Хормонални изследвания - 7

  • 81 768
  • 736
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 142
Здравей, Денис. Бях на преглед, лекарят каза, че има нещо като поликистоза (употреби термин, който не бях чувала до момента, свързан с този синдром) и според него това е причината LH и ФСХ да бъдат повишени (до 9). Обаче тъй като имам редовна овулация, нямам проблем с килограмите и повишено окосмяване, всички останали хормони и резерва са ок, той смята, че няма нужда да изследвам инсулинова резистентност. Обаче аз все пак мисля да я пусна, както и тези хормони за НБЖ, които ти ми каза. Обясних му, че цикъла ми е станал оскъден от около две години, но той не ми обърна внимание. Според теб да започна ли да пия Инофолик? Благодаря в аванс. Wink

# 331
  • Мнения: 1 206
Здравейте момичета,
обръщам се към вас, тъй като виждам, че коментирате хормони. Моите стойности са:
FSH - 7,15 при реф във фол. ф - 2,15-10,2
PROLACTIN - 13,78 -//- 2,8 - 29,2
LH - 18,74 -//- 1,9 - 12,5
ESTRADIOL - 38,76 при 19,5-144.2
прогестерон и тестостерон ще изследвам на 20 ден от започване на цикъла. Както виждате, LH не ми е в граница. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем; какво му е предписвано като медикаменти или изследвания. направих ги, тъй като имам някакво кървене м/у циклите около 8 до 15 ден от като ми свърши,но нямам кистоза и се чудя какво може да е.
Предварително благодаря на отзовалите се  bouquet

# 332
  • София
  • Мнения: 35 972
Здравей, Денис. Бях на преглед, лекарят каза, че има нещо като поликистоза (употреби термин, който не бях чувала до момента, свързан с този синдром) и според него това е причината LH и ФСХ да бъдат повишени (до 9). Обаче тъй като имам редовна овулация, нямам проблем с килограмите и повишено окосмяване, всички останали хормони и резерва са ок, той смята, че няма нужда да изследвам инсулинова резистентност. Обаче аз все пак мисля да я пусна, както и тези хормони за НБЖ, които ти ми каза. Обясних му, че цикъла ми е станал оскъден от около две години, но той не ми обърна внимание. Според теб да започна ли да пия Инофолик? Благодаря в аванс. Wink
Да, може да приемаш Инофолик / той е скъп, по-добре си вземи Инозитол +ФК, която си пиеш /.
При ПКЯ от полза са Аргинин и NAC  + Инозитола, подпомагат О., МВИ, Омега 3, coQ10, ресвератрол, Колаген, вит. В-комплекс
Мери БТ и прави тестове за О. и когато засечем О., ще пуснеш и прогестерон+Е2 - само това е начина, да разбереш дали 100% има О. и дали всичко с нея е наред.

Здравейте момичета,
обръщам се към вас, тъй като виждам, че коментирате хормони. Моите стойности са:
FSH - 7,15 при реф във фол. ф - 2,15-10,2
PROLACTIN - 13,78 -//- 2,8 - 29,2
LH - 18,74 -//- 1,9 - 12,5
ESTRADIOL - 38,76 при 19,5-144.2
прогестерон и тестостерон ще изследвам на 20 ден от започване на цикъла. Както виждате, LH не ми е в граница. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем; какво му е предписвано като медикаменти или изследвания. направих ги, тъй като имам някакво кървене м/у циклите около 8 до 15 ден от като ми свърши,но нямам кистоза и се чудя какво може да е.
Предварително благодаря на отзовалите се  bouquet
На кой ден от МЦ са правени?
ЛХ е висок - показва ПКЯ или може да има киста. Трябва да те видят на УЗ
Другите са добре.
Прогестерон се изследва само на 7 ден след доказана О. / с  УЗ или с тестове за О.+ БТ/

Последна редакция: пт, 02 фев 2018, 16:06 от denis.

# 333
  • Мнения: 1 206
мерси denis. УЗ - видеозон ли е? Гледаха ме 3ма различни и по различно време и никой и микрокисти не вижда. Тези на 3ти ден от цикъла ги изследвах, а другите 2 ми е казано на 20-21ден от почването ( предполагам като ми идва на 30ден този да се пада ОВУ или и аз нз вече). кажете, какво друго изследване да пусна и да разбера най-накрая какво става Sad

# 334
  • София
  • Мнения: 35 972
мерси denis. УЗ - видеозон ли е? Гледаха ме 3ма различни и по различно време и никой и микрокисти не вижда. Тези на 3ти ден от цикъла ги изследвах, а другите 2 ми е казано на 20-21ден от почването ( предполагам като ми идва на 30ден този да се пада ОВУ или и аз нз вече). кажете, какво друго изследване да пусна и да разбера най-накрая какво става Sad
Да,  УЗ е видеозон. Peace
Всички базови изследвания, които трябва да се направят, са посочени на 1 стр.
Много е важно да се пускат в посочените дни - за да са максимално обективни.

При МЦ 30 дни - О. е около 16-17 ден от МЦ, а Прогестерон трябва да се пуска на 24 ден от МЦ.
Ако го изследваш на 20-21 ден - ще е физиологично нисък.

# 335
  • София
  • Мнения: 297
Здравейте, утре ще пускам тези изследвания:
TSH+FT 3+ FT 4+ТАТ+МАТ, 4 Androstenedione, DHEA-S , Insulin+Глюкоза
Знам, че са на гладно, даже 12 часа за глюкозата и инсулина, но изпих 1 чаша бяло вино, ще повлияе ли на резултатите или мога да отида след 10 ч например?

# 336
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте, утре ще пускам тези изследвания:
TSH+FT 3+ FT 4+ТАТ+МАТ, 4 Androstenedione, DHEA-S , Insulin+Глюкоза
Знам, че са на гладно, даже 12 часа за глюкозата и инсулина, но изпих 1 чаша бяло вино, ще повлияе ли на резултатите или мога да отида след 10 ч например?
Не, след 10 е късно. Хормоните имат денонощен ритъм

# 337
  • София
  • Мнения: 297
Здравейте, утре ще пускам тези изследвания:
TSH+FT 3+ FT 4+ТАТ+МАТ, 4 Androstenedione, DHEA-S , Insulin+Глюкоза
Знам, че са на гладно, даже 12 часа за глюкозата и инсулина, но изпих 1 чаша бяло вино, ще повлияе ли на резултатите или мога да отида след 10 ч например?
Не, след 10 е късно. Хормоните имат денонощен ритъм

Добре, а ако отида към 7и30 - 8 дали ще има влияние на тази чаша вино, това ме притеснява?

# 338
  • София
  • Мнения: 10 642
Не би трябвало да повлиае (ако е само 1 чаша Simple Smile )

# 339
  • София
  • Мнения: 297
Не би трябвало да повлиае (ако е само 1 чаша Simple Smile )

Благодаря ти  Grinning

# 340
  • София
  • Мнения: 297
Денис, може ли коментар на изследванията ми? Припомням:

Скрит текст:
На ден 4:
TSH         2.480   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin   461.20   mIU/l   125.00 - 635.00
LH       19.95   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH    7.18   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol    208.80   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone  3.25   nmol/l   0.22 - 2.90

Днес, ден 16:
Глюкоза ( Glucose )   5.22   mmol/l   3.30 - 6.10
FT 3 ( свободен Т3 )   4.41   pmol/l   3.20 - 6.80
FT 4 ( свободен Т4 )   13.39   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.100   mIU/l   0.300 - 4.200
anti Tg ( TAT )   12.51   IU/ml   < 115
anti TPO ( MAT )   13.50   IU/ml   < 34
DHEA-S ( ДХЕА-С )   11.65   µmol/l   3.20 - 10.00
4 Androstenedione ( 4 Aндростендион )   Неготов      nmol/l   2.620 - 13.580
Insulin ( Серумен Инсулин )   9.64   mU/l   2.60 - 25.00

Вчера - преглед - в единия яйчник множество фоликули, аг каза ПКЯ.


4 Androstenedione още не е готов, но до колкото мога да се ориентирам, имам проблем с андрогените. А инсулинът висок ли е? При тези резултати, може ли да се говори за ИР?
Мислех да пусна прогестерон, Е2  и пролактин след О., но с прегледа и тези резултати мисля, че няма да има О. Кога да ги пусна? Да чакам ли нов цикъл, за да пусна на ден 3 отново: LH, FSH, E2, 17-OH Progesterone ?
Да ходя ли на аг след 7 дни или направо да търся ендокринолог?

Извинявам се за многото въпроси, но досега не мислех, че имам проблем, не съм ходила да следя О., правя тестове и меря БТ само, не съм ходила на ендокринолог. Пия следните добавки от началото на този цикъл: NAC+L-arginin+Inofolic, МВИ, cоQ10, Omega-3, Вит.Е.


# 341
  • Мнения: 142
Благодря много. Всъщност овулацията е доказана с проследяване при лекар, няколко месеца, включително и последните два. В такъв случай, кога точно да пусна прогестерон+Е2? Освен да взема тестове днес, трябва да е тези дни.
Здравей, Денис. Бях на преглед, лекарят каза, че има нещо като поликистоза (употреби термин, който не бях чувала до момента, свързан с този синдром) и според него това е причината LH и ФСХ да бъдат повишени (до 9). Обаче тъй като имам редовна овулация, нямам проблем с килограмите и повишено окосмяване, всички останали хормони и резерва са ок, той смята, че няма нужда да изследвам инсулинова резистентност. Обаче аз все пак мисля да я пусна, както и тези хормони за НБЖ, които ти ми каза. Обясних му, че цикъла ми е станал оскъден от около две години, но той не ми обърна внимание. Според теб да започна ли да пия Инофолик? Благодаря в аванс. Wink
Да, може да приемаш Инофолик / той е скъп, по-добре си вземи Инозитол +ФК, която си пиеш /.
При ПКЯ от полза са Аргинин и NAC  + Инозитола, подпомагат О., МВИ, Омега 3, coQ10, ресвератрол, Колаген, вит. В-комплекс
Мери БТ и прави тестове за О. и когато засечем О., ще пуснеш и прогестерон+Е2 - само това е начина, да разбереш дали 100% има О. и дали всичко с нея е наред.

[

# 342
  • София
  • Мнения: 35 972
Денис, може ли коментар на изследванията ми? Припомням:

Скрит текст:
На ден 4:
TSH         2.480   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin   461.20   mIU/l   125.00 - 635.00
LH       19.95   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH    7.18   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol    208.80   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone  3.25   nmol/l   0.22 - 2.90

Днес, ден 16:
Глюкоза ( Glucose )   5.22   mmol/l   3.30 - 6.10
FT 3 ( свободен Т3 )   4.41   pmol/l   3.20 - 6.80
FT 4 ( свободен Т4 )   13.39   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.100   mIU/l   0.300 - 4.200
anti Tg ( TAT )   12.51   IU/ml   < 115
anti TPO ( MAT )   13.50   IU/ml   < 34
DHEA-S ( ДХЕА-С )   11.65   µmol/l   3.20 - 10.00
4 Androstenedione ( 4 Aндростендион )   Неготов      nmol/l   2.620 - 13.580
Insulin ( Серумен Инсулин )   9.64   mU/l   2.60 - 25.00

Вчера - преглед - в единия яйчник множество фоликули, аг каза ПКЯ.


4 Androstenedione още не е готов, но до колкото мога да се ориентирам, имам проблем с андрогените. А инсулинът висок ли е? При тези резултати, може ли да се говори за ИР?
Мислех да пусна прогестерон, Е2  и пролактин след О., но с прегледа и тези резултати мисля, че няма да има О. Кога да ги пусна? Да чакам ли нов цикъл, за да пусна на ден 3 отново: LH, FSH, E2, 17-OH Progesterone ?
Да ходя ли на аг след 7 дни или направо да търся ендокринолог?

Извинявам се за многото въпроси, но досега не мислех, че имам проблем, не съм ходила да следя О., правя тестове и меря БТ само, не съм ходила на ендокринолог. Пия следните добавки от началото на този цикъл: NAC+L-arginin+Inofolic, МВИ, cоQ10, Omega-3, Вит.Е.
ТСХ, доста играе, най-вероятно е от андрогените или пролактинът, но лекар трябва да прецени. Не трябва да е така - при теб от хипофункция - отива в нормална стойност? / да не си пила кафе?/
Т4 - показва Хипофункция и най-вероятно е така, нямаш Хашимото, което е супер.
ЛХ е много висок - показва ПКЯ.
Имаш ИР - трябва да вземеш мерки, защото високите нива на инсулина, с годините, влияят зле на кач-вото на яйцеклетките.
Тестостеронът и ДХЕА са високи, може би проблемът е в НбЖ - трябва консултация с Ендокринолог - първо се консултирай с него, защото АГ може и да не помогне / ако не разбира достатъчно от Ендокринология, напр./
Всичко се контролира, не се притеснявай - трябва да ти поставят точна диагноза и да ти назначат адекватно лечение.
Добавките си ги пий, те са само от полза.


Благодря много. Всъщност овулацията е доказана
Скрит текст:
с проследяване при лекар, няколко месеца, включително и последните два. В такъв случай, кога точно да пусна прогестерон+Е2? Освен да взема тестове днес, трябва да е тези дни.
Здравей, Денис. Бях на преглед, лекарят каза, че има нещо като поликистоза (употреби термин, който не бях чувала до момента, свързан с този синдром) и според него това е причината LH и ФСХ да бъдат повишени (до 9). Обаче тъй като имам редовна овулация, нямам проблем с килограмите и повишено окосмяване, всички останали хормони и резерва са ок, той смята, че няма нужда да изследвам инсулинова резистентност. Обаче аз все пак мисля да я пусна, както и тези хормони за НБЖ, които ти ми каза. Обясних му, че цикъла ми е станал оскъден от около две години, но той не ми обърна внимание. Според теб да започна ли да пия Инофолик? Благодаря в аванс. Wink
Да, може да приемаш Инофолик / той е скъп, по-добре си вземи Инозитол +ФК, която си пиеш /.
При ПКЯ от полза са Аргинин и NAC  + Инозитола, подпомагат О., МВИ, Омега 3, coQ10, ресвератрол, Колаген, вит. В-комплекс
Мери БТ и прави тестове за О. и когато засечем О., ще пуснеш и прогестерон+Е2 - само това е начина, да разбереш дали 100% има О. и дали всичко с нея е наред.
Прогестерон + Е2 се изследват точно на 7 ден, след доказана О. - с УЗ или с тестове за О.+ БТ.

# 343
  • София
  • Мнения: 297
Денис, може ли коментар на изследванията ми? Припомням:

Скрит текст:
На ден 4:
TSH         2.480   mIU/l   0.300 - 4.200
Prolactin   461.20   mIU/l   125.00 - 635.00
LH       19.95   IU/l   фол. 2.4-12.6 овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH    7.18   IU/l   Фол. 3.5-12.5; Овул. 4.7-21.5, Лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol    208.80   pmol/l   фол. 46-607 ; овул. 315-1828; лут. 161-774; мен. до 201
Testosterone  3.25   nmol/l   0.22 - 2.90

Днес, ден 16:
Глюкоза ( Glucose )   5.22   mmol/l   3.30 - 6.10
FT 3 ( свободен Т3 )   4.41   pmol/l   3.20 - 6.80
FT 4 ( свободен Т4 )   13.39   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )   1.100   mIU/l   0.300 - 4.200
anti Tg ( TAT )   12.51   IU/ml   < 115
anti TPO ( MAT )   13.50   IU/ml   < 34
DHEA-S ( ДХЕА-С )   11.65   µmol/l   3.20 - 10.00
4 Androstenedione ( 4 Aндростендион )   Неготов      nmol/l   2.620 - 13.580
Insulin ( Серумен Инсулин )   9.64   mU/l   2.60 - 25.00

Вчера - преглед - в единия яйчник множество фоликули, аг каза ПКЯ.


4 Androstenedione още не е готов, но до колкото мога да се ориентирам, имам проблем с андрогените. А инсулинът висок ли е? При тези резултати, може ли да се говори за ИР?
Мислех да пусна прогестерон, Е2  и пролактин след О., но с прегледа и тези резултати мисля, че няма да има О. Кога да ги пусна? Да чакам ли нов цикъл, за да пусна на ден 3 отново: LH, FSH, E2, 17-OH Progesterone ?
Да ходя ли на аг след 7 дни или направо да търся ендокринолог?

Извинявам се за многото въпроси, но досега не мислех, че имам проблем, не съм ходила да следя О., правя тестове и меря БТ само, не съм ходила на ендокринолог. Пия следните добавки от началото на този цикъл: NAC+L-arginin+Inofolic, МВИ, cоQ10, Omega-3, Вит.Е.
ТСХ, доста играе, най-вероятно е от андрогените или пролактинът, но лекар трябва да прецени. Не трябва да е така - при теб от хипофункция - отива в нормална стойност? / да не си пила кафе?/
Т4 - показва Хипофункция и най-вероятно е така, нямаш Хашимото, което е супер.
ЛХ е много висок - показва ПКЯ.
Имаш ИР - трябва да вземеш мерки, защото високите нива на инсулина, с годините, влияят зле на кач-вото на яйцеклетките.
Тестостеронът и ДХЕА са високи, може би проблемът е в НбЖ - трябва консултация с Ендокринолог - първо се консултирай с него, защото АГ може и да не помогне / ако не разбира достатъчно от Ендокринология, напр./
Всичко се контролира, не се притеснявай - трябва да ти поставят точна диагноза и да ти назначат адекватно лечение.
Добавките си ги пий, те са само от полза.


Благодря много. Всъщност овулацията е доказана
Скрит текст:
с проследяване при лекар, няколко месеца, включително и последните два. В такъв случай, кога точно да пусна прогестерон+Е2? Освен да взема тестове днес, трябва да е тези дни.
Здравей, Денис. Бях на преглед, лекарят каза, че има нещо като поликистоза (употреби термин, който не бях чувала до момента, свързан с този синдром) и според него това е причината LH и ФСХ да бъдат повишени (до 9). Обаче тъй като имам редовна овулация, нямам проблем с килограмите и повишено окосмяване, всички останали хормони и резерва са ок, той смята, че няма нужда да изследвам инсулинова резистентност. Обаче аз все пак мисля да я пусна, както и тези хормони за НБЖ, които ти ми каза. Обясних му, че цикъла ми е станал оскъден от около две години, но той не ми обърна внимание. Според теб да започна ли да пия Инофолик? Благодаря в аванс. Wink
Да, може да приемаш Инофолик / той е скъп, по-добре си вземи Инозитол +ФК, която си пиеш /.
При ПКЯ от полза са Аргинин и NAC  + Инозитола, подпомагат О., МВИ, Омега 3, coQ10, ресвератрол, Колаген, вит. В-комплекс
Мери БТ и прави тестове за О. и когато засечем О., ще пуснеш и прогестерон+Е2 - само това е начина, да разбереш дали 100% има О. и дали всичко с нея е наред.
Прогестерон + Е2 се изследват точно на 7 ден, след доказана О. - с УЗ или с тестове за О.+ БТ.



Много,много благодаря! Не съм пила кафе, спазвах всичко, на ендокринолог съм в петък...

# 344
  • Мнения: 2 071
Има ли значение на кой ден ще се изследва Андростендиона ?

Общи условия

Активация на акаунт