Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - ТЕМА 7

  • 65 720
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 629
Ние ваксината я сложихме преди два месеца някъде,тази за 6 години.А утре как да го заведа на контролен да литнем ли,какво покрай входа?

Естествено че няма да литнете.
Можеш маска да сложиш обаче Thinking

Често пред кабинета на нашия личен виждам бременни - хич не е оферта да са в контакт наистина. Тука скоро се случи сестрата да излезе и да помоли една бременна до мен да си тръгне ,защото в кабинета има за преглед дете с варицела.
Не всички сестри са съобразителни колкото нашата Simple Smile

# 676
  • shumen
  • Мнения: 18 235
Линди,ще сложа маска разбира се.
А аз преди да го заведа и се обадих и тя каза доведи го,няма да чакате,барабар с другите болни,но пък го вкара в същия кабинет,в който преглежда и другите.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 629
Линди,ще сложа маска разбира се.
А аз преди да го заведа и се обадих и тя каза доведи го,няма да чакате,барабар с другите болни,но пък го вкара в същия кабинет,в който преглежда и другите.

За съжаление не е помислено за това изобщо !

# 678
  • Мнения: 5 513
Дани ,ако ЛЛ е в Новата поликлиника там нали има на входа стая тип изолатор точно за такива случаи.Не се ли използва?
Нас педиатърката ни изпрати при мъжа си (също лекар,но общопрактикуващ),който ни прегледа (установи шарката) извън работното си време.Нямаше никой в кабинета.Отне 5 мин.Даде насоки и каза ,ако нещо ме тревожи да и звъня по телефона.После не сме ходили на преглед.Не знам вас защо ви вика.

# 679
  • shumen
  • Мнения: 18 235
Деси,не,не се използва явно.И въпреки,че и се обадих и казах,че сме с варицела каза елате и ни вкара в кабинета си,а след нас влезе майка с детенце на около 1-1,6 годинки някъде.
Прегледа и аз не знам защо е,но за даде бележка си мисля аз.

# 680
  • Мнения: 157
Честит 24ти-май!Поздравявам ви с Върви народе възродени!
Върви, народе възродени, към светла бъднина върви С книжовността, таз сила нова, съдбините си поднови! Върви към мощната просвета, в световните борби върви, От длъжност неизменно воден - и Бог ще те благослови! Напред! Науката е слънце, което във душите грей! Напред! Народността не пада там, гдето знаньето живей! Безвестен беше ти, безславен! О, влез в историята веч, едно със другите славяни кръстосай дух със огнен меч! Тъй солунските двама братя насърчваха дедите ни... О, минало незабравимо, о, пресвещенни старини! България остана вярна на достославний тоз завет - в тържествованье и в страданье извърши подвизи безчет...

# 681
  • Мнения: 5 513
Честит 24 май !
На първолаците Честито ,че вече могат да четат и пишат , а на по-големите ученици много успехи в училище.

# 682
  • shumen
  • Мнения: 18 235
Честит 24-ти Май!
Ние сме в Трявна и си изкарваме чудесно.Процедурите са ни сутрин и после тръгваме на разходка по горите.Днеска на отиване беше добре,но навръщане ни пра як дъжд.

# 683
  • София
  • Мнения: 9 767
Здравейте!
Моето диване си докара проблем от дълго стискане когато й се пишка. Мързи я да отиде до тоалетна, отива в последния момент, стиска дълго време преди да отиде. Съответно мехурът й бил станал "мързелив" по думите на уролога. Стигна се до там, че започна да изпуска урина в бельото ежедневно във все по-големи количества. Много се бях уплашила, че има сериозен проблем, но си отдъхнах като я видя специалист. Спазваме съветите на лекарката и вече е по-добре. От утре се връща на градина.
А лятото ще я водя при баща й на море. Той живее в морски град. И имам следната чуденка. В същия град живее и неговата леля, която винаги когато той идва да види детето праща по него подаръци както за детето, така и за мен понякога. Мисля, че е крайно време да й се отблагодаря и аз с някакъв дребен жест. За жалост закъсах сериозно финансово точно сега и освен това нямам никакви идеи какво точно да й купя. Тя е с диабет, така че кутия бонбони отпада. Също така е сръчна бабка и прави сувенири, плете и т.н., така че и сувенир не мога да й подаря. Има си градина с цветя, плодове и зеленчуци - т.е. не могада я трогна и с цвете. Приемам предложения. Simple Smile Жената е доста възрастна - над 80-годишна е. Не е богата, но не мисля, че нещо й липсва.

# 684
  • Мнения: 11 578
Някакъв колаж със снимки на малката, албумче или рамкирана снимка, нещо свързано със снимки- хем бюджетно, хем за спомен.

Не ги мързи, забравят улисани в игри да посетят вц. Моят е същия. Тръгнем да излизаме, баш навън се сеща, че му се пиша, като стане сутрин не ходи, чак към 10 се сеща. Е, в училище казва, че редовно ходи, но то било за да пропусне част от часа, по негови думи. Предполагам там какви са тоалетните, щом в нас започна да бърше седалката с хартия, преди да седне, уф.

# 685
  • Мнения: 5 513
С напикаването нямам опит.Дано всичко се оправи.
За лелята и на мен ми допада снимка в рамка на детето.За Коледа купих чашка за чай с цедка и лъжичка (10 лв).Имаше различни варианти. Като има градина цвете в саксия става.Ще си го посее после.Пък и човек който обича цветята винаги иска още.

# 686
  • shumen
  • Мнения: 18 235
Панди,дано се оправи проблема с напишкването при твоята.Моя е същия и все повтарям да не стиска,ама кои ли ме чува.
За подарък това със снимката и на мен ми хареса като идея.

# 687
  • София
  • Мнения: 9 767
Дани, лекарката каза, че масово децата имат този проблем. Даже в самото начало като започнах да разказвам защо сме там и тя ме прекъсна, попита ме много ли стиска детето и веднага й стана ясно какво е. Все пак я прегледа, но се затвърди първоначалното й мнение, че е от много стискане. Водих я в урологичното на Пирогов където минават десетки деца всеки ден и според лекарката голяма част от тях си докарват проблемите именно от много стискане, защото все не им се оставят игрите за 1 минута да се изпишкат. И нашият проблем бил лек, някои деца стигат до сериозни проблеми от стискането, но не исках да чуя какво по-лошо може да се случи, че да не се филмирам.
Благодаря ви за съветите за подарък!

# 688
  • shumen
  • Мнения: 18 235
Панди,така е.От игри се стискат и си докарват проблеми.
Нашите тази вечер имаха тържество за завършване на учебната година.Нищо,че доста време децата бяха карантина добре ги бяха подготвили госпожите и добре се представиха.От утре са сборни групи  и не знам какво чудо ще е сутринта,че той отсега не иска.

# 689
  • Мнения: 5 513
Честит ден на детето на всички дечица !
Да са здрави и усмихнати.
Честито завършване на учебнита година на малките ученици .
Да изкарат незабравимо лято с много хубави емоции.
Въпреки ,че е трудно да отглеждаш детето си сам имам чувството ,че детето ми е „двигателя” аз да съм жива ,изпълнена с чувства ,емоции и хубави преживявания.Обичам го и никога не бих се отказала от него !

Общи условия

Активация на акаунт