Стига вече мама се клатушка,СЕПТЕМВРИ идва и е време бебе да погушка! ТЕМА 6

  • 48 440
  • 905
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета! Всичко лошо мина. Вече всичко хубаво дойде. Днес ни изписват. Дани се роди 2800, днес е 2720. Хранен само с кърма. Много се борим, защото е малък и се изморява бързо докато суче. Мама изцежда и дава, докато се нахраним. Пълним много звучно памперсите. То е пъшкане и напъване, много е смешен. Таткото е на седмото небе, не може да се отдели от него. Все още трудно го хваща, но и той ще се научи. Картината е смешничка, но това е най- голямото щастие, което съм изпитвала до момента Simple Smile

# 796
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 562
Честито нови бебешоци! Да растат здрави и щастливи! На мамите-бързо възстановяване и мноооого щастливи мигове с малките слънца!

Да питам тези от вас, които родиха секцио-казаха ли ви колко време след свалянето на конците не трябва да се мокри раната (т.е. без да се използва водоустойчива лепенка)? 

# 797
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Ъ,още на другия ден доктора ми каза да си взема душ ,и да махна превръзката.
Но аз нямах прекъснат  възловат шев.

# 798
  • Мнения: 3 500
Скабиелче, как се справяш?
У нас е голяма лудница. Кака 5-ти клас с тонове домашни. Пита за всичко и й е трудно сама. Средна - 1-вокласничка и тя с домашни за проверка. Малкото хленчало иска постоянно внимание. Вкъщи купища дрехи за пране и гладене. И готвене ме чака за многолюдието...

# 799
  • Мнения: 9 879
И ние сме така-5, 1 клас и2 годишен дето пак болен.
Трудно е, да му се не види!

# 800
  • Варна
  • Мнения: 1 366
На път съм да припадна.Не се справям.Всички реват и аз барабар с тях.Беше що годе добре в началото,но сега имат ужасни колоки и денонощно крещят,каката пък е перманентно луда,брат и обожава да я плесне зад врата и тя почва да цвили...събужда бебетата и те в нейния тон....неее могааа повеече.
Поръчах пица не мога да сваря да наготвя...


За да ви пиша.се.затворих в кенефа....

# 801
  • Мнения: 146
Охх,Скаби,само мога да си представя какво ти е.Аз съм с две и като ревнат и двете е кошмар."Каката"(няма още две) изпада постоянно в ревностни състояния.Вижда,че като бебето реве отиваме при него и е решила,че това е ключа за внимание и го използва максимално.Отделно все е сърдита на баща си,бута го,не иска да стои с нея и да я приспива и само "МАМА МАМА".Дано свикнат скоро

# 802
  • Мнения: 1 165
Олеле момичета, като ви чета никак не е лесно да се справяш с 3 и 4 деца. Вие сте майки-героини. Аз съм с една голяма кака, която е много грижовна, но на моменти несъобразителна и се изнервям, а вие как се държите...Поклон!

# 803
  • Мнения: 201
Скаби строявай ги в две редици да помагат. Иначе е луднеш така. На мен с 2 ми е трудно предсавям си на теб какво ти е с 4. И аз все викам вкъщи иначе никой няма да се сети нищо да свърши. Малката живее в ръцете ми. Много я мъчи коремчето, от събота не е акала все се натъва и пъшка милата. Едва ли има майка на света която . Толкова да се радва на насран памперс като мен Sad

# 804
  • Мнения: 79
А моето не ще да се ражда. Вече седми ден пренасям. Само записи на тонове и подготвителни контракции от дъжд на вятър. И никакви прегледи от миналата седмица, когато ми казаха, че шийката ми е бетон. И чак четвъртък ме викат за прием в болница, ако не родя до тогава. Това нормално практика ли е или безхаберие не мога да разбера. Тоновете са си добре и доктора твърди, че бебето е добре и няма какво да го гледа на видеозон, само да ме напряга колко голямо е станало.

# 805
  • София
  • Мнения: 5 619
Ахинора, къде ще раждаш? Моят термин е в събота и ако не съм родила, в понеделник ме викат с багажчето за предизвикване.

# 806
  • Мнения: 48
Момичета, не се плашете от големи бебета, само това ще ви кажа. Няма страшно, най-много да се поразкъсате, или да се наложи епизиотомия. Зная, че не съм участвала в темата досега, но моят Павел се роди на 11ти този месец, 3 дни преди термин 55см и, wait for it, 4680гр. Родих естествено, без упойка, само малко ме кръцнаха, та имам вътрешни и външни шевове. Беше ми второ раждане, каката е вече на 5г, нея родих също в МД, но тя беше значително по-мъничка - 51см и 3400гр.
Пожелавам леко раждане, на който още носи бебче и спокойни бебешоци на всички вече родили.

# 807
  • Мнения: 360
  Бобобоби, баткото като беше пеленаче често се запичаше(изцяло на кърма беше). Така съм се радвала на акото му. Не съм вярвала,че за 1 л''''о такава радост ще изпитам.
 Имам 2 дни до термин.ММ ме пази още,а аз му обяснявам,че до 28 трябва да родя,че по-късно е по зле.  Още си чакам спокойна. Ако не родя до тогава ще му мисля на ново.

# 808
  • Мнения: 9 879
на мен и с трите деца не познаха колко е се родят!
прогноза - реалност:
5 кила - 2650
2 кила - 3550
3 кила - 4060
Ходила съм в нашо село, в стара загора в ниамед и в частен кабинет на известен лекар, в токуда - 2 лекаря ме гледаха различни, надежда и майчин дом.
тъй че, това с килата не е читаво. те мерят някакво съотношение, но ако бебенцето е с по-дълги крачета, или с по-къси - не се отчита. Не се отчита и ако главичката им е прекалено голяма. Примерно както моите са дървени философи, главата им към момента на раждането беше бая по-голяма. И от там и разминаванията в мерките.


# 809
  • Мнения: 79
А тези, които са правили избор на лекар за раждането - ако се окаже, че избраният доктор е на смяна в деня на раждането пак ли се прави избор или тогава така или иначе се води служебно назначен?

Общи условия

Активация на акаунт