Неприятните професии

  • 40 481
  • 596
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 399
Е стига де, ако съдим по поведението на дадени представители на професия за самата професия, то няма да остане нищо за работене.
На мен ми е странна професията контрольор, ОТК, и т.н. Вижда ми се напълно неградивно единствената функция на дадено лице да бъде проверката дали друго лице си е свършило работата, която по начало му е дадена. Ясно ми е защо са необходими такива професии, но смятах, че са крайно неприярни за самия практикуващ ги и ще са едни от първите, заменени с машини/електроника; най-малкото поради липса на кадри. А то не се случва изобщо така, има си места на които хора си чакат на опашка да ги приемат, и то далеч не по финансови или други лесно разбираеми причини.

# 76
  • Мнения: 36 803
Е, все пак, когато човек не може да си намери работа каквато иска, е принуден да приеме такава, каквато има - дори да е еднообразна и скучна.

# 77
  • Мнения: 1 399
Имам наблюдения, че част от хоратата не просто приемат по необходимост, а чакат и търсят свободни места точно в такива професии. Т.е. контролът в някаква форма си остава желано поприще.
По скоро акцентът ми е, че тези професии нищо не създават, предлагат, съдействат и т.н. В този смисъл, не са ми приятни.

# 78
  • Мнения: 4 518
Имам наблюдения, че част от хоратата не просто приемат по необходимост, а чакат и търсят свободни места точно в такива професии. Т.е. контролът в някаква форма си остава желано поприще.
По скоро акцентът ми е, че тези професии нищо не създават, предлагат, съдействат и т.н. В този смисъл, не са ми приятни.
Аз работя такова нещо - контрол по качеството съм и работата ми харесва. Аз сама нищо не създавам, но допринасям продуктът да стане по-добър и това води до удовлетвореност.
Някой беше казал, че тези професии са първите, които се механизират - моята се механизира много, но ние самите механизираме нещата за да спестим ресурси.
Някой друг беше казал, че гледаме дали някой си е свършил работата - не знам точно кои професии имаш предвид, но в моята има много начини да се свърши дадена работа и не само един от тях е правилен. Моята задача е да проверя дали законът е спазен и дали това е най-удачният (за по-подходяща дума не се сещам сега) начин даденото нещо да бъде направено. Освен това продуктът се предлага на клиенти и трябва да се съобрази дали е направено така, че голяма част от хората да могат да разберат кое, как и защо става.
Харесвам си работата и има голямо развитие, носи удовлетвореност, повечето колеги са ок, пари нося вкъщи и не ставам всяка сутрин с Д-то нагоре заради работата ми.
Мисля, че много се отдалечихме от темата....Close

Последна редакция: пт, 25 авг 2017, 14:04 от Fairytale11

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
без контрол на каччеството пазарът ще се наводни с негодни или дори опасни стоки. Затова е изключително, дори жизененоважно да има такъв човек в произвоството. В ума ми изниква примерът с Лего - освен автоматизирания КК, имма и работници, които следят.

# 80
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Затова е изключително, дори жизененоважно да има такъв човек в произвоството.
+1, като натъртвам на жизненоважно, да се разбира в буквален смисъл - спасява животи, не просто е много важно за процеса, стабилността, продукта.

# 81
  • Мнения: X
Професиите, които не създават, не предлагат и не съдействат са много, не може всички да работим едно и също. Котрольора създава ред, което не е никак малко.

# 82
  • Мнения: 1 399
И аз казах, че знам защо са необходими.
Faitytale11, благодаря, че сподели, очевидно правиш повече от просто проверка Гошо осем артилкула ли е изработил или десет. Това го разбирам и уважавам.
Напротив, много са малко професиите, които не създават нещо, като под нещо нямам предвид само физически продукт - кило домати или блуза.
Редът би трябвало да е вече създаден, когато назначаваме някой, който да следи дали се спазва.

# 83
  • Мнения: 22 036
Всъщност, за да поддържаш определен стандарт (ISO), си задължен да следваш процедури, които вклщчват подобни длъжности.

# 84
  • Мнения: 1 399
Да, разбира се. Но, очаквах, че с напредване на технологиите това ще са първите позиции, на които да се минимализира човешкото присъствие, поради липса на кандидати, ако щеш, а не навсякъде се случва така.
Пример, за да илюстрирам какво имам предвид. В позната фирма в даден момент се наложи да се следи кой кога идва на работа. Очаквах, че ще монтират устройство за чекиране с карти, а се появи доброволец, който да записва в тетрадка часовете. Познавам хората отблизо, не е по принуда, за пари, или каквато и да е подобна причина. Такава "длъжност" ми е неприятна, а да кандидатстваш по собствено желание - непонятно. Дамата не получава допълнително възнаграждение за труда си, има си стабилна друга позиция.

# 85
  • Мнения: 1 822
Това е велико. В USA punch cards сигурно от 50-те ползват. Е и заплата на час ползват де.

Контрола по качеството няма да го заменят. По-скоро работника първо ще го заменят машините, после контролата.

# 86
  • Мнения: 12 683
Скоро прочетох - на ректалните термометрите ... пишело уредът е тестван и след това стерилизиран.

# 87
  • Мнения: X
Скоро прочетох - на ректалните термометрите ... пишело уредът е тестван и след това стерилизиран.

Те и презервативите са тествани, нали не мислиш, че после ги навиват обратно в опаковките. Mr. Green

# 88
  • Мнения: 1 822
по дефолт неприятни са ми:
- полицаи
- политици
- служители в АЗ + държавни служители (ама то е широко понятие).

Демек ако чуя "...работи..... (някое от горните)" си казвам "не ми обяснявай повече".

Добавям: всеки работещ бързи кредити! - тук гарантирам липсата на свестен човек.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Трещерица, има и едни канали по тИливИзУра, които се казват Нешънъл джеографик и Дискавъри.  Гледай ги! Поредицата Как са го направили  и Как се прави са образователни. Може да попаднеш на серията за тестването на презервативите в завода на Дюрекс. Сега може да си пофантазираш как и кой ги тества и после стерилизира. След това заместваш "презерватив" с "ректален термометър" и ще се сетиш и там как става номерът.

Общи условия

Активация на акаунт