Песен за огън и лед 27 - The man who passes the sentence should swing the sword.

  • 39 679
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 18 386
Объркал си се, както обикновено. Има няколко глави (може и да са три, както казваш, забравил съм) от Танца, оставени за Ветровете, но на различни POV, не три глави на Ерон. Неговата е само една от тях, въпросната спойлерна. Сигурно ще има още една, в която ще видим битката с Редвин и Хайтауър, в която и ще си умре.
Арис Оукхарт в Пира имаше само една глава.

Мартин бе казал, че главата за ЕРон  в Танца, която е останал за Ветровете е станала твърде дълга и я е разделил на три глави.  В една от тях се Появявал и някакъв герой Фред, който тий включил след един загубен бас.  Може да е писал и нещо друго за Ерон - това вече наистина не знам. Знам само че бил разделил главата на три части и  мислил да ги остави в Танца, но обемът станал прекомерно голяма и той ги прехвърлил за Ветровете. АЗ допускам че ЕРон ще успее да призове жив кракен  преди да умре и тогава ще стане интересно.
Вик беше вярващ, но вярата му еволюира. В момента той се кланя на два бога едновременно - на УДавения и на ОГнения (Р'хлор)
Оухарт бе един незначителен герой, учудвам се че го споменаваш. ЕРон, бе брат на един крал, брат на втори крал, лично  свика кралски събор какъвто не бе имало от стотици години и никой не каза "копче", лично ръкоположи ЮРон, а когато започна бунта ЮРон се притесни много повече от него отколкото от Вик, Теон и Аша накуп. Не посмя да пролее кръвта му - ЕРон е жрец на когото се чува думата.
В сравнение с него Арис Оухарт е един никой- един рицар, който престъпи клетвите си  с АРиан и който гледаше как бият Санса.Мижитурка.
както казах, никой герой, който е важен не е умрял в една глава.

може би трябваше да напиша че
Скрит текст:
важни герои са онези които  са представители на велики домове - Мартели, Тирели, Старки, Ланистъри, Грейджой  Баратеони, Тарги и и т.н.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2017, 22:04 от Джон Сняг

# 481
  • Варна
  • Мнения: 18 030
АЗ допускам че ЕРон ще успее да призове жив кракен  преди да умре и тогава ще стане интересно.

Няколко пъти споменаваш, че залагаш надежди на този кракен. Аз нямам такива очаквания и силно се надявам и Мартин да не се отърве от Юрон по толкова елементарен начин.

# 482
  • Мнения: 928
Ако някой ще призовава кракен, това ще е Юрон с този ритуал на избиване на свещеници. Отделно жертва и нероденото си дете с Фалия Цветята, което си е кралска кръв.

# 483
  • Мнения: 262
Тези врани дето носят короната на Юрон...и това око под тях....не ви ли напомня на триоката врана? Или на нейния антипод може би?

# 484
  • Мнения: 18 386
АЗ допускам че ЕРон ще успее да призове жив кракен  преди да умре и тогава ще стане интересно.

Няколко пъти споменаваш, че залагаш надежди на този кракен. Аз нямам такива очаквания и силно се надявам и Мартин да не се отърве от Юрон по толкова елементарен начин.
Юрон е безбжоник и заслужава да бъде поразен от Удавения бог за богохулството, както Церсей -заслужава да бъде наказана за това че използва черна магия и както не мога да изкажа съжаление към Дани че Дрого умря, след като тя  помоли за помощ майги.*  тая надежда, че свещениците ще го накажат.

*Постъпката на Станис спрямо Ренли също ми е отвратителна, дори само за това че бе използвана черна магия спрямо собствения си брат, не заслужава престола, но той като повеед кръстоносен поход срещу Другите все пак се надявам да умре с чест. Ако седне на  ЖТ и Мелисандра стои до него ще ми е доста тъпо.

Варис споменава, че се е появил жив кракен, допускам, че някой е призовал този кракен. Освен това на остров Пайк има  кости от чудовищен кракен, левитиан или морски дракон.

" При Пръстите са забелязали кракен. — Варис се изкиска. — Не е Грейджой, забележете, а истински кракен. Нападнал е китоловен кораб от Ибин и го е потопил. " Вихър от мечове - глава Тирион.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 15:01 от Джон Сняг

# 485
  • Мнения: 928
Тези врани дето носят короната на Юрон...и това око под тях....не ви ли напомня на триоката врана? Или на нейния антипод може би?
Напомня. И не е само гербът му.
Думи на Триоката врана в сън на Бран:
Скрит текст:
Цитат
— Не плачи. Лети.

— Не мога да летя — каза Бран. — Не мога, не мога…

— Откъде знаеш? Опитвал ли си?

Думи на Юрон към Виктарион:
Скрит текст:
Цитат
— Като момче веднъж сънувах, че мога да летя — заяви той. — Щом се събудих, не можех… или поне така каза майстерът. Но ако е лъгал?

Виктарион вдиша мириса на море през отворения прозорец, макар вътре да вонеше на вино, на кръв и на секс. Студеният солен въздух прочисти главата му.

— Какво искаш да кажеш?

Юрон се обърна към него, подутите му синкави устни бяха кривнати в усмивка.

— Навярно можем да летим. Всички ние. Как бихме могли да разберем, ако не скочим от някоя висока кула? — Вятърът лъхна силно през отворения прозорец и развя самуреното му наметало. Имаше нещо скверно и смущаващо в голотата му. — Никой не знае какво наистина може, ако не дръзне да скочи.
Нищо чудно КГ да е бърникал в мозъка на Юрон по подобие на Бран. И да се е оказал провален експеримент. Може би точно това го е побъркало. Когато убива брат си Харлон, за види какво ще му направят боговете, Юрон трябва да е бил малко момче. Чак пък толкова сбъркан на тези години. Като нищо Триоката врана е спомогнала за лудостта му.

# 486
  • Варна
  • Мнения: 18 030
Кракените не би трябвало да имат кости.
Според мен появяването на кракена е още едно доказателство, че магията се завръща. Ако наистина беше призован този кракен в книга 2, в книга 5 може би поне трябваше да разберем от кого.

Относно Юрон, по-скоро той също е Триока врана, а не се влияе от КГ.

# 487
  • Мнения: 18 386
Тези врани дето носят короната на Юрон...и това око под тях....не ви ли напомня на триоката врана? Или на нейния антипод може би?
Напомня. И не е само гербът му.
Думи на Триоката врана в сън на Бран:
Скрит текст:
Цитат
— Не плачи. Лети.

— Не мога да летя — каза Бран. — Не мога, не мога…

— Откъде знаеш? Опитвал ли си?

Думи на Юрон към Виктарион:
Скрит текст:
Цитат
— Като момче веднъж сънувах, че мога да летя — заяви той. — Щом се събудих, не можех… или поне така каза майстерът. Но ако е лъгал?

Виктарион вдиша мириса на море през отворения прозорец, макар вътре да вонеше на вино, на кръв и на секс. Студеният солен въздух прочисти главата му.

— Какво искаш да кажеш?

Юрон се обърна към него, подутите му синкави устни бяха кривнати в усмивка.

— Навярно можем да летим. Всички ние. Как бихме могли да разберем, ако не скочим от някоя висока кула? — Вятърът лъхна силно през отворения прозорец и развя самуреното му наметало. Имаше нещо скверно и смущаващо в голотата му. — Никой не знае какво наистина може, ако не дръзне да скочи.
Нищо чудно КГ да е бърникал в мозъка на Юрон по подобие на Бран. И да се е оказал провален експеримент. Може би точно това го е побъркало. Когато убива брат си Харлон, за види какво ще му направят боговете, Юрон трябва да е бил малко момче. Чак пък толкова сбъркан на тези години. Като нищо Триоката врана е спомогнала за лудостта му.
а може и да не е провален експериментът. В Главата за Ерон, Юрон даде на Ерон да пие нещо лепкаво и червено. може да е кръв. Припомням, че зеленозрящите също дадоха на Бран да пие нещо лепкаво и червено.

възможно е костите да са на морски дракон или левитиан. във всеки случай знае се, че са на някакво голямо морско чудовище, което очевидно живее в дълбините.
Това че  драконът се появява във втора книга нищо не значи.ние от 1 книга знаем за Другите, а  в 4-та все още не е ясно кой ги призовал. ЕДва в 5-та започват да се появяват разни намеци на тази тема.
Аз също смятам, че Юрон е Триока врана.

относно Юрон
"Юрон грабна шепа от чорлавата черна коса на жреца, дръпна главата му назад и вдигна чашата с вино до устните му. Но това, което потече в устата му не беше вино. Беше гъсто и лепкаво, с вкус, който сякаш се променяше с всяка глътка. Горчиво, после кисело, накрая сладко. Когато Ерон се опита да го изплюе, брат му стегна хватката си и наля още в гърлото му."

"После дойде треската и вкуса на кръв в устата му"
- Юрон дръпна главата му назад за косата и изля отново подлата течност в устата му.
Макар Ерон да стискаше устата си и въртеше глава, бореше се колкото е възможно, накрая трябваше да преглътне или да се задави.
Сънищата бяха дори по-лоши вторият път.
................
относно Бран :

Луната бе извита, тънка и остра като сърп....Но това беше само поредният глупав сън.... Момчето погледна купата колебливо.

— Какво е това?

— Паста от семена на язово дърво.

Нещо във вида й го накара да се почувства зле. Червените жилки бяха само мъзга от язово дърво, предположи Бран, но на светлината на факлите приличаше забележително на кръв.
.....Пастата беше горчива, макар и не толкова горчива като паста от жълъди. Първата лъжица бе най-трудна за гълтане. За малко не я повърна. Втората беше по-добра на вкус. Третата беше почти сладк

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 16:00 от Джон Сняг

# 488
  • Мнения: 262

Не мисля, че Юрон е луд. Жесток да, но не луд. Юрон поставя определени свещеници на носовете на корабите си, това не значи, че е безбожник, а че не вярва в тези богове. Освен може би в удавения бог, защото мисленето на железнородените е доста ексцентрично. Железните като цяло са много странни и жестоки. Може би Юрон е в противовес на Бран. Бран тръгна на север зад Вала, Юрон на юг към Валирия. Според мен му се е случило нещо подобно като историята на Бран, но с обратен знак.

# 489
  • Мнения: 18 386
 зависи какво разбираем под луд. Юрон за мен е определен психар,  от типа на Рамзи* (не на Джофри, който е хаотично луд, Юрон когато иска може да се кротва и да е пресметлив), но е интилигетен, и определено  има цел и план как да я постигне, не е хаотичен. в този смисъл не е  някакъв шизофреник, да се лута и да не знае какво прави.
Според мен той не вярва в боговете по принцип, но това не му пречи да използав знанията на тези свещеници и магьосници, защото е пресметлив. в същото време демонстрира неуважанието си към религията.Червения жрец на Р''хлор очевидно му е трябвал за да съживи Пиат Прий и неговите жреци, които бяха изгорени от Дани, а за какво са му необходими те, можем само да  гадаем - всички са без езици.
Впрочем господарите в Юнкай откриха че един железнороден капитан исак да купи сто души роби и мислеха, че той ще купи и останалиет хиляда. Но на Юрон (това е той) му трябваха само сто души, за да спечели Кралския събор.

*Рамзи дере кожи, Юрон смъква езици- и двамата го правят с цел.

# 490
  • Мнения: 1 604
Не ми се вярва да има други триоки врани . Доста ще е тъпо. По- скоро трябва да помислим как жрецът е направил същата смес като тази в пещерата на Бран.
Ако Юрон беше луд, щеше да скочи да пробва дали може да полети.

# 491
  • Мнения: 18 386
 Юрон може да е с кръвта на първите хора, не знаем нищо за майка му.
така например  много от Първи хора досега се оказаха  варги - Блекомонт (лешоядът), Арин (Крилатия рицар), Дейн, Старк ....
Юрон очевидно по някаква причина се нуждае от виденията, които сместа причинява. може би иска да предивижда бъдещето, за да го контролира?
В едно от виденията брат му го вижда като гигатска сепия и до него тъмната сянка на жрица на Р''хлор - съвсем възможно е именно Юрон да е призовал кракена от втора книга, чрез магия, за да заложи капан на Вик.

# 492
  • Мнения: 928
Червения жрец на Р''хлор очевидно му е трябвал за да съживи Пиат Прий и неговите жреци, които бяха изгорени от Дани, а за какво са му необходими те, можем само да  гадаем - всички са без езици.
Дани изгори немрящите в храма, а не Пиат Прий и братята му. Бъркаш със сериала.
Необходими са му за някакви магии, вероятно е получил и информация за Денерис от тях. И не са без езици, в спойлерната глава единият крещи "Прий, Прий".

# 493
  • Мнения: 896
Да сънуваш триоката врана не значи че си триоката врана. Тя май е само една. Джоджен Тръстика (не съм 100% сигурна) триоката врана го накара да намери Бран и да му помогне. После пак имаше някакви видения когато бяха пленени при Крастър които се случиха още същата вечер (поне така беше в сериала, в книгата не помня вече).

# 494
  • Варна
  • Мнения: 1 233
Това, което Юрон накара Ерон да бие не беше ли онова вино, което точно жреците в Карт пиеха? Устните му бяха сини - на Юрон и наливаше от същата чаша в устата на брат си. Цвета не се споменава.

Общи условия

Активация на акаунт