Бащите, които ни изоставят щом разберат, че сме бременни.

  • 17 398
  • 109
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте, за първи път пускам тема и предварителлно се извинявам ако е на неподходящо място. Моля да бъде преместена.
Чух и четох много историй като моята. Накратко в момента в който разбрах, че съм бременна, мъжа с който мислех, че ще бъда семейство и който много обичах заяви, че това е "грешка" и пожела да направя аборт и да продължим. Не се съгласих, след което трябваше да си тръгна от жилището му бременна. Като всяка двойка сме имали и други разногласия, като най - сериозното такова беше, че не станах близка със семейството му, по - скоро поддържах с тях хладни отношения, но без караници или обиди помежду ни. Няколко месеца по - късно, все още ми е трудно да преживея това предателство от негова страна. Не се виждаме, а нашите разговори винаги завършват с жестоки караници. На този етап заявява, че щом детето се роди щял да го вижда и да помага финансово. Знам, че това е правилно и аз трябва да съм благодарна, някои "бащи" и толкова не правят за децата си. На мен обаче ми се къса сърцето, че няма да бъдем нормално семейство, знам, че ще си намеря друг в последствие, но дълго време ще съм в тази дупка. Как се справихте вие? Тези мъже изобщо съжаляват ли за това, което са направили? Моят донор смята, че нищо лошо не е сторил например, но не смее да каже на хората истината за раздялата ни.

# 1
  • Мнения: X
Бременността планирана ли беше или стана случайно?

# 2
  • Мнения: 67
И двамата искахме да имаме дете, не стана случайно.

# 3
  • Мнения: X
В такъв случай, искрено ти съчувствам, че си попаднала на кръгъл идиот.

# 4
  • Мнения: 10 996
Не е моя работа, но ми е странно, средностатистически мъж да иска да има дете, да направи такова в трезво нормално състояние, при пълно желание от негова страна и никакъв натиск от страна на жената и после да каже, че е грешка. Просто има нещо непълно в цялата история. Ти си знаеш какво е, не е нужно да ни казваш, но това не е цялата истина. На колко години сте?

# 5
  • Мнения: 67
Аз на почти 30, той почти на 50. С голяма възрастова разлика сме, но това не е било никога проблем. Не сме имали финансови проблеми, всеки от нас е осигурен със собствено жилище, доходи и т.н. Никога нищо не съм искала от него. Не е имало изневери. Нямаме други деца, не сме женени. Единствено сме имали разправий с факта, че не бях близка със семейството му. Разберете, нямаше как, неговата майка държеше да й говоря на ВИЕ, като седнехме на една маса. Сестра му единствено ме гледаше високомерно, не разговаряше изобщо с мен все едно ме нямаше. Ясно ми е, че не са ме харесвали, но не съм говорила против тях и не съм се държала зле с тях. Последната вечер, когато бяхме на разходка, му споделих, че ми закъснява, той купи тест, прибрахме се, оказа се положителен, след което изпадна в шок и ревове няколко часа, и колкото и да се мъчех да го успокоя, той държеше да направя аборт. На сутринта се изнесох от жилището му. 

# 6
  • Мнения: 11 400
Сега ти е болно и не осъзнаваш какъв късмет си извадила, че този човек не е част от живота ти.
Честно казано не виждам защо да е част от живота на детето. Само ще пречи новият татко да е пълноценно с вас. Явно не е отговорен и вероятно е силно нестабилен, за да му повериш най-скъпото си - детето си.

Има само едно положително в този човек - успял е да те дари с детенце  Hug От все сърце желая да е здраво, умно и борбено!

А теб силно прегръщам  Hug Има ли кой да ти помага?

# 7
  • Мнения: 12 473
Мамин той. Сега ти е тежко, но после ще осъзнаеш, че е добре, че си се отървала.

# 8
  • Мнения: 11 400
Хех ми как няма да говориш на майка му на Вие, че тя е от ерата на динозаврите бе  Heart Eyes Почти в три измерения е вече едновременно.

Шегувам се!

Определено има за какво да се радваш, че си се оттървала ...

# 9
  • Мнения: X
О, Боже! С кой акъл си повярвала, че 50-годишен Мамин Златен ерген иска да се пусне от полата на Мама си и да стане родител? Била съм сам родител 8 години и знам колко е трудно, но повярвай ми, бягай надалеч от тоя идиот. И не прави грешката да искаш да признава детето- ще ти прави въртели после за всяко нещо. Разкарай го от живота си и не го вкарвай в живота на детето си.

# 10
  • Мнения: 67
Имам кой да ми помага, семейството ми са зад мен, имам отделен дом само като се роди детенцето ще се преместим при майка ми, за да ми помага. Тя е пенсионер и много щастлива, че ще става баба за първи път. Имам също подкрепата на баща си и брат си, готови са да ми помогнат с каквото могат и те.

# 11
  • Мнения: 36 034
трябва да си благодарна, че той щял да "помага" финансово за собственото си дете? защо "трябва"?  Tired

съжалявам за това, което ти се е случило и ти желая много сила  Hug
поредният плачещ и бягащ от отговорност мъж при това петдесетгодишен дърт ерген - Дорис е права, но ще го разбереш след време  Hug

пп не сте бременни, ти си бременна  Wink

# 12
  • Мнения: 10 996
Мъжът ми има приятел, които се раздели с бременната си приятелка и докато не се роди детето не се виждаха и не се чуваха. Когато се роди детето, тя го кръсти с фамилията на баща си и с баща неизвестен, но той отиде да живее в къщата на родителите и и се грижи за детето. Той не е идеален, но определено тя е мамината в случая.
На мен пък твоя бивш ми е странен, та той е хванал последния влак, как може да реагира така. Отделно да си баща не е толкова трудно като да си майка. Повечето неща майката ги върши, бащите основно купуват памперси и возят бебето при педиатъра на ваксина.
Да знаеш, 99% съм сигурна, че той ще ти обади и ще иска да се грижи за детето. Звучи ми като да има властна и аристократична майка, рентиерка от голямото добро утро.
Аз също съм на мнение да не си записваш с неговото име, въпреки, че така го лишаваш от право на наследяване. За да стане наследник трябва да води съдебен процес с цялото унижение за едно дете.
Сложна ситуация, аз никога не съм била в такава, предполагам че ти е много тежко, но повярвай ми щом имаш подкрепа от роднини, жилище и финансова независимост, не е толкова страшно. Има много самотни майки и се справят прекрасно.

# 13
  • Мнения: 25 787
Нещо не разбрах, чичката е правил секс без предпазни мерки, искал е дете, и като е видял двете черти се е уплашил...така ли е?

# 14
  • София
  • Мнения: 15 485
Не е моя работа, но ми е странно, средностатистически мъж да иска да има дете, да направи такова в трезво нормално състояние, при пълно желание от негова страна и никакъв натиск от страна на жената и после да каже, че е грешка. Просто има нещо непълно в цялата история. Ти си знаеш какво е, не е нужно да ни казваш, но това не е цялата истина. На колко години сте?
Не е нормално, но се случва.Бившия на дъщерята цяла година я тормози защо не можела да забременее,обвиняваше я в какво ли не, а накрая като забременя и каза, да направи аборт, че му било рано, по-нататък щели да си направят пак.После пък започна да твърди,че било от друг, цялата и бременност и няколко години след това беше ужасен тормоз.И  досега стане ли дума за издръжка , я залива с порой от крясъци и обиди.

# 15
  • Мнения: 67
christina1980   Да, родителите му са властни  професори по медицина,  майката все още пише рецензий и работи, нищо, че е на преклонна възраст. На една екскурзия, на нашата маса я попитаха коя съм аз - а нейния отговор беше - "Майката на това момиче може да ми е дъщеря", и нищо повече. Помня, че се почувствах като в небрано лозе, той също беше там и също го чу.

So Lucky*  Доста грубо казано, но в общи линий описва всичко в едно изречение - ДА.

Последна редакция: нд, 20 авг 2017, 23:08 от bubanka

# 16
  • София
  • Мнения: 1 433
в първия момент като четях, мислех че е уплашен 25-годишен хлапак....
аз също смятам че си се отървала, колкото и да не ти се вярва
човек на 50 години да се тръшне да реве че ще става баща ooooh!
а и като чета какви са родата му...представям си как ще ти се мешат за бебето
момичетата са ти дали добър съвет-не го вписвай в акта за ражане-няма да можеш да изведеш детето зад граница, задължителни контакти с надутото му семейство и т.н
пълен мухъл е този, дето на 50 години не може да си направи сметка за действията си и последиците от тях и да бяга като уплашен хлапак
пък и щом ходи по гайдата на маминка и сетра си, все ще ти мрънка за тях, ще ти дават съвети за бебето, бял ден няма да видиш от такива  

# 17
  • Мнения: 67
Тайна - Изключително много съжалявам за дъщеря ти, като пожелавам успех и щастие. Виждам, че и нея са я излъгали с голяма обич.

# 18
  • Мнения: 10 996
Тайна, такива индивиди не познавам, а не е като да общувам само със специални мъже. Вероятно има и доста объркани мъже, но все пак преди да се решиш на дете, не можеш ли да прецениш човека. Аз разбирам да не изкарва пари, да живее при мама, да не ти помага с домакинството, но да иска дете, пък после да не иска е шокиращо. В смисъл има доста мъже, които не искат дете, но поне си го казват. Просто обратната ситуация ми е чак невероятна. Говоря за случаите когато правите секс с цел забременяване, а не станала случайна грешка.

# 19
  • Мнения: 25 787
So Lucky*  Доста грубо казано, но в общи линий описва всичко в едно изречение - ДА.
Щом е така, и искаш детето, ще си го отгледаш без дядо ти. Не ти трябва страхливец като този. Няма да ти е лесно, поне в началото, но полека нещата ще се наредят.
Пази се и лека бременност.

# 20
  • Мнения: X
Мамин Златен просто е искал секс без предпазни средства и си е мислел, че няма толкова бързо да се получи бебе.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 485
Тайна - Изключително много съжалявам за дъщеря ти, като пожелавам успех и щастие. Виждам, че и нея са я излъгали с голяма обич.
Благодаря ти! Успех и на теб!И наистина не го записвай на него.За 13 години не намери време да издаде едно пълномощно за излизане от страната.Сега е в Германия, а ние детето и до съседна държава не можем да заведем.

# 22
  • Мнения: 10 996
Кристина аз те разбирам.Сигурна съм, че е мъж с висока култура и ти се иска да имаш семейство с такъв тип човек. Аз като гледам някои мъже какви откровени простаци са, съчувствам на жените им. Но не страдай. Има къде къде по-лоши неща в тоя живот.

# 23
  • Мнения: 11 400
Не само няма да може да си изведеш детенцето на екскурзия, ами ще му натресеш на миличкото този човек + цялото му презрително семейство? И докато ти си зрял човек, можещ да се защити и да им теглиш една майна право в професорските физиономии то твоето дете ще бъде мачкано и тъпкано и ЗАДЪЛЖЕНО да е там амнайсет дни в годината!
В името да е има баща в документите му не причинявай на детето си подобни унизителни изживявания  Stop

# 24
  • Мнения: 67
Кристина аз те разбирам.Сигурна съм, че е мъж с висока култура и ти се иска да имаш семейство с такъв тип човек. Аз като гледам някои мъже какви откровени простаци са, съчувствам на жените им. Но не страдай. Има къде къде по-лоши неща в тоя живот.


Да, по професия той е адвокат, аз завършвам право, също съм се запътила в неговата посока, едновременно с това изучавам софтуерно инженерство. Всичко от което съм разочарована, е, че ме излъга, той подхвана темата за дете, аз в началото дори се дърпах, но му се доверих. Наистина смятах, че той е моят човек. Не знам как не получих удар, след като чух да съм направела аборт и да си продължим. Това как да стане, то не звучи нормално. Поставих му условие - Или ставаме семейство или си отивам с детето, и той избра второто. Цял месец след раздялата ни се опитвах да го разубедя, не стана. Чух страхотни гадости - щял да ме подминава с количката ако ме видел, родителите му нямало да се зарадват на това дете и т.н.

# 25
  • Мнения: 25 787
В коя седмица си?

# 26
  • Мнения: 67
Мамин Златен просто е искал секс без предпазни средства и си е мислел, че няма толкова бързо да се получи бебе.

Той наистина беше шокиран като му казах, наистина плака дълго време и избръщолеви куп неща които в момента ако цитирам звучат доста абсурдно. Това отдавам на шока му, наистина едно от нещата които беше казал тогава, е, че много бързо съм забременяла и той не очаквал. Кратък беше опита вярно е, нямаше и два месеца опити.

# 27
  • Мнения: 67


Вече съм в 17 г.с.

# 28
  • Мнения: X
И по някое време от развитието на събитията не сте решили да се откажете от опитите за забременяване и не сте започнали да вземате предпазни мерки?

# 29
  • Мнения: 67
И по някое време от развитието на събитията не сте решили да се откажете от опитите за забременяване и не сте започнали да вземате предпазни мерки?




Решихме да, поради неразбирателствата да прекратим и да се пазим, но вече беше късно.

# 30
  • Мнения: 10 996
Аз съм юрист и картинката, която описваш ми е напълно ясна. Важното е, че детето има много добри гени, другото са подробности. Да не ти пука, какво ти говори. Той губи.
Живот с такъв човек изисква много компромиси. Не всеки го може.

# 31
  • Мнения: 67
На мен ми е ясно, че нещата между нас са приключили. Аз няма да мога да живея с такъв индивид, защото повече никога няма да му имам доверие за нищо. По-скоро си мислех, че след време като си намерим свестен баща, той ще почне да се вре където не му е работата и сигурно ще прави опити да развали новото ми семейство.

# 32
  • Мнения: 25 787
Аз съм в 16+2 г.с Hug
Предполагам си с термин февруари. Запиши се в отчетната тема на февруарките, ако желаеш. Гледай си  бременността и здравето, в момента не е нужно да се тровиш и самообвиняваш, важното е да родиш здраво дете.

# 33
  • Мнения: 10 996
На мен ми е ясно, че нещата между нас са приключили. Аз няма да мога да живея с такъв индивид, защото повече никога няма да му имам доверие за нищо. По-скоро си мислех, че след време като си намерим свестен баща, той ще почне да се вре където не му е работата и сигурно ще прави опити да развали новото ми семейство.

със сигурност.

# 34
  • Мнения: X
Важното е, че детето има много добри гени, другото са подробности.
Как разбра какви са му гените на детето? Относно гените по бащина линия аз не бих била така оптимистична- малоумен Мунчо с Мама-кукувица.

# 35
  • Мнения: 67
Аз съм юрист и картинката, която описваш ми е напълно ясна. Важното е, че детето има много добри гени, другото са подробности. Да не ти пука, какво ти говори. Той губи.
Живот с такъв човек изисква много компромиси. Не всеки го може.


И двамата трудно правим компромиси, може би и затова не се получиха нещата. Нямаше как да направя компромис със собственото си дете, за мен аборта е убийство а на моите години, първа бременност, после ще се страхувам, дали ще имам деца. Прецених, че мога и без него, и си запазих детето.

# 36
  • Мнения: 67
Аз съм в 16+2 г.с Hug
Предполагам си с термин февруари. Запиши се в отчетната тема на февруарките, ако желаеш. Гледай си  бременността и здравето, в момента не е нужно да се тровиш и самообвиняваш, важното е да родиш здраво дете.


С термин съм за 1 февруари, но може и да се изненадам и януари. Когато и да е, добре е дошло. Благодаря, ще се запиша в съответната тема.

# 37
  • Мнения: 10 996
На мен баща адвокат и баба и дядо професори по медицина ми звучи идеално като генетичен потенциал. Сега никой нищо не знае. Детето не се е родило.
Кой какъв кукувец е, аз и от форума съм си направила впечатление, но не бих го споделила.
Относно компромисите, всеки човек има различен праг на търпимост. Майката не е необразовано непълнолетно девойче, да я съжаляваме. Има помощ, ще се справи.
Аз съм малко консервативна и ако имам дъщеря, бих я посъветвала първо да сключи брак, пък после да действа за бебе, но това си е мое мнение.

# 38
  • Мнения: 25 787
Аз съм в 16+2 г.с Hug
Предполагам си с термин февруари. Запиши се в отчетната тема на февруарките, ако желаеш. Гледай си  бременността и здравето, в момента не е нужно да се тровиш и самообвиняваш, важното е да родиш здраво дете.
Аз съм с термин 02/02, но най вероятно ще е януарка...добре си дошла в темата ако искаш. Момичетата имаме и тайна група във ФБ, аз намирам много помощ и информация.

Дъртия не ти трябва, правилно са те посъветвали да си помислиш за припознаването. Ако има много имоти и пари, тогава евентуално в името на детето, да не го лишиш от наследство може да помислиш...иначе, ще имаш главоболия. Дай боже един ден, ще срещнеш читав мъж, и всичко това ще е един лош спомен.

С термин съм за 1 февруари, но може и да се изненадам и януари. Когато и да е, добре е дошло. Благодаря, ще се запиша в съответната тема.

# 39
  • Мнения: 67
На мен баща адвокат и баба и дядо професори по медицина ми звучи идеално като генетичен потенциал. Сега никой нищо не знае. Детето не се е родило.
Кой какъв кукувец е, аз и от форума съм си направила впечатление, но не бих го споделила.
Относно компромисите, всеки човек има различен праг на търпимост. Майката не е необразовано непълнолетно девойче, да я съжаляваме. Има помощ, ще се справи.
Аз съм малко консервативна и ако имам дъщеря, бих я посъветвала първо да сключи брак, пък после да действа за бебе, но това си е мое мнение.



Майка ми беше на същото мнение, че е добре да се сключи брак първо. Но той не искаше, за него подписа нямаше значение, според мен бягаше от това, понеже беше развел някои от приятелите си и сестра си, и предполагам не е искал да му се случва това. Нямам представа, така или иначе му повярвах и сглупих.

# 40
  • Мнения: 25 787
Добре, дори и в брак, пак можеше да я накара да абортира. Какво би помогнал брака в случая.

# 41
  • Мнения: X
Генетичният потенциал няма много общо с професионалнат ареализация. Чичкото ми звучи като по-безобидната версия на Дрозстой Стоянов. Да пази Господ дъщеря ми от подобни!

# 42
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
И аз съм "ЗА" това детето да няма по документи баща. За 100-200лв месечна издръжка не си заслужава нервите, които ще изхабиш по този закъснял пубертет, който кара (или ранна критическа, зависи как гледаш на нещата). Но честно казано имам чувството че като ти наближи термина, или малко след като родиш, кандидат-бабата изведнъж ще омекне и ще те потърси. Защото ти колкото и да си за нея черна овца, не забравяй че детето носи кръвта и на сина и. Според мен тепърва те очаква голяма битка, не се огъвай пред това да ги дариш с внук/внучка по документи, защото после ще ти направят живота черен.

# 43
  • Мнения: 67
Благодаря Ви момичета за отговорите, подкрепата, съветите и съпричастността. Не знам какво ме очаква за в бъдеще с бащата, обаче усещам, че няма да е никак розово. За сега не можем да се разберем цивилизовано с него, и все се намират неща, за които да се скараме - друго няма.

# 44
  • Мнения: 10 996
Уиш има къде къде по-лоши варианти от най-младия професор по психиатрия. Г-н Стоянов дори е за предпочитане. Така, че не се заричай, ами си плюй в пазвата всичко да е нормално.
Какъвто и да е бащата на детето, авторката е искала с него да си прекара живота. Аз пък залагам, че е много секси, защото мъжете които не се морят, не пият и не пушат си изглеждат прекрасно на 50.

# 45
  • Мнения: 67
И аз съм "ЗА" това детето да няма по документи баща. За 100-200лв месечна издръжка не си заслужава нервите, които ще изхабиш по този закъснял пубертет, който кара (или ранна критическа, зависи как гледаш на нещата). Но честно казано имам чувството че като ти наближи термина, или малко след като родиш, кандидат-бабата изведнъж ще омекне и ще те потърси. Защото ти колкото и да си за нея черна овца, не забравяй че детето носи кръвта и на сина и. Според мен тепърва те очаква голяма битка, не се огъвай пред това да ги дариш с внук/внучка по документи, защото после ще ти направят живота черен.

Тази кандидат баба, когато й заявих, че съм бременна, но имам проблем със сина й, и исках да поговоря с нея, каза, че е заета в момента, че този разговор не бил за телефона, честито ти също ми каза, и ми пожела всичко хубаво, след което ми се затвори. После вече той ми каза, че тя няма да го погледне и не е длъжна, помня, че тогава ми се пречупи сърцето и го попитах дали е нормално така да говори - за него да. Аз и до ден днешен считам, че това не е нормално изказване. Честно не знам дали тази баба ще се трогне изобщо.

# 46
  • Мнения: 10 996
Добре, дори и в брак, пак можеше да я накара да абортира. Какво би помогнал брака в случая.

Според мен желанието за брак на мъжа е по-силно доказателство за сериозните му намерения да бъде баща. Някак не бих забременяла от мъж, който не иска да се ожени за мен. Това си касае само мен.

# 47
  • Мнения: 10 996
Тя е професор на 80 г., Реакцията и е нормална. За нея не си подходяща за сина й. Не очаквай много.

# 48
  • Мнения: 67
Уиш има къде къде по-лоши варианти от най-младия професор по психиатрия. Г-н Стоянов дори е за предпочитане. Така, че не се заричай, ами си плюй в пазвата всичко да е нормално.
Какъвто и да е бащата на детето, авторката е искала с него да си прекара живота. Аз пък залагам, че е много секси, защото мъжете които не се морят, не пият и не пушат си изглеждат прекрасно на 50.

И двамата не пием и не пушим, и сме домошари. На външен вид той е 130 кг, с лек дефект - накуцва. За мен имаше най - прекрасната душа, а когато се сгаджосахме нищо не си споделихме, че имаме имоти или кой какво работи от нас. Това стана след като заживяхме заедно.

# 49
  • Мнения: 25 787
Добре, дори и в брак, пак можеше да я накара да абортира. Какво би помогнал брака в случая.

Според мен желанието за брак на мъжа е по-силно доказателство за сериозните му намерения да бъде баща. Някак не бих забременяла от мъж, който не иска да се ожени за мен. Това си касае само мен.
Съгласна съм с теб. Но мисълта ми беше, че дори и да имаха брак, този пак можеше да и каже да махне бебето и да си продължат... в конкретния случай, не знам дали не е по добре, че нямат брак.

# 50
  • Мнения: 10 996
В конкретния случай ако имаха брак, бебето по презумпцията на закона се счита, че е с баща съпруга на майката по време на брака и триста дни до разтрогването му. Така, че може би за авторката това би било по-лошо. В смисъл сега ще си запише дете с баща неизвестен и ще продължи напред.
Аз лично не бих искала да съм самотна майка, защото съм отгледана от такава. 

# 51
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Тази кандидат баба, когато й заявих, че съм бременна, но имам проблем със сина й, и исках да поговоря с нея, каза, че е заета в момента, че този разговор не бил за телефона, честито ти също ми каза, и ми пожела всичко хубаво, след което ми се затвори. После вече той ми каза, че тя няма да го погледне и не е длъжна, помня, че тогава ми се пречупи сърцето и го попитах дали е нормално така да говори - за него да. Аз и до ден днешен считам, че това не е нормално изказване. Честно не знам дали тази баба ще се трогне изобщо.

Да, напълно нормална (за нея) реакция в момента. Може да се държи като ледена кучка, но не забравяй че това ще бъде единственото дете от нейния син и не смятам че ще го остави току-така. Нали са уж интелигентни, то околните хора ще вземат да шушукат как са си изгонили снахата бременна. Не забравяй че те държат на имиджа си в обществото и най-малкото от кумова срама ще искат да видят наследника. А всеки се топи като види малко сладко бебенце, изведнъж ще видиш как бащинските и бабинските (знам че няма такава дума) чувства ще се пробудят. Някои хора ги е страх от промяната, независимо в това положителна или отрицателна ще е тя. Мисля че си попаднала на такива.

# 52
  • София
  • Мнения: 15 485
Тази баба има ли други внуци?Да не я е страх,че ще трябва да го гледа?

# 53
  • Мнения: 67
В конкретния случай ако имаха брак, бебето по презумпцията на закона се счита, че е с баща съпруга на майката по време на брака и триста дни до разтрогването му. Така, че може би за авторката това би било по-лошо. В смисъл сега ще си запише дете с баща неизвестен и ще продължи напред.
Аз лично не бих искала да съм самотна майка, защото съм отгледана от такава. 


Все още се двоумя, но клоня към намерението да запиша детето с баща неизвестен и повече да не отговарям на въпросите на бащата относно това дете, защото сега нова песен пее, че си искал детето. Но и аз смятам, че по- добре ще ни е без него, няма да се тормозя излишно от семейството му.

# 54
  • Мнения: 25 787
Тази баба има ли други внуци?Да не я е страх,че ще трябва да го гледа?
Имала си внуци, така писа момичето.

# 55
  • Мнения: 67
Тази баба има ли други внуци?Да не я е страх,че ще трябва да го гледа?


 Да, има един внук, а от него има правнучка.

# 56
  • Мнения: 67
На мен ми е ясно, че нещата между нас са приключили. Аз няма да мога да живея с такъв индивид, защото повече никога няма да му имам доверие за нищо. По-скоро си мислех, че след време като си намерим свестен баща, той ще почне да се вре където не му е работата и сигурно ще прави опити да развали новото ми семейство.

със сигурност.


Ето това не ми се иска изобщо.

# 57
  • София
  • Мнения: 15 485
На племенницата зет ми си даде името за бащино и детето си има име.Бащата няма никакво желание да го признава, но пък плаща доста голяма издръжка, към 500 лева и отгоре.Сега им е платил и почивката на море.

# 58
  • Мнения: 25 787
На племенницата зет ми си даде името за бащино и детето си има име.Бащата няма никакво желание да го признава, но пък плаща доста голяма издръжка, към 500 лева и отгоре.Сега им е платил и почивката на море.
Тайне, и да не си даде Великото име, детенцето пак ще има име и фамилия, само, че на майка си. Тоя е адвокат, к ако реши че не желае да дава парички, ще подхвърля минимална издръжка. Няма гаранция, че ще и помага финансово...тия обещания сме ги чели във форума. Авторката писа, че има кой да и помага, има си жилище, и няколко пъти спомена, че ще има нов мъж един ден. Дано в този ден, дядката не реши, че е баща.

# 59
  • Мнения: 67
На племенницата зет ми си даде името за бащино и детето си има име.Бащата няма никакво желание да го признава, но пък плаща доста голяма издръжка, към 500 лева и отгоре.Сега им е платил и почивката на море.
Тайне, и да не си даде Великото име, детенцето пак ще има име и фамилия, само, че на майка си. Тоя е адвокат, к ако реши че не желае да дава парички, ще подхвърля минимална издръжка. Няма гаранция, че ще и помага финансово...тия обещания сме ги чели във форума. Авторката писа, че има кой да и помага, има си жилище, и няколко пъти спомена, че ще има нов мъж един ден. Дано в този ден, дядката не реши, че е баща.


Той иска да си го признае, вместо издръжка бях му казала, че предпочитам да купува неща, а не да ми дава пари на ръка. Лощото е, че оставя ли го да го признае, ще страдам аз и нервите ми.

# 60
  • Мнения: 67
So Lucky* е права. Аз не искам един ден, да му щукне, че заебал една бременна и да се завръща присетил се за семейство. До сега не съм поддържала никакви отношения с бивши, като сме се зарязвали сме приключвали до там. Той докато се присети, аз е по-вероятно да съм с друг човек, а така той ще ме дразни всячески и сигурно ще ми развали новото семейство.

# 61
  • Мнения: 25 787
So Lucky* е права. Аз не искам един ден, да му щукне, че заебал една бременна и да се завръща присетил се за семейство. До сега не съм поддържала никакви отношения с бивши, като сме се зарязвали сме приключвали до там. Той докато се присети, аз е по-вероятно да съм с друг човек, а така той ще ме дразни всячески и сигурно ще ми развали новото семейство.
Тука, малко клоним към нероден Петко. Не се знае кога и дали ще имаш ново семейство, нали? Не го мисли това. По скоро, помисли, ако решиш да заведеш детето в Дисниленд в Париж (примерно), тоя дърт козел ще ти подпише ли декларация.

# 62
  • Мнения: 6 622
Сега ти е тежко ,но след време ще разбереш,че така е по-добре за теб. Аз съжалявам жестоко,че позволих на "бащата" на моето дете да я припознае. Това лято така ни се искаше да отидем на почивка някъде в чужбина,но уви. С него се разделихме ,когато детето беше още бебче.  Той пък започна да ме бие непосредствено след раждането (още в родилният дом) . Още докато детето беше малко срещнах един прекрасен мъж,който ни обича безкрайно. С него детето разбра какво е да имаш истински баща. Та такива нищожества много ,но не губи надежда. Някой ден всичко ще се оправи. Просто дръж такива хора по-далеч от себе си за да нямаш проблеми след време . Мъж ,който на 50 не мисли,че е готов да стане баща изобщо не е наред. Според мен вече му е време и за дядо

# 63
  • Мнения: 394
Че защо да няма мъж и семейство скоро?Аз на след 18г.брак  още не бях приключила напълно и вече живея с друг мъж прие двете ми вече по големи деца и чакаме бебе живот и здраве!Само ме е яд че съм чакала 18г. а не го оставих още когато не гонеха бременна с първото мъжа ми,свекърва ми и майка и,просто си удължиха агонията 18г.караници скандали мизерия.Бях се превърнала в домашна прислужница депресирана никъде не излизах....кошмар.Та деня си личи от сутринта.Мене също не ме харесваха за снаха за пияния им син хахха. Да си взима парцалите момичето още повече че има кой да и помага и да приключи всякакви отношения.То това няма да е живот.Пък като се роди бебо живот и здраве виж как всичко ще станат мили и добри и ще почнат да обикалят.

# 64
  • Мнения: 10 996
Тук няма да има пиянски истории и гонене. По-скоро са страхове и комплекси, както и предразсъдъци. Авторки, не се настройвай предварително. Според мен може да се съберете. Сега егото ти как ще мачкат е друг въпрос. Донякъде е въпрос и на психическа настройка. Аз принципно в конкретния случай мисля, че този баща е за предпочитане пред нов, но много зависи и от характера и темперамента на детето. То още не се е родило. Като цяло на този етап не мисля, че на авторката и трябва нова връзка. Да се поуспокои, да се роди бебето, да се осъзнае.

# 65
  • Мнения: 394
И да я тормозят цял живот да чака да благоволят да я приемат?Айде моля мен ме приеха разведена с две деца,без да доказвам нищо.Разликата е от небето до земята да живееш в стрес , да се опитваш да се докажеш и харесаш  и да те приемат топло и с усмивка все едно цял живот си бил от това семейство!

# 66
  • Мнения: X
И да я тормозят цял живот да чака да благоволят да я приемат?Айде моля мен ме приеха разведена с две деца,без да доказвам нищо.Разликата е от небето до земята да живееш в стрес , да се опитваш да се докажеш и харесаш  и да те приемат топло и с усмивка все едно цял живот си бил от това семейство!
ПОтвърждавам. Аз срещнах втория си мъж когато бях на 42 години с две деца, едно от които на 20. Един живот живея и няма да го похабявам с гърч пред когото и да било.

# 67
  • Мнения: 2 710
Съветвате момичето да запише детето с бащиното си име, но това не зависи само от нея. Ако таткото иска да го припознае(както е заявил), никой не може да го спре, освен ако детето не е негово. Авторката твърди, че не е изневерявала и ако и двамата говорят истината, следва че детето ще носи имената на баща си и всички последствия свързани с това.
В конкретната ситуация аз бих я посъветвала да се отдръпне от таткото и да го остави да дерзае и да се мъчи да оправя отношенията и да си проправя път към детето. Предвид външния му вид и властната мама предполагам, че са набедили момичето за използвачка, която е хвърлила око на несметните им богатства. Рани хора, разни идеали. Да си гледа детето и да не им обръща внимание. Но няма да и е лесно, защото като се роди детето, ще започнат да я притесняват и да предявяват хиляди претенции. В зависимост от нейната реакция може да се стигне до заплахи и дела или до молби, годежни пръстени и други закъснели жестове.
Бременността е много романтичен период и ти трябва да си го изживееш, дори и без бащата на детето. Проектирай детската стая, избери легло, количка, дрешки и всичко необходимо в случая и бъди позитивна. На него остави да мисли за проблемите между вас.
Кристина 1980 оставам с усещането, че имаш повече информация и че не си безпристрастен коментатор.

# 68
  • Мнения: X
Съветвате момичето да запише детето с бащиното си име
Не. Точно обратното я съветваме.

# 69
  • Мнения: 2 710
Съветвате момичето да запише детето с бащиното си име
Не. Точно обратното я съветваме.
С бащиното СИ име = името на баща И

# 70
  • Мнения: X
Оф, да, моя грешка. Аз имах предвид името на бащата на бебето.

# 71
  • Мнения: 10 996
Не нямам повече информация. Средата ми е изпълнена с подобни типажи и ги знам как разсъждават. Имам две момчета и доста опит с презадоволени дечица, та само да не дава Господ само да ги отглеждам. Чужд мъж до моите деца също не бих допуснала. Трудни са са гледане. Всеки ден ми е стрес и свито под лъжичката. Чакам с нетърпение тая ваканция да приключи. Майчинството е най-трудното нещо, това го казва Шакира, не аз. Най-лесното нещо в майчинството е да купуваш дрехи и храна, да дадеш образование и спорт, дори да купиш жилище, това всички го могат, но да дадеш на детето си спокойствие и увереност да взима правилните решения в живота, виж това вече е висш пилотаж. В тази връзка е хубаво тази отговорност да се раздели с някого. Според мен най-добре с биологичния баща, ако е нормален. Този не изглежда твърде откачен, независимо как изглежда от страни.

# 72
  • Мнения: 1 698
Много рядко коментирам външния вид на хората, но този господин трябва да реве с глас от радост, че млада, образована жена е решила да го дари с дете.
Аз също клоня към мнението, че авторката е добре да запише детенцето със собственото си фамилно име.
Почти съм сигурна, че таткото ще започне да търси авторката и детето, когато маминка се спомине. Тогава ще се почувства безпомощен и самотен, без опора и смисъл в живота и ще се сетир че има дете и млада жена, която е забременил. Авторката ще си прецени дали ще го допусне отново в живота си, но според мен млада и интелигентна жена като нея има доста големи шансове да има до себе си връстник, тежащ по-малко от 130 килограма, без да е куц и най-малкото без подобни куци изпълнения. Защото по-куцо отношение от това да изоставиш бременната си приятелка, здраве му кажи.
Ужасявам се от такива егоистични същества като майката на "младия" татко. Какво значи, че тя вече си имала внук, та нали собственото й дете, синът й, няма свои деца, не е осъществил най-важното в живота си - да създаде нов живот. Сигурна съм, че подлага на преценка всяка кандидатка на сина си, както и че последният е постоянно залепен за полата на мама. Не просто живее с нея на 50 години, но и я слуша за всичко. Съжалявам, но за мен това не е мъж.

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 16:20 от Nataka

# 73
  • Мнения: 690
Ако имаш възможност не записвай детето на него. В последствие той ше се присети, че има дете, а майка му наследник и ще започнат с претенции спрямо детето. Няма да се очудя ако в един момент те дори решат да ти вземете детето (той е адвокат) и излизането на детето на почивка в чужбина ще ти е най-малкия проблем. Една градска на ММ беше в такава ситуация. Не я харесаха за снаха от самото начало. Беше голям тормоз докато роди. А след това я изкараха че не става за майка, че е безотговорна и и взеха детето. Сега тя води дела, но до момента безрезултатно.

# 74
  • Мнения: 67
Благодаря на всички момичета за включването в темата. Имам само една молба, моля Ви, не желая да бъда грешно разбрана, като написах, че той е имал физически дефект, не съм искала да го злепоставям с това, исках да кажа, че това никога не е било проблем за мен, аз го обичах защото беше най - прекрасното и мило създание, и навлезе в период от живота ми когато имах нужда от него. Представих външността му, за да се разбере, че аз обожавах този човек, въпреки каквито и да било дефекти. Когато бяхме заедно с гордост го хващах за ръка по улиците, когато се разхождахме. Ще помоля да не се коментира външния вид. Предварително благодаря, извинявам се ако съм засегнала някой.
Самата аз произхождам от стар чорбаджийски род, на когото образование или пари никога не са липсвали, нито имоти. Парите са били последното нещо когато съм била с този човек. Когато живеехме заедно, държах да му оставям пари за сметките и общите ни нужди, нищо, че той не ми е искал. Никога не съм искала от него пари.
Решението ми за имената на детето, поради ред причини не мога да го взема сега. Както писах, на този етап не се виждаме с бащата, но разговаряме, като разговорите завършват с кавги. Всички коментари ще взема в предвид, но един от тях беше да спра комуникацията, което ще спре и караниците ни, и да го оставя сам да намери начин. Това ще се превърне в период на осъзнаване, щом сме спокойни (и аз и той) и разсъдим трезво без да се дразним един на друг. Както се казва, времето ще покаже. До тогава обаче, аз  ще си бременея колкото е възможно щастливо, и ще се надявам бебчето да се роди живо и здраво. Каквото и да става, аз знам, с или без истинския баща, аз ще се справя.
Благодаря на всички Ви, и хубава вечер желая.

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 19:48 от KristinaDimovaa

# 75
  • Мнения: 118
Не е моя работа, но ми е странно, средностатистически мъж да иска да има дете, да направи такова в трезво нормално състояние, при пълно желание от негова страна и никакъв натиск от страна на жената и после да каже, че е грешка. Просто има нещо непълно в цялата история. Ти си знаеш какво е, не е нужно да ни казваш, но това не е цялата истина. На колко години сте?
Не е нормално, но се случва.Бившия на дъщерята цяла година я тормози защо не можела да забременее,обвиняваше я в какво ли не, а накрая като забременя и каза, да направи аборт, че му било рано, по-нататък щели да си направят пак.После пък започна да твърди,че било от друг, цялата и бременност и няколко години след това беше ужасен тормоз.И  досега стане ли дума за издръжка , я залива с порой от крясъци и обиди.
Това е ужасно. И на мен не ми е лесно да се грижа сама за детето си, но от това пък да ме пази Бог. Винаги има и по- лошо.

# 76
  • Мнения: 9 892
Може би се карате, защото още се обичате Wink
Едва ли ще ти е лесно сама с детето, но пък ти си имаш подкрепата на семейството ти.
Имам две приятелки, които по същия начин бяха изоставени от приятелите си като разбраха, че са бременни.
Приятелка 1 - има пълната подкрепа на семейството си - периодично се вижда с бащата на детето. Детето й е невероятно културно, възпитано и чудесно. Сега момичето си има друг мъж.
Приятелка 2 - още тогава нейните родители искаха да махне детето. Помагаха й по малко, ама колкото да не говорят хората. С бащата не се виждат - по-скоро видят ли се, и на улицата могат да се скарат. Иначе, тя е внимателна, тиха, с висше образование и културна. Още тогава смяташе, че ще си намери друг мъж - и в момента живее с такъв. Но в изминалите години момченцето й стана ... абе хулиганче.

Затова смятам, че фактът, че имаш такава голяма подкрепа от твоето семейство, е мега-важен. И ще компенсира липсата на баща.

# 77
  • София
  • Мнения: 15 485
Да се оплача от бившия на дъщерята. За тази година го е взимал два пъти.Първия път добре, втория път беше последната събота, да го водел на язовир.От някъде се е сдобил с много пари, купил си джип, облякъл се марково, много обича да се дуе с такива неща. Обади се да каже,че купил обувки за 100 лв на детето.Има си приятелка, която много обича детето и то я обича много.Но да вземат да се напият и двамата на втората вечер и оня я смазал от бой, без да помислят, че и неговото и нейното дете са там, а и приятеля на дъщеря и.И в 12 звъни момичето на дъщеря ми и моли за помощ, да отиде да ги измъкне от там, майка и казала, бягайте, спасявайте се, те треперят, пред припадък и двамата, внука плаче, боли го корем, дъщеря и вика не знам майка ми дали диша , и това в 12 през нощта. Мята се дъщерята треперейки на колата да ходи до Панчарево, та и по-далече, да взима децата.Взе и майка му и сестра му, да го видят що за стока е.Те му се обадили ,че дъщерята идва, той пиян залян , качи детето на джипа и тръгнал да я пресреща.На другото дете баща му тръгнал да го взима, внука му обяснявал как да стигне до там.Вдигна му дъщерята скандал, как може да плашат така децата, взе си детето и каза,че повече няма да му го даде.Внука реве за другата, че била цялата посинена, бил я смазал оня, иска да вземат и нея, оная отказва и казва,че нищо не е станало.А детето казва,че цялата била в синини.Даже хванал дъщерята за гърлото, пред майка си и сестра си, онова момиче го спряло.Ръбът заявява пукни се от яд, аз я обичам.Мислел е, че ще подразни дъщерята, а тя вика, добре,че го зарязах и не бях аз, щях да съм пребитата сега.Вика жал ми е за нея, тя сега е също като мен, влюбена е и му вярва, като казва ,че няма да се повтори и се извинява.Аз няма да им се бъркам,че лудия може да реши,че ревнувам и искам да ги разделя.Има глава, да си преценява сама.Детето стресирано, вече няколко нощи трепери и проплаква насън.

# 78
  • Мнения: 25 787
Тайне, заведете детето да му леят куршум. Добре, че се отървало само с уплаха, а още по добре е че дъщеря ти се е разделила с този боклук. Аман от нещастници. ooooh!

# 79
  • Мнения: 2 710
Пускали ли сте жалба или се надявате, че може да не давате детето и без да му бъдат отнети правата? Може и медицинско да искате, че детето е стресирано.
Иначе случката е потресаваща. Недоумявам как някой може да търпи подо но отношение, пък било то и за пари.

# 80
  • Мнения: 394
И моя бившия същия боклук беше

# 81
  • София
  • Мнения: 15 485
Не се е жалвала, страх я е да не го озлоби.И издръжка не плаща и не го и съди, пак по същата причина.Само веднъж да попита за пари, цяла година крещи по нея и я обижда,че само за пари мислела  Shocked.Той , като няма пари се скатава и не иска да взима детето (как да те взема , тати, като и аз нямам какво да ям), като се види в пари, вирва нос и самочувствие до небето.Но няма да е за дълго, бързо харчи и пак ще подкара трошката и ще увеси нос.

# 82
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 304
....И издръжка не плаща и не го и съди, пак по същата причина.  ....
нещо не ми е ясно - осъден ли е да плаща издръжка ? ако е осъден няма за какво повече да го съди.
ако не е осъден той не е задължен да плаща издръжка.
за отнемане на правата не ми се вярва да стане  дори и да е осъден за издръжка и да не я плаща редовно. това е мое мнение все пак

# 83
  • София
  • Мнения: 15 485
....И издръжка не плаща и не го и съди, пак по същата причина.  ....
нещо не ми е ясно - осъден ли е да плаща издръжка ? ако е осъден няма за какво повече да го съди.
ако не е осъден той не е задължен да плаща издръжка.
за отнемане на правата не ми се вярва да стане  дори и да е осъден за издръжка и да не я плаща редовно. това е мое мнение все пак

Не,не е съден, беше обещал,че ще дава, ама не дава.Разчиташе дъщерята на съвестта му.

# 84
  • Мнения: 2 710
Аман от говеда.
Не съм запозната със законите, но ако се докаже, че е имало насилие пред детето и че баща му го е качил пиян в колата, не знам дали не можа да има някакви ограничения на контактите.

# 85
  • Мнения: 394
С нашето правосъдие едва ли.Я да го съди със задна дата.Той и моя обещаваше.Пуснах дело сега чакам!

# 86
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 304
Аман от говеда.
Не съм запозната със законите, но ако се докаже, че е имало насилие пред детето и че баща му го е качил пиян в колата, не знам дали не можа да има някакви ограничения на контактите.
чисто хипотетично - ограничаваш ми контактите на 1 път в годината. какво мислиш , че ще постигнеш с това ? да се поправя? .... абсурд !   дори и 1 път в годината аз мога да бъда говедо. за туй възпитавайте си синовете докато са малки за да не ги наричат говеда.
пп. освен говеда е пълно и с крави.

# 87
  • Мнения: X
Бонго, ти нямаше ли бан?

# 88
# 89
  • Мнения: X
Прероден, ама пак в старите червени дрешки облечен.  Laughing

# 90
  • Мнения: 2 710
Не го познавам това момче, но с представянето си не спечели симпатията ми.

# 91
  • Мнения: 25 787
Прероден, ама пак в старите червени дрешки облечен.  Laughing
Навиците умират трудно, и то след определена възраст. Laughing

# 92
  • Мнения: X
Е, то и никът е му на практика е същия. Вероятно е харесал заигравката от nofelet.
 Просто ми стана интересно. Едно е да си с ранг  " замразен" или " отказал се" и след време да се появиш с нов профил, друго е да са те баннали. Затова попитах.

# 93
  • Мнения: 1 698
Тайна, дъщеря Ви прави много голяма грешка, че не го е осъдила да плаща издръжка, но и сега може да го направи до една година назад. Също така, да поиска поне ограничаване на родителските права, този човек е опасен за живота и здравето на детето. Иначе утре може да е новина в черната хроника.
Когато го осъди за издръжка, има или няма пари, той е длъжен да я плаща. Ако не иска, носи наказателна отговорност, издръжката се поема от държавата, а той става длъжник на държавата. Даже направо да поиска ограничителна заповед този мъж да не се доближава до нея или до детето.

# 94
  • София
  • Мнения: 15 485
Благодаря за всички съвети, но тя си решава сама.Не мога да и се налагам.

   И искам да се извиня на авторката,че разводних темата и, но тя беше първата, която ми се появи пред погледа и реагирах импулсивно, както бях ядосана.

# 95
  • Мнения: 2 710
Тайна, дъщеря Ви прави много голяма грешка, че не го е осъдила да плаща издръжка, но и сега може да го направи до една година назад. Също така, да поиска поне ограничаване на родителските права, този човек е опасен за живота и здравето на детето. Иначе утре може да е новина в черната хроника.
Когато го осъди за издръжка, има или няма пари, той е длъжен да я плаща. Ако не иска, носи наказателна отговорност, издръжката се поема от държавата, а той става длъжник на държавата. Даже направо да поиска ограничителна заповед този мъж да не се доближава до нея или до детето.
И аз мисля, като теб, но ниене познаваме нито дъщеря и, нито бившия зет. Може една ограничителна заповед да го озлоби и да започне да и.създава големи проблеми. А за родната полиция няма какво да говорим.

# 96
  • Мнения: 1
Знам че се включвам малко късно, но искам само да споделя малко опит от 1во лице.
Когато забременях, моя приятел (макар че бяхме говорили вече за деца хипотетично) изпадна в шок и също каза да го махна. Аз му казах че няма шанс и ако иска да си ходи той, бях изключително спокойна и без никакви драми, т.к. много исках детето макар да стана случайно. След като му попремина малко шока и се съвзе уж свикна с идеята и започна да се радва и той. Бях щастлива и доволна, че не драматизирах и не се поддадох на някакви емоции ... ето всичко ще се нареди.
Е ... в крайна сметка мина време и осъзнах, че може би първосигналната му реакция е била най-истинска и е трябвало да се разделим още в тоя момент вместо да се тормозя (и себе си и в последствие и детето) с неговите психични терзания и драми, т.к. определено родителството не му понесе. Някои хора (по-често мъже, но понякога също и жени) просто не им понася родителството за съжаление, идва им в повече и не издържат психически. Мисля си че късно го разкарах, ако беше по-рано детето нямаше изобщо да го търси дори ... ама аз нали исках да има баща. Не съм му искала пари никога (понякога дава когато и колкото сам прецени но общо взето нищожно в сравнение с разходите), имам хубава работа, издържам се прекрасно сама с детето, имам покрив над главата си, имам подкрепата на семейството ми ... единствено исках детето да има баща. Не исках то да е травмирано от липсата на баща му в живота си. Сега мисля че се травмира повече от наличието на баща, който не му обръща достатъчно внимание, който го лъже постоянно че ще дойде и не идва, който е напълно неадекватен (мисля че има нужда от психологическа помощ но не мога да го накарам на сила да ходи на терапия) и изобщо като цяло баща който не става за такъв. Обаче децата са чисти и невинни и обичат без причина, то го търси, иска да е с него, радва му се, но не получава в замяна това което би трябало Sad Сега се чувствам виновна за това че настоявах баща му да присъства в живота му, че го карах да идва да вижда детето, да му се обажда редовно, да идва с нас на почивки ... защото виждам как в абсолютно същия случай на позната с дете връстник на моето, което от малко свикна без баща си и изобщо не го търси ... ако тати дойде ОК, бонус, ако не - все тая. Докато моето страда ... "а тати каза че ще дойде, защо не дойде?"
Така че искам да кажа на авторката на темата и всички като нея много добре да преценявате ситуацията и конкретния баща! Обърнете хубаво внимание още докато детето е бебе как се държи бащата и дали сам търси контакт с детето и дали проявява бащинска любов. Дори грам съмнение да имате по-добре прекъснете контакта, не настоявайте да си "поема отговорностите" като родител и т.н. Насила хубост не става са казали старите хора. Само и единствено ако имате нужда от средства го гонете за издръжка! Аз моя не съм го съдила за издръжка т.к. знам че всеки читав насрещен адвокат ще ме осъди на режим на свиждания. А заради едни 100лв няма да му дам детето да го взима с преспивания и на почивки без мое присъствие!!! Да не стане като с внука на Тайна ... да не дава Господ и нещо по-лошо ... Още чакам с притаен дъх и деня в който може да съжалявам, че изобщо съм го записала като баща ... още не ми се е налагало да искам декларация за извеждане в чужбина, че е малък ама дето се вика догодина ако реша да го заведа на едно море в Гърция може и да ми дойде до главата тоя проблем (свидетелка съм на ходенето по мъките на друга майка с дете, което се нуждаеше от животоспасяващо лечение в чужбина (!!!!), как едвам успя да издейства декларация от бащата и то само поради заплахи от съд и телевизионни камери, само си представете детето ви да умира и да не може да го изведете ...)
Така че казал ли е веднъж че не го иска, ако ще и мнението да си смени после, винаги си имайте едно наум!!!!

И само една забележка малка ... този човек дето е на 50 години и дето се вика е хванал последния влак за дете щом не иска ... според мене е обречен случай. И очевидно с властна майка, която дори да не го командва директно явно има влияние ... Кауза пердута. Ако нямате нужда от издръжка и наследство хич не го търсете и не го записвайте на негово име. Може иначе да е добър човек, но според мен сте се отървала от живот с някакво семейство Адамс.
Ще има дни в които ще Ви е мъчно, ще Ви е трудно ... дори с подкрепа на семейството, ще има нощи в които ще Ви се плаче ... а в момента дори бидейки бременна ще бъдете връхлетяна скоро от бурни хормони ... Обаче не се предавайте и не се обръщайте назад! Когато ви се плаче, ще можете тайничко да гледате личицето на спящото си детенце и това ще Ви дава нови сили! И ще знаете че Вие имате ТОВА НАЙ-ГОЛЯМО БОГАТСТВО, а към бащата ще изпитвате само съжаление, че не знае какво е изпуснал. Знам че е клише, но детето Ви наистина ще е най-хубавото нещо в живота Ви, знам че няма да съжалявате и ще Ви прави щастлива всеки един ден и миг оттук нататък. Вярвайте ми, като самотна майка го чувствам още по-силно!!! Ние трябва да даваме двойно, но и получаваме двойно Simple Smile Пожелавам Ви най-приятната и лека бременост на света, едно страхотно здраво бебче и цялото щастие на света ... а то ще дойде Simple Smile

# 97
  • Мнения: 67
Тайна, не се притеснявай, не ми пречиш пиши си спокойно когато решиш в темата, много съжалявам за това, което се е случило, дано нещата се оправят.
Samichka, благодаря за съвета.
Ние с бившия/ бъдещ баща както бях казала спряхме комуникация и всички караници. За почти месец, се чухме 3 пъти за по малко - единия път поиска да му изпратя снимка от прегледа, за да видел и той, на втория ми обясняваше, че децата на разделените родители били разглезени, на третия съвсем ме издразни - декември месец ми предстои изпит, на който нищо не ми пречело да ида. За да уточня, през 20 декемви, когато аз ще съм в края на 8 месец и началото на 9 , не съм шофьор и ще трябва да ползвам автобус, видите ли съвсем сама,да си пропътувам 380 км в едната посока, да спя някъде където си намеря, да си отида на изпита на другия ден, и после да си ходя. Човека каза, че жените можело да си правят всичко и 20 дена преди да  родят, че и почти веднага след това. Може и да е възможно, но аз повече няма да рискувам, защто се разминах на косъм да лежа два пъти в болницата за задържане.  От близка обща позната разбрах, че дни след като съм се изнесла, човека е почнал да ми търси заместница, още ми търси, и не смеел да каже защо сме разделени, давал друга причина. Да си кажа, да се смея ли, да плача ли - толкова ли много блях, та за две години не научих какво "чудо" имам насреща си. Иначе, да се похваля - чакам девойка!
На всички да пожелая хубав ден!

# 98
  • Мнения: 394
Радвай се че си се отървала! Живота ти с този е щял да бъде ад!Жива и здрава да е и дано всичко да е наред до раждането!

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 14 642
Генетичният потенциал няма много общо с професионалнат ареализация. Чичкото ми звучи като по-безобидната версия на Дрозстой Стоянов. Да пази Господ дъщеря ми от подобни!
Какво му е пък на Дроздстой Стоянов (не го познавам лично)?  Rolling Eyes  Че чак чичото бил по-безобиден.

-----
По темата - че чичото е шантав мамин Мунчо, съм съгласна. Не подкрепям идеите за неприпознаването, но вие си знаете - то така или иначе зависи от него, не от теб. Не харесвам никак изрази като "нов татко" - все едно таткото подлежи на смяна, порочно е за мен това мислене. За мамини Мунчовци и други видове кретени има лишаване от родителски права - да, знам каква е процедурата, това не променя мнението ми. Естествено, всеки си решава сам.

# 100
  • Мнения: 2 710
Криси, вие в един град ли живете или ти сега си се върнала при родителите ти, а той е останал в града, в който трябва да се явиш на изпит?
Той проявява интерес към детето, но и към теб. Кара те да учиш за да си на ниво. Колкото по-малко внимание му обръщаш, толкова повече ще те търси и толкова по-човешки ще се държи. Ти вероятно много си му отстъпвала и той е скучаел. Всички мъже са ткива. Умират сида гонят някоя, която не я е грижа за тях.

# 101
  • Мнения: 67
Криси, вие в един град ли живете или ти сега си се върнала при родителите ти, а той е останал в града, в който трябва да се явиш на изпит?
Той проявява интерес към детето, но и към теб. Кара те да учиш за да си на ниво. Колкото по-малко внимание му обръщаш, толкова повече ще те търси и толкова по-човешки ще се държи. Ти вероятно много си му отстъпвала и той е скучаел. Всички мъже са ткива. Умират сида гонят някоя, която не я е грижа за тях.


Живеехме заедно в София, в негов апартамент, но се върнах в Бургас, също имам самостоятелно жилище тука. В Бургас имам последни изпити и ще завърша живот и здраве, а в София от миналата година се записах да уча друга специалност, но ето, че ще забавя изпитите там. Колко ще се държи човешки, времето ще покаже. На мен самата ми е трудно, макар, че спазвам добрия тон, спрях да му показвам, че се дразня и няма кавги за сега. Още ми е трудно и не го преживявам лесно, с времето надявам се, че ще отмине.

# 102
  • Мнения: 2 710
Май иска да де накара да дойдеш до София за да те види. Като не отидеш сам ще хване рейса. Гелдай да си добре и не си хаби нервите излишно.

# 103
  • Мнения: 1 698
Криста, да разбирам ли, че ако дойдеш до София, не можеш да спиш у тях и трябва веднага да се прибираш, за да не го затрудняваш с присъствието си?
Момиче, бягай, млада си, здрава, образована, осигурена, със сигурност си и значително по-привлекателна от него, просто не се обръщай назад. Мек казано не си струва. Този е трагичен.

# 104
  • Мнения: 67
Криста, да разбирам ли, че ако дойдеш до София, не можеш да спиш у тях и трябва веднага да се прибираш, за да не го затрудняваш с присъствието си?
Момиче, бягай, млада си, здрава, образована, осигурена, със сигурност си и значително по-привлекателна от него, просто не се обръщай назад. Мек казано не си струва. Този е трагичен.

Nataka не съм го питала дали мога да остана при него, нито той е предлагал, предполагам, че не може.

# 105
  • Мнения: 1 698
То и не си струва да го молиш, не заслужава.

# 106
  • Deutschland
  • Мнения: 5 454
Криста, прегръщам те и ти пожелавам късмет и много любов занапред

# 107
  • Мнения: 1 698
И аз! Надявам се, всичко с твоята бременност е наред, нали?

# 108
  • Мнения: 67
И аз! Надявам се, всичко с твоята бременност е наред, нали?


Благодаря Ви момичета, поуспокоих се, правя вече планове за мен и бебето, за сега без да включвам другия бъдещ родител, нито знам къде е, нито като, че ли ме интерсува. Навлизам плавно в шести месец, аз и бебето сме добре слава на Господ. На мъж не случих, но пък имам чудесно семейство и приятели, които нито за миг не ме оставят и са до мен.
Още веднъж благодаря за прегръдките момичета, аз също Ви прегръщам!

# 109
  • Мнения: 1 698
Всичко ще бъде наред, Криста! След време ще си имаш друг партньор, подходящ и обичащ, пожелавам ти го.

Общи условия

Активация на акаунт