Песен за огън и лед 27 - The man who passes the sentence should swing the sword.

  • 39 698
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 18 496
Юрон е бил в изгнание от три години. Знаем че е бил във Валирия, защото купува  сто неми роби оттам, също е бил в Карт, където се е запознал с Приат Прий (ама това е вече към края), а това навежда на мисълта, че познава и Ксаро.
но какво е правил през останалото време? най-малокото - има червен жрец на борда, а те не никнат навсякъде. Щом не е нападал Дорн (щеше да се чуе) или е ходил до Спорните градове или е бил в Асшаи.

Във Валирия не живеят хора, няма как да купи роби оттам. И въобще не си представям Юрон да купува роби.. Laughing
По-скоро ги е пленил направил ги е роби и им е отрязал езиците.

Пиат Прий го е пленил на кораб, така че не е задължително да е посещавал Карт и да познава Ксаро.


когато Дани щеше да купува своите 8000 Неопетнени, един от Великите господари спомена че някакъв железнороден капитан желае да закупи 100  роби (мисля, че сто бяха), защото друг твъредше че щом му трябват сто ще купи и хиляда. . очевидон на Юрон му трябвал екипаж, а са му били необходими роби, за да може да им отреже езиците  или пък да поиска да му продадат точно роби оперирани от език, но запазили всички способности. Тъй като неговите хора са мелези, допускам, че сред тях има Неопетнени.
Бих пуснал текста, но сега не ми се отваря Читанка.


Пийт Прий последния път като го видяхме бе в Карт, след схватката му с Дани, по какво съдиш, че е пленен на кораб? да, намира се на кораба на Юрон, ама това не е доказателство., Юрон може да е плячкосалр околностите на Карт.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 09:36 от Джон Сняг

# 526
  • Мнения: 262

Преди да излезе спойлерната глава масово се смяташе, че лъже за ходенето във Валирия. Родрик Четеца изрази съмнение и Юрон реагира като ужилен. Има една теория, че е попаднал на връщащия се от Валирия Герион Ланистър, убил го е и иззел тези валириански съкровища от него. Няма доказателства в текста, но звучи интересно. Току виж изкара по някое време изгубения валириански меч на Линистърите.

Тази теория обяснява как за кратко време се е сдобил с много редки предмети. Така че наистина може да не е ходил във Валирия.

# 527
  • Мнения: 18 496
 Герион е заминал за валирия преди бая време  А трите години на изгнаничество на Юрон са съвсем скорошни, не се връзва.
да  още през 291 е заминал Герион, а трите години изгнаничество на Юрон започват да текат от 299 до 302 (сегашния момент, смъртта на Бейлон) няма как, годините не съвпадат 8 години никой не чувал нищо за Герион и изведнъж Юрон отива на изгнаничество и попада тъкмо на него......

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 10:45 от Джон Сняг

# 528
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Пийт Прий последния път като го видяхме бе в Карт, след схватката му с Дани, по какво съдиш, че е пленен на кораб? да, намира се на кораба на Юрон, ама това не е доказателство., Юрон може да е плячкосалр околностите на Карт.
Мда, читанката не се отваря.
Когато Ксаро посещава Денерис в Мир и казва, че две седмици след нейното заминаване, Пиат Прий е тръгнал с още трима магьосници да я търси за отмъщение.
В Пир за врани Юрон казва на Виктарион, че е пленил четирима магьосници от галера идваща от Карт.

Като събереш две и две..

# 529
  • Мнения: 18 496
 тук някои неща съм забравил.
Вероятно защото останах с впечатление, че дома на Немрящите е разположен в самия Карт  и Пиат Прий с маговеет я търсят в града, а не на галери....
А че юрон е пленил магове помня, но въобще не го свързвах с Пиат Прий. Даааа връзва се.

читанката имаше проблеми и снощи (едвам пробих днес сутрината за малко около 9,30 и ето че пак не мога) или е от лошото време или пак ще я затварят.

# 530
  • Мнения: 928
Ако имаше такъв меч щеше да парадира с него, нямаше да го крие.
Бронята от валирианска стомана е нещо много по-изключително, но не парадираше досега с нея и я изкара едва за битката с Редвин и Хайтауър в спойлерната глава. Ако изкара меча, това с Герион веднага ще ни стане ясно, логично би било Мартин да си запази развръзката за по-нататък.

# 531
  • Мнения: 18 496
ОТворих Читанка и попадам на преговите с Кразнис ....
Кажи й да обмисля бързо. Имаме доста купувачи. Само преди три дни показах същите тези Неопетнени на един пиратски крал, който се надява да ги купи до един.

Корсарят искаше само сто, ваша чест — чу Дани как му отвърна момичето.

Той я сръга с върха на бича.

— Всички корсари са лъжци. Ще ги купи всичките. Това й кажи, момиче.

"Вихър на мечове" - Денерис


така мисля че вече имаме някаква идея за изгнаничеството на Юрон.
първо е пътувал поне два години до Асшаш където се сдобива с Рога  и с червен жрец-. на Връщане минаване през Ащапор и купува сто роби и им реже езиците После пленява кораба на Пиат Прий с още трима магове иска от единият от тях да имъти драконово яйце, получава обещание да го стори за една година, но не му стига търпението и го изкормва..
интересно какво е правил през останалото време, и кой му е казал точно към Асшаи да се насочи.

# 532
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Пиратски крале дал господ. Не мисля, че Юрон би плащал за роби, като може да си ги плени.

Но и се казва, че е искал да купи сто, а не че ги е купил. И без това после Дани ги "купи" всичките. Laughing

П.П. Сред робите на Юрон няма Неопетнени. Peace

# 533
  • Мнения: 18 496
Пиратските крале не са чак толкоз много. не стаав дума за обикновен капитан, а аз крал, да принципно може да е Турмалина, но е много по-логично да е Юрон. най-малкото екипажът би дал достоверност на твърденията му, че е ходил нагоре-надолу да завладява света и би спомогнал ад извърши писхологическа атака над капитаните над Кралския събор, принуждавайки ги да викат за него за да завладеят нечувани съкровища.

далеч съм от мисълта че тези Неопетнени са единствените роби, newsm78  по тези земи или че това са единствените.
т.напр. дани преговаряше два поредни дена,  тя научава за пиратския крал на единия ден, може на другия преди да продължат преговорите сутринта рано Юрон да е отишъл и да си напазуравал сто роби, а за Дани да са останали 8 600 души.





Не виждам защо да не плаща за роби? Неопетнените са напълно покорниПропускаш факта, че  Неопетнените не са обикновени роби, за Юрон би било ценност да има сто роби които ще са му напълно покорни каквото и да реши да прави с тях, вместо да пленява хиляда човека.. Няма как да знаем дали има или няма неоптненеи защото  сред екипажа му има хора без езици, няма как да ги разпитаем дали са Неопетнени или не. иначе в екипажа му има всякакив мелези. ОСвен това Юрон не е да няма пари, от плячка се трупат пари.



Нещо повече, ходил е до Асшаи, Ащапор му е на път.

# 534
  • Варна
  • Мнения: 18 048
Пиратските крале не са чак толкоз много. не стаав дума за обикновен капитан, а аз крал,
По-скоро Кразнис преувеличава.. Laughing
Затова корсарят е стана крал, а хилядата роби всъщност са били сто..

Това е моето усещане.
Ако Юрон имаше Неопетнени някой щеше да ги види. Те се ползват предимно като охрана, не са истински воини.(спомни си спойлерните глави на Баристан в Мийрин)
Глупаво е да купи скъпи роби , а да ги ползва за гребци.

# 535
  • Мнения: 18 496
Възможно е, но дали?
пиратски крал според мене значи в най-лошия случай метафора - че пиратският капитан командува много други пиратски капитани, т.е. не е обикновен капитан на един кораб.( По-вероятно е обаеч наистина да става дума за крал и тогава това е Юрон.)
Братството е по -скоро своебразен равноправен съюз, също като 13-те, затова допускам че става дума или за Турмалина или за Юрон.
Стоте роби са си сто, просто Кразнис, смята че всички хора лъжат при пазарлък, и затова не вярва реалното число.
 

може да ги видят, а може д не ги видят, ако сто Неопетнени са разпръснати без езици по сто кроба.
това че са гребци вероятно е само една от функциите им - допускам че са нещо средно между елитна гвардия на Юрон и слуги-палачи.
Видяхме че главата на Ерон, че той имаше неми надзиратели. в този мрак едва ли би забелязал ако някой от тях е Неопетнен, а  те биха свършили чудесна работа на Юрон.

*пък и Юрон е бил в Асшаи, а А Ащапор е само на хвърлей път  оттам... Joy hahaha

# 536
  • Варна
  • Мнения: 1 234
Джон, защо реши, че Юрон го е нямало само 3 години? Аз останах с впечатление, че Аша не го е виждала от малка. Впечатлението ми е, че е зачезнал след бунта на Бейлон, но може и да греша. Не мога да се сетя да съм чела някъде, че само 3 години го е нямало. А и войната продължи доста време - него го нямаше от момента в който за първи път видяхме ЖО чрез Теон, до главата, в който се появява след смъртта на брат си и се кандидатира за крал.
Ако го е нямало повече време, като нищо е попаднал на Герион. Много ми харесва тая теория и на мен. Горкия чичо Гери!

# 537
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Играя играта на hbo, я кажете Дани първо къде отиде във втори сезон Карт или Ащапор? И Ксаро какво криеше в тайното отделение? Имам два грешни отговора и тук се замислих.

ЕДИТ: Карт е както съм писала.
Грешни са ми този за Ксаро и не знам Талиса от де било
Лис, Волантис или Мийрийн. Писах Лис, явно е Волантис.

# 538
  • Варна
  • Мнения: 1 234
Ксаро нямаше нищо в тайното отделение, правеше се че уж е пълно със съкровища.
Талиса беше от Волантис.

# 539
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Да, мерси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт