Бледа втора чертичка?? Помогнете..

  • 7 447
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
От позицията на майка мога да кажа, че не бих предпочела дъщеря ми да стане невръстна майка, още повече че медицината днес е достатъчно напреднала и риска от *уврежданени органи* е минимален.
40 год. не умираме от желание да ставаме баби, повярвай ми. Ако искаме бебета все още можем да си ги родим. Подозирам, че майкати е около моя възраст.
Говорила съм със неяе по въпроса ,че ако нещо подобно се случи няма да ме кара да правя аборт защото тя е правила и след това е имало последствия и така...на 50 години е и е твърдо против да правя нейната грешка преди но все пак зависи от мен а пък и може би решението е аборт

# 16
  • Мнения: 9 152
Мило момиче, сигурно си много много напрегната. Дано имаш близки хора- майка или друг близък човек, за да ти помогне в този момент.  spoko
Според мен е добре да не търсиш решение тук, във форума, а дълбоко в душата си, отиди и в храм, ако имаш наблизо, да говориш с някой отец.
Това са само мои идеи. Не знам нито как си възпитавана, нито кое те е довело до леглото с мъж/момче на тази възраст.

# 17
  • Мнения: 7 325
Майка ти е правила аборт преди много години, когато е било касапница. Сега е много, много различно. Седни и поговори с нея, отидете при лекар и вземете решение. Дали ще станеш родител на тази крехка възраст зависи от теб. Преди обаче да вземеш решение мисли трезво, без романтични глупости. И не оставяй *бащата*  да вземе решението вместо теб. След като не те е опазил както е обещал - доверие не може да му се има за нищо.

# 18
  • Мнения: 9
Мило момиче, сигурно си много много напрегната. Дано имаш близки хора- майка или друг близък човек, за да ти помогне в този момент.  spoko
Според мен е добре да не търсиш решение тук, във форума, а дълбоко в душата си, отиди и в храм, ако имаш наблизо, да говориш с някой отец.
Това са само мои идеи. Не знам нито как си възпитавана, нито кое те е довело до леглото с мъж/момче на тази възраст.

Много ти благодаря за разбирането тук срещнах само упреци...много съм притеснена и объркана все още не мога да реагирам ...можеш ли да ми дадеш още един съвет...аз съм българка но бащата е от ромски произход ..но това за мен не е от особено значение и имам чувства към него..тази бременност само ще обърка всичко.....😥😥😥😥😥

# 19
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Тук ме изгуби, не вярвам на нищо.

# 20
  • Мнения: 7 325
От ромски произход казваш е таткото, ...... надникни в самотните родители. Има тема от един татко от ромски произход. Прочети я много внимателно и си направи хубаво сметката искаш ли да се навираш в тези среди. В църквата няма да ти разрешат проблема. Като гледам какво се пише из форума последно време като нищо ще се сдобиеш с още проблеми ако имаш *късмета* да попаднеш на *подходящи* утешители там.

# 21
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Само да поясня, тъй като явно и аз съм сложена в кюпа с тези, които според теб сипят само упреци - аз лично не те упреквам, станалото станало, просто ти питаш и аз отговарям според мен какво те чака. Сега се сещам за още няколко неща, които вероятно не са ти минали през ума. Казваш бащата е ром - в такъв случай е още по-тежко положението, защото има изключения, но като цяло знаеш какво е отношението на обществото. Второ, ето, аз имам 8-месечно бебе и съм на 37 години. Късничко, но всичко беше наред с бременността до 8 месец, когато без предупреждение и без рискови фактори се появиха ужасяващи усложнения, лежах в болница и дъщеричката ни се роди 6 седмици по-рано от термина. С мъжът ми живяхме в болницата почти 2 месеца. Тя беше напълно здрава, но миниатюрна и сега вече е настигнала връстниците си, но страхът, ужасът, болката...на никого не пожелавам. Та въпросът е, ако не дай боже стане така с теб, на 15 години, мислиш ли, че си психически и физически готова да преживееш това? Таткото и роднините ти ще си оставят ли училището и работата да са с теб в болницата с месеци? А после грижите за дребосъчето? И последно, не съм юрист и не знам, но ти си малолетна - сигурна ли си, че решението какво да направиш е твое или на родителите ти?

Каквото и да стане, пожелавам ти успех и дано си си научила урока.

# 22
  • Мнения: 5 347
Мисля,че на детето му е скучно..
Но ако е истина,кажи на майка си. Не мисля,че ще предпочете да гледаш дете на 15 год.

# 23
  • Мнения: 9 152
Anonimnata33 , пишеш, че тази бременност само ще обърка всичко. Кое е това всичкото?
Бременността е факт и е част от твоя живот. Твоя. И да родиш, и да не родиш, тя е факт и ще е факт завинаги.
Ако не родиш, тогава новият факт, т.е. абортът, ще е пак НЕЩО, с което ще трябва да живееш.
Ако родиш, Животът продължава с твое/ваше детенце.
Дали таткото е ром или е франзуцин е съвсем друга тема. Както разбирам, теб те вълнува нежеланието да имаш дете.
А не любовта ти с този човек. Hug

# 24
  • Мнения: 11 358
Хайде, не бива да се бавиш а трябва да се вземат решения и да се действа.
Майка ти вероятно ще те остави да вземеш сама решение. Нейното мнение има някаква тежест, но това си е твоя живот.
Аборта не боли и реядко има последствия.
Бремеността е хубаво нещо, но и голяма отговорност.

Лично мнение, но тоя татко от ромски произход дето го вмъкна "не че има значение" лекинко пресоли манджата Wink

# 25
  • Мнения: 9
Хайде, не бива да се бавиш а трябва да се вземат решения и да се действа.
Майка ти вероятно ще те остави да вземеш сама решение. Нейното мнение има някаква тежест, но това си е твоя живот.
Аборта не боли и реядко има последствия.
Бремеността е хубаво нещо, но и голяма отговорност.

Лично мнение, но тоя татко от ромски произход дето го вмъкна "не че има значение" лекинко пресоли манджата Wink

Да точно така,не бива да се бавя не трябва, вмъкнах таткото защото имаме различия и ще ни бъде трудно а пък и той има едни интереси аз други ...каза ми е ,че каквото реша това ще е и няма думата не знам..

# 26
  • Мнения: 39 319
Дори и да е пързалка, казуса съвсем не  невъзможен. Имаме една Тийн мама, дето стана такава на 17 и в момента със закъснение от две седмици. По притеснителното в случая, че детето казва че е правило досега и друг път тестове. Т.е. сексуалната култура на младите е под всякаква критика. Преди 25 години, когато бях на 15 играех пред блока на ластик, а не правех тестове за бременост.

# 27
  • Мнения: X
Искрено се надявам тази тема да е резултат от скука през дългата ваканция. По-добре да е пързалка. Съвсем изтрещяха тези деца. Съвсем.

# 28
  • Мнения: 9 152
И аз играех на ластик.
Децата са отражение на времето, в което живеем.
Т.е. и на нас.
 
Не знам как стана така, че ние играехме на ластик, а дъщерите ни ходят по чужди легла в непълнолетието си.

# 29
  • Мнения: 273
Дори и да е пързалка, казуса съвсем не  невъзможен. Имаме една Тийн мама, дето стана такава на 17 и в момента със закъснение от две седмици. По притеснителното в случая, че детето казва че е правило досега и друг път тестове. Т.е. сексуалната култура на младите е под всякаква критика. Преди 25 години, когато бях на 15 играех пред блока на ластик, а не правех тестове за бременост.
Я! За мен говорят. Grinning
(НЕ съм бременна, не се притеснявайте.)
Кажи на майка си и направи аборт.
Така ще е по-добре за всички. Едва ли предпочиташ да сменяш памперси вместо да излизаш с приятели. А и като гледам ти не искаш детето, така че..

Общи условия

Активация на акаунт