Песен за огън и лед 27 - The man who passes the sentence should swing the sword.

  • 39 719
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3
Видението:

Цитат
Среброто й тичаше през тревата към тъмнеещ поток под море от звезди. Един труп стоеше на носа на кораб, сини очи блестяха на мъртвото лице, сиви устни се усмихваха тъжно. Синьо цвете разцъфна в издутината наметена от лед и изпълни въздуха със сладост …майко на дракони, невясто на огън…

Тълкованията са, че този пасаж е за женитбите ѝ. Среброто - кобилата от Дрого. Трупът - Ерон от спойлерната глава, т. е. я чака женитба с Юрон. Синьото цвете - Джон. Липсва Хиздар обаче.
Мъртвеца на носа на кораб според мен беше майстер Емон.Той нали умря на кораба ...

# 466
  • Мнения: 19 022
Трупът е Виктарион, а не Ерон. Мокоро го съживи. иначе и аз го свързвам с жентирба, но не на Юрон, а на самия Виктарион. А Ерон е умиращ, но още е жив, освен това не се е запътил към нея.

# 467
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Е, хайде бе Джон, Виктарион не е умирал, за да е труп. Ръката му се разлагаше, вероятно ако Мокоро не му беше приложил лечението, щеше да умре, но си беше жив. Дори повече от Берик, щото пък той всеки път умираше. От спойлерната глава за Мокра коса е от ясно по ясно, че става дума за Ерон Грейджой.

# 468
  • Вестерос
  • Мнения: 38 389
Мисля, че това го установихме мин.година , Джони участва тогава в дискусията. Явно е забравил.

# 469
  • Мнения: 19 022
Е, хайде бе Джон, Виктарион не е умирал, за да е труп. Ръката му се разлагаше, вероятно ако Мокоро не му беше приложил лечението, щеше да умре, но си беше жив. Дори повече от Берик, щото пък той всеки път умираше. От спойлерната глава за Мокра коса е от ясно по ясно, че става дума за Ерон Грейджой.
Мокоро приложи магия на Виктарион.  като го "излекува" от раната му потече черна кръв, а не червена. Впрочем не знаем дали го е излекувал или просто е създал негова сянка, както Мелисандра създаде сянка от Станис и в такъв случай това не е истинският Виктарион. много малко знаем за сенките.
От спойлерната глава съвсем не става ясно че става дума за Ерон - ЕРон е жив в края на спойлерната глава, не е умрял все още. Да, вълните го близват, но аз мисля, че те ще му дадат сила. При Мартин  не е работа да отписваме така лесно герой. Мартин е предвиди поне 3 глави за Ерон, не вярвам цели 2 глави още да ни занимава как умира. Да, може да умре, но поне засега е жив.
ОСвен това Ерон въобще не е свързан с Денерис за разлика от Виктарион. (припомня че Вик тръгна първо да я води за невеста на брат си, а после промени решението си и реши сам да се ожени за нея.) Куайте   предупреди Дани за четиримата пратеници който идват при нея и я предупреждава да се пази от кракена.
И накрая финалното изречение на ЕРон - "Всичко това ще приключи скоро и ние ще пируваме заедно във водните зали на Удавения бог." - е винаги когато някой се закани така, става обратното.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 02:11 от Джон Сняг

# 470
  • Мнения: 928
Ерон не е свързан с Денерис, Юрон е. Трупът (абсурд да оцелее след това, което му предстои) на Ерон на носа на "Тишина" сочи към Юрон, така както кобилата (Среброто) към Дрого, а синьото цвете към Джон.

# 471
  • Мнения: 19 022
Ерон не е свързан с Денерис, Юрон е. Трупът (абсурд да оцелее след това, което му предстои) на Ерон на носа на "Тишина" сочи към Юрон, така както кобилата (Среброто) към Дрого, а синьото цвете към Джон.
ще видим аз съм оптимист, че Ерон ще оцелее под някаква форма. абсурд е цели две глави Мартин още да му посвети, само за да ни описва как умира., явно е важен герой.
Да, Юрон по -бих могъл да го приема за мъртвец. в едно от виденията си ЕРон вижда че брат му не прилича на човек, а до него има ужасна жена от сенките, която държи блед огън. Това видение ни напомня за сцената със Мелисандра, която отдели сянка от Станис. Може и Юрон да  е сянка на самия себе си.

# 472
  • Мнения: 928
В последните две книги Мартин го кара доста през просото по отношение на вкарването на POV герои, така че не е критерий за важност това. Затова и сега във Ветровете ще трябва да ги разчиства. Ерон е важен като гледна точка към Юрон. Когато се появи друг POV, който може да изпълнява тази цел (вероятно Сам в Староград), той става излишен.
Никъде не съм коментирал Юрон като мъртвец.

# 473
  • Мнения: 262
Ерон не е свързан с Денерис, Юрон е. Трупът (абсурд да оцелее след това, което му предстои) на Ерон на носа на "Тишина" сочи към Юрон, така както кобилата (Среброто) към Дрого, а синьото цвете към Джон.
И аз мисля така,
той и Едард беше POV, това не е критерий за оцеляване. Щом ще има три глави за Ерон, знаем ли със сигурност излязлата кой номер по ред е? Може да е трета.

# 474
  • Мнения: 19 022
Ерон не е свързан с Денерис, Юрон е. Трупът (абсурд да оцелее след това, което му предстои) на Ерон на носа на "Тишина" сочи към Юрон, така както кобилата (Среброто) към Дрого, а синьото цвете към Джон.
И аз мисля така,
той и Едард беше POV, това не е критерий за оцеляване. Щом ще има три глави за Ерон, знаем ли със сигурност излязлата кой номер по ред е? Може да е трета.
Знаем, че в  Танца още са били предвидени три глави за Ерон, но останали за Ветровете. може и още да има, но тези са от Танца останали за Ветровете. 
Когато трябвало да се чете главата за Ариан, Мартин предложил да чете главата на Ерон, но читателиете настоявали да чеет за Ариан. по късно чел за Ерон - явно е първата от триет глави. не мога да повярвам, че цели две глави, ще мотае смъртта на Ерон?
освен това Нед умря в края на книгата, не помня важен герой, който да е оставал само с една глава в книгата - не броим тези които умират  в пролога.  пък и те не са жизненоважни.
Съвсем не съм съгласен, че ЕРон е важен само за Юрон, Ерон  дава информация и за  жреческото съсловие на железенородените, това е нещо което Сам не може да ни даде. Не знаем дали Ерон няма да призове кракен.  в една от последните глави  на танца Варис споменава за истински жив кракен. Може да се окаже, че ЕРон е важен и за Виктарион - ако умее да укротява или придезвиква бури например. ОСвен това въобще не сме сигурни, че дори да умре няма да възкръсне. Мартин има цели две книги да пише, рано е да разчисти всички железни.

# 475
  • Мнения: 928
Объркал си се, както обикновено. Има няколко глави (може и да са три, както казваш, забравил съм) от Танца, оставени за Ветровете, но на различни POV, не три глави на Ерон. Неговата е само една от тях, въпросната спойлерна. Сигурно ще има още една, в която ще видим битката с Редвин и Хайтауър, в която и ще си умре.
Арис Оукхарт в Пира имаше само една глава.

# 476
  • Мнения: 262
Защо Юрон е дал рога на брат си? Той не е глупав, предвидил е, че Виктарион ще се полакоми за короната и драконите. Освен ако драконовия рог не е фалшив ( драконът на глумеца !!!). Обаче изглежда истински. Може да е обвързан вече с него по някакъв начин. Виктарион не вярва в удавения бог, нито в р`Хлор. В какво всъщност вярва той?
Разсъждавам си.

# 477
  • Мнения: 928
Вярващ е Виктарион, как да не е вярващ? Нали затова Ерон го подкрепяше на кралския им събор. Юрон е невярващият в богове.

# 478
  • Варна
  • Мнения: 18 137
Ако Ерон притежаваше свръхестествени способности вече да ги беше използвал. Оттам нататък не вярвам, че може да повлияе на хода на събитията, но е чудесно огледало от което получаваме доста информация за Юрон.

# 479
  • Мнения: 262
Юрон имах предвид. Малко съм ги объркала. Та той е доста самоуверен, не че Виктарион не е, но при Юрон има нещо повече.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2017, 21:05 от diditoto

Общи условия

Активация на акаунт