Хормонални изследвания - 7

  • 82 022
  • 736
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 669
Денис, момичета, моля споделете дали знаете оказва ли влияние върху нивата на ТСХ прекарана настинка/вирусна инфекция и прием на АБ? Колко време е добре да изчакам преди да пусна изследването? Нямам възможност да чакам цял месец...

# 631
  • София
  • Мнения: 10 642
Денис, момичета, моля споделете дали знаете оказва ли влияние върху нивата на ТСХ прекарана настинка/вирусна инфекция и прием на АБ? Колко време е добре да изчакам преди да пусна изследването? Нямам възможност да чакам цял месец...
Окозва да.
Поне 2 седмици да минат

# 632
  • Мнения: 1 669
Надин, благодаря ти много. А реално ТСХ би излязло по-високо от очакваното, нали? Ще го пусна заедно с ФТ 3 и ФТ 4, за да се види съотношението след 10-14 дни.

# 633
  • София
  • Мнения: 10 642
Да покачва се

# 634
  • Мнения: 1 680
Моля някой да ми каже- TSH вдига ли се от противозачатъчни;  А от Естрофем?

# 635
  • Мнения: 1 130
Моля някой да ми каже- TSH вдига ли се от противозачатъчни;  А от Естрофем?
ТСХ не се влияе от противозачатъчните. За Естрофема изчакай Денис да се вклчи.

# 636
  • Мнения: 1 680
Ясно. Докато се включи,  ще доуточня въпроса си.
Ако няма да правя стимулация, а само трансфер с ДЯ , т.е.ще вземам първо противозачатъчни,  после естрофем и прогестерон, ще се вдигне ли пак TSH? Пак ли трябва да е под 2 преди трансфера? На първия ми преглед беше 2,44 и ми казаха, че е добре. Ама пак се притеснявам. А не искам и на своя глава да пия нещо.

# 637
  • София
  • Мнения: 36 187
Ясно. Докато се включи,  ще доуточня въпроса си.
Ако няма да правя стимулация, а само трансфер с ДЯ , т.е.ще вземам първо противозачатъчни,  после естрофем и прогестерон, ще се вдигне ли пак TSH? Пак ли трябва да е под 2 преди трансфера? На първия ми преглед беше 2,44 и ми казаха, че е добре. Ама пак се притеснявам. А не искам и на своя глава да пия нещо.
ТСХ 2,44 е висок - трябва да падне под 2,0, като иделаните граници са 0,5-1,0
ОК /противозачатъчни/ и Естрогените потискат синтеза на хормоните на ЩЖ, и от там ТСХ се повишава.
Преди трансфер, трябва да е нисък, защото при бременност се повишава, а това носи риск за бременността и ембриона /може да е причина за аборт/.
ТСХ, преди трансфер, трябва да е нисък и стабилен като стойност.
Консултирай се с друг Ендокринолог. Ти си с Хипофункция на ЩЖ и най-разумното и правилно е, да ти се назначи медикамент, макар и ниска доза, който да контролира/да държи ТСХ в подходящи граници.

# 638
  • Мнения: X
Денис, никога не съм имала проблем с тсх, винаги е бил около 1 и нещо, в момента съм бременна, първият път като го изследвах след забременяването беше в 20 г.с и беше 1,67; сега в 32 г.с пак пуснах и излезе 2.25. Това толкова ли е обезпокоително, че не ми се дават още 30 лв за консултация с ендо? В няколко статии четох, че 1 я триместър тр да е до 2.5, а втория и третия - до 3. Какво мислиш?

# 639
  • София
  • Мнения: 36 187
Денис, никога не съм имала проблем с тсх, винаги е бил около 1 и нещо, в момента съм бременна, първият път като го изследвах след забременяването беше в 20 г.с и беше 1,67; сега в 32 г.с пак пуснах и излезе 2.25. Това толкова ли е обезпокоително, че не ми се дават още 30 лв за консултация с ендо? В няколко статии четох, че 1 я триместър тр да е до 2.5, а втория и третия - до 3. Какво мислиш?
Здравей!
ТСХ трябва да е, за:
I триместър 0,5-1,0 /оптимални стойности/
II и III  триместър до 2,5

Твоят е добре сега - следи го.
Лека и спокойна бременност, до края. Peace

# 640
  • Мнения: X
Много ти благодаря! Hug

# 641
  • Мнения: 251
Здравей, denis! Можеш ли да ми обясниш каква е разликата между ubiquinol и ubiquinol CoQH-CF?

# 642
  • Пловдив
  • Мнения: 700
Denis, здравей! Моля те да ми помогнеш с разчитането на резултатите ми и да ми кажеш дали според теб имам ИР. Много ще съм ти благодарна Simple Smile

# 643
  • София
  • Мнения: 36 187
Здравей, denis! Можеш ли да ми обясниш каква е разликата между ubiquinol и ubiquinol CoQH-CF?
Няма разлика:
Ubiquinol е изомера с висока бионаличност
Ubiquinol CoQH-CF показва, че този изомер е патен на Soft Gel Technologies / на които, аз съм голям фен Wink - ползвам тяхната ХК от години/


Denis, здравей! Моля те да ми помогнеш с разчитането на резултатите ми и да ми кажеш дали според теб имам ИР. Много ще съм ти благодарна Simple Smile
Здравей!
Имаш ИР - трябва да приемаш медикамент, добавки, да спазваш редим на хранене и да спортуваш.
Лесно се контролира, не се притеснявай Peace

# 644
  • Пловдив
  • Мнения: 700
Благодаря ти, Денис. Сега се свързах с ендокриноложката ми. Каза да пия 2 пъти дневно по една таблетка Инофолик Комбо. Надявам се да ми повлияе добре

Общи условия

Активация на акаунт