма да има разлика между снимките правени със 2та ни апарата, правени все от мъжа ми, който има вече някакъв опит, макар и малък. Единият апарат е Nikon D5300,  а другият е Nikon D750. Колкото и да съм неука по темата все си мисля, пък и се вида, че има разлика в самото качество на снимката.
Фотографа вече може да избере правилният момент, да създаде композицията, ама коолкото и да е добър, няма как да направи качествена и хубава снимка ако няма допър апарат. Нещата са свързани.
Скрит текст:
По същият начин аз мога да направя мега качествена снимка, защото апарата е хубав, но като цяло ще има недостатъци, защото хич не разбирам как да си го настроя и карам на авто настройките. За самата композиция на снимките няма да говоря- боса съм до безобразие.

Дефинирай "качествена и хубава снимка" и най-вече качествена Stuck Out Tongue

Мога да дам много примери за хора, които далеч не снимат с четирицифрени камери и обективи, но който си го може... си го може. Нали, The beаuty of simple things...? Yellow Heart

# 262
  • Мнения: X
Бивш потребителBlush Heart Eyes Hug Hug
Един пролетен български пейзаж от мен преди три години  Peace
Untitled by The beauty of simple things..., on Flickr


Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 15:27 от Анонимен

# 263
  • Бостън
  • Мнения: 13 608
Техниката, разбира се, има значение, но при напредъка от последните 20 год във (и не само) фототехниката вече говорим за много крайни условия, в които се налага да се ползва много скъпа просюмър или професионална техника. Дори в любителска камера вече ИСО-то достигна висоти нечувани (само 1 пример) Не всеки ден ни се налага да снимаме лъв на км разстояние на фона на звездното небе с 600 мм все пак   Wink  

И още нещо, което рядко споменаваме. 99% от кадрите ги гледаме на дисплей в смешен размер. Да, като опъна  на 100% файл сниман с Цайса (любимият ми немски обектив) виждам разликите с китаче, но в уеб размер, ще ме прощавате, нищо такова не може да се види Simple Smile

Прибрахме се от ваканция и ще ви досаждам, защото сте нова публика повечето  и има шанс да ме критикувате непредубедено Simple Smile

Синият час (изпуснахме залеза)

Нощта:


И изгрева, който никакъв го нямаше, добре поне че имаше вятър да пораздвижи облаците:

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 18:48 от Agent Provocateur

# 264
  • Мнения: 5 374
Точно това щях да кажа. Явно всички минаваме през такива периоди. Но пък е телефонът в случая се справя повече от чудесно. Simple Smile)))
Kкой е телефонът, че ще правя подарък на миуту?
https://500px.com/photo/254978623/beautiful-sitting-little-girl- … den-by-galina-nay (как се споделя снимка от 500-те пиксела, бре?)

# 265
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 767
Лято, питай Бивш потребител за телефона. Simple Smile
Агент, страхооотни кадри. Heart Eyes

# 266
  • София
  • Мнения: 505
Agent Provocateur, много ми харесват, особено първата.

# 267
  • Мнения: 456
Kкой е телефонът, че ще правя подарък на миуту?
https://500px.com/photo/254978623/beautiful-sitting-little-girl- … den-by-galina-nay (как се споделя снимка от 500-те пиксела, бре?)
Виждам много хубави кадри с всички водещи марки. Изборът е въпрос на бюджет и евентуално афинитет към някоя марка. Моят е на повече от две години и камерата му няма нищо общо с тези на новите модели.

# 268
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 767
Въпрос за фотошоп. Знаете ли кой клавиш на клавиатурата превръща бялата маска в черна? Или ли такъв?

# 269
  • Бостън
  • Мнения: 13 608
 клавиатурата на лат и с ктрл и обръщаш
ctrl + i

Общи условия

Активация на акаунт