Кръв в изпражненията при 8 г. дете

  • 29 390
  • 141
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 362
Само аз ли не съм разбрала? Нали приеха Ади за да й вземат материал за изследване? Не е ли минало точно това? Ако е така, значи сега трябва да се молим да са добри резултатите защото нещата далеч не са приключили за мамма и татти.

При самата ректоскопия се огледа добре дебелото черво. Освен това се направи оглед на черен дроб, слезка, бъбреци, жлъчен мехур. Не са се видяли изменения, с изключение на тези 2 фисури, от които едната е кървяща.
Направиха й отново и пълна кръвна картина, от която резултатите също са добри.

Сега остана да очакваме резултатите от аналния секрет и хистологията, но докторите казват, че след направения оглед на вътрешните огледи, според тях няма място за притеснение.
Естествено, че не сме отпуснали парата съвсем докато не излезнат всички резултати, но поне това, което се видя при направените изследвания е силно успокояващо.

Още веднъж - благодаря на всички!
Желая ви здраве - за вас и всички ваши близки и любими хора!

# 121
  • Мнения: 5 500
Оф, и аз си отдъхнах, това е голямо мъчение за малко дете!
Кураж на Ади, мама!

# 122
  • Мнения: 177
Хубавото е, че не са се видяли никакви сериозни изменения. Има наличие на 2 фисури, от които едната е с полип, по-голяма и кървяща. Обсъди се вариант за алергичен проктоколит.
Мамма, моля те разкажи по-подробно за вероятността проблемите на Ади да са свързани с алергичен протоколит.
На моето момченце което е на 1г.3м. от няколко дни му излиза нещо като хемороидче  #Crazy голямо колкото лешник, лилаво на цвят (извинете ме за натурализма  Embarassed). Най-лошото е че когато гледам болката и ужаса в очите му НЕ МОГА ДА МУ ПОМОГНА. Педиатъра каза,че всичко идва от алергиите му и като чета тук там не е невъзможно, ама какви хемороиди на 1г??? newsm78 newsm78 newsm78
Надявам се при вас нещата да се оправят възможно най-скоро

# 123
  • Мнения: 822
И аз се радвам на добрите резултати,мамма!  bouquet Hug
Абсолютно нищо ли няма да приема вътрешно?Или самата диета би трябвало да подейства?
Сега трябва наистина да се поуспокоите и много да гушкате Ади!

# 124
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Само аз ли не съм разбрала? Нали приеха Ади за да й вземат материал за изследване? Не е ли минало точно това? Ако е така, значи сега трябва да се молим да са добри резултатите защото нещата далеч не са приключили за мамма и татти.

При самата ректоскопия се огледа добре дебелото черво. Освен това се направи оглед на черен дроб, слезка, бъбреци, жлъчен мехур. Не са се видяли изменения, с изключение на тези 2 фисури, от които едната е кървяща.
Направиха й отново и пълна кръвна картина, от която резултатите също са добри.

Сега остана да очакваме резултатите от аналния секрет и хистологията, но докторите казват, че след направения оглед на вътрешните огледи, според тях няма място за притеснение.
Естествено, че не сме отпуснали парата съвсем докато не излезнат всички резултати, но поне това, което се видя при направените изследвания е силно успокояващо.

Още веднъж - благодаря на всички!
Желая ви здраве - за вас и всички ваши близки и любими хора!

Благодаря за обяснението. Исках само да се уверя че е наред всичко и не се заблуждаваме като се успокояваме. Много се радвам че всичко е наред. Следях темата постоянно с надежда за радостна информация.
Какво ще предприемат лекарите за излекуването?

# 125
  • София
  • Мнения: 2 686
Радвам се, че всичко е минало успешно! Стискам палци да няма никакви проблеми оттук-нататък.

# 126
  • Мнения: 1 063
Дано да е свършила цялата тази трагедия и за напред само хубави неща в живота на детенцето. Всъщност доста неща знам за такава кръв, но как да ти напиша Mamma, като и без това беше в стрес?!

# 127
  • Мнения: 1 942
Мамма, моля те разкажи по-подробно за вероятността проблемите на Ади да са свързани с алергичен протоколит.
На моето момченце което е на 1г.3м. от няколко дни му излиза нещо като хемороидче  #Crazy голямо колкото лешник, лилаво на цвят (извинете ме за натурализма  Embarassed). Най-лошото е че когато гледам болката и ужаса в очите му НЕ МОГА ДА МУ ПОМОГНА. Педиатъра каза,че всичко идва от алергиите му и като чета тук там не е невъзможно, ама какви хемороиди на 1г??? newsm78 newsm78 newsm78
Надявам се при вас нещата да се оправят възможно най-скоро

деби - а на специалист ходихте ли или това го казва личния лекар?

# 128
  • София
  • Мнения: 39 831
Радвам се, че всичко е минало добре.
Предполагам, че процеса на излизане от упойката е бил доста неприятен. Нацелувайте малката героиня   bouquet

# 129
  • Мнения: 5 228
Браво на малкия герой! Сигурно ви е било много тежко. Радвам се, че всичко е наред.  Hug

# 130
  • Мнения: 532
Всичко ще се оправи - горе главата!

Изследванията са добри - каква по-чудесноневероятна новина от това.

Гледайте напред за начини за справяне със здравословния проблем.

Мога да предложа нещичко, което при мен даде чудесен резултат, но първо се съобразяваме със становището на лекарите за профилактика на това.

А ето и нещата, които ще спомена аз:

1. Алергии - много сериозен повод за осмисляне на храните, които поема детето - много често алергиите се проявяват чрез храносмилателната система. Профилактика и лечение: диета, избягване на алергени, правилно приготвени храни (супи, яхнии, задушено, печено);

2. Млечно-кисели бактерии - най-препоръчвам Бифидобактериите: има чисти такива в капсули в пластмасово шишенце 60 бр. с етикетче Бифидус и изображение на ябълка на фирма Нейчъръл ЕООД /фирма на Буров/ и още нещо изключително /България ще превземе света с такива неща? -> www.enterosan.net -> много добре направен сайт и може да се види кои заболявания на храносмилателната система се лекуват и как. Цитираните млечно-кисели бактерии като хранителни добавки са вече доста популярни и се разпространяват чрез аптечна мрежа.

3. За известен период - смилателни ензими - аз се осмелявам да препоръчам Креон 10000 /изписват и на бебета/. За Мезим форте не мога да кажа за малко дете.

Горната комбинация подейства изключително добре на мен и на деца на мои познати с подобни проблеми. Диетите и приемът на млечно-кисели бактерии и ензими е добре да се обсъди с детски гастроентеролог или най-добре със запознатите вече с проблема специалисти от болницата.

Надявам се да съм била полезна и стискам палци всичко да остане само блед леко неприятен спомен!

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
 

# 131
  • Мнения: 177

деби - а на специалист ходихте ли или това го казва личния лекар?


Ходихме и на специалист (в детската хирургия на Пирогов, много любезни бяха хората нищо не мога да кажа). Но взеха, че ми казаха, че всичко е наред било нормално  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Ама на мен хич не ми е "нормално" когато детето седне на гърнето и като изкочат ония ми ужасии от дупето  #Crazy Утре ще го водя на друг лекар да видим, ако и там ми кажат, че е нормално вече аз ще се  #2gunfire За алергиите спазваме много стриктно диета. А на педиатъра ни му имам пълно доверие, досега каквото е казал всичко се е оказало вярно.
Май хич не му е тук мястото да разисквам моите си проблеми.
Пожелавам на Ади и цялото семейство здраве и много, много усмивки   bouquet

# 132
  • Мнения: 6 362
Повдигам темата, за да разкажа как продължава при нас епопеята.

Резултатите от биопсията се забавиха ужасно много - едва този петък бяха готови.
Добрата новина е, че няма злокачествени изменения.
Наблюдавало се само леко възпаление, което може да е причинено от запек или алергия.

Проблемите обаче все още продължават.

Въпреки строгата диета на която е Ади, кръвотечението бе намаляло за малко и от няколко дни отново се усили.
В понеделник пак хукваме по доктори. Все някак трябва да има начин да спрем това кръвотечение

Тя е на дуфалак, тъй като е необходимо изпражненията да са съвсем меки, за да могат двете фисури да зарастнат, ходи по 2-3 пъти до тоалетната, но все с рев..
Детето вече съвсем се стресира.

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 22:52 от Mamma

# 133
  • Мнения: 1 455
Мамма, за съжаление съвет не мога да дам, но стискам палци всичко да се оправи. Важното е, че изследванията са добри, а дано лекарите разберат защо кървенето продължава, за да могат да вземат адекватни мерки в лечението.

# 134
  • София
  • Мнения: 3 121
Мамма, съжалявам, че кръвотечението продължава! Слава богу, че резултатите от биопсията са добри! Въпреки това, представям си колко сте притеснени, а и Ади сигурно се мъчи.... Sad Пожелавам ти да намерите ефективно лечение! Дръж ни в течение!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт