Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 13

  • 62 600
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 88
Вчера си сложих 6-та инжекция Фраксипарин. От трансфера насам слагам, отначалото много ме притесняваха тези инжекции всеки ден, ама вече им свикнах. Слагаше ми ги моят мъж, но тъй като трябваше да замине в командировка, се наложи аз да се науча и останових, че няма нищо страшно. Като ги слагам отдясно дори и синини не ми стават, а от ляво - само 2 пъти посиня/почервеня мястото. Въпросът ми е за снощната инжекция: сложих я отдясно, където досега не съм имала синини, не ме заболя при вкарване на иглата, обаче като я извадих се появи капка кръв, което досега не ми се е случвало и ме притесни малко. Знаете ли на какво може да се дължи. Взимам и аспирин протект от 100 мг вече и бия Фракси 0,4 също вечер, та се чудех възможно ли е само от 6 инжекции да ми се е разредила прекалено кръвта? Мисля довечера да не взимам аспирин протект, а само Фраксито.

# 61
  • Мнения: 2 999
Не се притеснявай за капката кръв, случва се когато попаднеш на малко кръвоносни съдче. Не е възможно да ти е разредена толкова кръвта, ако е така щеше да имаш теч на кръв например от носа и т.н.

# 62
  • Мнения: 88
Благодаря, успокои ме, ще видя довечера дали ще има.

# 63
  • Мнения: X
+ 1. Отделението в Токуда,по съдова хирургия разполага с отлични лекари много опитни с тромботични инциденти, проф.д-р Червенков е завеждащ, но дано не се налага да се възползвате от това.

# 64
  • Harmanli, Bulgaria
  • Мнения: 203
На мен доста често ми се появява и то не само капчица кръв, а и дори се е случвало след 5 минути притискане с тампон да ми потече кръв. Кръвта ми въпреки високата доза е доста сгъстена при изследванията при Паскалева, така че няма страшно от малко кръв.
А някой случайно следи ли се в Токуда? На мен гинеколога ми е д-р Илиев, а съдовия доц. Станева

# 65
  • Мнения: X
Много мами тук във форума хвалят д-р Илиев.
А, в Токуда не могат ли да следят това което следи Паскалева?

# 66
  • Harmanli, Bulgaria
  • Мнения: 203
Не, до колкото знам само в Света Екатерина - аз лично не препоръчвам там
И в националната кардиологична болница. Но на мен Паскалева освен анти ХА ми пуска и още няколко изследвания и честно казано всеки път  по 144 лв ми излиза доста солено, но няма как

# 67
  • Мнения: X
Защо не препоръчваш Св. Екатерина?

И защо в Токуда да не могат да следят хемостазата за дозиране на нмх? Не си ли правила консултация в отделението по съдова хирургия - поне да се звънне по телефона на регстратура да се попита? Та поне всичко да е  на едно място - раждане, следене при аг, и мониторинг на коагулацията.

Последна редакция: нд, 27 авг 2017, 20:59 от Анонимен

# 68
  • Harmanli, Bulgaria
  • Мнения: 203
Съдовия ми хирург от Токуда ме изпрати в Света Екатерина, със сигурност в Токуда не правят анти ХА активност.
А Света Екатерина аз не препоръчвам по лични причини... може и да има доволни сред мамите. Моят случай беше следния: когато се обадих в лаболатприята да си запазя час ги попитах колко време след инжекцията трябва да отида те ми казаха два часа и аз съответно си запазих час според часа в който си бия инжекцията. Първи впечатления от болницата страхотни, много лъска чиста като в хотел и любезно ме обслужиха. И си казах Wow. И от тук почнаха мъките. Беше петък и последния ми уикенд в София (в неделя се изнасяхме и трябваше да освободим квартирата). Първо номерчето, което ми дадоха да си проверя резултата онлайн не вършише работа, не ми се показваха резултатите. После ми съобщиха по телефона резултата и познайте резултата ми беше кръгла нула... все едно не си бия фраксипарин, а към този момент дозата ми беше два пъти на ден от 0.4 + аспирин. След това изпаднах в шок беше петък следобед и навъртях след това сигурно 100 телефона да се свържа гинеколог съдов и да си запазя час при Паскалева в НКБ. Оказа се че изследването ми не е направено правилно и по-важното не дават вярна информация по телефона смисъл трябвало е 4 часа след инжекцията да се направи изследването. И така понеделник попаднах при Паскалева и ме взе без да имам час и резултът ми беше съвсем друг, но дозата от 0.4 се оказа ниска и така минах на 0.6. Просто вярвайте ми от Петък до Понеделник не бях на себе си и при такъв първоначален резултат явно на психическа основа започна да ме боли крака и така тичах и до съдовите...
Просто много е важно да се направи 4 часа след фраксито, а и доста други лекари ми препоръчиха Паскалева. Надявам се другите мами, които си правят това изследване в Света Екатерина при тях всичко да е наред Simple Smile

# 69
  • Мнения: X
Милата ти. Ако на мен ми се беше случило такова небрежно отношение щях да ги вдигна във въздуха, голям панаир щях да вдигна и да пиша навсякъде.
Как не ги е срам, тия няма ли кой да ги проверява, че са толкова арогантни.
Напоследкъ констатирам, че лабораториите си правят каквото си искат с пациентите, и  оплакванията не вършат никаква работа.

 Не може да няма място където да се оплачеш от лаборатория и да няма институция, която да подлага една лаборатория на проверка.

Последна редакция: нд, 27 авг 2017, 22:00 от Анонимен

# 70
  • Мнения: 39 575
Коя беше лекарката от Св.Екатерина. Наистина е много странно, защото тия хора мен ме излекуваха. Грешки стават де.

# 71
  • Harmanli, Bulgaria
  • Мнения: 203
Тъй като само веднъж ходих не помня никакви имена. Просто с мен се случи така и не бих отишла при положение, че имах избор.
А да ви попитам получавали ли сте контракции и какво точно представляват тези подготвилните. Защото днес една акушерка ми каза, че когато се втвърдявал корема това са били контракции, макар че нямах никакви болки

# 72
  • София
  • Мнения: 546
Да, втвърдяването на корема са контракции. Може да няма болки, но пак са си контракции. Аз от 5 месец като почнах, та до края си бях с ужасно много и все неболезнени контракции. Като отидох за секциото, докторът, който ми засече тоновете, каза че контракциите ми били като да е тръгнало да излиза бебето, а пак не бяха болезнени изобщо.
Не се притеснявай, нормално е, стига да не са много Hug

# 73
  • Harmanli, Bulgaria
  • Мнения: 203
Откакто разбрах за това все по-често забелязвам и усещам как ми се втвърдява корема и на моменти имам леки болки ниско долу. А знаете ли дали и какво може да се прави ако контракциите са придружени с по-силни болки

# 74
  • Мнения: 217
Пие се магнезий и ношпа, дозите трябва АГ-то да ги определи.

Общи условия

Активация на акаунт