Хотели и забележителности в Златоград?

  • 3 841
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте, наближава есенната ми отпуска и сме се насочили към границата ни с Гърция – Златоград.
Интересувам се за хотелите  в Златоград и какво мога да посетя в околностите.

Последна редакция: ср, 23 авг 2017, 10:00 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 2 571
Няколко пъти сме били там и отсядаме в хотел Златоград.  Прилично хотелче, имат механа ....чисто, вкусно Simple Smile това е нужно.
Задължително трябва да пиете по едно кафе 😉 в етнографската част на града. Иначе наоколо по спомен най-близо е Ардино, а там може да се види Дяволски мост.  Зависи от къде пристигате 🤔
Тази граница не беше много натоварена в началото като я отвориха, а сега не знам ....пътя обаче не е хубав (в гръцко) такъв спомен имам. (Може да е ремонтиран сега)

# 2
  • Мнения: 3 279
Ще следя темата за предложения.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Бяхме в хотел Бялата къща...по средата м/у центъра и стария град,точно до моста е  Simple Smile http://www.bialatakashta-zlatograd.com/
Чудесно беше.

# 4
  • Мнения: 40
И ние миналата година на път за Гърция /извън сезона/ преспахме в "Бялата къща"-нощувка със закуска. Много ни хареса.В хотела бяхме само ние-5 човека, но закуската която ни предложиха беше много разнообразна, богата и най-вече много, много вкусна.Близо е до етнографската част, наоколо има и други битови заведения за хапване и магазин за хранителни стоки в близост.

# 5
  • у нас
  • Мнения: 5 728
Здравей, rEvfti,

Златоград е едно от любимите ми места, които посещаваме всяка година. Освен Ареалния комплекс може да се поразходите и до центъра да видите, пред Общината, паметникът на Дельо Войвода, както и лобното му място по път към АК, новия парк е хубаво място за почивка там. По пътя към Златоград, при село Бенковски се намира природният феномен "Крокодилът". Пак по този път е и ПФ "Гъбата". Незнам по кой път ще пътувате, но ако минавате през Кърджали може да посетите Каменна сватба /с. Зимзелен/.
Като пътувате към Гръцко също може да отидете до светилището на бог Митра /след Термес/.
Пътят е само завои, докато не се излезе на равното за към Ксанти. На места е в ремонт. На прима виста се сещам за това. Дано съм била полезна.

# 6
  • Мнения: 593
Преди 2 седмици бях там в хотел Кристал - на центъра е, но не ти го препоръчвам. Пътят до Ксанти е много лош, само завои,много тесен, карат като ненормални...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 391
Музей на съобщенията и етнографския музей. Първият, особено, е много интересен (особено ако сте с деца, които не са виждали телефони с шайба. Въобще, има най-различни апарати - за децата е много интересно )
И двата музея се намират в старата част на града.

# 8
  • София
  • Мнения: 413
Здравейте,
И аз направих резервация за Златоград,може ли някой от вас да препоръча ресторант/механа с жива музика, четох за ресторант Кристал и ресторант Александър, но не знам как е положението?

# 9
  • Мнения: 518
Добре че ми казахте за завоите към Ксанти,ние имахме намерение и с дацата да ходим,но те няма да могат да ги понесат.А как стои въпроса с децата до Гърция с документите

# 10
  • у нас
  • Мнения: 5 728
Добре че ми казахте за завоите към Ксанти,ние имахме намерение и с дацата да ходим,но те няма да могат да ги понесат.А как стои въпроса с децата до Гърция с документите

Може да им дадеш близалка или хапченце преди път против повръщане.
За децата са нужни задгранични паспорти, когато са с двамата родители. А когато са само с единия освен паспорт трябва и пълномощно от другия родител.

# 11
  • Мнения: 518
Благодаря ти,но съвета реши да пропусне тази дестинация,малко късно се сетихме за паспортите и няма да има време за тях Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт