Купих си ананас

  • 4 119
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 216
Отрязваш дръжката със съвсем малко от кората и го слагаш с пясък (пръст+много пясък) Поливаш обилно  и всеки ден поддържаш субстрата влажен - докато пусне коренчета.
Ако е третиран с препарати или е стоял в хладилник, може и нищо да не стане.
Костилки на авокадо и папая съм сяла и поникват.
Нали папаята беше с плоска костилка  newsm78
Не е папаята, а мангото е с голяма плоска костилка. Днес тъкмо оглозгах една и си мислех дали да не я ''бодна'', но заминаваме вдругиден и няма кой да я полива.
Кажи хубаво растение ли става- да знам за друг път?

# 16
  • Мнения: 2 761
Ей,Stiki!Един научен работник хвърли толкова труд да опровергава публикациите за вредните съставки в козметиката,пак ти сега за обелки говориш...
Много си комплексирана,много...

# 17
  • Мнения: 5 317
От кой филиз? newsm78
Обясни по-подробно и ще си садя Crazy
denis_d е обяснила много добре.

Тук също пише как става размножаването:

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=103

# 18
  • Мнения: 1 063
Когато ям ананас (пресен, че нали има и в кутия) получавам лека алергия. Сърбеж по кожата на лицето, около устата. Така, че внимавай. Пробвай да не си алергична, ако тръгнеш да забъркваш маски. Че съвсем наскоро така си изпатих от масло с авокадо на Икаров, а дерматолога още повече оплеска нещата с неправилен крем и сега си лекувам малките поражения.
По добре си го изяж, от него се отслабва Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 39 766
Девойката с многото никове, 21х. Ще си купя и ще пробвам Simple Smile

# 20
  • Мнения: 298
Аз съм си правила маска за лице със сок от ананас.
Към 1- 2 чаени лъжички сок от ананаса прибавям един разбит белтък, намазвам се и оставям да престои 15- 20 мин и измивам.

# 21
  • Мнения: 2 922
Peace
Не хаби вкусния материал за научни разкрасяващи или други експерименти.

# 22
  • Sf
  • Мнения: 808
От кой филиз? newsm78
Обясни по-подробно и ще си садя Crazy
denis_d е обяснила много добре.

Тук също пише как става размножаването:

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=103
Бри, благодаря, днес се заредих с доста инфо от теб Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Аз така похабих два ананаса, въпреки че следвах инструкциите, но пък не бях сложила никакъв пясък... Този път ще пробвам с пясък.
ТенкЮ

# 23
  • Мнения: 410

По добре си го изяж, от него се отслабва Peace

Не мисля!
Тои е най-богат на въглехидрати измежду плодовете! т.е. хранителни в-ва. Ако си привърженик на ВМНВ - забрави го!

# 24
  • София
  • Мнения: 35 952
Отрязваш дръжката със съвсем малко от кората и го слагаш с пясък (пръст+много пясък) Поливаш обилно  и всеки ден поддържаш субстрата влажен - докато пусне коренчета.
Ако е третиран с препарати или е стоял в хладилник, може и нищо да не стане.
Костилки на авокадо и папая съм сяла и поникват.
Нали папаята беше с плоска костилка  newsm78
Не е папаята, а мангото е с голяма плоска костилка. Днес тъкмо оглозгах една и си мислех дали да не я ''бодна'', но заминаваме вдругиден и няма кой да я полива.
Кажи хубаво растение ли става- да знам за друг път?

Става хубаво растение, особено от авокадото (с хубави елипсовидни, дебели листа, лъскави) , но стават  около 40 см. високи     
 и дотам, все  нещо се случваше (ваканция , смяна на жилище). Не съм се сещала до сега пак да опитам. Просто си спомних, че съм садила и е ставало. newsm78

# 25
  • Мнения: 5 317
От кой филиз? newsm78
Обясни по-подробно и ще си садя Crazy
denis_d е обяснила много добре.

Тук също пише как става размножаването:

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=103
Бри, благодаря, днес се заредих с доста инфо от теб Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Аз така похабих два ананаса, въпреки че следвах инструкциите, но пък не бях сложила никакъв пясък... Този път ще пробвам с пясък.
ТенкЮ
За нищо! Peace
Радвам се,че съм помогнала.

# 26
  • Мнения: 1 063
Marietta , нещо бъркаш! Ето тук малко инфо за ананас: http://kulinar.gbg.bg/foodview.php?spid=16
Даже знам, че има таблетки с ананас за отслабване; спада към сладко-киселите плодове с диетични фибри е. Имаше една страхотна тема за ананас в сп. "Ева". Hug
Ето тук за въглехидратите: http://healthyfood.info.bg/Carbo-hydrates.html, ако може да се има доверие на цифрите в този сайт!
Дерматоложка ми обясни, че авокадо, киви, цитруси са потенциални алергени. С предния си постинг исках да предупредя, някой да не пострада като мен, явно кожата на лицето ми не е любител на подобни подхранвания!

# 27
  • Мнения: 3 835
Аз съм си правила маска за лице със сок от ананас.
Към 1- 2 чаени лъжички сок от ананаса прибавям един разбит белтък, намазвам се и оставям да престои 15- 20 мин и измивам.

Звучи ми много добре за мазна кожа.  Peace

Бих си го посадила, но при мен само кактусите оцеляват!  Wink

# 28
# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Когато ям ананас (пресен, че нали има и в кутия) получавам лека алергия. Сърбеж по кожата на лицето, около устата. Така, че внимавай. Пробвай да не си алергична, ако тръгнеш да забъркваш маски. Че съвсем наскоро така си изпатих от масло с авокадо на Икаров, а дерматолога още повече оплеска нещата с неправилен крем и сега си лекувам малките поражения.
По добре си го изяж, от него се отслабва Peace

Защо да се отслабва? В ананаса има ужасно много захари........то май само това има..........и вит. С.....Нооо е много вкусен и ние го лапаме с кеф

Общи условия

Активация на акаунт