Дискова херния - 16

  • 172 588
  • 754
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 20 172
А, щом е в Торакс, зарежи...
Марчева, мерси.

# 526
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Искам да ви попитам половият живот вреди ли на дисковата херния?Имали ли сте кризи след това?За вдигането на тежко казват,движе се и дотам.В Интернет прочетох как да се навеждам,да си връзвам връзките,но за това никой нищо не ми е казвал.

По-скоро дисковата херния вреди на половия живот. Но може да се намерят щадящи пози, на прима виста се сещам жената да е отгоре.

# 527
  • Мнения: 355
Здравейте, преди доста време бях писала като се ошашках заради операцията ми. Да ви кажа като ви чета май съм изкарала голям късмет, едно, че операцията мина гладко, после почнах физиотерапия и особенноо лечебната гимнастика ми се отразява добре. То най-ясно ще стане като се върна на работа и 10 часа на бюро 😊 за момичетата от Варна - ходя при Богомил в ДКЦ-то на Терапията.

# 528
  • Мнения: 2 046
Здравейте, преди доста време бях писала като се ошашках заради операцията ми. Да ви кажа като ви чета май съм изкарала голям късмет, едно, че операцията мина гладко, после почнах физиотерапия и особенноо лечебната гимнастика ми се отразява добре. То най-ясно ще стане като се върна на работа и 10 часа на бюро 😊 за момичетата от Варна - ходя при Богомил в ДКЦ-то на Терапията.
Много се радвам за успешната операция!

# 529
  • Мнения: 162
Чували ли сте нещо за терапия със стволови клетки при херния.Гледах в Интернет някакво интервю с Живко Колев,но дали ще е успешно и дали въобще ще навлезе.И знаете ли с колко мм може да се пибере хернията след определен период?

# 530
  • Бургас
  • Мнения: 79
Перспективно лечение, но не и при дискова херния.

# 531
  • Мнения: 55
Здравейте, бих искала да попитам относно плуването при дискова херния L5S1
Интереуваме дали от личен опит можете да препоръчате кой стил се препоръчва и еввнтуално продължителност
На мен ми предписаха Габаневрал, но често казано не мога да го пия и го спрях, сега се чудя дали да не направя нова консултация с друг лекар

# 532
  • Мнения: 20 172
За плуването, и аз питах лекаря от физиото, кой стил, каза, че нямало значение. Аз обаче нещо не го виждам бруст-а например  Thinking

# 533
  • София
  • Мнения: 11 710
..................На мен ми предписаха Габаневрал, но често казано не мога да го пия и го спрях, сега се чудя дали да не направя нова консултация с друг лекар
Няма "не мога да го пия", щом е предписано трябва да се пие това лекарство, необходимо е,  то изобщо не е лошо , въпреки, че за страшни работи се предписва, това лекарство е  за нервите, които ти вървят нагоре надолу, успокоява ги. В началото ще бъдеш малко мъглява, но с времето се свиква.  Тогава защо изобщо ходиш на лекар?? Не мога да го разбера, това да отидеш на доктор, да ти се предпише лекарство и после да се отхвърли?? Няма друго лекарство до момента освен Габаневрал, и неговите производни, то се прилага като у нас така и в чужбина.  Когато заминах за Германия едно от нещата които ме питаха в какви дози съм приемала точно това лекарство, под друго име , но като  състав е  един и също.
Плуване, плуване само по лекарско назначение.

# 534
  • Бургас
  • Мнения: 79
Точно при агресивно плуване в басейн се "дочупих" и увредих нерв. По принцип препоръчват плуване по гръб, може би кроул. Идеята е да няма усукване в поясната област и неприятни усещания,вкл. болки. Може би това трябва да е критерия.

# 535
  • Казанлък
  • Мнения: 903
За плуването, и аз питах лекаря от физиото, кой стил, каза, че нямало значение. Аз обаче нещо не го виждам бруст-а например  Thinking

плувам дълго време точно бруст, но без резки движения, разбира се... бавно и с потапяне под вода и за мен лично е много подходящ. Кроул има усуквания и не го препоръчвам. По гръб е наи-щадящия стил.
Вече записват по нои в някои санаториуми... в края на април съм в Хисаря )))

# 536
  • Мнения: 162
Искам Да Ви попитам какво значи протрузия,ангажираща предно арахнаидно пространство и двустранно неврофорамените?
Това значи ,че са засегнати нервите ли?Става въпрос за ниво L4-L5

# 537
  • София
  • Мнения: 11 710
Искам Да Ви попитам какво значи протрузия,ангажираща предно арахнаидно пространство и двустранно неврофорамените?
Това значи ,че са засегнати нервите ли?Става въпрос за ниво L4-L5
До колкото ми е ясно това е херния в диска също и издатина в диска , дали има засегнати нерви ще ти каже доктора, той ще ги види от ЯМР.

# 538
  • Мнения: 20 172
Аз пих Габаневрал може би около 6 месеца,  нямах сериозни странични ефекти, слава богу. Само малко леко ме замайваше понякога  но с едно кафе се оправяха нещата.

# 539
  • Мнения: 14 310
Аз от Габаневрала бях като ударена с чук в главата, изобщо не ми понасяше. Не го пих особено дълго време, за да разбера ще има ли ефект...

Общи условия

Активация на акаунт