Инвитро / Икси на 40(и) години + Инвитро / Икси с ИЯР

  • 80 027
  • 745
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 659
Момичета, прочетете това:
http://www.standartnews.com/balgariya-zdraveopazvane/iglichka_v_ … a_bee-232469.html
Вече се ровя навсякъде и попаднах на тази статия за лечение на безплодие с акупунктура. И още нещо открих в търсачката " Гуен Стефани бременна отново на 47?Певицата се подложила на ин витро, избрала и пола на бебето."


В Надежда се предлага акупунктура преди трансфера. Към 300-320 лв. струва по спомен. Правила съм и не съм правила преди трансфер. Усеща се като раздвижване в корема. В Германия доколкото знам се прави задължително.

# 331
  • Мнения: 27
Привет и тук може би аз съм била и за тази тема но я прочетох след като публикувах в Клиники в Истанбул, ще го постна и тук
,,Привет момичета ! Надявам се да ми
помогнете със съвети приемам всякакви ! Ситуацията е следната
. Имам миомен възел с размери 6 на 7 см, имах кървене след цикъл почти до идването на следващия   . Бях в Мемориал хоспитал при Др. Cihangir Yilanlioglu неговото мнение че трябва да се отсрани миомния възел в най- скоро време и след това да пробваме инвитро . на 42 години съм и ми казват че навлизам в менопауза, резултатите от вчерашно изследване на 5 ден от цикъла са фсх 42,  лх 19,20,   естрадиол 45. В очакване на резлтат и на Антимюлеров хормон . Има ли вероятност с такива стойности да започна инвитро ? Благодаря ви , предварително! ,,


Цветенце пиша ти и тук,аз когато изпратих изследвания в Мемориал и ФСХ-17 Севда ми писа ,че  процедура при тях с ФСХ  над 13 не започват та да си преценя дали изобщо имало смисъл да ходя на първичен преглед.
Ти си стигнала до първичен преглед с 42 , това е добре, следвай съветите им и също така имай на предвид ,че всяка операция намаля още яйчниковия резерв.
Та моят съвет към теб е да отидеш на един преглед и в Бахчеджи- там ще ти предложат  ЗЕТ може би но първо ще съберат ембриони за ЗЕТ и тогава ще ти махат евентуално миома, така поне беше моят случай - 2 стимулации ,3 замразени и сега предстои лапароскопия а след това живот и здраве трансфер

# 332
  • София
  • Мнения: 3 865
На мен още при първото инвитро ми казаха, че в живота на жената годни за развитие на бебе са само 10 % от всички яйцеклетки. Т.е. ако примерно тя има 600,  само 60 от тях биха могли да "родят" бебе. Колкото повече се навлиза в годините, толкова този брой намалява. Тоест, по-големият брой от такива яйцеклетки е в млада възраст.
Що се отнася до качеството на ембрионите и кой "виновен", в Малинов ми казаха, че това може да се установи само ако със сперматозоидите на мъжа ми оплодят чужди яйцеклетки и им проследят развитието.
Юнакова от Щерев пък ми каза, че тя не работи инвитро на жени над 40 години със собствени яйцеклетки. Нямало смисъл.

# 333
  • София
  • Мнения: 23 190

Що се отнася до качеството на ембрионите и кой "виновен", в Малинов ми казаха, че това може да се установи само ако със сперматозоидите на мъжа ми оплодят чужди яйцеклетки и им проследят развитието.

и това не ми се струва достоверно.
откъде знаят колко са читави чуждите яйцеклетки?

верният отговор е че не знаят кой е "виновникът" за некачествените ембриони. много често са самите лекари, с неподходящи стимулации, но малко от тях си го признават, да не кажа почти никой.

# 334
  • Мнения: 481

Що се отнася до качеството на ембрионите и кой "виновен", в Малинов ми казаха, че това може да се установи само ако със сперматозоидите на мъжа ми оплодят чужди яйцеклетки и им проследят развитието.

и това не ми се струва достоверно.
откъде знаят колко са читави чуждите яйцеклетки?

верният отговор е че не знаят кой е "виновникът" за некачествените ембриони. много често са самите лекари, с неподходящи стимулации, но малко от тях си го признават, да не кажа почти никой.
+1
Ин витро  е изкуствен процес изцяло, много фактори трябва да се съобразят, понякога въпреки всички отлични индикации не се получава.
То в природата още когато оплодената яйцеклетка тръгне по тръбата към матката, в организма следствие на хипофиза и т.н. съответно хормоните започват да се променят, маточната лигавица се променя, нещата се случват естествено и пак не всеки цикъл жената забременява, /малко елементарно го обясних/, а при ин витро: стимулации, променят се хормоните, после за трансфера други препарати, при ЗЕТ пък зависят нещата от техниката и пак хормоните трябва да се напаснат ....
Затова не може да се сравнява естественото забременяване с ин витро. Моя позната скоро забременя за пръв път на 41 г., но претърпя спонтанен. Така че е обнадеждаващо, когато чуваме такива случаи, но когато на тази възраст не се случва естествено и при ин витро е много по-сложно /или медицината не е напреднала достатъчно/.
Но да вярваме в чудеса, сигурно ги има  Simple Smile

# 335
  • Мнения: 1 346
Днес си взех резултата от хистероскопията - премахнат ендометриозен аденоматозен полип, дотук добре, но ми е нараснал един миомен възел и лекарят ми дава 3 месеца да си направя човещината да забременея, ако не отивам на коремна операция, а и за десерт имала съм "седловидна матка"ooooh! Възелът нямал да пречи, ако плодът се закрепи за стената, коята не е засегната. Просто приказка!

# 336
  • Мнения: 218
Днес си взех резултата от хистероскопията - премахнат ендометриозен аденоматозен полип, дотук добре, но ми е нараснал един миомен възел и лекарят ми дава 3 месеца да си направя човещината да забременея, ако не отивам на коремна операция, а и за десерт имала съм "седловидна матка"ooooh! Възелът нямал да пречи, ако плодът се закрепи за стената, коята не е засегната. Просто приказка!
На мен ми го казваха същото ,без седловидна матка .
Бебе не стана , но и операция няма да си направя за сега поне де .
Докато не отида и на друг лекар за друго мнение което да си съвпадне с моето  Satisfied

# 337
  • Мнения: 1 346
Благодаря, Цветенце за мнението!
Пиши как се развиват при теб нещата!

Миомата е от външната страна.
За седловидната матка честно не запомних дали е точно седловидна или със лека седловидна форма, нарисува ми я лекаря, а и ехографски ми я показа, гледах разни картинки снощи на вариации, но нищо не ми е казал за корекции, надявам се това да не създава проблеми.

# 338
  • Мнения: 3 505
Тази тема май е за мен. На 40 съм, нямам предходни бременности и прилагани методи за АР. Хормоните ми са зле, антралните фоликули са малко. Докторът ми каза, че шансовете ми са около 5% с ин витро с лека стимулация. За фонда нито имам време да чакам, нито ще ни одобрят с ФСХ от 19.18. Остава ми да се хвана като удавник за сламка за тия пет процента шанс за зачеване с моя яйцеклетка.

# 339
  • Мнения: 1 680
Здравей, +-123 Всички тук се борим по един или друг начин. Коя клиника избрахте? Пожелавам ви успех и много късмет, на нашите години имаме нужда от него!

# 340
  • Мнения: 3 505
Благодаря, Пухче! Късмет и на теб!  Във „Виена Ин-витро център” ще сме. Ще изчакаме да се преместят на новото място и в средата на октомври, ще се чуя с доктора, за да запишем час и да уточним подробностите.

# 341
  • Мнения: 2 673
Благодаря, Цветенце за мнението!
Пиши как се развиват при теб нещата!

Миомата е от външната страна.
За седловидната матка честно не запомних дали е точно седловидна или със лека седловидна форма, нарисува ми я лекаря, а и ехографски ми я показа, гледах разни картинки снощи на вариации, но нищо не ми е казал за корекции, надявам се това да не създава проблеми.

Дива, не се отчайвай! Потърси няколко мнения. Един от най-добрите специалисти във Варна беше казал на моя колежка, че повече не може да забременее, матката й била обърната, какво било, що било, давал й 100% гаранция, че никога няма да стане, тя не искаше повече деца, успокоила се, спряла да ползва контрацептиви и след 2г. забременя, беше много ядосана, каза, че сега отива да му покаже, че може и в това състояние да забременее, докторът наистина е добър, спаси живота на сестра ми, но всичко е божа работа, никой не може да ти каже на 100% какво точно може да се случи. Успех! Hug

# 342
  • Мнения: 124
Здравейте всички, нова съм във форума и много се радвам, че ви открих. Аз съм на 40г и имам няколко неуспешни процедури до момента в Щерев/ икси/ Сега се преместих в клиника Надежда с нови надежди Simple Smile
Пробваме на естествен цикъл с док, но според нея качеството на ембриончето, което се получи не е добро. Ембриоложката ми обясни, че на 5 ден трябва да е бластоцист, а то е било все още морула с компактизация. Док искаше да изчака до 6 ден и ако стане бластоцист да го замрази , ако не да се унищожи. Това ме съсипа. Говорих с ембриоложката и тя каза, че и от такива ембриончета стават хубави бебета, макар и по-рядко.И ако има шанс, той е по-голям в естествена среда. Каза: ''Аз не бих изхвърлила такъв ембрион." Реших все пак да си го прибера. Вчера ми беше трансфера на 5 ден на едничкото ми бавничко ембрионче. Вярвам, че каквото е писано ще стане и ако имаме късмет ще се задържи.
Ще съм ви много благодарна да споделите дали сте чували за успешни бременности от по-бавно ембрионче.
Благодаря ви и желая успех на всички момичета!

# 343
  • Мнения: 1 680
Здравей, sivil! Не мога да ти кажа нищо по въпроса, но от все сърце ти пожелавам това да е успешният ви опит!

# 344
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Sivil, не мога да ти кажа да не го мислиш, защото е много лесно да го кажеш, а трудно да го направиш, но ще ти кажа за твое малко успокоение, че моя приятелка с два такива ембриона сега има двама палавника в къщи. Пожелавам ти от сърце това да е твоето бебче.

Общи условия

Активация на акаунт