МАC & Sephora - 41 тема

  • 94 169
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 213
Днес сутринта щурмувах Сефора в Дъ Мол, е, то от отварянето беше лудница... Заредете се с търпение

# 691
  • Мнения: 697
Дали ще има Коледни намаления на Шанел във Варна ?

Никога не е имало намаления на Шанел ,няма значение за Коледа или когато и да е било. Нямаме си Сефора за съжаление Sad ...

# 692
  • Мнения: 7 605
Днес сутринта щурмувах Сефора в Дъ Мол, е, то от отварянето беше лудница... Заредете се с търпение

То пък едно намаление ... жалка работа. И на черния петък беше страшна блъсканица, а намалението - мизерно. Блъсках се с хората и в крайна сметка нищо не си взех. Затова пък 2 дни след това на cyber monday си поръчах онлайн 2 червила на Кат вон Д намалени на 10 лири всяко. И палитра на Makeup geek от 44 лири на 22. На това му викам аз намаление.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 5 967
Момичета, дайте ми идея за червило в червената гама. Не искам да е ярко червено, иска ми се нещо малко по-тъмно, но да не бие на кафяво или лилаво. Светла съм, с тъмна коса и с тънки устни и каквото съм пробвала досега все ми стои твърде ярко и фрапиращо. Може би аз не съм намерила правилния цвят. Представям си го малинов, но без да лилавее.
Предпочитам матово, от по-високите класове - МАС, Диор, Герлен, ЕЛ, Кат фон Д. От Пловдив съм, повечето няма къде да ги пробвам, страшно са ограничени цветовете в БЗ и Дъглас, затова ще гледам суочове в интернет.
В момента използвам МАС Mehr, но ми е безлично, макар че го нося всеки ден. На плътни устни стои прекрасно.
Ще бъда благодарна за предложения.

Esmeralda, от къде поръчваш червилата на Кат фон Д?

# 694
  • Мнения: 7 605
От английския Дебенхамс с превозвач до България. От червилата на Кат в гилзата харесвам Лолита и Cathedral. Но май не отговарят на твоите критерии, защото и двете са червеникави, но едното тухлено, а другото с лилав оттенък.
На твое място бих си купила няколко дрогерийни червила първо, за да установя кой оттенък на червеното ми стои най-добре, и след това бих пристъпила към тези от висок клас. На мен ми отне доста време да осъзная кои цветове и оттенъци ми отиват, но пък сега всяка покупка червило от висок клас не е хвърлени пари на вятъра, а цветове, които действително ми отиват и си ги нося с кеф.

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 15 600
Като стана въпрос за течните матови червила на KVD, да ви питам нещо.
Днес си взех Ludwig – наистина разкошен цвят, стои ми убийствено. Невероятно леко е върху устните ми, изобщо не усещам, че нося червило.
Има един недостатък, обаче – поне при мен хич не е трайно. Давам пример – в 17 ч. нанасям обилно от продукта, в 19 ч. вече почти нищо не е останало по устните ми – личи си съвсем малко (основно по контура), а в "сърцевината" на устните ми почти всичко е изтрито. Не съм яла или дори пила вода, само съм си облизвала устните, но не прекалено интензивно – просто имам този навик, но в никакъв случай не прекалявам.
Та, така ли е и при вас, конкретно по отношение на Ludwig?
Просто ми е любопитно, защото, честно казано, ако не се бъркам, бях чела, че специално червилата на KVD са изключително дълготрайни. newsm78

# 696
  • Мнения: 7 605
От течните червила имам Outlaw и то не се изтрива така бързо, но и аз пия доста вода, бърша си носа и като цяло никое червило не е особено дълготрайно при мен. Но след два часа да го няма на устните - абсурд. Поне по 4-5 часа стои. За разлика от теб обаче никога не си облизвам устните, когато нося червило, така че предполагам, че това е причината за малката трайност при теб.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 15 600
Благодаря за споделеното мнение! bouquet

За разлика от теб обаче никога не си облизвам устните, когато нося червило, така че предполагам, че това е причината за малката трайност при теб.
Да, но пък не съм забелязала да имам подобен проблем с течните червила от линиите Sephora Cream Lip Stain, M.A.C Retro Matte и theBalm Meet Matt(e) Hughes®, например. При мен те са бетон за поне 6-7 ча́са, ако не и за целия ден. Сякаш и останалите ми течни матови червила (на разни други марки – Urban Decay, Ofra и т.н.) са по-дълготрайни от това на KVD. Изобщо, то е най-зле откъм трайност, на базата на това, което видях днес.
Това с потъркването на устните една в друга го написах, само защото е единственото нещо, за което мога да се сетя, че е възможно да оказва някакво влияние върху червилото. Определено не го правя често или натрапчиво. Rolling Eyes
Ох, утре ще му дам нов шанс. Дано наистина не се изтрива толкова лесно, защото в противен случай – язък за хубавия цвят и невероятната формула. Laughing

# 698
  • Мнения: 1 380
Black cat, имаше ли всички цветове в наличност ?

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 15 600
Мисля, че "да" (от тези, които внасят в България, де; не всички от цялата колекция, разбира се). Peace

Само Bow 'n' Arrow липсваше вчера в "The Mall", а именно то беше червилото, за което бях тръгнала. Laughing Като заместител, взех Ludwig, който също е страхотен нюанс.

Днес ходих и до "Paradise".

Теб кои цветове те интересуват по-конкретно?

Между другото, да дам отчет, че днес Ludwig се представи далеч по-добре от снощи. Може би вчера съм го поизяла неволно, защото цял ден дъвчех дъвки. Peace

# 700
  • Мнения: 1 380
Мисля, че "да" (от тези, които внасят в България, де; не всички от цялата колекция, разбира се). Peace

Само Bow 'n' Arrow липсваше вчера в "The Mall", а именно то беше червилото, за което бях тръгнала. Laughing Като заместител, взех Ludwig, който също е страхотен нюанс.

Днес ходих и до "Paradise".

Теб кои цветове те интересуват по-конкретно?

Между другото, да дам отчет, че днес Ludwig се представи далеч по-добре от снощи. Може би вчера съм го поизяла неволно, защото цял ден дъвчех дъвки. Peace

Lolita ме интересуваше Simple Smile

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 15 600
А, имаше я, доколкото видях. Simple Smile

Даже една дама до мен май точно нея пробваше, че нещо ги дочух да се обясняват с консултантката. Blush

# 702
  • Мнения: 1 380
Супер .... а каква е цената ?
Мисля да ползвам 15% намаление !

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 15 600
По 40 лв. са течните матови на KVD. Peace

Апропо, преди червилата от серията Too Faced Melted Matte не бяха ли по 37 лв.? newsm78 Вчера ги гледах на 43...

# 704
  • Мнения: 1 380
Много благодаря!!

Общи условия

Активация на акаунт