,,deep cosmetics,,-не се подвеждайте от манипулциите им

  • 33 144
  • 191
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 477
Добре, че поразрових из нета. Та, и аз имам записан час и хич не се усетих, че това са измамниците от ДеШели! Моя колежка преди години изгоря с куфарче за 2 бона, та едвам се отърва после!
Сега да очаквам атака като не им се появя в уречения час? Rolling Eyes Но нямам никакво намерение да се закопавам с кредити за боклуци! Още повече, че като се попрочетох се оказа, че девойките са си продавачки на козметика, а не козметички! Какви процедури очаквам и аз? Още веднъж благодаря на всички за споделения опит!

# 106
  • София
  • Мнения: 1 489
Добре, че поразрових из нета. Та, и аз имам записан час и хич не се усетих, че това са измамниците от ДеШели! Моя колежка преди години изгоря с куфарче за 2 бона, та едвам се отърва после!
Сега да очаквам атака като не им се появя в уречения час? Rolling Eyes Но нямам никакво намерение да се закопавам с кредити за боклуци! Още повече, че като се попрочетох се оказа, че девойките са си продавачки на козметика, а не козметички! Какви процедури очаквам и аз? Още веднъж благодаря на всички за споделения опит!
Просто на първото обаждане им кажете, че няма да дойдете, защото сте разбрала, че са измамниците от Де Шели и да забравят за този телефон. Бъдете твърда, защото те почват да увъртат "ама вие от къде сте сигурна, че сме от Де Шели, кой ви каза такова нещо" и т.н. Казвате, че знаете от сигурен източник и да не се обаждат повече на тоя телефон.

# 107
  • Мнения: 1
Здравейте,
Днес към 18.00 часа получих обаждане от Deep cosmetics, за да ме поканят на тяхната безплатна процедура. Обясниха ми, че са се сдобили с номера и името ми от моя позната, която го потвърди. Същата позната ми обясни, че е посетила салона им, имало е процедура но не е закупила предлаганите й продукти.
В началото на разговора със служителка та от Deep cosmetics аз не се сетих за лицето, което ме е препоръчало,  но чувах през цялото време как други служителки говорят същите неща както тази, която разговаряше с мен. Това ме усъмни и отговорих, че не желая процедурата, защото не им вярвам.
След проверка в Интернет за Deep cosmetics се отвратих от поредната схема за печелене на пари за сметка на здравето на хората и им се обадих да им кажа да се засрамят от това, което правят.
Мили дами, които сте посетили тези безплатни процедури, моля не давайте телефоните на своите познати. Това е единствения начин да се спре тази практика на Deep cosmetics. Ако някой се интересува от подобни процедури, има достатъчно начини да се информира сам.

# 108
  • Мнения: 3
Подкрепям голяма част от коментарите. Компютърната диагностика няма да я коментирам. Милите момиченца какво ли не правят, за да бъдат изпратени на екскурзия до Франция. А така наречената им "козметичната процедура" е далеч от всякакви нормални процедури. Не си губете времето, а дори и да отидете не се поддавайте на натиска и не си купувайте!

# 109
  • Мнения: 3
Добре, че поразрових из нета. Та, и аз имам записан час и хич не се усетих, че това са измамниците от ДеШели! Моя колежка преди години изгоря с куфарче за 2 бона, та едвам се отърва после!
Сега да очаквам атака като не им се появя в уречения час? Rolling Eyes Но нямам никакво намерение да се закопавам с кредити за боклуци! Още повече, че като се попрочетох се оказа, че девойките са си продавачки на козметика, а не козметички! Какви процедури очаквам и аз? Още веднъж благодаря на всички за споделения опит!

Жалко, че не се поразрових предварително. И само си загубих времето. Естествено, че не си купих. Но им заявих, че не съм се чувствала като на приятна процедура, а подложена на натиск. Горещо препоръчвам, не ходете и не се поддавайте на манипулации!

# 110
# 111
  • Мнения: 26

И отдоле на текста: *рекламна публикация.

Защо бе, защо реши да го сложиш тоя линк към тая платена реклама, в тая световно известна медия?

Колко трябва да изпиша още?

# 112
  • Мнения: 166
Щях да почна поста си с нещо от сорта на "Я се стегнете, как така някой може да принуди възрастен съзнателен човек да тегли кредит за нещо, което всъщност не иска", но нарочно ще се въздържа, защото си спомних моето преживяване в офиса им в Младост преди няколко години. Не са били неучтиви, но ми казаха, че имам бръчки и някакви други проблеми(бях все още в 20те си години!), което си беше шок за мен, защото полагах грижи за кожата си и даже съм получавала комплименти за нея, исках да разбера как да продължа по-ефективната грижа за нея и по нататък и затова отидох  на въпросната диагностика. Не помня много подробности, само си спомням че искаха баснословна сума, която дори и с кредит нямаше как да си представя да дам за такова нещо. Ясно си спомням обаче, че излязох посмачкана, с видимо понижено самочувствие и седмици наред се гледах в огледалото за бръчки. Тогавашната ми по-крехка натура се беше огънала и бях дала номерата на няколко мои приятелки, много се надявам никоя от тях да не се почувствала като мен онзи ден.

Бях позабравила случката, но сега я виждам в нова светлина. Не мога да преценя дали това, което вършат е незаконно, но ако използват същите техники за манипулация и притискане, със сигурност е поне неморално.Angry Жените сме чувствителни и впечатлителни, повече от мъжете като цяло. Външният вид е много важен за нас, както и мнението на околните, затова и козметичната индустрия е в постоянен възход през последните 50 години.

Мили дами, не вярвайте на някой, който ви обяснява, че не сте достатъчно млади/слаби/красиви/здрави/щастливи/отговорни/пълноценни и т.н. докато не закупите продукта или услугата му или изобщо докато не направите това, което той/тя иска от вас (тук говоря дори и за хора от близкото ви обкръжение). Доверието се печели, не го раздавайте така свободно наляво-надясно. Относно хората, които искат парите ви трябва да ви е още по-лесно - та вие сте ги спечели с труд, с усилия, с лишаване от разни неща, не може да ги раздавате просто така за неща, за които не сте 100% сигурни, че искате. Не се обезценявайте! Уважавайте се!
Също така имайте предвид, че това, че са ви поканили на безплатна консултация/преглед/семинар и т.н. и т.н. не значи, че им дължите нещо в замяна. Направен е безплатен за да достигне до по-широк кръг от хора, някои от които сигурно ще си закупят продукта или услугата (да се надяваме, защото наистина го искат) и така ще се изплати. Този някой не сте длъжна да сте вие, ако не го искате. Единственият ви ангажимент е да отидете и да ги изслушате, ако това не ви създава някакъв дискомфорт. Ако не сте съгласни или не ви е приятно - винаги може да си тръгнете, дори преди края. Това е ваше право. Не е необходимо да им давате дори малка сума пари или контакти или каквато и да е лична и друга информация "от неудобство", от срам или защото така се очаква от вас. Те може и да го очакват (или по-скоро да се надяват), но последната дума е ваша и само ваша, вие имате контрол над себе си и над ситуацията, няма значение какво ще си помисли консултанта или който и да е - надали ще срещнете отново тези хора, а парите, времето и изобщо животът са си само и единствено ваши и никой няма право над тях, докато вие не решите.  Уважавайте се!

Моля ви всеки път, когато се чувствате притиснати, принудени от обстоятелствата да направите нещо, си припомняйте тези неща.

# 113
  • Мнения: 26
Aglaya86, много мил коментар, и по съществото си е ОК. На мене ми се иска обаче да не вкарваме методиката за продажби на Дйип Козметикс в някаква сива зона, в която отговорността за "моралното поведение" да пада върху клиента. Този вид изнуда и манипулация при правене на продажби е официално и законово подсъдна, да. Подлежи на наказателна отговорност, особено когато е практика, а не единичен случай.
За по-добра перспектива, перифразирам: за да си купи човек крем за лице, не е необходимо да притежава сила на характера, устойчивост, високи морални качества и прозорливост. (Или самочуствие).
Прекрасно е че има коментари, също и емоционални такива, защото държим темата активна. Което е важно, понеже хората чуват за първи път за Дийп Козметикс в момента, когато им се обадят за "безплатна процедура". Именно това се опитваме да променим - аз лично искам хората да са чували за Дийп Козметикс, и то обективната истина. Причината Дийп Козметикс да не плащат за реклама в обичайните медии - рекламни блокове на телевизии, онлайн "женски" списания, банери, радиореклами, рекламни кампании от какъвто и да е вид, е че Дийп Козметикс няма какво да рекламира и е по-добре да не привлича внимание. Единственото което правят, и то настойчиво, е да оставят електронна следа: като направи човек едно повърхностно и неангажиращо търсене за Дийп Козметикс в Гугл, на пръв поглед нещата изглеждат горе-долу ОК (за хора за които интернет е някакъв вид непозната територия): имат си сайт, има някакви хвалебствени споменавания, и т.н. Въпросната следа върши работа, защото какъв друг освен лековерен и нискограмотен човек (не, не се опитвам да бия ничие самочуствие, просто това е статистическата истина) би се вързал на статия като горната (виж по-предишния пост).
Още по-конкретно ще го кажа. Дийп Козметикс не таргетират хора със самочуствие, хора със средства или хора компетентни. Съжалявам, дами, но всички ние - и аз в това число, сме ходили на презентация, някои от нас са подписали договори за кредит, а някои от нас не са могли и да го прекратят този договор за кредит, не защото сме много звездни.
Таргета на Дийп Козметикс са "домакини" от вида: средна възраст, най-добре над 30; леко смотани - жените които влизат в офисите им не са "кифли", не са фолкзвезди, не са добре гледани метреси, не са и научни сътрудници в БАН, не са съдии, не са хирурзи, нито са жени с достатъчно средства да си позволяват Vichy, L'Oreal, Bioderma, Estee Lauder или друга марка регулярно, и да имат наблюдения над бялата козметика като цяло. Жените, които влизат в офисите на Дийп Козметикс, никога не са ползвали естетична хирургия (което е по-скоро хубаво, ма в момента обсъждаме само профила на потенциалния купувач), и не ползват и козметични процедури от вид надминаващ предлаганото в квартален салон. Едни нормални жени влизат при Дийп Козметикс, с две думи. Ако се разпознавате - ами, вас търсят. Любезно, мило, бодро симулират младите момичета - на 23 човек не е много морален, пък и те са си глупави. Показват, мажат, посочват пори, пъпки, "повехнала" кожа, липса на "блясък", торбички под очите, увиснали клепачи... Наистина изправят млада, здрава, щастлива жена пред огледало и ѝ казват че клепачите ѝ са увиснали. В прав текст, директно, високо и ясно.
Измамна схема е цялото, и то от един неприятен вид. Не съм юрист, очевидно, но има понятия нелояни / агресивни / заблужадаващи търговски практики, и законът явно има механизми за дефинирането им, както и за преследването им. Сега, по някаква причина Дийп Козметикс си продължават бизнеса.

Ето тука един бюлетин на КЗП, точно за нелоялните търговски практики: https://kzp.bg/data/content/u/9/upload/Buletini/%20%E2%84%96%203.pdf

Тука едина статия от юрист за нелоялните: https://pravatami.bg/7152 и за агресивните: https://pravatami.bg/6857 търговски практики.

... и мисля да приключвам.

Всичко хубаво ви желая, дами!
Поздрави,
д

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 14:23 от brzk

# 114
  • София
  • Мнения: 1 489
Таргета на Дийп Козметикс са "домакини" от вида: средна възраст, най-добре над 30; леко смотани - жените които влизат в офисите им не са "кифли", не са фолкзвезди, не са добре гледани метреси, не са и научни сътрудници в БАН, не са съдии, не са хирурзи, нито са жени с достатъчно средства да си позволяват Vichy, L'Oreal, Bioderma, Estee Lauder или друга марка регулярно, и да имат наблюдения над бялата козметика като цяло.
А, тука нещо сте се объркала Grinning Grinning Grinning Освен ако не се брои защото бях по майчинство. Да не говоря, че и колега ми е дала телефона, че и аз дадох на разни, които са ходили. Хубавото е, че трудно могат да ни излъжат и няма опарили се. Simple Smile
Аз ходих през 2014, когато бяха в Студентски град и се казваха Де Шели. Жената, която правеше дермоанализа си беше накачила разни дипломи по стената и видях, че е фармаколог (поне така пишеше). И аз май уцелих в десятката, защото познавам много фармаколози. Почнах да я питам за този, за онзи, за Мила Власковска (може би е най-известната), казах, че мъжът й ни е зам. директор и тя така се притесни, взе да мига и да мънка..... Още тогава трябваше да ми светне лампата, че има нещо. После естествено - много ми била зле кожата... Аз не се вързах обаче. Имам си огледало и знаех, че това са трикове.

# 115
  • Мнения: 26
Чета си писанията, и писанията на другите хора в тая тема, и се ядосвам наново. Година и половина, ако не и повече, са минали откакто ходих на "безплатна процедура" (поне да го кръстят безплатно разкарване, или хайде, безплатна демонстрация). И аз още съм си ядосана. Както трябва да бъде. И още помня непредставилото се момиче как по някое време, когато нещата започнаха да позагрубяват, ми отговори: "Ма пратете я, пратете я!" Това като отговор на моето питане дали същите неща биха ги разправяли на медицинско лице, примерно на личната си лекарка. "Много ги обичаме лекарите!". И двете изказвания в кавичките са цитати.
Или как същата девойчица, с тежко акне по бузите, от оня вид, който оставя белези, ми говори как тая мойта кожа не е хидратирана, и е видно, че е много зле...

# 116
  • Мнения: 26
@Spastik Children:

Ох, не им е много фино ситото, от време на време уцелват някой по-костелив орех. За Вас и колегите Ви се притеснявам по-малко - ма пак е голям яд да те гледат в очите и да те баламосват на дребно. Не знам какво да кажа ... Благодаря за пост-а.

# 117
  • София
  • Мнения: 1 489
@Spastik Children:

Ох, не им е много фино ситото, от време на време уцелват някой по-костелив орех. За Вас и колегите Ви се притеснявам по-малко - ма пак е голям яд да те гледат в очите и да те баламосват на дребно. Не знам какво да кажа ... Благодаря за пост-а.
Определено много ме хвана яд, че отидох и че се бях вързала, че наистина е рекламна безплатна процедура. Момичето използва всички ресурси да ме убеди да взема кредит, беше много мила отначало. В момента, в който видя, че няма да се получи, стана мрачна и враждебна. Яд ме беше и че дадох 15 телефона. После се прибрах, взех да чета в бгмама и видях каква грешка съм направила. След това звънях на всичките ми познати, на които бях дала телефоните, за да им кажа да не ходят. Един трик да се отървете от това с телефоните е да дадете грешни телефони на 15 човека. Нека после си звънят.

# 118
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 997
Защо ти е трик? Просто не даваш и толкова. Да се цупи момата колкото иска, това не е твой проблем.
За мен пък е супер некоректно да дам нечий телефон, без да го питам. Дори не си и помислих да го напрвя.

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Мен това най-много ме дразни - даването на телефон.
Не си си направил труда да ме питаш въобще, а ми раздаваш телефона наляво и надясно.
Ми, аз утре ще пусна твоя към някоя обява за безплатно нещо си, за да видим колко е приятно да ти звънят разни непознати и да досаждат.

Та, хората, които раздават телефоните на приятелите/колегите си, също имат достатъчно вина за популяризирането на тея шменти-капели.

Общи условия

Активация на акаунт