Кюретаж и забременяване след това - тема 74

  • 47 368
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 218
Жана, честита рожба. Да ви е жив и здрав младежа и да ви носи много поводи за гордост.
Новобременелките, не забравяйте да ни държите в течение, а на останалите, които опитвате.... стискам палци да завалят положителни тестове.  Simple Smile
Аз така и не се присъединих към група за бъдещи мами за март 2018, единствено тук пиша. Момичетата в отчетните теми не разбират прекомерните ни страхове и не искам да ги товаря. Вярвам, че и всички бременни, които пишат тук дават сила и кураж на борещите се, защото, ако не бяха другите успешно забременели, едва ли толкова леко щях да премина през първи триместър. Не че сега е леко, още боря 19 седмица, но малката вече е подвижна и малко от малко ме успокоява.
Пожелавам на всички тук, най - вече на момичетата, които се борят за първа рожба да почувстват магията на малкото човече, което мърда в коремчето и каква безумна радост носи всяко завъртане или опъване на коремчето в една или друга посока, независимо дали "изяждате" някой крак в пикочния си мехур Simple Smile.

# 736
  • Мнения: 847
Слънце, ципрофлоксацин със съмнение  ( очакване на Б никак не е ОК.Казвам ти го от личен опит ,сега треперя заради АБ.Монурал се изписва на бременни при цистит и е безвреден. Ципрофлоксацин не е.
Монурал?Не съм го чувала до сега?Това пак ли е АБ?Пих само един ципрофлоксацин преди няколко часа и вече усещам резултата за щастие...Как се пие този Монурал?Съмнение за бременност при тези вагинални глобули цял месец и само два пъти секс изобщо не се и надявам или трябва да си е направо чудо...Каквото Господ е релил, но аз нямам големи надежди за тоя месец и направо съм го отписала...До сега цистита все с ципрофлоксацин съм го борила, но за Монурал за пръв път чувам и ще го проуча...Ама какво да правя тоя месец ходя вече три пъти на лекар и „нищо ми няма” според нея...

# 737
  • Варна
  • Мнения: 2 748
slanceto87, моята гинеколожка (както и личнатами ) настояваше да правя процедури след лапарото , както и след възстановяване на цикъла. За лекарката физиотерапевт да не говоря как ме надъхваше, че трябват процедури при такива състояния като моето.
Личната ми лекарка ми даваше направление за Физиотерапия или гинеколожката. Процедурите ги изписва физиотерапевта след като се запознае със диагноза, притеснения. Правят се различни процедури - магнит, интереферентен ток, УВЧ... ще се прецени от лекаря.

# 738
  • Мнения: 1 770
Леле, а аз си мислех че само аз съм такъв кукумицин и все още тайничко чета отчетните бремелански теми...даже не се
й и записах там.. 😖

Слънце, оправяй се бързо! 🍀

Жана, честито ти момченце! Да сте живи и здрави! Това ти ли си на снимката? Имаш страхорни къдрици! 😌
Замери ме и мен с един напишкан памперс! 💙💙💙

# 739
  • Мнения: 852
Слънце,аз също при цистит само с Ципрофлоксацин се оправям,но той не е за Б.

Монуралът е АБ,приема се еднократно,разтворен във вода (той е едно прахче) най-добре вечер  преди лягане на изпразнен пикочен мехур и празен стомах и е абсолютно безвреден и при бременност.
Ако си 10000%сигурна,че не си Б,карай си с Ципрофлоксацина,но ако не си.....не си го причинявай.
Ние правихме 8-9 месеца опити,не вземах никакви лекарства и като ми излезе клебсиела в МБ ходех на ФМетрия.Точно този месец АГто каза,че нямам ДФ,няма О и давай да лекуваме клебсиелата.И започнах ципроглоксацина  така 10 дни,нали нямаше да бременея,и опити не сме правили .  Да,ама като се лъснаха двете чертички и ми идеше да се застрелям,дори не можах да се зарадвам,а се разревах от гняв и от безсилие,че вече се бях отровила с Аб и себе си,и бъдещото ми дете Sad
Затова или изчакай до края на цикъла и отрицателен тест,или коментирай с джи пи или с АГ да ти пуснат нещо безвредно,в случай че е станало  -някакви боровинки,Уринал, Монурал....те ще кажат Peace

# 740
  • Мнения: X
Това ти ли си на снимката?
Замери ме и мен с един напишкан памперс...
Не съм аз, но косата ми е същата. Simple Smile
Благодаря !
Замервам всички, дано сме на късмет ! 💚💚💚

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Това ти ли си на снимката?
Замери ме и мен с един напишкан памперс...
Не съм аз, но косата ми е същата. Simple Smile
Благодаря !
Замервам всички, дано сме на късмет ! 💚💚💚

Благодаря! Flowers Four Leaf Clover

# 742
  • Мнения: 943
Леле, а аз си мислех че само аз съм такъв кукумицин и все още тайничко чета отчетните бремелански теми...даже не се
й и записах там.. 😖

Joy Joy Joy ооох, сигурно 10 мин се смях на глас
Не, не си само ти кукумицин, много сме Joy Joy Joy

# 743
  • Мнения: 1 770
Жана, благодаря ти! 💙
Хора, аз направо си мислв че съм бременна само от четенето на форума! 😄(е не само де..)ама мисълта ми е, че ми действа супер позитивно! 😌🌟 В реалния живот нямам хора на моя хал, които могат да ме разберат и да усетят как се чувствам!..Един ден съм тъжна, друг се смея като напушена. Просто трябва да не вземаме живота много на сериозно, за да можем да му се насладим на макс! 😎

Кат, успокоих се че не съм сама...😄

# 744
  • Мнения: 891
Поздрави и от мен на Жана!И достаа наакани памперси ви пращам от моята кукла Heart

Аз след миседа и преди него не съм усещала овулацията,но след извънматочната я усещах доста силно,даже при секс по време на овуто си беше лееко болезнено.Сега след раждането не усещам,но е възможно и да нямам заради спкя.Но за момента не ме вълнува дали я има....по нататък ще го мисля.

Поздрави на всички.Не спирам да ви чета,ако някъде се налага ще се включвам със съвети.

# 745
  • Мнения: 1 019
Абсолютно! Трябва по-полека и с по-малко планове.... аз помня как с мъжа ми започнахме да работим за второ дете и си казвахме сега този месец ще правим, за да се роди този месец..... ееее ще се роди този същия месец, който искахме, но не същата година, която искахме Simple Smile

# 746
  • Мнения: 5 134
Аз сега така чета Априлките 2018 тук,иначе от фейсгрупата излязох.

Моят термин също б6еше Април 2018 и напуснах групата във фейсбук.
Тук не мисля да се присъединявам, тъй като се натъжавам като знам че вече няма нищо в мен Sad
Ооо, момичета, били сме явно поне за малко заедно. И аз напуднах ФБ групата, но често си мисля за тях. Имаше едно момиче в болница на лекарства, много се надявам всичко при нея да се разви добре.

# 747
  • Sofia
  • Мнения: 857
Слънце , и аз се оправям  само  с ципрофлоксацин, че съм редовно с цистит 😂но в твоя случай засега го спри , или се консултирай с лекар .Аз доктор бях бременна през юли започнаха начални симптоми на цистит и аг ми каза цистирен, уринал и миене със смрадлика, за антибиотици нищо не спомена! 

# 748
  • Мнения: 847
Слънце , и аз се оправям  само  с ципрофлоксацин, че съм редовно с цистит 😂но в твоя случай засега го спри , или се консултирай с лекар .Аз доктор бях бременна през юли започнаха начални симптоми на цистит и аг ми каза цистирен, уринал и миене със смрадлика, за антибиотици нищо не спомена! 
За уринал не мога да пия защото съм алергична към аспирин а е написано че не трябва да се пие от хора с алергии към него.За Б почти съм сигурна, че е невъзможно защото целия месец сме имали само два опита, а и през цялото време бях на някакви вагинални глобули.От тази цикатридина се преродих и изчезна усещането за сухота.С Аг вече не знам дали има смисъл да коментирам защото през последните три месеца само че претупва и ми казва че си внушавам и да се успокоя, че нищо ми няма...явно не ме взима на сериозно щом микробиологията ми е чиста...Освен да пия ципрофлоксацина само два дни докато отшуми малко това адски гадно неразположение и да си запиша час при друг Аг като се върнем в България.Надявам се всичко да е наред и каквото Бог е решил това ще стане.Смятам че така или иначе Аг не ми назначава по-адекватно лечение от моето самолечение...А джипито не знам дали изобщо ме познава защото през последните няколко години не знам дали сме се виждали...а да последно се видяхме за направление за регистриране на първата ми пременност през далечната 2013г.Разочарована съм от всички лекари и нямам доверие на никой вече.Но за физиотерапията ще попитам някой Аг който ще посещавам в бъдеще...Знаете ли къде в София се прави физиотерапия на тръбите...

# 749
  • Мнения: 852
Не.Имам мисед през декември, не знаем причина.
То за Б и при мен беше невъзможно, но ето ме, на!
В момента съм Б и съм пила Ципрофлоксацин в началото на Б , още преди положителен тест, поради това недоразумение за овулацията ми.Може и с аборт да завърши, но  засега се развива. ..
Аб или го пий 6 дни на 12 часа по едно,или недей изобщо. Иначе рискуваш резистентност! !!

Последна редакция: пн, 23 окт 2017, 22:42 от estela

Общи условия

Активация на акаунт