Второкласници 2017/2018 - тема 8

  • 64 948
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Кърджали
  • Мнения: 10 275
Моята щерка сега чете "Джелсомино в страната на лъжците". Казва, че и е интересно. Отделно я чака Матилда, да видим кога ще се добере до нея. Онзи ден и купих една книжка от серията "Страховитото в географията" за бурите. Мисля че е за по-големи деца, но предполагам ще и е интересно.Тя книжката ми попадна случайно пред очите и я взех. Иска ми се да и взема "Малкият лорд Фаунтлерой", беше ми една любима книжка, да видим дали на нея ще и хареса...

# 661
  • София
  • Мнения: 5 285
Marsia_K, радвам се, че явно сте нацелили вашето място. Поздрави на общите ни познати, когато ти мяркаш Simple Smile

# 662
  • Мнения: 1 889
Малко по друга тема имам питанка - какви книжки сте набелязали за децата за скорошно закупуване?
Или от какви сте доволни напоследък?


# 663
  • Мнения: X
За девойките силно препоръчвам


Иначе моят все още предпочита да си чете енциклопедии.

# 664
  • Мнения: 2 352
Последните книжки, които взех са "Дядо Коледа и седемте разбойника" на братя Мормареви и "Топлото човече" на Мая Дългъчева.
Не знам дали ще стигна до Панаира на книгата, а ми се ще. Обикновено там купувам, каквото ми привлече вниманието. Вече съм толкова зле, че почти нищо интересно не откривам за мен, а за детето все нещо привлича вниманието.
Засега единствено "Семейство Мейзга" съм заплюла. В книжарниците още не е доставена. Филмчето го пуснах миналата седмица и никак не се хареса, но съм сигурна, че книгата ще бъде одобрена.
В момента си препрочита стари книжки, които за някои може да са нови. Виктор Самуилов е разучен в детайли. Просто не проумявам защо все още е толкова стерилен този учебен материал.
 

Последна редакция: чт, 14 дек 2017, 11:23 от Ами сега

# 665
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Нашия сега чете Мечо Пух.
Дядо Коледа ще му подари това Simple Smile

Надявам се да му хареса.

# 666
  • София
  • Мнения: 9 558
Моето мимиче миналата седмица дочете тази книжка Зимното вълче и много и хареса. Смятам за Колада да и подаря останалите 3 от поредицата - за леопарда, еленчето и мечето.
В момента зачете Ваканциите на Малкия Никола.

Ученето при нея върви с пълна сила. Очаквах, че след директорските контролни ще е малко по-свободно, поне до ваканцията, но не, продължават усилено. Тя обаче се вълнува единствено от предстоящия следващата седмица концет с ансамбъла, в който танцува. За първи път ще е на голяма сцена и е много ентусиазирана, на всички разказва, обяснява. Определено тази и реакция ме изненадва, защото такива мероприятия (макар и не така големи) въобще не са я трогвали до сега.


# 667
  • Мнения: 10
Препоръчвам Ви една поредица от 8 малки книжки, която се казва Magic tree house от Мери Поуп Озбърн. Много са подходящи за 8 годишни и са много лесни за четене и разбиране. Издателството е ART PLUS.

# 668
  • Мнения: 743
Аз съм си записала детето в регионалната библиотека. Взимаме от там книжки. Последно взехме три книжки за малкият Никола. А преди това две книжки за цар Лъв. А ако му е малко, вкъщи има доста книжки с приказки, които може да чете. Преди време, като беше малък всеки четвъртък с един вестник(не му помня името) излизаше книжка с приказка за 0.90ст. Можеше да се купува в комплект с вестника или само книжката. Купувах всяка седмица, макар че беше малък още да ги чете. Аз му ги четях. Някои му станаха любими. Сеща се понякога да си препрочете някоя от тези книжки.

# 669
  • София
  • Мнения: 4 025
Добавих си и вашите предложения към списъка,  с който да мина през панаира. Набелязала съм и : " Истории за лека нощ за момичета бунтарки", "Приказки за цялото семейство", "Любими коледни истории на Джани Родари", "Животът на Лота"

posh_, историите на Анн бяха любими на голямата ми щерка, мисля, че имаме няколко от тях. Ще ги изровя за  Калинка.

# 670
  • София
  • Мнения: 5 285
за София: в читАлнята (при Народния театър) има страхотна подборка детски книги. моите имат читателски карти към тях, ама пусто да имаше как и да дойде желание за четене : /

# 671
  • Мнения: 4 255
Там, къде се сяда? Изглежда ми  много малка постройка. В събота и неделя пълно ли е с хора?

# 672
  • София
  • Мнения: 1 103
За необичащи четенето деца препоръчвам "Дневникът на един Дръндьо". От мойте едното е четящо, другото не толкова, но поредицата имаше невероятен успех и може да се каже, че запали и нечетящото и сега чете и други неща. Знам, че някои родители са скептични към този вид литература, но аз лично прочетох с тях всичките книжки от поредицата и много се забавлявах.

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Моя е гледал филмите за Дръндьо-то и сега каза, че нямало смисъл да ги чете. Disappointed Relieved
Затова му взех за Тими Провала, защото е пак с такива картинки и текстове. Да видим.

# 674
  • Мнения: 4 872
EliG, 'Приказки за цялото семейство' не се хареса на моят син. Някои от приказките останаха неразбрани от него. Други, според мен, не са разказани добре . Иначе книгата е много добре оформена- цветна , красива Hands V

Общи условия

Активация на акаунт