Хормонални изследвания - 7

  • 81 882
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 36 089
Здравейте!
Отново ви връщам към моят случай.Направих останалите изследвания:
Скрит текст:


Тук ме притеснява prolactin,който отново е висок😏,ендрокринологът ме изпрати на ЯМР.
Също и Progrsteron,според вас имало ли е О.
Всичко е спазено при изследванията.Засичах О. с тестове,но незнам до колко са достоверни🤔.
Правих отделно калций,фодфор,витамин Д,магнезий и пара хормон,всичко е в норма.
Ще видим накрая от къде са ми повишени хормоните🙂!?!?
ТСХ е много висок, може и той да е причината, за по-високите нива на пролактина - трябва лечение и да падне под 2,0.
Провери ТАТ и МАТ, както и Инсулин + Глюкоза, на гладно.
Прогетеронът, ако е направен точно на 7 ден след О., е нисък и не е сигурно, дали е имало О.
Пускай прогестерон винаги с Е2 - тълкуват се заедно.
Може да провериш и Андростендиона - той също влияе на Пролактина.

# 616
  • Мнения: 225
Благодаря,Денис!
ТАТ и МАТ ги изследвах и са в норма,затова ендокринологът се чуди от къде е толкова високо TSH.
Общо казано,ще продължим и ще се види от къде е🙂.
Ще последвам твоят съвет,когато пак изследвам прогестерон🤗.
Ще пиша,когато нещата да по ясни,и най-накрая имам назначено лечение🤞.

# 617
  • Мнения: 6 387
Благодаря ти Денис. Радвам се че отново си тук. Надявам се че отсъствието ти е било по приятен повод  Hug

# 618
  • Мнения: 12
Здравей, Денис!
Ще се радвам да изкажеш мнение и за моя случай.Flushed
Благодаря предварително!

# 619
  • София
  • Мнения: 36 089
Скрит текст:
Здравейте, момичета!
Желая да чуя вашето мнение за моя случай. След приема 2,5 години на противозачатъчни поради СПКЯ, ноември месец миналата година започнахме с опитите като ми изписаха Инофолик и Огестан. Октомври съм излседвала DHAE-S - 8,1 mkmol/l; ж: 20-34 г. - 2,68-11, Андростендион - 4,9 ng/ml ж(0,40-3,40), ноември отново Андростендиона 2,5 ng/ml.
След спирането на противозачатъчните октомври, ноември ми дойде с 10-15 дни закъснение, след това януари и от тогава нищо.
Май месец след посещение при АГ-то, отидох за първи път и на еднокринолог, той ми пусна следните изследвания:
- глюкоза -4,87 mmol/l, венозно от 3,8-6,1, капилярна от 3,5-5,5
- инсулин - 8,3 mkU/ml, сутрин на гладно до 15
- anti TPO - 2,33 IU/ml, <12 IU/ml
- TSH - 2,28 mU/l (0,35-5,00)
- Prolactin - 130,38 mU/l, ж(90-523)
Казаха ми да си увелича дозата на Инофолика и на есен пак и ето ме на, изписаха ми Линдинет 20 2х1т. за 7 дни за предизвикване на цикъла и след това на втория, третия ден след като ми дойде да започна Иногинол. В момента съм на 3 ден Линдинет. Очаквам мнение за излседванията до момента и какво смятате че е редно да изследвам, че доктора започна да ми говори за лапароскопия.  #Crazy
Здравейте, момичета!
Връщам моя случай в темата с надеждата да ме посъветвате.
Продължавам от там от където съм спряла. Започнах си приема на Иногинола, по принцип не усетих някакво подобрение на състоятнието си, даже напротив, продължавах да нямам цикъл, продължаваше да се засилва окосмяването, акнето и омазняването на кожата. Паралелно с Иногинола по собствено предписание започнах и М2 тон (билков препарат 3 пъти х 2), който като цяло облекчи симптомите. Реших да сменя доктора и отидох при гинеколог-ендокринолог по съвет от друг лекар, който след преглед ми каза, че нямам почти никаква лигавица.
Та след като й разказах за моя случай, тя ми изписа Дуфастон за предизвикване на цикъла 2 пъти х 1 таблетка за 5 дни и след като ми дойде пуснах следните хормони:
- пролактин - 199 mIU/l (102-496)
- DHEA-S - 8 umol/l (2,7-9,2)
- Андростендион - 7,7 ng/ml (0,75-3,20)
След това започнах прием на Дуфастон 2 пъти х 1 таблетка за 10 дни и на първия ден от цикъла Белара (сега съм на първата опаковка), за да намалим Андростендиона (след 3 месеца пак да го изследвам, само него) и след това да започнам някакво по интензивно лечение за стимулиране на овулация.
Какво мислите дами на прав път ли съм или отново съм тръгнала в грешната посока с грешния лекар?
Инсулинът е висок и е добре да направиш обременяване с Глюкоза /изследва се Инсулин + Глюкоза трикратно на 0, 60 и 120мин/ , ако има проблем, да вземеш мерки, защото високите нива, увреждат цялото тяло, вкл. репрод. с-ма и яйцеклетките.
Това е една от видовете терапии, които се прилага, но дали е подходяща за теб, може само лекар да прецени. Потърси второ мнение. Изследвай и Тестостерона, ако не си - той  също е важен за правилната терапия.

# 620
  • Мнения: 330
Привет, Денис. Изследвах три пъти за 2 месеца пролактин-
799 реф 125-635
1035 реф 125-635
Док каза да потретя в началото на цикъла и го направих в др. лаборатория от вчера 22.65 реф 5.18-26.53.
ТСХ ми е под 2 , но ми предстои ин витро и се притеснявам да не пречи на имплантацията. С кой друг хормон може да е свързан и какво да изследвам според теб още? Имам ИР и съм на метформин от месец.
Благодаря ти🍀

# 621
  • Мнения: 12
Благодаря ти, Денис за отговора!
Вече не знам при кой доктор да отида и на кой мога да повярвам, след обиколката на четирима до момента, явно трябва да продължа тура. Sad
Странното е, че ендокриноложката, при която ходих май миналата година каза, че всичко е в норма и изключихме изобщо инсулиновата резистентност като диагноза. Да вметна, че съм на 26 години, висока съм 180 см и тежа 65 кг.
Преди 2-3 месеца промених храненето си като премахнах сладкото, хляба и газираното от менюто (с леки прегрешения) това ще се отрази ли на изследването на обременяването на глюкозата и трябва ли да ги включа преди да отида на изследването?
Тестостерон съм изследвало последно 2015 г. със стойност 1.97 nmol/l; ж (0.18-2.55), заедно с андростендион 6.4 ng/ml ж (0.40-3.40), предполагам че и сега е завишен предвид високото ниво на андростендиона 7,7 ng/ml (0,75-3,20).
Лечението с Беларата определено действа за момента, кожата ми се изчисти, корема ми не е подут, окосмяването намалява, въпросът е какво ще стане след спирането им.

# 622
  • Мнения: 3 124
Денис, може ли мнение? Пуснах си профилактично хормони на 3ти ден, като са минали 3 месеца след стимулация и ин витро - На 30г съм -
LH¹      4.63    mUI/ml   
FSH²      6.02    mUI/ml   
Testosterone      1.40    nmol/L   реф. стойност 0.29 - 1.67
Estradiol³      157.40   pmol/L

Реф.стойности -

1.   *
LH :
Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
Овулационен пик ( 8.7 – 95.6 )
Лутеална фаза ( 0.5 – 11.4 )
Менопауза ( 15.9 – 54 )
Бременност ( 0.10 – 0.15 )
Мъже ( 1.5 – 8.6 )
*
2.   *
FSH :
Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Овулационен пик ( 3.4 – 33.4 )
Лутеална фаза ( 1.5 – 7.7 )
Менопауза ( 23 – 134.8 )
Бременност ( 0 – 0.9 )
Мъже ( 1.4 – 12.4 )
*
3.   *
Estradiol :
Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Овулационен пик ( 315 - 1828 )
Лутеална фаза ( 161 - 774 )
Менопауза ( < 18.4 - 201 )
Бременност (789 - >15 781 )
Мъже ( 28 - 156 )
Момичета ( 22 – 99.1 )
Момчета ( 18.4 – 73.4 )
*

Flowers BouquetFlowers BouquetFlowers Bouquet

# 623
  • Мнения: 151
Денис, здравей. Днес взехме резултати от разширена спермограма, морфологията по Крюгер е 0%, през ноември беше 7%, възможно ли е толкова рязко влошаване? От два месеца пие вирамините които препоръча, знам че трябва време за да се подобрят нещата, но в нашия случай стават по-зле. Възможно ли е да му вредят?  С 0% морфология означава че не може да настъпи нормална бременност ли?
Ще съм благодарна, ако някой ми препоръча добър андролог в София.
Възможно ли е да е станала грешка в изследването или да е моментно състояние на мъжа ми?

# 624
  • Мнения: 1 033
До сега къде сте ходили?

# 625
  • Мнения: 151
Това изследване беше в репробиомед, защото ни трябваше от друга клиника, заради фонда. Иначе съм в Надежда при Стаменов. Надявам се да има някаква грешка, ще пуснем пак на друго място.

# 626
  • Мнения: 1 033
Защо не отидете при др. Макки в Надежда?

# 627
  • Мнения: 151
Sashi00  Той ходи при Макки не веднъж, след всяка спермограма рам си я обсъждат. Никога не е казал нищо относно начин за подобрение, само прави анализ, нищо друго.

# 628
  • Мнения: 1 033
Др. Кацаров съм чувала, че е много добър. Не сме ходили при него, от отзиви знам само. Май 40лв беше прегледа нищо не губите ако го видите. Др. Бъчваров от Щерев не го препоръчвам имаме лош опит.

# 629
  • София
  • Мнения: 36 089
Привет, Денис. Изследвах три пъти за 2 месеца пролактин-
799 реф 125-635
1035 реф 125-635
Док каза да потретя в началото на цикъла и го направих в др. лаборатория от вчера 22.65 реф 5.18-26.53.
ТСХ ми е под 2 , но ми предстои ин витро и се притеснявам да не пречи на имплантацията. С кой друг хормон може да е свързан и какво да изследвам според теб още? Имам ИР и съм на метформин от месец.
Благодаря ти🍀
Здравей!
В началото на МЦ, нивата на пролактина са ниски, най-високи са около О. до 7 ми ден след нея и е желателно тогава да се пускат контролите.
При теб пролактина е висок и доста варива, но и при трите резултата показва по-високи от нормалното стойности.
Може да провериш Андростендиона и гледай да контролираш Инсулина , след като си с ИР, защото и той му влияе, както и по-високите нива на ТСХ.


Денис, може ли мнение?
Скрит текст:
Пуснах си профилактично хормони на 3ти ден, като са минали 3 месеца след стимулация и ин витро - На 30г съм -
LH¹      4.63    mUI/ml   
FSH²      6.02    mUI/ml   
Testosterone      1.40    nmol/L   реф. стойност 0.29 - 1.67
Estradiol³      157.40   pmol/L

Реф.стойности -

1.   *
LH :
Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
Овулационен пик ( 8.7 – 95.6 )
Лутеална фаза ( 0.5 – 11.4 )
Менопауза ( 15.9 – 54 )
Бременност ( 0.10 – 0.15 )
Мъже ( 1.5 – 8.6 )
*
2.   *
FSH :
Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Овулационен пик ( 3.4 – 33.4 )
Лутеална фаза ( 1.5 – 7.7 )
Менопауза ( 23 – 134.8 )
Бременност ( 0 – 0.9 )
Мъже ( 1.4 – 12.4 )
*
3.   *
Estradiol :
Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Овулационен пик ( 315 - 1828 )
Лутеална фаза ( 161 - 774 )
Менопауза ( < 18.4 - 201 )
Бременност (789 - >15 781 )
Мъже ( 28 - 156 )
Момичета ( 22 – 99.1 )
Момчета ( 18.4 – 73.4 )
*

Flowers BouquetFlowers BouquetFlowers Bouquet
Здравей!
Добре са. ФСХ е завишен и показва проблем с функцията на яйчниците, но ти си го знаеш това.


Денис, здравей. Днес взехме резултати
Скрит текст:
от разширена спермограма, морфологията по Крюгер е 0%, през ноември беше 7%, възможно ли е толкова рязко влошаване? От два месеца пие вирамините които препоръча, знам че трябва време за да се подобрят нещата, но в нашия случай стават по-зле. Възможно ли е да му вредят?  С 0% морфология означава че не може да настъпи нормална бременност ли?
Ще съм благодарна, ако някой ми препоръча добър андролог в София.
Възможно ли е да е станала грешка в изследването или да е моментно състояние на мъжа ми?
Здравей!
Консултирайте се с андролог-уролог, защото може да има проблем, който няма как да се повлияе от добавки- напр. варикоцеле и т.н. направете МБ, повторете СГ в друга клиника, може да има и грешка.
Добавките не могат да навредят - те или помагат или не, но не влияят негативно на РС-ма.

Последна редакция: чт, 07 юни 2018, 13:48 от denis.

Общи условия

Активация на акаунт