Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 65

  • 86 895
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 43
Здравейте, много съм притеснена моите три ембриончета днес им е 4ти ден утре трябва да е трансфера,преди малко ми звъняха и казаха че един е в стадии морула а останалите две са още на клетки има ли някой като мен ?Дали е възможно двете на по късен етап да се превърнат н морула и съответно после в бластоцист 😓😓😓😭😭😭Имам ли шанс?

# 241
  • Мнения: 387
Здравейте, много съм притеснена моите три ембриончета днес им е 4ти ден утре трябва да е трансфера,преди малко ми звъняха и казаха че един е в стадии морула а останалите две са още на клетки има ли някой като мен ?Дали е възможно двете на по късен етап да се превърнат н морула и съответно после в бластоцист 😓😓😓😭😭😭Имам ли шанс?

Ivtcheto, кураж! Ние имаме проблем с качеството на я, следователно повечето ни ембриончета стопират на втори, трети ден. При последния опит имахме две бластоцистчета, като на едното му трябваха шест дни, за да се развие. Има възможност и някой от по-бавничките да навакса, така че само спокойствие и стиснати палчета.

# 242
  • Мнения: 43
Благодаря за подкрепата

# 243
  • Мнения: 186
Днес мина и моят първи преглед. На 6-ти ден с 137.5 Gonal F, само 3 фоликула, един от които до пункцията ще презрее.
На предния опит с 112.5 Gonal F имах 7 фоликула. Сега по-висока доза, по-слаби резултати. Много съм разочаронана ☹

# 244
  • Мнения: 972
Ангел,дано да те изненадат още фоликули.И аз бях на Гонал,но 225 и ми обясниха,че дозата ми е малка заради ПКЯ.При теб защо толкова малка доза?

# 245
  • Мнения: 186
Ангел,дано да те изненадат още фоликули.И аз бях на Гонал,но 225 и ми обясниха,че дозата ми е малка заради ПКЯ.При теб защо толкова малка доза?

Докторът се притеснява от хиперстимулация, макар, че нямам ПКЯ. За него даже и 137.5 бяха много. И е прав, понеже на 112.5 Гонал направих 7 фоликула. Необяснимо ми е как на по-високата доза имам по-малко фоликули. Още по-неприятно е, че получих много странични реакции: болки в яйчниците, силна тежест в матката, гадене. И това за 3 фоликула.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 12:07 от Angelie

# 246
  • Мнения: 1 433
Всички антрални фуликули днес са закодирани с 3 м назад. Не е от стимулацията. Просто съвпадение. За това казват да се пият добавките минимум 3 месеца преди забременяване. Това съм го чела в енциклопедията гугъл и съответно доктор ми го е потвърждавал. Един, само един е важен, два си е супер. Качеството! Hug

# 247
  • Мнения: 186
ВикториА, дано си права, макар че предния път от 6 остана накрая 1 оплодена яйцеклетка за трансфер. Ние сме с мъжки фактор и с нисък процент на оплождане. Ако наисгита са само 2, ще прекъстем опита.

# 248
  • София
  • Мнения: 4 884
Ангел,дано да те изненадат още фоликули.И аз бях на Гонал,но 225 и ми обясниха,че дозата ми е малка заради ПКЯ.При теб защо толкова малка доза?

Докторът се притеснява от хиперстимулация, макар, че нямам ПКЯ. За него даже и 137.5 бяха много. И е прав, понеже на 112.5 Гонал направих 7 фоликула. Необяснимо ми е как на по-високата доза имам по-малко фоликули. Още по-неприятно е, че получих много странични реакции: болки в яйчниците, силна тежест в матката, гадене. И това за 3 фоликула.

Много е важно с колко антрални Ф си започнала. Ако са повече, дори и с по-малка доза резултатите са добри. Явно при теб не са били много и затова сега имаш само 3 ф. Дано все пак излезе нещо качествено и да стане хубав ембрион.

# 249
  • Мнения: 186
Buena esperanza, сега разбирам.
Това не го провериха. Нищо, ако не стане, ще прекъснем и ще пробваме наново.

# 250
  • Мнения: 955
Викториа, за кои добавки става дума, че се пият 3-4 месеца преди забременяване?

# 251
  • София
  • Мнения: 4 884
Buena esperanza, сега разбирам.
Това не го провериха. Нищо, ако не стане, ще прекъснем и ще пробваме наново.

Как така не го провериха? На прегледа на 2ри ден преди стратиране колко антрални имаше? Не може да са ти изписали дозата ей така, без да те видят?!

Викториа има предвид, ако се пият някакви добавки за подобряване качеството на Я, че трябва да се пият минимум 3 месеца, за да се очаква ефект от тях, защото толкова е фоликулогенезата-90 дни.

# 252
  • Мнения: 955
Тоест, Инозитол или нещо подобно? Ако е това, супер, при мен тъкмо ще са 3 месеца при първия преглед при Персенска.

# 253
  • Мнения: 1 433
Да, Буена е дообяснила... Успех ти желая Hug

# 254
  • Мнения: 186
Как така не го провериха? На прегледа на 2ри ден преди стратиране колко антрални имаше? Не може да са ти изписали дозата ей така, без да те видят?!
 

Нямала съм преглед на 2ри ден. Една седмица преди началото на цикъла ме гледаха за кисти, дадоха ми рецептата и казаха да отида на 8-9ти ден. Аз отидох на 6ти ден заради многото странични реакции. Даже очаквах да ми прекъснат опита поради опасност от хиперстимулация. А то се оказа точно обратното 😔
Иначе за качеството на яйцеклетките дума не е ставало. Според мен нещо се е объркало в предходния цикъл, покрай морето и смяната на климата.

Общи условия

Активация на акаунт