Себореен дерматит или суха кожа?

  • 2 226
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте Simple Smile Няма да разказвам всичко и да изпадам в ненужни подробности, но ще питам колкото мога по-синтезирано да обясня проблема си и евентуално да получа насока или съвет.

Родих преди 3 месеца, но още докато бях бременна, под долната устна в двата края ми се появиха 2 петна, които мислих, че с времето ще се махнат сами. Дори не им обръщах внимание, защото не бяха нито червени, нито пигментирани, не ме сърбеше. С течение на времето обаче това се промени и накрая се наложи да отида на дерматолог. Тогава ми казаха себореен дерматит. Започнах лечение и след около 2 седмици всичко беше ок, но след още 2 седмици петната се върнаха, още по-зле, и за капак по цялото лице получих сухи петна, които при говорене или опъване на кожата се набръчкват.

Вече 3 месеца не мога да се оттърва от тези петна по цялото лице и нещата стават все по-зле. Ходих на друг дерматолог, който ми каза, че нямам себореен дерматит, а много суха кожа и ми даде 100 мостри на хидратиращи кремове, от които след като се мазах получих и пъпки по лицето. Вече не знам какво да правя и при кой да ходя. Едната казва себореен дерматит е, и ми изписа неща, които допълнително ми изсушаваха кожата, а другата суха кожа и ми изписва хидратиращи неща, от които ми излизат пъпки Sad  Иди разбери коя греши и коя е права, а аз си стоя така и положението се влошава вместо да се подобрява.

Искам да попитам има ли тук дами със СД  и какви са симптомите, защото след всичко прочетено, не мисля че имам такова. Нямам сърбеж, нямам жълти люспи, които да се белят, кожата ми е адски суха, а не мазна. Нямам нищо и по тялото или по скалпа. Задължително ли е ако имаш СД по лицето да има проявления и на други части или не.

Ще съм благодарна на всякакъв съвет, коментар или насока.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 078
Голямата ми дъщеря има себореен дерматит по скалпа. Казаха, че след пубертет щяла да израсте. Ползваме продукти за коса само на Ducray, с тях няма лющящ се и сърбящ скалп. Нейната кожа е доста мазна, то уж и от това идвал проблеа. По-добре потърси трето мнение.

# 2
  • Мнения: 29 429
Имах подобен проблем при бремеността и след като родих. Тръгна от малко петънце по брадата - леко червено, като пъпка, но не събри, нито нищо. След като ходих на лекар ми изписаха крем с кортикостероиди и подобрението беше само за 10-ина дни, след което стана много по-зле. Сред ходене една камара пъти по доктори, накрая една лекарка ми изписа крем и шампоан на Дюкре и положението вече е под контрол.

# 3
  • Мнения: 117
Имах подобен проблем при бремеността и след като родих. Тръгна от малко петънце по брадата - леко червено, като пъпка, но не събри, нито нищо. След като ходих на лекар ми изписаха крем с кортикостероиди и подобрението беше само за 10-ина дни, след което стана много по-зле. Сред ходене една камара пъти по доктори, накрая една лекарка ми изписа крем и шампоан на Дюкре и положението вече е под контрол.

да същото е и при мен, само кортикостероиди и нищо насреща. Интересното е, че мен не ме сърби никъде, нямам проблеми със скалапа като пърхут, червени петна, лющещи и т.н, но кожата налицето ми е ужасна и вече много се депресирам, защото ми казаха какви ли не диагнози. Първо беше атопичен, после себореен, розацея, сега пък суха кожа. Нямаше толкова да се вглабявам, но като се погледна в огледалото и все плача, защото около носа и устата съм жълта сякаш и на петна, което няма как да скрия, защото не мога и фондьотени да ползвам Sad

# 4
  • Мнения: 68 703
При някои леки форми на ихтиоза кожата е ужасно суха и лющеща се ...

# 5
  • Мнения: 29 429
Не знам за жълти петна, при мен бяха червени. Върви пак на кожен, ако си от София - в 29-та поликлиника /жк. Гоце Далчев/ има кожен диспансер. Работят със зелени направления.

# 6
  • Мнения: 7 325
Някакъв лишей  Thinking. Преди много години, като родих голямото си дете ми се появи розов лишей. Много неприятно. Не помня с какво го лекувах, но се махна. Ако е нещо подобно и при теб трябва да ти назначат адекватно лечение, не се третира с всичко. Кортикостероиди не препоръчвам. На мен ми изписаха такива за дерматит, мазах според указанията, в момента в който спрях всичко се повтори в по лош вариант.

# 7
  • Мнения: 11 364
Ясно е, че ще се ходи по дерматолози до намиране на лечението, но има 2 неща които са безвредни и ще помогнат при дерматит от всякакво естветво:
- Купи си бяла финна хума, сложи и чаена лъжичка течен мед и няколко капки вода. Направи кашичка, като бъркаш с дървена/пластмасова или стъклена лъжичка. Хумата не се бърка с метална лъжица. Нанеси кашичката. Изчакай 20 мин. и отмий с хладка вода. Резултата е видим веднага. Прави по 2 пъти на ден до видим резултат и постепенно намали. После намажи с кокосово масло или друго, като с маслото принципа ще е проба - грешка.

- Посети дерматолог и поискай дарсонвал /терапия с много лек ток/.

Принципно всеки кожен проблем е израз на проблем с червата. Пий пробиотик, погрижи се редовно да ходиш до тоалетна, пий кокосово масло с кафето, намали сладкото до максимум.

# 8
  • Мнения: 7 325
зелена  хума става ли или трябва да е задължително бяла?

# 9
  • Мнения: 11 364
Би трябвало да става всякаква, но резултата с бялата силно ме учуди. С обикновената в едни розови кутийки много се изсуши лицето.
Въобще хумата е невероятен продукт. Имам книга написана на ръка от някой преди доста години с рецепти за лечение с хума. Има всякакви рецепти, за лечение от сърбежи до рак. Предполагам, че някой е преписал книга преди да има копираща техника, защото всичко е добре подредено и няма драсканици. Намерих я сред книгите на баба ми, но и тя не знае на кого е. Там пише "изровете си средно голям къс"  Laughing Аз си го изравям от аптеката. Хумата се пече на слънце върху бял плат. Нейната сила се дължи на слънчевата радиация, което успява да акумулира дълго време. Ако ще се лекува рак с налагания върху болното място глината се пече дълго и на силно слънце. Не се пипа с метални предмети.

Ако всеки ден си прави човек маска с хума, мед, малко сок от плод до получаване на кашица всички бръчки  се изглаждат. Това го пробвах около 35-така и за около 2-3 седмици наистина бръчките се заличиха. Но сега ми липсва мотивация - приех че остарявам /надявам се красиво/  Flutter

# 10
  • Мнения: 7 325
 the Дорис  bouquet
Благодаря

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте.. Миналата година пазих коледните пости и след това ми се получиха тези гадни люспи, сърбежи и зачервявания... Пробвах какви ли не шампоани - на здраве, катранени сапуни ,маски с хума и т.н., но нищо не помогна. Накрая отидох при дерматолог, който каза, че имам тежък себореен дерматит. Изписа ми цинк биотин, селен и бирена мая, както и крем и шампоан на Ducray. Трябваше да пия витамините и да използвам шампоана и крема в продължение на 2 месеца след това да използвам един по-лек шампоан на Ducray и 1 - 2 пъти в месеца да си мия косата с крема и шампоана( те се водят третиращи). Докато изпълнявах всичко както ми каза дерматолога бях добре.. Скалпа ми се изчисти и нямах сърбежи. Но след като свърши т. нар. лечение, след известно време отново се появиха досадните люспи.. аз отново започнах да пия тези витамини, но всичко беше временно. Имате ли идея как да се справя с този проблем.. Знам, че себореята не се лекува, но поне да намаля този ДОСАДЕН лющещ скалп. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт