Относно раждането

  • 3 882
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 270
Браво много добре казано..Подобни са и моите мисли ,но не знам дали щях да ги изложа така добре...И аз минавах през различни фази ,а сега в 9м най-много се лашкам от едно състояние в друго..Аз също се опитвам да се настроя позитивно..дано успея.Най-важно наистина е бебето да е добре и ние да се възстановим бързо,че да се грижим за нашите дечица. Praynig
Успех на всички!!
Цитат

всичко е много добре казано:) успех на всички, чакащи да се срещнат с най-важния човек в живота им!!!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 179
 newsm10 newsm10 newsm10
Страхотно си го написала Вили! Мисля да си го разпечатам и да си го чета всеки ден!
Желая на всички само позитивни мисли и много щастие с малките бебета!

# 17
  • Мнения: 1
Neznam momicheta, sigurno ste pravi sigurno trqbva i az da stana iszqlo pozitivna. Loshoto pri men obache e fakta che postoqnno se lutam mejdu vsevazmojni dushevni satoqniq ....... Shocked Mda mejdu drugoto toku shto se registrirah vav foruma i to tochno za tova che prochitaiki vashite komentari po temata otkrivam srodni dushi
Smeli mamcheta priqtno mi e da se zapoznaem az sam Diana i sam v 28 sedmiza ot svoqta bremmenost  Crazy

# 18
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Когато Ви чета, мога да разбера, че сте мъжки момичета Peace  При мен с напредването на дните, които прерастват в седмици, се увеличава и неспокойствието и уплахата, че не съм достойна да бъда майка. Оставям настрана слабоволието ми да спра цигарите, а по-важното, което ме тревожи е страхът, че може бебо да не е здравичък / дали това са тайните ни страхове ...?! / и как бих се справила с отглеждането, а  и обвиненията на близките за такова дете ...  Ако пък всичко е наред с него, ще се справим ли и двамата родители с отговорността и необходимите грижи за малкото същество, ще успяваме ли отново , разчитайки само на собствените си сили да си изплащаме наема и сметките, само на една заплата ...
Поздравявам Истинските настоящи и бъдещи мами с този стих:  Grinning
"Черни мисли като черни птици
връхлетяват някога и мен.
Изкълвават моите зеници и
задраскват целият ми ден.
Спи сърцето в каменна обвивка.
Буря тътне. Стапя ме тъга.
Донеси ми твоята усмивка.
За да свърши бурята с дъга." Д.Дамянов

# 19
  • Мнения: 721
Боже, как обичам стиховете на Дамян Дамянов Heart Eyes
А ти Безпътна, само, защото се замисляш за тези неща означава, че ще си добра майка Peace
Бъди спокойна Hug
Аз също се притеснявам, съня си изгубих, невралгията ми се обади и едвам дишам, но сега се опитвам да се самоуспокоя и знам, че ще успея

# 20
  • Мнения: 903
Браво Вили1  newsm10 Много се радвам на позитивните мисли на всички  smile3521 И докато ви чета се разплаках от вълнение и емоция, но какво да се прави хормони  newsm45
Минах през много болезнени и неприятни фази, а чак сега осъзнавам какво ми предстой.  newsm78
Знаете ли бебеправенето ни отне 6 месеца и накрая стана, след това започнаха болките и пиенето на лекарства, сега продължава с лекарства и подути крака и ръце, ходенето на тоалетна през един час (погледнато от негативната гледна точка на нещата).
Като се замисля има много хубави неща, които ми се случват повреме на бременноста като първото виждане на видеозона вече приличащо на човече, първото ритниче, подуването на корема в позата, в която се опитва да застане, за да му бъде удовно, чуването на сърчицето и очакването да го видиш и да разбереш дали всичко е наред (от позитивна гледна точка).
Мислейки си върху всичките тези неща се питам дали сме готови да приемем такава промяна в живота си, дали ще дадем на това дете всичко, от което има нужда, дали ще бъдем добри родители, както нашите са били и какво Confused: Confused: Confused: отговор няма, а в крайна сметка всичко зависи от нас  #Crazy
Моля се  newsm20 в този момент всичко да мине добре и най- вече бебто да е добре, да се роди живо и здраво, а останалото ще си дойде с времето.  Simple Smile
Колкото до страха от раждането не вярвам, че има жена която да не го изпитва.
Аз лично имам страх от неизвестното, от това какво ще се случи, дали ще разбера, че момента е дошъл, дали ще издържа на болката, дали ще попадна на доктор, който да ме разбере и да ми помогне в този труден за мен момент, а колкото до таткото незнам как ще се чуства в този момент, но няма да успее да бъде до мен държейки ръката ми, като по филмите, и помагайки ми да се справя.
Извинете ме отплеснах се, а уж беше позитивно. Съжалявам, но така се чуствам  spoko

# 21
  • Мнения: 252
Само така момичета! Peace
Мен също ме беше страх не толкова от болката и това което ми предстои (бях приела че няма мърдане влязло ли е там бебчето трябва да излезе  Laughing) а дали ще  е здравичко, дали всичко ще му е наред. Но това всяка майка си го мисли няма начин така сме устроени- още преди да забременеем когато установим че сме готови да дадем живот първо това си мислим - а дали ще  е здраво, дали ще се справя като майка.
След като се роди моята принцеса може би пръвият месец всичко ми беше като на сън - хранене, преобличане, преобуване, пране, гладене и т.н., докъто не влязох в час. И тогава този момент никога няма да го забравя - се вгледах в погледа й и той ми говореше само едно - ТИ СИ ВСИЧКО ЗА МЕН, ТИ СИ СЛЪНЦЕТО, ТИ СИ НЕБЕТО, ТИ СИ ЛУНАТА, ТИ СИ ВСИЧКО! Честно казано ме хвана страх в първият момент как така аз ще отговарям за това същество, аз ще вземам решения вместо него. Но след първоначалната уплаха осъзнах че това е то да си майка, че това е най-великото нещо на земята  погледа на детето ти който ти казва - ТИ СИ МОЯТ СВЯТ!
Този поглед вече почти го няма, вече  е достатъчно голяма за да разбере че не е точно така, но и няколкото месеца които го четях в очите й ми стигат не за 1 а за 4 живота!
Всичко най- хубаво ви желая бъдещи мамчета и само така с позитивни мисли всичко ще  е наред и търсете погледа!!!!!!

# 22
  • Мнения: 3 092
Много се радвам на позитивните мисли , който добавиха мамите след мен! Става ми толкова хубаво като ги чета   bouquet

Последна редакция: сб, 13 май 2006, 11:35 от Вили1

# 23
  • Мнения: 2 040
Браво за казаното от Вили, много правилно ...  Peace
Мен ме беше много страх, даже повече от много, но всичко мина повече от добре ...  Grinning

Желая на всички ви леко бременеене, леко раждане и живи и здрави бебета   bouquet

# 24
  • Мнения: 729
Леле, направо се разплаках от умиление ralid! Много красиво казано, ще продължава да чета темата, за да преборя лошите мисли, а вие продължавайте да пишете. И на вас олеква и на тези които четът помага!
 Hug

# 25
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Браво момичета! Точно от това имате нужда, бремелинки Hug
 
Аз отидох усмихната и спокойна в болницата, с нагласата, че всичко ще мине добре, че колкото и да боли, ще издържа Heart Eyes Именно затова пазя само хубав спомен от раждането на сина ми Two Hearts

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 493
 newsm10

# 27
  • Мнения: 721
Тази тема дойде точно навреме Simple Smile Мислех, че само аз съм се изкукумицинила Mr. Green
Даже се поуспокоих и днес цял ден купувах разни неща за бебока, а утре съм на изпит, ама ще се справя Wink Лека нощ, маменца

# 28
  • Мнения: 12
Много,много хубаво !.....................

# 29
ЧЕСНО КАЗАНО МЕНЕ МЕ Е СТАХ ОТ ТОВА КОЕТО НЕЗНАМ,НО КАТО ОТИДЕШ В РОДИЛНОТО И СЛУШАШ ДОКТОРИТЕ ВНИМАТЕЛНО ЗАБРАВЯШ БОЛКАТА И МИСЛИШ САМО ЗА ДОБРОТО НА БЕБЕТО.СТРАХЪТ Е САМО В ГЛАВАТА.СЛЕД СЕДМИЦА ШТЕ ВИ КАЖА СЪС СИГУРНОСТ КАК Е..... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт