Второкласници 2017/2018 - тема 8

  • 64 949
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 103
Моя е гледал филмите за Дръндьо-то и сега каза, че нямало смисъл да ги чете. Disappointed Relieved
Затова му взех за Тими Провала, защото е пак с такива картинки и текстове. Да видим.

  Има смисъл, доста са различни от филмите.  Всъщност филми има само по 2-3 от частите. Не са лоши, но книжките са даже по-забавни. Тими Провала бяхме взели от библиотеката, но нещо не се хареса и на четящия, другият не прояви интерес. О панаира на книгата им взех  https://ciela.com/velikolepniyat-svyat-na-tom-geyts.html и от вчера е преполовена и от двамата.

# 676
  • Мнения: 4 255
Моят нечетящ близнак се запали по книжките игри на Фют
https://www.fiut.bg/muzejat-na-zagadkite.html
За 2 дни прочете 3 броя. Четящият чете в момента  "Том Сойер"

# 677
  • Мнения: 743
Вече съм толкова зле, че почти нищо интересно не откривам за мен, а за детето все нещо привлича вниманието.

 

Ами сега, аз си намирам много електронни книги за мен във фейсбук групите Електонни книги и Библиотеката. Пробвай, ако искаш, може да си харесаш нещо.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 286
Там, къде се сяда? Изглежда ми  много малка постройка. В събота и неделя пълно ли е с хора?

Какво значи "Къде се сяда?". За какво ви е да сядате в библиотека? Но има една пейка и два пуфа, явно за търсещите сядане Simple Smile

# 679
  • Мнения: X
Ами в библиотека се сяда, за да се чете. Примерно в читалнята  на Народна се сяда.
Предполагам, че тази Читалня, явно е заемна, щом няма къде да седнеш и четеш.

# 680
  • Мнения: 7 112
Читалнята е много мъничка. Дори не знаех, че функционира по този начин. Мисля, че дейността й е свързана с Вал Стоева, с която няколко пъти сме си говорили за детските книжки на "София диша". Имаме сходни вкусове и много харесвам инициативата й относно популяризирането на детските книги и четенето.
Вчера минах през панаира на книгата. Много целево винех през "Кръгозор" (Юлка да видя дали не е написала нещо), "Точица" - две книжки ги нямахме (техните вече си ги купувам, когато ги има, а не когато им е дошло времето да се четат) и потвърдиха за "Умножение без уморение", че ще го има в края на януари или февруари и ставала много готина, (въпреки, че вече таблицата е усвоена по метода на личната логика, но от две-три години периодично си ги тормозя с въпроси кога ще я преиздадат) и "Жанет 45". "Възвишение" се разграбваше със страшна сила.   

# 681
  • Мнения: 4 255
Там, къде се сяда? Изглежда ми  много малка постройка. В събота и неделя пълно ли е с хора?

Какво значи "Къде се сяда?". За какво ви е да сядате в библиотека? Но има една пейка и два пуфа, явно за търсещите сядане Simple Smile

Щом е читалня, се предполага, че се чете в нея. Това вид библиотека ли е? С взимане вкъщи? Как става записването? Благодаря

# 682
  • София
  • Мнения: 5 286
Извинявайте, въобще не съобразих, че не всички може да знаят какво е читАлнЯта. За пръв път ми е, извинете пак. Ето информация: http://www.chitalnyata.bg/

# 683
  • Мнения: 4 255
Благодаря!
Мога да препоръчам книжката "Вещиците" на Роалд Дал. Моят вече "четящ" близнак много я хареса вчера и я изчете на един дъх.

# 684
  • Мнения: 21 275
Нашият клас са се организирали за предколедно парти ,което ще бъде този четвъртък в детски център.
Добра идея и малко разнообразие за децата.

# 685
  • Мнения: 11 844
Нашите утре им е тържеството, ще бъдат 2 часа в заведение  с аниматори, почерпка и томбола. Иначе днес имат контролно по бел, а в четвъртък ще имат по математика.

# 686
  • София
  • Мнения: 6 096
Ние пък най-сетне се наканихме да го пратим на екскурзия - планирана е за сряда, то като гледам какъв студ ще е, може и да се откажем в последния момент...  Confused

# 687
  • Мнения: 743
Класът на моя син ще правят парти в петък в класната стая - от 8 до 11 часа. Вчера учи едно четиристишие, щяло да има и гатанки, и викторина. Освен това са поканили клоун, за който събирахме пари, както и за почерпка и календари.

# 688
  • София
  • Мнения: 5 286
Нашите ще се черпят в петък последния час (втора смяна са). Дано приготвените мъфини издържат цял ден на сауната в училище :/

# 689
  • София
  • Мнения: 4 025
EliG, 'Приказки за цялото семейство' не се хареса на моят син. Някои от приказките останаха неразбрани от него. Други, според мен, не са разказани добре . Иначе книгата е много добре оформена- цветна , красива Hands V

Да, и аз споделям същото впечатление и не я купих. Но картинките са наистина прекрасни.

Общи условия

Активация на акаунт