Колко точно е вреден климатикът?

  • 4 512
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Явно попадате на климатици, които не са добре профилактирани.
Не почистени филтри и турбина.
Т.е. алергия към прах.
Скрит текст:
http://atanasovclima.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0% … 0%BC%D0%B0%D1%82/
В много случаи в офисите никой не чисти климатиците и всички започват да кихат.

# 16
  • Мнения: 12 473
Еми значи никога не съм попадала на чисти..)))

# 17
  • Мнения: X
Качественото почистване (профилактика) е 50-80 лв.
С демонтаж на вътрешното тяло.
Всичко друго е отбиване на номер.
Ето видео:
Скрит текст:

# 18
  • Мнения: 12 473
Е, аз нямам климатици в къщи, но не мога навън да ги подбирам..)

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Качественото почистване (профилактика) е 50-80 лв.
С демонтаж на вътрешното тяло.
Всичко друго е отбиване на номер.
Toчно.
Наскоро даже 120лв ни излезе, за 50лв в Бургас никой не прави качествено подобна услуга. После обаче е като чисто нов.

Последна редакция: сб, 26 авг 2017, 23:31 от Мон...

# 20
  • Мнения: X
Имаме такъв климатик-много сме доволни.Ако решиш на лично ще ти пиша марката.Копирам ти функциите които има за въздуха.мисля,че излишно се притесняваш на фона на другите вредители които ни заобикалят.Както и другите потребители вече ти казаха.

Почистваща система IAQ
Антибактериален:унищожава 99,9% от бактериите във въздуха
Дезодориращ:абсорбира и разгражда дим,амоняк,летливи съединения,неприятни миризми от храна и животни.
Превантивен:потиска образуването на мухъл и гъбички и предотвратява появата на плесен.
Антивирусен:унищожава вирусът инфлуенца.

# 21
  • Мнения: 6 961
Имаме такъв климатик-много сме доволни.Ако решиш на лично ще ти пиша марката.Копирам ти функциите които има за въздуха.мисля,че излишно се притесняваш на фона на другите вредители които ни заобикалят.Както и другите потребители вече ти казаха.

Почистваща система IAQ
Антибактериален:унищожава 99,9% от бактериите във въздуха
Дезодориращ:абсорбира и разгражда дим,амоняк,летливи съединения,неприятни миризми от храна и животни.
Превантивен:потиска образуването на мухъл и гъбички и предотвратява появата на плесен.
Антивирусен:унищожава вирусът инфлуенца.
Може ли и на мен да напишеш марката? Благодаря! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 736
 Два пъти годишно се почистват от специалист в къщи, ние се топлим и охлаждаме с климатици и дори си водя в органайзера кога са извършени.
 За всяко нещо трябва да се грижиш за да ти служи във времето...

# 23
  • Мнения: 59
Климатикът изсушава въздуха и ме кара да кихам, не мисля, че е полезен за хора с алергия към прах или с чувствителност към сух въздух, от друга страна климатикът смекчава негативните здравословни ефекти от големия трафик, ако живеете в град, защото пречиства въздуха и по този начин може да помогне за създаването на хипоалергенна среда. Но,  ако не почистваш климатика,  в него могат да се развият микроорганизми, предизвикващи алергии и болести.

# 24
  • Мнения: 11
Значи да си купя климатик с хубав филтър и няма да има проблем, дори и в детската стая?

# 25
  • Мнения: X
Значи да си купя климатик с хубав филтър и няма да има проблем, дори и в детската стая?
[/quote


Точно така.

# 26
  • Мнения: 11
Значи да си купя климатик с хубав филтър и няма да има проблем, дори и в детската стая?
[/quote


Точно така.

Кои модели са добри за детска стая?

# 27
  • Мнения: 290
Кажете фирма, която почиства добре климатици. Може и на лични.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 247
Аз съм от тези, които не биха си сложили климатик ако имам възможност да не правя това. Бих го използвала само за охлаждане и то рядко ако съм притисната. Задължително ще правя основно почистване на оторизирана фирма.
За мен самото обдухване е много неприятно. А ако има замърсен въздух от бактерии или друго - всичко това се върти от климатика и се разнася.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
За мен самото обдухване е много неприятно.
Ама това само на теория или как?  Simple Smile Всеки по-читав климатик има функции, с които да го настроиш така, че изобщо да не усещаш "обдухване, подухване и подобни".

Общи условия

Активация на акаунт