Epiduo gel Епидуо - при акне

  • 22 026
  • 37
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Здравейте! Искам да попитам от този епидуо гел имахте ли първоначално влошаване на акнето?

# 16
  • Мнения: 5 484
Здравейте! Искам да попитам от този епидуо гел имахте ли първоначално влошаване на акнето?
Не

# 17
  • Мнения: 6
Привет, да се включа и аз .

Ходих вчера на дерматолог, която ми изписа Епидуо гел. Препоръча ми да го нанасям САМО вечер и не всяка, а през вечер, а ако се появят зачервявания и лещения да го спра за няколко дни докато се успокои кожата и да я хидратиращ само. След това да започва Епидуо не повече от 2-3 пъти в седмица, не всяка вечер.

Преди Епидуо ми изписа да нанасям Авен Tolerance extreme крем, само вечер преди Епидуо.

Като дневен ми изписа на авен слънцезащите Cleanance Solaire spf 50. Но за през деня ми е изписала само този. Не мога д а разбера да го ползвам като дневен и слънцезащитен или и да си слагам от дневния + този.

За почистване на лицето ми препоръка биодерма измиващ гел розов и мицеларна розова вода отново на биодерма. Каза ми да почиствам с едното и че няма нужда от двете, но аз мисля че като нося грим първо мицеларна, а после кожата да почистя е добре с гела. Дали ще е само достатъчно мицеларна като имам грим?

И какво мислите за цялото предписание? Simple Smile

# 18
  • Мнения: 12
Мисля,че вече гелът се продава в .България,но все пак да попитам вие от тук ли си го купувате? И моля да ми препоръчате добър дерматолог в София. След направена процедура ми излезнаха адски много пъпки,с които се боря вече 6месеца. Пъпките като цяло намаляха от само себе си,но ми останаха много петна и леки дупчици. Надявам се с времето да се позаличат но... Препоръчайте ми нещо и за петна. Епидуо гела премахва ли петна? И какво мислите за бензоил пероксид 2.5 %. Тъй като гледам че Епидуо е съчетание на ретиноид и бензоил пероксид,а какво мислите само за бензоил пероксид за акне? Благодаря

# 19
  • Мнения: 156
Дъщеря ми го маже от месец, имаше пъпки, да, но сега има 10 пъти повече , белези, вече прилича на прокажена. Катастрофа.
Искам да ме убедите, че трябва да е така. Защото горкото продължава с фанатизъм. Имаме контролен след няколко дни.

# 20
  • Мнения: 5 484
Не би трябвало да има 10 пъти повече. При нас се получи така от "Акнетак"- немско.Имахме ефект от  "Зенерит". Но той може не повече от 6 месеца да се мажеш. После се получава резиситенност спира да действа. Антибиотик е, но външно се прилага. Но "Епидуо"-то може постоянно.  Не би трябвало да излизат пъпки повече.           

# 21
  • Мнения: 1 384
Здравейте, може ли да ми кажете от кои аптеки купувате този гел??
В нито една не ми излиза, като наличен продукт?
На мен също ми го предписаха, като първоначално през 2 дена за 10 дни, после през ден отново за 10 дни и след това всеки ден...

# 22
  • Мнения: 5 484
Ако го няма в наличност в аптеките се дава заявка. В складовете го има. Аз винаги го вземам от "ГАЛЕН" -аптеките.

# 23
  • Мнения: 1 384
Мазала съм се 3 пъти през 2 дена.. не виждам ефект още, но ме притеснява, че под очите ми излязоха две петна като екзема..червено и прожулено, изгоряло.. сърби ме.. дали е от гела 🤔

# 24
  • Мнения: 5 484
Да. От него е. Слабините няма да мажеш. Само на участъците с пъпки и много леко. После се ползва хидратантен крем. Дерматолог трябва да ти обясни.

# 25
  • Мнения: 1 384
Да. От него е. Слабините няма да мажеш. Само на участъците с пъпки и много леко. После се ползва хидратантен крем. Дерматолог трябва да ти обясни.
Уж внимавах къде мажа ама явно съм се изгорила.. говорих с д-рката, каза да си взема Бепантен.

# 26
  • Мнения: 9
Дъщеря ми го маже от месец, имаше пъпки, да, но сега има 10 пъти повече , белези, вече прилича на прокажена. Катастрофа.
Искам да ме убедите, че трябва да е така. Защото горкото продължава с фанатизъм. Имаме контролен след няколко дни.
Здравейте, това е напълно нормално, особено при наличието на подкожни пъпки. Известно време може да има сериозно влошаване, зависи от акнето.

# 27
  • Мнения: 5
Здравейте! Използвам Епидуо гел вече 3 месеца и определено виждам положителна разлика. Естествено и при мен има зачервяване, сърбеж и парене понякога, а кожата ми постоянно се лющи, но за да има ефект предполагам трябва да е така. Само се чудя колко още трябва да го използвам, трябваше да отида на дерматолог след първия месец от ползването му, но поради извънредното положение, нямах възможност. Някой от вас да знае има ли определен период или зависи от много неща?

# 28
  • Мнения: 5 484
Моята дерматоложка беше казала, че може винаги при необходимост. Не се придобива резистенност.

# 29
  • Мнения: 3
Здравейте! Вече от 3 дни използам Epiduo gel. Всяка вечер го нанасям преди да легна. На сутринта цялото ми лице е много мазно, а дерматоложката ми каза, че ще стане сухо, ще се лющи и т.н. При вас така ли е? и Горе долу от кога започна да става сухо и да се лющи? Благодаря Ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт