Фотография - 85 тема

  • 65 251
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 377
Студиото и на мен не ми е силата, но си мислех за цветята нещо странично или под 45 градуса в дясно .. Стриповете са малко високи и се ползват по-скоро за бутилки. Според мен със софтбокс може но с грид отпред... при всички случаи светлината е ограничена с нещо. според има и насочено осветление и към фона директно, защото е осветен и отделен, за да придаде обем и да отдели обекта от него.. така че нищо чудно да има постановка с поне 3 светлинни източника, но какви точно ми е трудно и на мен, само предполагам Simple Smile

# 76
  • Мнения: 5 366
Аз също не си представях това по описанието, дадено от синята орхидея.
Агент, ще ми е интересен резултатът, да споделиш!
Не мога да се наситя на 135мм. Откакто го имам не го свалям.
Brother and sister by Galika_, on Flickr

# 77
  • София
  • Мнения: 2 920
А кой твърди, че коментираното изображение е резултат от чиста фотография. Може снимката/снимките да са били готови за 10 минути, като след това са последвали 110 минути налагане с фотосопата:satisfied:

# 78
  • Мнения: 1 377
Ми не че не сме се сетили, ама май по-хубаво човек да знае как да го заснеме, за да не си играе после много Wink

# 79
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Лято, страхотно изглеждат снимките с 135. честит да ти е. каква марка е? ти с какво тяло беше?

# 80
  • Мнения: 5 366
С Канон съм, Лита, 6д.

# 81
  • Madrid
  • Мнения: 514
Здравейте и от мен,

нуждая се от някакви симпатични и не супер артифисиални екшъни за сняг.Зимно настроение.
И след години снемане, реших да си направя подпис на снимките. Гледам много видео на испански, но ако имате нещо предвид,което досега сте препоръчали или знаете, ще се радвам да го споделите.

# 82
  • Мнения: 5 366
Момиченцето от моя подпис го поръчах от Етси. Излезна ми $25. Шрифтът го гласих аз. Мисля, че много симпатично се получи.

# 83
  • Madrid
  • Мнения: 514
Етси е някаква страничка ли? Ще погледна. Да, много е сладко, аз даже мислех само един шрифт незабележим почти да сложа..
И понеже снимах за пръв път тематична сесия за Коледа, щеше ми се да я освежава малко със снежец.

# 84
# 85
  • Мнения: 1 377
Момичета гледайте подписите ви да са максимално семпли, за да не разсейват от снимката. Просто регистрация, най-добре в един цвят.
Илиндичка, ето ти един туториал за правене на подпис- четка. Много лесно е - аз отдавна не го ползвам, защото съм си направила лого, но много елегантно стои лек ръкописен подпис.
https://digital-photography-school.com/make-signature-brush-photoshop/

# 86
  • Мнения: 4 009
Аз при разни преинсталации забравям да си съхраня четката, а ме мързи да си я правя наново, затова просто съм си намерила един шрифт, който ми харесва и с него в някое ъгълче си пиша името и го пускам с 20-30% opacity, да е съвсем леко и семпло. Преди имах голям мерак за лого, с разни джунджурийки, ама ми мина Grinning

# 87
  • Madrid
  • Мнения: 514
Да, mamá Sunshine, , много ти благодаря,
ще се опитам да го направя !
Аз със сигурност не искам да е нещо дизайнерско.
Нервен_Хамстер, отварям си нов прозорец текст и си пиша името ли? След това намалям видимостта и така ги събирам?
Никога нищо не съм писала с Фотошоп, едно време с Пикаса си пишех и ми беше много лесно .
Ще пробвам и двете, благодаря момичета!!

# 88
  • Мнения: 4 009
Има инструмент за текст, с който можеш да си пишеш навсякъде по снимката, не е задължително да отваряш никакви нови прозорци и да събираш каквото и да било.  Пишеш текста, и намаляваш видимостта на слоя с текста до колкото желаеш.

# 89
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Екшъни за сняг или текстури? От второто имам, утре ще видя от компа или линк ще ти дам.

Общи условия

Активация на акаунт