Парфюмни размисли и страсти - 212

  • 104 077
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 519
Днес пробвах няколко от споменатите парфюми но освен май бърбъри парфюма, нищо друго не ме грабна. Пробвах розата и шоколада на ТФ, пачулито и още няколко на ТФ. Пробвах и галопа но определено не е за мен. За пореден път пръскам на блотер Габриел и го пъхнах в джоба си при носната кърпичка. По едно време вадя кърпичката и ми замириса на нещо, което ми напомня на Кристал. Simple Smile
В момента от толкова миризми съм с ужасно главоболие.

# 271
  • Мнения: 17 546
Аз пък се влюбих в Hermessence Iris Ukiyoé Hermès Heart Eyes Много дзен аромат за сетивата ми!

# 272
  • Мнения: 2 560
Днес тествам La femme intense Prada.
Нещо като нищо не е и пак нетраен върху мен.
Искам нещо да ме грабне, омагьоса и да ми се подкосят краката Grinning.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Втори опит с Туили и пълна катастрофа. Напръсках този път хубаво около врата и ми докара такова главоболие, че ми стана черно. А трайността, ако при първия опит върху ръката ми беше дълга, сега е направо непоносимо безкрайна. Повече няма да се занимавам, до тук бях с него.

# 274
  • Габрово
  • Мнения: 1 022
Парфюмите винаги и трябва да се ползват в този срок,който е обозначен на кутията....какво им става след този срок...може ли да настъпи промяна в аромата..като например да поизветрее  аромата...благодаря за отговора..

# 275
  • Мнения: 796
Днес се напръсках с една проба на https://www.fragrantica.com/perfume/Nishane/Pasion-Choco-30570.html. Защо ли ми трябваше, една муха повече в главата ми. Търся отзиви за този https://www.fragrantica.com/perfume/Nishane/Vjola-30584.html харесва ми по пирамида. Чокото е екстракт, много траен, бавно утихва. Ще бера ядове с този бранд Rage, от всичко ми се иска да пробвам.

# 276
  • Мнения: 31 311
Всички парфюми на Нишане са екстракти. Аз много харесвам и имам Pasion Choco, но Vjola не ми допадна. Много ми е тежък и монотонен. Някои хора обаче се влюбват в него и си го носят.
Иначе си е тарележ този бранд да, аз хлътнах и придобих три, но искам още два. Не съм пробвала новите три от тази година.

# 277
  • Мнения: 566
Какво точно визираш под "мокро" ? Мръсно,застояло,гнило?
На много хора пачулито (земното обаче)  им действа по такъв начин-мирише им на кал върху мръсен парцал.За такава нотка ли говориш?
Не, нищо мръсно, застояло, гнило или каквото и да е в тази посока. Просто мокра кожа.


Ако търсиш присъствен по-сладък шоколад с розата пробвай
Скрит текст:

Не, не търся. Просто се случи да пробвам Noir de Noir тези дни, а стана дума за него в темата, затова споделих. И предвид името, очаквах нещо тъмно, сластно, присъствено и плътно. А там беше само дъхът на мокра кожа. Ако водата мирише, то тя мирише така. Така усещам и Hiris Hermes.

Ааа мокра кожа , защото спомена само "мокро" в началото.До този момент не бях срещал някой да говори за кожа точно в Noir de Noir  newsm78 На какво време ти остави парфюма такова впечатление - топло,хладно,влажно? Пак си мисля,че може да е от пачулито,но може и да греша ... Като погледнах сега пирамидата да парфюма има шафран - шафрана често оставя впечатление за кожа точно , но поне при мен той е толкова незабележим в Noir de Noir , че не се бях замислил дори.
Не познавам Hiris , и няма как да направя съпоставка.

Изкушаваше ме много Gucci Bloom, но цената ми се струва неуместно висока, сравнявайки го с Габриел на Шанел, който чакам с нетърпение да пробвам през есен-зима.
Някакви предложения за други проби? Аз май за момента се изчерпах.

Парфюмите на Gucci сравнително бързо им падат цените.Ако не ти е спешен изчакай 2-3 месеца и ще можеш да го намериш доста по-евтино.
Какво точно си търсиш ? Пропуснал съм поста ти.

И аз такива работи очаквах предвид всичко - име, нотки, коментари... уви, нищо подобно. Даже и кал няма, пък аз си умРЕм за аромата на влажна почва.
....
ама трябва да слагам червени точки, parental advisory, 18+







И други мога да ти препоръчам,ако те интересуват.  Peace

18+ ... скоро ще имаме 12+ както са тръгнали нещата.

Парфюмите винаги и трябва да се ползват в този срок,който е обозначен на кутията....какво им става след този срок...може ли да настъпи промяна в аромата..като например да поизветрее  аромата...благодаря за отговора..

Ако парфюма се съхранява правилно можеш да го ползваш десетилетия.Влагата,топлината и светлината са най-големите врагове на парфюмите,както и температурни амплитуди.Скъпите ниш и винтидж парфюми е хубаво да се държат в wine cooler .
Парфюмерите използват думата "узряват" за някои парфюми.Често в последно време на доста инди и ниш има препоръки да се изчака малко парфюма да узрее.
При някои стари парфюми - на повече от 12-13 години им намаляват,или направо изчезват връхните нотки , и остава само базата с която си започваш,или с думи прости ако парфюма ти започва с ... ирис и малина , а в базата е повече кафе и кожа , има шанс при по-стар парфюм да си започнеш още в началото с кожата и кафето , но това НЕ прави парфюма "изветрял" ,или с по-малка трайност и сиаж-често е точно обратното.
И това ми го обясняваха защо , как и кога се получава , но не можах изцяло да го разбера защото терминологията ми дойде в повече.

Днес се напръсках с една проба на https://www.fragrantica.com/perfume/Nishane/Pasion-Choco-30570.html. Защо ли ми трябваше, една муха повече в главата ми. Търся отзиви за този https://www.fragrantica.com/perfume/Nishane/Vjola-30584.html харесва ми по пирамида. Чокото е екстракт, много траен, бавно утихва. Ще бера ядове с този бранд Rage, от всичко ми се иска да пробвам.

NISHANE ако държиш не си купувай от Бг! Паунда е много нисък и ще ти излезе по-евтино да си го купиш от Англия.Официалната ритейл цена за Европа е €160.00 , а в UK е £110-£115,което не е малката разлика.Официален представител са Bloom Perfimery London .
В Енцо някой парфюми на NISHANE са ~180 лева , но Pasion Choco е много популярен , и не можеш да го купиш на такава цена.Тестер се появяват там на около 260лв.,но свършва супер бързо,295 ти излиза с цялата опаковка.
За да го вземеш на по-добра цена от Бг трябва да ти го даде ...хммм... човек пишещ в темата.
 
Парфюм за деня беше

# 278
  • Габрово
  • Мнения: 1 022
Скрит текст:
Цитат на: sesksta в нд, 17 сеп 2017, 20:32
Парфюмите винаги и трябва да се ползват в този срок,който е обозначен на кутията....какво им става след този срок...може ли да настъпи промяна в аромата..като например да поизветрее  аромата...благодаря за отговора..

Ако парфюма се съхранява правилно можеш да го ползваш десетилетия.Влагата,топлината и светлината са най-големите врагове на парфюмите,както и температурни амплитуди.Скъпите ниш и винтидж парфюми е хубаво да се държат в wine cooler .
Парфюмерите използват думата "узряват" за някои парфюми.Често в последно време на доста инди и ниш има препоръки да се изчака малко парфюма да узрее.
При някои стари парфюми - на повече от 12-13 години им намаляват,или направо изчезват връхните нотки , и остава само базата с която си започваш,или с думи прости ако парфюма ти започва с ... ирис и малина , а в базата е повече кафе и кожа , има шанс при по-стар парфюм да си започнеш още в началото с кожата и кафето , но това НЕ прави парфюма "изветрял" ,или с по-малка трайност и сиаж-често е точно обратното.
И това ми го обясняваха защо , как и кога се получава , но не можах изцяло да го разбера защото терминологията ми дойде в повече.

 WaltherP99   , благодаря за отговора...много интересен коментар ..това за "узряването " на парфюма не го знаех..

# 279
  • Мнения: 17 546
Скрит текст:
Какво точно визираш под "мокро" ? Мръсно,застояло,гнило?
На много хора пачулито (земното обаче)  им действа по такъв начин-мирише им на кал върху мръсен парцал.За такава нотка ли говориш?
Не, нищо мръсно, застояло, гнило или каквото и да е в тази посока. Просто мокра кожа.


Ако търсиш присъствен по-сладък шоколад с розата пробвай
Скрит текст:

Не, не търся. Просто се случи да пробвам Noir de Noir тези дни, а стана дума за него в темата, затова споделих. И предвид името, очаквах нещо тъмно, сластно, присъствено и плътно. А там беше само дъхът на мокра кожа. Ако водата мирише, то тя мирише така. Така усещам и Hiris Hermes.
Ааа мокра кожа , защото спомена само "мокро" в началото.До този момент не бях срещал някой да говори за кожа точно в Noir de Noir  newsm78 На какво време ти остави парфюма такова впечатление - топло,хладно,влажно? Пак си мисля,че може да е от пачулито,но може и да греша ... Като погледнах сега пирамидата да парфюма има шафран - шафрана често оставя впечатление за кожа точно , но поне при мен той е толкова незабележим в Noir de Noir , че не се бях замислил дори.
Не познавам Hiris , и няма как да направя съпоставка.
Laughing Някак си не се разбираме в обясненията за този парфюм. Не мокра кожа. А мокра кожа Wink
Тази седмица, дето мина беше умерено топло. В сряда.
Hiris...и аз не го познавам, та не мога да кажа на какво прилича. Crazy

# 280
  • Мнения: 979
Аз мъча един Бушерон,от енцо. Не ми е ОК. Притесняваме нещо, но не знам какво.

# 281
  • при морето
  • Мнения: 911
И на мен изобщо не ми допадна Nichane Vjola ,точно както Денси го описа-тежък и монотонен,нещо адски досадно има в него.Много харесах обаче Afrika olifant и Munegu.

# 282
  • София
  • Мнения: 2 512
Ама сте значиии ....тъкмо човек малко да се поуспокои откъм парфюмни открития и нови мухи и вие пак ги подпускате  Laughing Сега пък Нишани  Mr. Green Pasion Choco съм го тествала благодарение на мила парфюмна дружка, която често ме запознава с неща, които може би никога не бих загледала  Heart Eyes Много богат и плътен, разкошен аромат ...виждам го зимата, при по-ниски температури ..да създава едно гурманско-лежерно-затоплящо настроение  Flutter
Иначе страхотно се радвам в момента на Baccarat Rouge 540 MFK и утре чакам да получа Лирааааа  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 283
  • Мнения: 7 710
Момичета имам нужда от помощ.  Харесах си един аромат на guess .. въпросът е , че го намирам само в лили и дм , а там не могат да ми кажат тестерът на dare или double dare е ... проверих в дъглас, но ги нямат , и в още един парфюмериен , но без успех.  Как да разбера кой кой е? В единия дм предположиха, че с по-късно златната капачка е double dare... но не се п
пестраших да го взема, защото другият аромат ми е меко казано отвратителен. Помощ!

# 284
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
 WaltherP99, благодаря за информацията. Не ми е спешно Гучито, ще изчакам, пък няма да се учудя ако променя мнението си при още една проба. В последно време доста често ми се случва. Според мен това е така, защото скоро никакъв парфюм не ми е отвял главата.

Мухата с Нишани я преборих преди няколко месеца. Малко ми идват ориенталски. Не са за мен.

Общи условия

Активация на акаунт