Дискова херния - 16

  • 174 483
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 035
Ели-фен, определено ми изчисти неяснотиите в главата, затова ти благодаря много и аз за отговора! Heart

# 676
  • Мнения: 14 372
На мен на скенер ми видяха 2 от 3 хернии, а са на съседни нива. Не знам защо така. ЯМР най-добре, ако имате възможност...

# 677
  • На планетата земя
  • Мнения: 775
Защото скенера не снима целия лумбален(или друг) отдел,а само които нива му зададат.Да не говорим колко много облъчва, колкото 6 рентгенови  снимки.

# 678
  • Мнения: 20 224
Моя позната която живее в Европа, след неколкомесечно мотаене на лекарите там, и силни болки които лекували с по 1 парацетамол на ден, накрая си хвана самолета и си дойде тук за диагноза и адекватно лечение. Направи си ямр, оказа се дх.
Няма ме, възможно е.

# 679
  • Мнения: 6 161
Моя позната която живее в Европа, след неколкомесечно мотаене на лекарите там, и силни болки които лекували с по 1 парацетамол на ден, накрая си хвана самолета и си дойде тук за диагноза и адекватно лечение. Направи си ямр, оказа се дх.
Няма ме, възможно е.
Нямам общо с този бранш , даже  съм била потърпевша от незаинтересованост на някой лекар /не казвам  неграмотност/ ,
Скрит текст:
  но   мои близки  също бяха  не само недоволни , но направо втрещени от  бавната реакция и тромавата процедура  за решаване на проблем подобен на нашия в Англия .
След безкрайно чакане за ЯМР , докторът го погледнал , казал "Да" и си го прибрал - няма второ мнение и т.н.
Сега мотаят човека с някакъв документ за пред работодателя , те се прибраха  в България и вече няколко пъти ходи  за  да му кажат по три думи на визита . Доста странно отношение . Момчето се е прибрало без окончателна диагноза и със силни болки в крака  .

# 680
  • Мнения: 19 527
Мале, в коя чужбина кръв в урината и превиващ се от болка човек да са нещо нормално.....ние тук оплюваме нашите лекари, обаче има и доста куриози навън явно.

# 681
  • Мнения: 20 224
Ели,
Скрит текст:
точно за Англия става въпрос. Пък за смехотворната рехабилитация която са и провеждали и за която си е плащала, няма да отварям дума.

Последна редакция: пт, 15 юни 2018, 08:33 от Lemy

# 682
  • Мнения: 1 380
Здравейте.
Нужни са ми мнения за д-р Борислав Калнев, неврохирург.
На майка ми и се налага операция, при която ще и поставят импланти на мястото на дисковете между прешлените (обяснявам го много лаишки, но медицински не мога). Засега той ще прави операцията и ми се иска да събера допълнителни впечатления.

# 683
  • Мнения: 414
Парацетамол за болката и повече пазене и почивка може да е съвсем адекватно лечение в зависимост от случая.

Като гледам мненията тук, лекарите в БГ изписват много и веднага силни противовъзпалителни, стероиди, болкоуспокояващи и лекарства за успокояване на нервите като прегабалин, но реално те не лекуват, а имат много странични ефекти.
Противовъзпалителните - не- и стероидни - успокояват възпалението около нараняването на диска - но ако тялото само не може да се справи с това възпаление когато ефекта от хапчетата отмине болката се завръща.
На някой по-нагоре му бяха били и опиати, те пък нищо не правят освен че успокояват болката и приспиват.
Прегабалин и лирика и подобни помагат да се успокои болката по нервите, но идват с толкова странични ефекти, че аз не знам колко трябва да ме боли за да се навия да ги пия пак.

Реално, ако болката е поносима и не пречи твърде много на всекидневието е най-разумно да се изчака да мине сама с по-слаби болкоуспокояващи.

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 15:33 от wildBee

# 684
  • Мнения: 48 064
Какъв е страничният ефект на Милгама?

# 685
  • София
  • Мнения: 9 348
Момичета спешно питане: имам лумбална дискова херния, преди няколко дни имах криза, днес се събудих със силна болка във врата от лявата страна и едвам мърдам, не знам на кой свят съм, възможно ли е да е свързано с кризата, която имах? Не съм в България в момента и нямам връзка с невролога си за да попитам него...

# 686
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Това направо си ми звучи като ДХ на шийни прешлени или поне протрузия Sad Дано не е...! 

# 687
  • Мнения: 2 035
Г-ца Бързо се уча , съжалявам, аз нищо не разбирам и не мога да ти помогна Sad Стискам палци, всичко да отшуми бързо и безболезнено!


Иначе наистина момичета, аз съм възмутена от лечението в чужбина. Аз съм в Малта и мога да кажа от опита ми до момента е, че не схващам идеята, какво означава за тях спешен случай. Аз на всяка криза съм с изтръпнал  и болезнен крак, и накрая чак тялото ми не издържа и изтръпва цялото (почти да припадна), но ми казаха в държавното спешно, вече да не съм ходила, само ако се напишкам от болката или припадна... А да съм си търпяла и чакала часа за хирург, който обаче пак не се знае кой месец или година ще излезе. Както и тая дата за ЯМР така и не се знае, може да е за след 6 месеца, може да е след 2 години.... Нещата са повече от зле тук...
Днес имаме в 17 часа пак в частната болница и ще плащаме за ЯМР казаха минимум над 600 € със сигурност ще е, но аз не се виждам как ще издържа, карам така цял месец с ежедневни кризи, а те стават все по болезнени... Днес още не съм направила кризата и психически превъртам от страх, като се сетя вчерашната от 12 до 16:00 часа, какво нещо беше...Дано да ми се размине...
Успех и от сърце ви желая и на вас да нямате болки и кризи!!!

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 15:05 от val_stef

# 688
  • Мнения: 414
Какъв е страничният ефект на Милгама?
Прегабалин исках да кажа, не милгама... Rolling Eyes

# 689
  • Мнения: 14 372
Момичета спешно питане: имам лумбална дискова херния, преди няколко дни имах криза, днес се събудих със силна болка във врата от лявата страна и едвам мърдам, не знам на кой свят съм, възможно ли е да е свързано с кризата, която имах? Не съм в България в момента и нямам връзка с невролога си за да попитам него...


Ако при кризата в кръста си се посукала е възможно да си защипала някой нерв на врата. Като знам аз как се виех и кривях...

Общи условия

Активация на акаунт