Бащите, които ни изоставят щом разберат, че сме бременни.

  • 17 387
  • 109
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 67
So Lucky* е права. Аз не искам един ден, да му щукне, че заебал една бременна и да се завръща присетил се за семейство. До сега не съм поддържала никакви отношения с бивши, като сме се зарязвали сме приключвали до там. Той докато се присети, аз е по-вероятно да съм с друг човек, а така той ще ме дразни всячески и сигурно ще ми развали новото семейство.

# 61
  • Мнения: 25 749
So Lucky* е права. Аз не искам един ден, да му щукне, че заебал една бременна и да се завръща присетил се за семейство. До сега не съм поддържала никакви отношения с бивши, като сме се зарязвали сме приключвали до там. Той докато се присети, аз е по-вероятно да съм с друг човек, а така той ще ме дразни всячески и сигурно ще ми развали новото семейство.
Тука, малко клоним към нероден Петко. Не се знае кога и дали ще имаш ново семейство, нали? Не го мисли това. По скоро, помисли, ако решиш да заведеш детето в Дисниленд в Париж (примерно), тоя дърт козел ще ти подпише ли декларация.

# 62
  • Мнения: 6 622
Сега ти е тежко ,но след време ще разбереш,че така е по-добре за теб. Аз съжалявам жестоко,че позволих на "бащата" на моето дете да я припознае. Това лято така ни се искаше да отидем на почивка някъде в чужбина,но уви. С него се разделихме ,когато детето беше още бебче.  Той пък започна да ме бие непосредствено след раждането (още в родилният дом) . Още докато детето беше малко срещнах един прекрасен мъж,който ни обича безкрайно. С него детето разбра какво е да имаш истински баща. Та такива нищожества много ,но не губи надежда. Някой ден всичко ще се оправи. Просто дръж такива хора по-далеч от себе си за да нямаш проблеми след време . Мъж ,който на 50 не мисли,че е готов да стане баща изобщо не е наред. Според мен вече му е време и за дядо

# 63
  • Мнения: 394
Че защо да няма мъж и семейство скоро?Аз на след 18г.брак  още не бях приключила напълно и вече живея с друг мъж прие двете ми вече по големи деца и чакаме бебе живот и здраве!Само ме е яд че съм чакала 18г. а не го оставих още когато не гонеха бременна с първото мъжа ми,свекърва ми и майка и,просто си удължиха агонията 18г.караници скандали мизерия.Бях се превърнала в домашна прислужница депресирана никъде не излизах....кошмар.Та деня си личи от сутринта.Мене също не ме харесваха за снаха за пияния им син хахха. Да си взима парцалите момичето още повече че има кой да и помага и да приключи всякакви отношения.То това няма да е живот.Пък като се роди бебо живот и здраве виж как всичко ще станат мили и добри и ще почнат да обикалят.

# 64
  • Мнения: 10 993
Тук няма да има пиянски истории и гонене. По-скоро са страхове и комплекси, както и предразсъдъци. Авторки, не се настройвай предварително. Според мен може да се съберете. Сега егото ти как ще мачкат е друг въпрос. Донякъде е въпрос и на психическа настройка. Аз принципно в конкретния случай мисля, че този баща е за предпочитане пред нов, но много зависи и от характера и темперамента на детето. То още не се е родило. Като цяло на този етап не мисля, че на авторката и трябва нова връзка. Да се поуспокои, да се роди бебето, да се осъзнае.

# 65
  • Мнения: 394
И да я тормозят цял живот да чака да благоволят да я приемат?Айде моля мен ме приеха разведена с две деца,без да доказвам нищо.Разликата е от небето до земята да живееш в стрес , да се опитваш да се докажеш и харесаш  и да те приемат топло и с усмивка все едно цял живот си бил от това семейство!

# 66
  • Мнения: X
И да я тормозят цял живот да чака да благоволят да я приемат?Айде моля мен ме приеха разведена с две деца,без да доказвам нищо.Разликата е от небето до земята да живееш в стрес , да се опитваш да се докажеш и харесаш  и да те приемат топло и с усмивка все едно цял живот си бил от това семейство!
ПОтвърждавам. Аз срещнах втория си мъж когато бях на 42 години с две деца, едно от които на 20. Един живот живея и няма да го похабявам с гърч пред когото и да било.

# 67
  • Мнения: 2 701
Съветвате момичето да запише детето с бащиното си име, но това не зависи само от нея. Ако таткото иска да го припознае(както е заявил), никой не може да го спре, освен ако детето не е негово. Авторката твърди, че не е изневерявала и ако и двамата говорят истината, следва че детето ще носи имената на баща си и всички последствия свързани с това.
В конкретната ситуация аз бих я посъветвала да се отдръпне от таткото и да го остави да дерзае и да се мъчи да оправя отношенията и да си проправя път към детето. Предвид външния му вид и властната мама предполагам, че са набедили момичето за използвачка, която е хвърлила око на несметните им богатства. Рани хора, разни идеали. Да си гледа детето и да не им обръща внимание. Но няма да и е лесно, защото като се роди детето, ще започнат да я притесняват и да предявяват хиляди претенции. В зависимост от нейната реакция може да се стигне до заплахи и дела или до молби, годежни пръстени и други закъснели жестове.
Бременността е много романтичен период и ти трябва да си го изживееш, дори и без бащата на детето. Проектирай детската стая, избери легло, количка, дрешки и всичко необходимо в случая и бъди позитивна. На него остави да мисли за проблемите между вас.
Кристина 1980 оставам с усещането, че имаш повече информация и че не си безпристрастен коментатор.

# 68
  • Мнения: X
Съветвате момичето да запише детето с бащиното си име
Не. Точно обратното я съветваме.

# 69
  • Мнения: 2 701
Съветвате момичето да запише детето с бащиното си име
Не. Точно обратното я съветваме.
С бащиното СИ име = името на баща И

# 70
  • Мнения: X
Оф, да, моя грешка. Аз имах предвид името на бащата на бебето.

# 71
  • Мнения: 10 993
Не нямам повече информация. Средата ми е изпълнена с подобни типажи и ги знам как разсъждават. Имам две момчета и доста опит с презадоволени дечица, та само да не дава Господ само да ги отглеждам. Чужд мъж до моите деца също не бих допуснала. Трудни са са гледане. Всеки ден ми е стрес и свито под лъжичката. Чакам с нетърпение тая ваканция да приключи. Майчинството е най-трудното нещо, това го казва Шакира, не аз. Най-лесното нещо в майчинството е да купуваш дрехи и храна, да дадеш образование и спорт, дори да купиш жилище, това всички го могат, но да дадеш на детето си спокойствие и увереност да взима правилните решения в живота, виж това вече е висш пилотаж. В тази връзка е хубаво тази отговорност да се раздели с някого. Според мен най-добре с биологичния баща, ако е нормален. Този не изглежда твърде откачен, независимо как изглежда от страни.

# 72
  • Мнения: 1 698
Много рядко коментирам външния вид на хората, но този господин трябва да реве с глас от радост, че млада, образована жена е решила да го дари с дете.
Аз също клоня към мнението, че авторката е добре да запише детенцето със собственото си фамилно име.
Почти съм сигурна, че таткото ще започне да търси авторката и детето, когато маминка се спомине. Тогава ще се почувства безпомощен и самотен, без опора и смисъл в живота и ще се сетир че има дете и млада жена, която е забременил. Авторката ще си прецени дали ще го допусне отново в живота си, но според мен млада и интелигентна жена като нея има доста големи шансове да има до себе си връстник, тежащ по-малко от 130 килограма, без да е куц и най-малкото без подобни куци изпълнения. Защото по-куцо отношение от това да изоставиш бременната си приятелка, здраве му кажи.
Ужасявам се от такива егоистични същества като майката на "младия" татко. Какво значи, че тя вече си имала внук, та нали собственото й дете, синът й, няма свои деца, не е осъществил най-важното в живота си - да създаде нов живот. Сигурна съм, че подлага на преценка всяка кандидатка на сина си, както и че последният е постоянно залепен за полата на мама. Не просто живее с нея на 50 години, но и я слуша за всичко. Съжалявам, но за мен това не е мъж.

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 16:20 от Nataka

# 73
  • Мнения: 690
Ако имаш възможност не записвай детето на него. В последствие той ше се присети, че има дете, а майка му наследник и ще започнат с претенции спрямо детето. Няма да се очудя ако в един момент те дори решат да ти вземете детето (той е адвокат) и излизането на детето на почивка в чужбина ще ти е най-малкия проблем. Една градска на ММ беше в такава ситуация. Не я харесаха за снаха от самото начало. Беше голям тормоз докато роди. А след това я изкараха че не става за майка, че е безотговорна и и взеха детето. Сега тя води дела, но до момента безрезултатно.

# 74
  • Мнения: 67
Благодаря на всички момичета за включването в темата. Имам само една молба, моля Ви, не желая да бъда грешно разбрана, като написах, че той е имал физически дефект, не съм искала да го злепоставям с това, исках да кажа, че това никога не е било проблем за мен, аз го обичах защото беше най - прекрасното и мило създание, и навлезе в период от живота ми когато имах нужда от него. Представих външността му, за да се разбере, че аз обожавах този човек, въпреки каквито и да било дефекти. Когато бяхме заедно с гордост го хващах за ръка по улиците, когато се разхождахме. Ще помоля да не се коментира външния вид. Предварително благодаря, извинявам се ако съм засегнала някой.
Самата аз произхождам от стар чорбаджийски род, на когото образование или пари никога не са липсвали, нито имоти. Парите са били последното нещо когато съм била с този човек. Когато живеехме заедно, държах да му оставям пари за сметките и общите ни нужди, нищо, че той не ми е искал. Никога не съм искала от него пари.
Решението ми за имената на детето, поради ред причини не мога да го взема сега. Както писах, на този етап не се виждаме с бащата, но разговаряме, като разговорите завършват с кавги. Всички коментари ще взема в предвид, но един от тях беше да спра комуникацията, което ще спре и караниците ни, и да го оставя сам да намери начин. Това ще се превърне в период на осъзнаване, щом сме спокойни (и аз и той) и разсъдим трезво без да се дразним един на друг. Както се казва, времето ще покаже. До тогава обаче, аз  ще си бременея колкото е възможно щастливо, и ще се надявам бебчето да се роди живо и здраво. Каквото и да става, аз знам, с или без истинския баща, аз ще се справя.
Благодаря на всички Ви, и хубава вечер желая.

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 19:48 от KristinaDimovaa

Общи условия

Активация на акаунт