Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 41

  • 35 682
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 440
Лицето е сутрин като стана и отминава за 1-2 часа,а краката са почти по цял ден.Още повече ме съмнява факта че с режим от плодове,зеленчуци,супи и малко месо рязко започна да се вдига теглото

# 676
  • Мнения: 45
Привет на всички, и аз се записвам в темата Simple Smile 10-та седмица. Дай Боже всичко да е наред. Дано не е рано за радост.
Да попитам - има ли някой наистина режим хранителен, който да спазва, на мен все още не ми се прияждат разни странни неща, но пък хапвам доста, което не ми харесва.

# 677
  • Мнения: 35 198
Не се вкарвай в такива филми. никой не е казал, че ще качиш много кг. Аз за цялата бременност качих 13 кг. Просто не ям много неща, а имах късмета да съм бременна през лятото- изобилие от плодове. Аз каквото ти се яде.

# 678
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
assija_s, не искам да те плаша, но подуване на лицето и ръцете в по-късна бременност може да е симптом на прееклампсия. Поговори с доктора си. Успех и дано е нещо безобидно.

# 679
  • Мнения: 177
Съгласих се за амниоцинтеза. Утре. Чавеева ще я прави.
Много ме е страх от самата процедура и от резултатите. Но и казах, че няма да го махна.

# 680
  • София
  • Мнения: 18 793
Успех мила, да споделиш после. -*

# 681
  • Мнения: 45
Не се вкарвай в такива филми. никой не е казал, че ще качиш много кг. Аз за цялата бременност качих 13 кг. Просто не ям много неща, а имах късмета да съм бременна през лятото- изобилие от плодове. Аз каквото ти се яде.
То така ама при мен ще се случват нещата есен-зима-ранна пролет Grinning а зимата всички знаем, как се качват килца :/

# 682
  • Мнения: 436
Съгласих се за амниоцинтеза. Утре. Чавеева ще я прави.
Много ме е страх от самата процедура и от резултатите. Но и казах, че няма да го махна.

Привет, ще стискам палци! Надявам се от все сърце всичко да мине гладко и да е наред!
П.С. Чавеева даде ли ти подробна информация за процедурата и каква информация очаквате от нея?
Ощ един път: Късмет!

# 683
  • Мнения: 440
симптоми на прееклампсия, те най-често са:
Често и силно главоболие
Проблеми със зрението, замъглено виждане
Болка точно под ребрата
Повръщане
Внезапно прилошаване и подуване на лицето, ръцете и краката

 Не мисля че е това,но определено ще говоря с доктора.

# 684
  • Мнения: X
Момичета, извинете за въпроса, много съм неориентирана, дали е проблем да ми правят масаж в 17та седмица? От работата ни карат да се възползваме от процедурата, но не съм казала на шефа още и той ме е писал и мен. По принцип съм чувала, че не трябва да се прави. Така ли е?

# 685
  • Мнения: 25 888
Съгласих се за амниоцинтеза. Утре. Чавеева ще я прави.
Много ме е страх от самата процедура и от резултатите. Но и казах, че няма да го махна.
Стискаме палци, с теб сме! Hug Дано резултата е добър. Praynig

# 686
  • Мнения: X
Margaritka, стиснати палци и от мен. Мисля, че добре си се решила, амниоцентезата е важна, ще ви даде представа и на вас, и на лекарите какво да очаквате.

Idccya, аз не обичам масажи и поради тази причина не мога да кажа, но не те ли мажат с някакви загряващи масла, ако е така, то не е много ок.

За подутите лица, аз не съм виждала досега бременна, на която да не й е поне малко подуто лицето в по-напреднала бременност. Така съм разконспирирала познати по снимки във фейсбук, снимани само до кръста, но по лицето се сетих, че са бременни - по-късно като ги видях се потвърди. Поне 2-3 жени така съм познавала, това ми е най-лесно различимия симптом дори да не виждам пряко корема. С две думи не ми се струва да е нещо нетипично за бременността. Но все пак, ако нещо ви притеснява, никога не е излишна една консултация с АГ.

Последна редакция: пн, 02 окт 2017, 18:53 от Анонимен

# 687
  • Мнения: 2 021
Маргаритка,
Писах ти на лични! УСПЕХ!

Idssya,
При бременност има точки, които не се масажират. Има специални масажи за бременни. Въпросът е дали в центъра, където си записана имат квалификация да дават масажи за бременни. Някъде имат даже специални маси за бременни- с дупка за корем.
В моята работа също ни подариха масажи. Бременната ми колежка се разбра със студиото, че се тревожи сега и ще иде на масаж след като роди. Тогава й дойде супер, както я болеше всичко от носене на дребосък!

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 592
Margaritka, стискам палци! Според мен си взела правилното решение! Не е толкова страшна процедура, а и Чавеева е изключителен специалист и си в сигурни ръце!

# 689
  • Мнения: 177
Благодаря ви момичета 😚

Общи условия

Активация на акаунт