Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-19

  • 68 297
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 25 885
Скрит текст:
Благодаря за пожеланията! Успех на всички!
Да ви кажа как го харесахме с мъжа ми въпросният имот.
 Рови ММ от месеци в нет-а, зяпа, един вид да е готов ако онова чудо в Победа вземе, че се продаде. Нищо потресаващо не е бил, 104 м2, 30 м2 дневен тракт, коридори като магистрали, над 22 м2 детска, малко по-малка спалня, килер. Големи балкони, остъклени, бе чудо! Ама в Победа, влажен, влажен, север, та дрънка! За 10 години мозъка ми изгни в мухъл и влага. Намира в Пентагона, 7 години мъки да актуваме.
Както и да е 2г и кусур продавам, накрая бой за всяко евро ии го шътвам на 63к. Превеждат се парите, емоции разни с ДСК (няма по-смотана банка!) и накрая хоп ще търсим. Нашата брокерка зачезва за седмица извън града, ММ зяпа интензивно.. Набелязвам, папки прави, организация голяма. В един момент врещи:Я, виж какво изскочи!. Отивам аз, Нептун 90м2, таван, маза, ет 5 не последен, 63к. Изглежда добре, тухла е. Звъня в пн, оглед във вт. В пн зяпахме един тотален гълъбарник на Железкова, 2 бири пих след него, нямаше подобен ужас. Става вторник, отиваме на Нептун, отварят, влизаме, ми то чудно! Запазен бабешки апартамент, тухличка, 2 спални кутийки, баня и тя ню-ню, тресни някаква химия с тоя имот и се влюбихме. Обаче сега като не сме се влачили 3-4 месеца да зяпаме, терсене. Зарибиха ни с отстъпки при техен нотариус и ние си тръгнахме. Обаче какво да правим, харесахме го. Консултирахме се с двете роди и те ни окуражиха, довечерта депозит дадохме, предложихме 60к, продавачката върна 60800, ние доволни и си я зачакахме португалката, да дойде. Та така, реално си е малък апартамента, но тавана си е с наемател с опция за тийн стая за бъдеще и няма асансьор. На мен тънката ми идея е да си живея в мир и любов с ММ и да не ми се налага да ги катеря тия стълби никогаш, наследник 1 или 2 да се спасява.
Смятат да стегна лекинко и да го пускам под наем дългосрочно.
Сигурно  ще влезем като виц в брокерските среди, брокерката която продаде Победа, каза че само е чувала за такива като нас. Тя оттърва да направи сделка, щото си почиваше и не вдигаше телефона.
Та такива като нас има от втория оглед и край!
Браво, браво! добре свършена работа. Хубаво че сте махнали Победата, там се нагъчка с тези строежи, и май има бай мангал отгоре...не знам не ми е район, Sick не ме влече, а уж широк център го водят. На Нептун много ми харесва, аз съм учила в Руското и там го обожавам целия вилает... Heart Eyes
Да не те е яд, че не си направила 50 огледа, спестено време. Сега ремонт ли ще правите? Наема ще е добър според мен, въпреки че аз бих го ползвала за живеене.

# 76
  • In transit
  • Мнения: 12 027
Красе, супер, много се радвам! Полезна история! Както сама каза, тоя 5-ти без асансьор ви е харесал, защото няма да ви е основно жилище. Я да трябваше да ги катериш всеки ден тия стълби. Иначе около нас 4-ти, 5-ти без асансьор се намират, ама ММ каза, ако ще е без асансьор максимум до 3-ти. Sad

# 77
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Лъки, ние си живеем на Чаталджа от почти 3 г, ММ наследи от баба си подобно жилище. Вече съм си направила кухнята и няма да мръдна. Малкото е близка детска градина, пазара отсреща, ок ми е. Исках равностоен на Чаталджа, един ден за двете деца да има, ММ има и едно малко над ФК, там сме решили да се бутнем на дърти години. За мен сагата с имотите приключва сега. А Победа на сила я развалиха с тия мангали. След наводнението в Аспарухово ги довлякоха и напълно натъпкаха общежитието с тях. Иначе е странен квартал, далече са спирките, някак откъснати, неуредено.

# 78
  • Мнения: 25 885
Красе, добре сте си вие, имотите на хубави места. Това да се чува.
Тази Победа и аз се чудя хората с какъв транспорт се придвижват ако са без коли... newsm78 Чак долу на Сливница има автобус или горе 20-ти номер, а за пеша чак не става...

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Пеша от Сливница, по тъмно дори след 19 е страшно. Аз съм живяла 20г срещу КАТ във Възраждане, там беше песен дори и в 2 часа посреднощ да се прибера. Ползвах маршрутки, а тук беше ад. Само таксита ако си без кола.
Ще стане Победа ама след 15 г и след като махнат мангалите. Ама общежитието е по европрограма, уж кризисен център, а те са опнъли сателитите и е фул от до с манагали.

# 80
  • Мнения: 1 416
Красе браво , хубава история. На добра цена сте взели имота, сигурно заради асансьора. А тая Победа е наистина много странна, аз съм живяла малко там. Доста е тъпо, транспорт има една 15 и 7ца май. Ама ти живяла ли си там. Гледах днес сайта на Лабиринта, двустайните продадени, тристайните стоят, голяма скъпотия. В Сити юг нещо не вървят май и там са цифри.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Живяхме от 2006 до 2015 началото. В началото беше още по-голяма скръб, пазарях чак от Макао. Имаше повече пустеещи райони, една счупена детска площадка.
Предполагам, че който не познава града от години и търси квадрати се лъже. Баща ми го беше купил на майтап, дали беше разбрал ,че няма акт 16, и това не помня. Но го взе за жълти стотинки, аз ръководех банди майстори да довършат, почти на тухла беше. Едвам влязохме преди да родя. Та как да кажа, имаше сантиментална стойност, но все пак трябва гледа се трезво. То и под наем е мъка да го дадеш, а като мухляса за 1 зима и айде пак ремонт.

# 82
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 747
Красе, сигурно ша да е нещо от звездите...за последните 2 седмици имам 2 такива сделки. Първата 1 ден преди да замина на така дългочаканата почивка имам среща с нов купувач. Определихме всички параметри и възможности и решихме,  мен докато ме няма, те с моята асистентка да погледнат някой и друг имот,  хем да се ориентират,  хем да изчистим някои колебания относно типа строителство. Заминавам аз ...ах, морето...пясъци..слънце...релакс.., но съм в постоянна връзка с асистентката ми и си движа нещата и по други текущи сделки, даже и анекс писах на плажа...не ми пречеше на почивката...Отиват те на 2 огледа и двата имота са прекрасни, но единия апартамент се оказва любов от пръв поглед и ми звънят на другата сутрин .... ТОВА Е НАШИЯТ АПАРТАМЕНТ!!! и естествено влизаме в преговори, документи, проверки, разговори с банки,  вечерта депозиране.
Връщам се аз след 5 дни и направо в бурите, няма адаптация...в четвъртък си правя среща със нов клиент, който бях отложила за след почивката. Син на моя приятелка, 2 часа консултация... младо момче на 25г. няма си понятие от нищо...като почнахме от какво е панел, какво е тухла плюсове и минуси, какво е 2-ст , какво е 3-ст апартамент и стигнахме до банково ипотечно финансиране и етапите и процеса на сделка...и решаваме да обсъди всичко с родителите си и понеделник  да се чуем, за да конкретизираме параметрите. В петък 2-ри работен ден след почивката,  вече изпушвам по обяд, мой колега ми праща един апартамент в Мотописта...и ми пише: " виж го не става ли за някой от твоите клиенти".... аз нямам сили вече да гледам нищо. Приоритетно работя по текущи сделки, които са пред финализиране.... но в една пауза любопитството надделява и аз отварям офертата... гледам чуден апартамент тухла, обзаведен, в Мотописта на 1000Е/кв.м ...обявата пусната същия ден, звъня аз, всичко си е така,  няма грешка....вече е към 14.00ч. организирам оглед за 18.30ч. с момчето, като му казвам: виж какво,  не съм го планувала толкова бързо да стане, обаче имотът е страхотен, излизай от работа и да го видим...Отиваме гледаме.... страхотен имот...говоря с родителите обяснявам всичко и казвам..трябва да ми се доверите, чудесна сделка е, имотът е прекрасен, а какви гледки има и от двете страни....чудно...В 20ч. ми звънят купуваме го ...Обаждам се аз на продавача, късно .. не късно...и добре че звъннах...Продавачът ми казва: ама аз преди малко се разбрах, че ще го продам на хората преди вас...леллеллеее.... как така...Няма да разказвам подробности, но голяма борба беше до събота на обяд, но го депозирахме ние. Продавачът беше подготвен с всички документи даже УВТ си беше извадил, така че поне от тази страна нямахме притеснения. Само дето ние не си бяхме уредили финансирането още, но няколко телефона/ въпреки че е събота/ и това успяхме да консултираме и да получим потвърждение от 2 банки. Момчето е с добри доходи и ми беше ясно, че ще стане. Та това е най-бързата ми сделка от среща до депозит 24ч. без компромиси в нещо.
Сигурно звездите нещо са допринесли...

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 6 228
Защото свърши ретроградният Меркурий:)
И аз продавам от месец, силно се надявам до края на септември да намеря купувач.
М.г. и аз купих така - от един оглед за ден. Брокерката дори не беше пуснала още обявата, знаеше, че търся точно такъв имот. Но си имах конкретни търсения и 6 м. чаках да излезе точния апартамент.

# 84
  • Мнения: 1 416
Красе, кой го купи апартамента в Победа. Като започна да го продаваш преди две години какви пари искаше, удържа ли цената.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 559
Пуснахме за продажба преди около три седмици един едностаен апартамент чрез голяма агенция. Положението с покрива не е цветущо, макар че няма теч в момента. Цената е най-ниска за квартала и изобщо за съседните квартали. Оставихме усещането в брокерката, че ще се съгласим едва ли не на първата оферта, защото искаме да се отървем на всяка цена от имота, но като я получихме, едно от заинтересованите от продажбата лица, категорично не се съгласи. Предложението беше за 2000 евро под нашата цена. После предложиха още 500 евро, като стана ясно, че явно това са им възможностите, но пак отказахме. Малко се ядосах и на брокерката, защото ни се стори, че гледа и тя бързо да се отърве. Взе да изтъква разни неща, за да ни убеди, а те изобщо не бяха верни.
Та сега съм леко в стрес. Знам, че последният етаж усложнява нещата. Чудя се какъв е шансът да получим изобщо по-добра оферта. За тези три седмици имаше едва пет огледа. Което ми се струва много малко. Ако може някой, продавал кофти жилище на последен етаж, да сподели как са протекли нещата при тях.

# 86
  • Мнения: 4 275
Koe e "кофти" на жилището? Само терасата ли? И на мен 5 огледа за седмица ми се струват малко. Да бе би кварталът да е по-нежеланите?

# 87
  • Мнения: 4 518
Koe e "кофти" на жилището? Само терасата ли? И на мен 5 огледа за седмица ми се струват малко. Да бе би кварталът да е по-нежеланите?
Наистина ли са малко??? Hushed

Аз не съм опитна в продаването, апартамент не съм продавала, но търся и честно казано предпочитам да си намеря имот без брокер. Ето сега примерно видяхме обява и сами си намерихме апартамента и сами се свързахме с продавача. Е, извинявам се, но усилията и времето за да го намерим не струват 10 хиляди лева (5 000, които ние щяхме да дадем и още 5 000, които продавачът ни смъкна, защото сме без брокер). Съжалявам, но от това, което аз съм видяла от брокерите, не виждам за какво са ми.
Та, ако някой ден продавам бих си предложила апартамента без брокер.

# 88
  • Мнения: 25 885
Пуснахме за продажба преди около три седмици един едностаен апартамент чрез голяма агенция. Положението с покрива не е цветущо, макар че няма теч в момента. Цената е най-ниска за квартала и изобщо за съседните квартали. Оставихме усещането в брокерката, че ще се съгласим едва ли не на първата оферта, защото искаме да се отървем на всяка цена от имота, но като я получихме, едно от заинтересованите от продажбата лица, категорично не се съгласи. Предложението беше за 2000 евро под нашата цена. После предложиха още 500 евро, като стана ясно, че явно това са им възможностите, но пак отказахме. Малко се ядосах и на брокерката, защото ни се стори, че гледа и тя бързо да се отърве. Взе да изтъква разни неща, за да ни убеди, а те изобщо не бяха верни.
Та сега съм леко в стрес. Знам, че последният етаж усложнява нещата. Чудя се какъв е шансът да получим изобщо по-добра оферта. За тези три седмици имаше едва пет огледа. Което ми се струва много малко. Ако може някой, продавал кофти жилище на последен етаж, да сподели как са протекли нещата при тях.
Предложете им с 1000 евро под посочената от вас цена, и го продавайте. Преди да протече, и огледите да са зор.

# 89
  • Мнения: 1 416
Може ли по конкретна цена, за да се види като %. Според мен са чакали контра оферта както каза Лъки на 1000е, а вие не сте им предложили. Ние също купихме за цена най-ниска за района и въпреки това дадохме оферта. Логиката ми беше, че ако дадем 2000 евро надолу те ще дадат 500, ние пак и т.н. И затова предложихме 1000 евро и те се съгласиха, защото не си струваше да ни изпуснат , а ние свалихме от и без това ниската цена. Така, че зависи колко струва апартамента преценете. Но може и да не сваляте, виж примера на Красе.
А брокера си гледа интереса, и мен ме дразни това, уж му плащаш да работи за теб, пълен парадокс.
Мики , в Младост се продава апартамента на един известен доктор, тристаен, за 60тина евра, в 11 етажно ЕПК с по 3 апартамента на етаж. Няма да го споменавам, че не е коректно.

Последна редакция: пт, 08 сеп 2017, 09:00 от Freyda

Общи условия

Активация на акаунт