Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-19

  • 68 232
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 451
Ако има запознати как стоят нещата в чужбина да каже, аз си мисля че тука всичко е сбъркано.

Доколкото съм професионално информирана и от пряк личе опит-облагаеми са сделките с имоти ,че и с по-високи ставки!

moni-m ,не си писала.

# 61
  • Мнения: 1 416
Ако има запознати как стоят нещата в чужбина да каже, аз си мисля че тука всичко е сбъркано.

Доколкото съм професионално информирана и от пряк личе опит-облагаеми са сделките с имоти ,че и с по-високи ставки!

moni-m ,не си писала.


Говоря за целия процес, от работата с брокер, през банката, до всички разходи. Най-малкото лихвите по кредитите в други европейски държави са по-ниски, защото ние се водим Държава с рискова икономика. Първо от там ни цакат. Те нещата не се сравняват просто така, например много ме кефи като започнат да сравняват как майчинските в Европа били няколко месеца, а в Българи 2г и затова сме цъфнали и вързали. То има един куп други фактори.

# 62
  • Мнения: 14 451
Така е да не се сравняват просто нещата.Няма държава без данъци -това е!
Скрит текст:
Има държави с много повече от две години майчинство и са цъфнали ,но да си пишем за Бг.

# 63
  • Мнения: 25 816
Много интересна дискусия сте започнали. Съгласна съм, че е висок данъка за придобиване на имущество, те и за това са намерили чалъм, да се изповядва на друга цена, че да се укрие данък. Такава ни е държавата смешна.
 Не мисля, че можем да се сравняваме с другите страни, ама никак. За европейските страни е ясно, дълъг законодателен опит, няма мърдане, но и САЩ , само на 200 години са, управлявани най вече от клоуни, и пак имат законодателна система като желязо, всички имотни сделки там са с дебели комисионни от сорта на 6%, данъка също е дебел...а ако имаш втори имот, или трети те съсипват от данъци, не като у нас, втори имот двоен данък демек вместо 200, плащаш 400леве, дреме ти.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 274
Скрит текст:
А накрая строителните фирми никой не ги проверява колко и какви данъци плащат нали?


Проверявт ги защо да не ги проверяват!
При сделки с имоти ,които не са малко пари ,защо да не се дължат и плащат такси и данъци.То за кучето си плащам данък,да за имот в пъти повече стойност ли да се скатавам?
Ми дупките в асвалта,сами ли се правят или боклукът сам се извозва и унищожава!?
Ми няма безплатна бира,моля!

Чакай сега, за дупката в асфалта си плащам винетка и др., за смет си плащам годишен данък, за кучето дето ходи и сере насам натам си плащам, ама за това , че си купувам имот да си плащам един куп пари, за какво??? Ти като отидеш да си купуваш дънки плащаш ли данък на общината?
Винетката я плащаш за извънградско каране. Улиците в града са в ресора на общината. Peace

# 65
  • Мнения: 1 416
Скрит текст:
А накрая строителните фирми никой не ги проверява колко и какви данъци плащат нали?


Проверявт ги защо да не ги проверяват!
При сделки с имоти ,които не са малко пари ,защо да не се дължат и плащат такси и данъци.То за кучето си плащам данък,да за имот в пъти повече стойност ли да се скатавам?
Ми дупките в асвалта,сами ли се правят или боклукът сам се извозва и унищожава!?
Ми няма безплатна бира,моля!

Чакай сега, за дупката в асфалта си плащам винетка и др., за смет си плащам годишен данък, за кучето дето ходи и сере насам натам си плащам, ама за това , че си купувам имот да си плащам един куп пари, за какво??? Ти като отидеш да си купуваш дънки плащаш ли данък на общината?
Винетката я плащаш за извънградско каране. Улиците в града са в ресора на общината. Peace

Оф бе, написала съм винетки и други, няма да изпадам в подробности за кой път какъв данък. ooooh!

Мики, тази къща знаеш ли я?
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j15042295041189 … k=31h5gu&f1=1

Последна редакция: вт, 05 сеп 2017, 16:16 от Freyda

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Мина сделката, всичко е ок. Какво разбрах, какво не, платих като поп и така. За прословутата декларация, може и без нея щом е наследствен и не е основно жилище. Същото ми каза и нашата юристка, имайки в предвид колко голяма държавна институция сме, съм склонна да се доверя.  Съпругът е чужденец, няма адресни регистрации тук, изобщо не бил фактор. Сега едни ще кажат, че съм подведена, други че не съм.
Жана Тикова е нотариуса, аз лично не съм очарована. Някак без причина не ми хареса. Иначе ми даде съвет да си направя договор за дарение на парите за апартамента с  родителите ми, ей така да си имам за всеки случай. Агенцията е Ок. Въведоха във владение, протоколи, бележки за сметки, всичко.  Имам картонче за намаление, едно и от Адрес, ще си направя колекция Simple Smile
Целият вход били скарани, добре че ще давам под наем дългосрочно. Имат професионален домоуправител, явно са сборище от дърти изкукуригали баби, аз поне само такива видях.

# 67
  • Мнения: 1 318
Мина сделката, всичко е ок. Какво разбрах, какво не, платих като поп и така. За прословутата декларация, може и без нея щом е наследствен и не е основно жилище. Същото ми каза и нашата юристка, имайки в предвид колко голяма държавна институция сме, съм склонна да се доверя. 
Скрит текст:
Съпругът е чужденец, няма адресни регистрации тук, изобщо не бил фактор. Сега едни ще кажат, че съм подведена, други че не съм.
Жана Тикова е нотариуса, аз лично не съм очарована. Някак без причина не ми хареса. Агенцията е Ера, те са Ок.
Целият вход били скарани, добре че ще давам под наем дългосрочно. Имат професионален домоуправител, явно са сборище от дърти изкукуригали баби, аз поне само такива видях.

Честито!

# 68
  • София
  • Мнения: 3 789
Някой има ли представа колко може да ми вземе нотариус за проверка на предварителния договор? Имам готов договор и искам да се прегледа от юридическо лице. Колко би ми струвало Това?
Да си подновя питането

# 69
  • София
  • Мнения: 4 578
Някой има ли представа колко може да ми вземе нотариус за проверка на предварителния договор? Имам готов договор и искам да се прегледа от юридическо лице. Колко би ми струвало Това?
Da si podnovya pitaneto
Т.е. да го види адвокат ли? Защо нотариус?

# 70
  • In transit
  • Мнения: 11 940
Красе, честито! Самата Жана Тикова ли ти беше на изповядването или жената, която и е пом. нотариус?

# 71
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Красе, честито! Самата Жана Тикова ли ти беше на изповядването или жената, която и е пом. нотариус?
Благодаря!
Жана беше, представи се.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 789
Някой има ли представа колко може да ми вземе нотариус за проверка на предварителния договор? Имам готов договор и искам да се прегледа от юридическо лице. Колко би ми струвало Това?
Da si podnovya pitaneto
Т.е. да го види адвокат ли? Защо нотариус?
За нотариус ми е питането.  Но дори и за адвокат ме устройва.

# 73
  • Мнения: 25 816
Мина сделката, всичко е ок
Скрит текст:
. Какво разбрах, какво не, платих като поп и така. За прословутата декларация, може и без нея щом е наследствен и не е основно жилище. Същото ми каза и нашата юристка, имайки в предвид колко голяма държавна институция сме, съм склонна да се доверя.  Съпругът е чужденец, няма адресни регистрации тук, изобщо не бил фактор. Сега едни ще кажат, че съм подведена, други че не съм.
Жана Тикова е нотариуса, аз лично не съм очарована. Някак без причина не ми хареса. Иначе ми даде съвет да си направя договор за дарение на парите за апартамента с  родителите ми, ей така да си имам за всеки случай. Агенцията е Ок. Въведоха във владение, протоколи, бележки за сметки, всичко.  Имам картонче за намаление, едно и от Адрес, ще си направя колекция Simple Smile
Целият вход били скарани, добре че ще давам под наем дългосрочно. Имат професионален домоуправител, явно са сборище от дърти изкукуригали баби, аз поне само такива видях.
Честито и от мен, безпроблемно ползване на имота, и още много нови занапред. bouquet

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Благодаря за пожеланията! Успех на всички!
Да ви кажа как го харесахме с мъжа ми въпросният имот.
 Рови ММ от месеци в нет-а, зяпа, един вид да е готов ако онова чудо в Победа вземе, че се продаде. Нищо потресаващо не е бил, 104 м2, 30 м2 дневен тракт, коридори като магистрали, над 22 м2 детска, малко по-малка спалня, килер. Големи балкони, остъклени, бе чудо! Ама в Победа, влажен, влажен, север, та дрънка! За 10 години мозъка ми изгни в мухъл и влага. Намира в Пентагона, 7 години мъки да актуваме.
Както и да е 2г и кусур продавам, накрая бой за всяко евро ии го шътвам на 63к. Превеждат се парите, емоции разни с ДСК (няма по-смотана банка!) и накрая хоп ще търсим. Нашата брокерка зачезва за седмица извън града, ММ зяпа интензивно.. Набелязвам, папки прави, организация голяма. В един момент врещи:Я, виж какво изскочи!. Отивам аз, Нептун 90м2, таван, маза, ет 5 не последен, 63к. Изглежда добре, тухла е. Звъня в пн, оглед във вт. В пн зяпахме един тотален гълъбарник на Железкова, 2 бири пих след него, нямаше подобен ужас. Става вторник, отиваме на Нептун, отварят, влизаме, ми то чудно! Запазен бабешки апартамент, тухличка, 2 спални кутийки, баня и тя ню-ню, тресни някаква химия с тоя имот и се влюбихме. Обаче сега като не сме се влачили 3-4 месеца да зяпаме, терсене. Зарибиха ни с отстъпки при техен нотариус и ние си тръгнахме. Обаче какво да правим, харесахме го. Консултирахме се с двете роди и те ни окуражиха, довечерта депозит дадохме, предложихме 60к, продавачката върна 60800, ние доволни и си я зачакахме португалката, да дойде. Та така, реално си е малък апартамента, но тавана си е с наемател с опция за тийн стая за бъдеще и няма асансьор. На мен тънката ми идея е да си живея в мир и любов с ММ и да не ми се налага да ги катеря тия стълби никогаш, наследник 1 или 2 да се спасява.
Смятат да стегна лекинко и да го пускам под наем дългосрочно.
Сигурно  ще влезем като виц в брокерските среди, брокерката която продаде Победа, каза че само е чувала за такива като нас. Тя оттърва да направи сделка, щото си почиваше и не вдигаше телефона.
Та такива като нас има от втория оглед и край!

Общи условия

Активация на акаунт