Да родиш на 16

  • 90 852
  • 1 411
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 646
Говори с родителите си. Те ще бъдат най-силната  ти опора.

# 16
  • Мнения: 9
Говори с родителите си, ако те подкрепят, ще се справиш. Вероятноста да останете с твоя приятел, завинаги заедно е малка. Колкото до отговорностите, ще са много, вероятно за да успееш да завършиш образованието си, ще преминеш в частна форма на обучение и доста други промени ще има. Нищо не е невъзможно, но трябва да си сигурна в решението си.

# 17
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Аз ще ти отговоря направо и ще ти опиша ситуацията от много личен опит.
1. Недей да раждаш - млада си, в несигурна ситуация си, нямал дори средно образование още

2. Като бях на 23 забременях, по грешка - бях адски влюбена в "човекът, който беше идеалната ми половинка". Имах съвсем малко до завършване на висшето си образование, нямах и един работен ден стаж. Ходехме от 2 месеца и той беше в същата ситуация като мен. Сметнах, че моментът е много неподходящ и прекъснах бременността. След което живота си продължи, няколко месеца след това започнахме много да се караме, но в името на любовта седяхме заедно. През това време аз много се обвинявах за това, което бе станало и ми беше гузно. С времето започнах много да мисля за деца и един ден като бях на 27 ей така случайно хоп 2 черти. Всички много се зарадваха, дори нашите, които не харесваха много жениха. И всичко тип топ сега си имам бебе на 11месеца - еми да ти кажа кълбо от нерви съм. По цял ден с умиление си спомням какво е да седнеш на кафе без някой да мрънка постоянно. Мия чинии и пера по цял ден, като паралелно се чува само "НЕ ТАМ, НЕ ПИПАЙ, НЕ ЛАПАЙ"! Вярвай ми, ако знаех какво е най-малко до 35 щях да изчакам.

Поживей си момиче, за бебета има достатъчно време!!!

# 18
  • Мнения: 6 150
И всичко тип топ сега си имам бебе на 11месеца - еми да ти кажа кълбо от нерви съм. По цял ден с умиление си спомням какво е да седнеш на кафе без някой да мрънка постоянно. Мия чинии и пера по цял ден, като паралелно се чува само "НЕ ТАМ, НЕ ПИПАЙ, НЕ ЛАПАЙ"! Вярвай ми, ако знаех какво е най-малко до 35 щях да изчакам.

Поживей си момиче, за бебета има достатъчно време!!!

E, аз съм на 35-6 с почти двугодишно и ако знаех какво е най-малко още 10-тина години бих си "ергенувала". Това, колкото в кръга на шегата, толкова и истина. Но за себе си установих, че деца трябва да се раждат на по-млади години, до 30 максимум. Да родиш на 16 обаче е просто безумие!
Мило момиче, бебетата не са кукли и ако действително няма на кого да разчиташ да ти помага, просто не може и да подозираш каква отговорност най-малкото ще се изсипе в/у теб. Сподели с майка си и не се заробвай на тези години, животът е пред теб. Има време за всичко, но в определен ред.

# 19
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За мен да премина през първата година на хлапето, бе истински кошмар. Сега щом успявам да поработвам, значи е по-добре положението, но съм нон стоп парцал. Както казах има деца и деца, аз съм виждала поне такива, които стоят като кукли, но моето е от другите... 😱😂
Тук проблемът е, че авторката е на 16 години, а деца не трябва да раждат деца и аз по този начин гледам на една такава ситуация. Съвсем отделен въпрос е, че цял един живот и свят има пред нея.
Авторката трябва да говори по най-скорострелния начин с родителите си и да вземат решение за бъдещето 'и. Защото след раждане на дете, никога повече нещо е същото, каквото ни е познато, нито ще бъде. Ако все пак реши да роди на тази възраст и без никаква сериозна подкрепа, трябва да е готова за дълъг и много не розов период.

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Освен ако родителите ти не те подкрепят безусловно за бебето, не виждам как би се справила.

Споделям )
ако  има подкрепата им ще се справи.

Тук където живея (сащ) на доста тийнове им се случва да станат родители и
да , родителите помагат също така ползват малки 'привилегии' от институции Simple Smile
Оставам с наблюдението че абортите не се толерират Simple Smile

Даже има такъв риалити формат 'teen mom'

п.п.
Някъде четох че 75% от абортите се правят от тийнейджъри, които са имали секс преди да навършат 16 Wink
п.п.п. В Бг се 'избира' аборта , тук в САЩ раждат .



 

Последна редакция: ср, 30 авг 2017, 02:31 от Desss

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На горните постове където се споделя че е трудно гледането на бебе , еми не е лесно Wink
нито на 16 , нито 20 , 30 , 40 Wink))
Нямаш ли поне малко помощ ( от баби )си е зор понякога Wink

Баби за помощници нямам
тъй че за мен годините поне при мен не са от значение :О)))))) за лесното хаха
От значение за лесното гледане на деца е дали имаш предани баби под ръка Wink
или пък може да си позволиш добра детегледачка Wink

# 22
  • Мнения: 117
Възможно най-бързо трябва да се съберете и да вземете решение какво да се прави.И да родиш няма да е лесно( но не невъзможно), и да направиш аборт крие големи рискове.Моята братовчедка беше в такава ситуация.Забременя в училище, родителите и казаха да се оправя сама.Вярно в училище винаги се намираше кой да я гледа и обсъжда, но въпреки всичко завърши с отличен.Малката я гледаха таткото и родителите му докато тя е на училище, след това си я взимаше и така.Не, че някой е длъжен да помага, но дори и да си на 20+ пак се намира някоя баба ( не винаги де).Таткото излезе добро момче, пое си отговорността,сега са женени и имат второ вече.Да са живи и здрави,но само те си знаят какво им костваше.Седнете всички заедно и преценете кое е най-доброто за вас.Примери много и добри , и не толкова добри.Успех

# 23
  • Мнения: 6 909
Бебе не се гледа лесно както са казали вече, но не е невъзможно да завършиш и да продължиш образованието си. Трябва обаче да си много мотивирана и да знаеш какво точно искаш да постигнеш. Ако искаш да го задържиш трябва да си дадеш и реална преценка до колко ще можеш да разчиташ на таткото и близките си, защото аз дотук чух само предположения, нищо конкретно, трябва да говориш с тях.

# 24
  • Мнения: 4 518
Няма завършено средно образование,тази година завършва.
Учи и работи.
Родителите му за доста заможни,той живее с тях.Но да те биха ме приели просто са друг тип хора.
Какво означава "друг тип хора"? Мигранти? Роми?

# 25
  • Мнения: 11 360
Имам дъщеря почти на твоите години. В подобна ситуация бих настоявала да направи аборт. Бих го изживяла по-тежко от собствения си, но бих искала за нея нормален живот. Бих искала да порастне, да избере зрало и спокойно мъжа до себе си, работата си и да изживее майчинството с наслада.

Поздравления, че за годините си си уравновесена и запазваш самообладание. Поздравления, за това че мислиш и искаш да си наясно със себе си при вземане на решения. Много приятно съм изненадана от зрелостта и начина ти на мислене, въпреки годините ти.  Hug Да имаш дете хич не е игра. Та твоят живот /онзи истинския, извън детството/ още не е започнал и след малко секс и липса на предпазни средства искаш да го пропуснеш? Не е същото да си поживееш на 40 /когато детето вече е порастнало/ и да си поживееш на 20 - 25. Разликата е огромна! А и нека си кажем направо - роди ли се дете и на 50 да стане няма как пак да си млада, свободна и без грижи и ангажименти.

Бъди разумна!  Hug и силна ...

# 26
  • Мнения: 4 413
и аз съм на мнението на Дорис. На 16 още нищо не си видяла от живота. Къде са бурните години, разходките по нощите, ходенето по дискотеки, безгрижните дни.... и толкова много неща?

Ако приятеля ти е мъж на място и те обича толкова много, ще се съгласи, че сега не е времето да ставате родители. Имате поне още 10-тина години пред себе си, които можете да използвате за учене, работа, живот. Та след това имайте деца, но нека сте надградили нещо. С парите на мама и тате не става, защото те са до време.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 36 612
На мен ми направи впечатление, че приятелят е постъпил меко казано безотговорно като не е взел мерки за предпазване. Извън това, браво, че иска да си поеме отговорността, но си мисля, че не е твърде наясно какво означава това. На думи е лесно.

Авторке, звучиш наистина доста разумна. Но според мен адекватно решение можете да вземеТЕ след разговор с четиримата родители. От тях зависят много неща и то важни. Както физическата така и финансовата помощ са в техни ръце, а без грижи и пари дете не се гледа. Не вярвам приятеля ти да работи супер добре заплатена работа, че да може да поеме изцяло и без лишения издръжката на жена и бебе.

# 28
  • Мнения: X

1. Непълнолетна си. Доколкото ми е известно за аборт ще искат съгласието на родител/ настойник. Да задържиш бебето и да си излезеш с него от родилното - също. Ако родителите ти не дадат съгласие да вземеш детето, ще отиде за осиновяване .(Трийсет дена след раждането ще подпишат съгласие за осиновяване или шест месеца по-късно и без тяхното съгласие, ще бъде вписано по служебен път в регистрите. Предвид, че не си от ромски произход ще бъде осиновено до месец-два).



Предвид че според закона майка е жената родила детето и всеки навършил 16 години може да припознае дете без нужда от попечителско съдействие, много интересно как това дете на 16 годишната ще бъде дадено за осиновяване, защото нейните родители евентуално няма да ѝ разрешат да излезе с бебето от родилното.
Откъде измисляте такива дивотии, че и за съвети ги пробутвате?

# 29
  • Мнения: X
Няма завършено средно образование,тази година завършва.
Учи и работи.
Родителите му за доста заможни,той живее с тях.Но да те биха ме приели просто са друг тип хора.
Какво означава "друг тип хора"? Мигранти? Роми?

Добър въпрос.

Това, че авторката я харесват като за гадже на сина си не означава, че ще плеснат щастливи ръце от факта, че е бременна на 16.

Общи условия

Активация на акаунт