Кюретаж и забременяване след това - тема 74

  • 47 439
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 996
След първият цикъл исках да видя дали ще имам О.,на 12 ден сутринта имах ужасно преряващи болки в корема отляво,досега не съм усещала нещо такова и не съм  мислила,че е О.,след 2 дена пак ме преряза така,доста се притесних и се сетих да не би да е това-направих си вчера Тест за О.,2 черти.Днес пак си направих един да видя дали отминава или наближава,липсва втора черта.
Дали тази режеща болка от ляво е била наистина индикатор за О.,досега никога не съм я усещала?!

# 721
  • Благоевград
  • Мнения: 87
Слънце, отиди на уролог, да изследвате урина. Колкото по-бързо се хване цистита, толкова по-добре. Ако искаш - потърси Серафимова в 4 градска, добра е, работи с направление, ходила съм при бъбречни проблеми при нея. Иначе в самата 4 градска си е мизерно.

Бебулия, както ти е казала Естела - отиваш на АГ да ви назначи лечение и на двамата.

Утре съм на лекар, имам и др. изследвания за коментар. Ще пиша. Дано това да е бил проблема и да се илекуваме и да се получат бързо нещата след това.... Май много се размечтах Blush Sparkling Heart

# 722
  • Мнения: 943
Дидито, след кюретажа започнах ясно да си усещам овулацията. А знам, че е ову, защото ходих няколко месеца на фоликулометрия. Усещам болки в яйчника, които постепенно утихват след спукването на фоликула. Може и при теб да е това, но няма как да се каже със сигурност, ако не бъде потвърдено ехографски

# 723
  • Мнения: X
Момичета, идвам да ви замеря с по един памперс, че тук май не съм писала Simple Smile
На 29.09. родих синът си.
Пожелавам от цялото си сърце на всяка една от вас да почувства това щастие възможно най-скоро ! Сигурна съм, че ще се случат нещата ! Hug

# 724
  • Мнения: 943
Ех, Жана, много мило ми стана. Моят термин беше октомври, но нещата приключиха през март. Но проследих цялата ви тема на октомврийките и някак си всички от нея ви чувствам много близки, колкото и налудничаво да звучи това. Живо и здравичко да ти е момченцето Heart

# 725
  • Мнения: 996
Жана,да сте здрави и много щастливи!

Дано ме улучиш скоро! 😍
В близките няколко месеца,декември почвам да работя.

Ще видя другият месец дали пак ще имам подобни усещания или някакъв друг спазъм е бил,но би било чудесно,ако я усещам от кой яйчник е,понеже съм с една тръба и е важно да я олуча при бебе правене.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Момичета, идвам да ви замеря с по един памперс, че тук май не съм писала Simple Smile
На 29.09. родих синът си.
Пожелавам от цялото си сърце на всяка една от вас да почувства това щастие възможно най-скоро ! Сигурна съм, че ще се случат нещата ! Hug

Дай Боже всеки му такава радост!
Надявам се скоро време всяка да се похвали с такава радост!

# 727
  • Мнения: X
Благодаря, момичета Hug

Ех, Жана, много мило ми стана. Моят термин беше октомври, но нещата приключиха през март. Но проследих цялата ви тема на октомврийките и някак си всички от нея ви чувствам много близки, колкото и налудничаво да звучи това.
Много съжалявам, че така се е получило Sad .
И не, не е налудничаво, аз така проследих цялата тема на юнките, понеже тогава беше терминът ми преди миседа. Толкова тъжно и носталгично ми беше като ги четях, но се вълнувах какво щеше да ми се случва към момента и си ги четях скрито.
Прегръдки Hug

# 728
  • Мнения: 996
Аз сега така чета Априлките 2018 тук,иначе от фейсгрупата излязох.

# 729
  • Мнения: 852
Честита радост,Жана! Hug
Да ти е живо и здраво момченцето Heart Eyes
Прекрасно е,когато някоя вече достигнала до щастието си мама се завърти с такава вест в тази нерадостна и изстрадала тема! Дава надежда и сила да гледаме напред и да мечтаем !

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 857
Жана,  честита рожба!  Мнооого да те радва 😃Дидито, и аз така си усещам овуто, най вероятно и при теб е това ! Аз даже след кюретажа точно 14 дни след това имах леко зацапване и днес след още 14 май ми идва,  и при мен овулация беше с болки, а преди не ! Бамболинка 11 може и рано да е ,  но щом аг каза че съм ок, и аз психически съм готова , знам ли ! Беше в началото на 11 г.с  ( сравнително рано), предния път чаках 8 месеца и пак кюретаж 😂 сега като ми свърши , ще ида пак на преглед за потвърждение! 

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Аз сега така чета Априлките 2018 тук,иначе от фейсгрупата излязох.

Моят термин също беше Април 2018 и напуснах групата във фейсбук.
Тук не мисля да се присъединявам, тъй като се натъжавам като знам че вече няма нищо в мен Sad

# 732
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Аз сега така чета Априлките 2018 тук,иначе от фейсгрупата излязох.

Моят термин също беше Април 2018 и напуснах групата във фейсбук.
Тук не мисля да се присъединявам, тъй като се натъжавам като знам че вече няма нищо в мен Sad

Оппп трета излязла от Априлки 2018. Не казах в групата, за да няма съжаления, а и при мен беше в 7-ма седмица, кухо яйце...

Относно физиотерапията, за мен има смисъл да се прави, макар и за лично успокоение.
Миналия октомври ми правиха лапаро и след него направих 2 процедури физиотерапия ниско долу за сраствания, облекчаване на болките и тн., след лапарото бях и поставена в изкуствена менопауза 8 месеца и след това като ми дойде още след втория цикъл направих 10 дена курс физиотерапия за събуждане на яйчниците и кръвоснабдяване като цяло в тази област и през тези дни съм забременяла.
  Аз вярвам, че това е спомогнало  Simple Smile

Относно овулацията.....  като ми дойде втория цикъл след принудителната ми менопауза, малко след това започнах да усещам силна болка в яйчниците на определни моменти и бях сигурна , че съм в овулация и взех тестове... оказа се че не бях в овулация. 3 дена по-късно направих пак и вече имаше 2 чертички и тогава стана забременяването.

# 733
  • Мнения: 847
Обадих се на 2-3 места за да поискам спешен час за уролог или нефролог (с фонд допълнително здравно осигуряване съм) и на всякъде най-рано в четвъртък-петък часове.Вече почнах курса с ципрофлоксацина защото положението е нетърпимо пък ще ходя на лекар другия месец защото в края на месеца ни предстои малка екскурзия с половинката извън България и няма да имам време да се мъкна пак и по лекари.Знам си симптомите за цистит и съм почти сигурна, че съм с тази екстра. Понеже имам фонд за допълнително здравно и гледам, че работят с МЦ Фемина ще съм благодарна за препоръки за конкретен лекар там.Ориентирала съм се към д-р Димитрова само да ми потвърдят, че преглежда по фондове и смятам да ги посетя за един преглед.Там съм ходила на ФМ с първата бременност и бях много доволна, а като чета в сайта им пише че правят прегледи и на небременни така че другия месец смятам да ги посетя.
Относно О аз след раждането много ясно си я усещах.Сега след кюртажа също си я усещам.Само не мога да се ориентирам винаги от кой яйчник е.Иначе този месец имах силни болки като при О и два дни след това по време на полов акт имах и прокървяване, което може да е било сигнал за настъпваща О.Иначе и аз мисля че си усещам О и даже някои месеци си я усещам и от кой точно яйчник е, но не винаги (доказах го и с проследяване при лекар).При мен също е важно да хвана О от ляво, защото нали диагнозата за дясната тръба е че трудно пропуска и има съмнение за хидросалпингс.Надявам се този месец да сме улучили момента...
А относно физиотерапията може ли да споделите кой ви я назначава и къде се прави?Много ми се иска да отида на такова нещо?Мисля че поне тези процедури ако не помогнат то поне със сигурност няма да навредят...

# 734
  • Мнения: 852
Слънце, ципрофлоксацин със съмнение  ( очакване на Б никак не е ОК.Казвам ти го от личен опит ,сега треперя заради АБ.Монурал се изписва на бременни при цистит и е безвреден. Ципрофлоксацин не е.

Общи условия

Активация на акаунт