Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-19

  • 68 264
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Шумен-Монтана
  • Мнения: 11
Здравейте!
От дълго време търся да закупя жилище в София. Ходих на стотици огледи, но все нещо липсваше. Най- после харесах , но немога да преценя заслужава ли си. Жилището е 100кв.м с общите части, но е двустаен. Големи стай, но малко на брой. Готово обзаведено , думи нямам. Цената е 95000 евро.Струва ми се много. Вие как мислите.
Моля за помощ!!!!

# 661
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 727
Леллеее... тука стана лаф-мухабет... и мерене на компетенции по въпроси дето не са въобще за тук...

# 662
  • Мнения: 25 846
Здравейте!
От дълго време търся да закупя жилище в София. Ходих на стотици огледи, но все нещо липсваше. Най- после харесах , но немога да преценя заслужава ли си. Жилището е 100кв.м с общите части, но е двустаен. Големи стай, но малко на брой. Готово обзаведено , думи нямам. Цената е 95000 евро.Струва ми се много. Вие как мислите.
Моля за помощ!!!!
100м2, 2 стаИ?
Покажи ни линк да видим.

# 663
# 664
  • Мнения: 25 846
За толкова пари, по добре нещо не на 1ви етаж, и с 2 спални. Peace

# 665
  • Шумен-Монтана
  • Мнения: 11
в голяма чуденка сме. харесва ни, но ми се струва че реалната цена е около 85 000, или на мен така ми се иска:smiles:

# 666
  • София
  • Мнения: 6 036

Какво е това ет.1, висок етаж ли е , партерен ли е? Какво значи че няма двор? Пък има зимна градина за тераса. От снимките никъде не личи с какво граничи този апартамент и каква гледка има? Това е основната уловка при първи етаж, ново строителство. Казвам ти го като живееща в партерен апартамент, заобиколен с двор- градини  от всички страни (но нашите са си наши, със съответния процент собственост на земята и с ползване на земята и подписи на всички съседи ). Затова питам. Иначе е скъпо това за 2 стаи, да ! Освен ако ти включат гаража  Grinning Grinning или поне да намалят.

# 667
  • Мнения: 25 846
в голяма чуденка сме. харесва ни, но ми се струва че реалната цена е около 85 000, или на мен така ми се иска:smiles:
Етажа е проблем, но ако ви върши работа, може да преговаряте за цена. Аз бих отминала подобна обява. Дори първи реален-втори жилищен е минус, а на кота 0, не мерси.

# 668
  • Мнения: X
За 100 000 с гаража става, наистина е просторен и доста добре обзаведен. Но трябва да се види и накъде и към какво гледа. Не става за инвестиция, не е и за младо семейство .. тук по-скоро човек може да си изживее старините щом разкара децата.

# 669
  • Мнения: 969
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b15015150441811 … k=34jtpa&f1=1

По мое мнение минусите освен първи етаж са и следните:

1. Наличие на колона в дневната.
Обзавеждането и цветовото решение са направени с цел да се минимизира и скрие този недостатък, но това силно ограничава изполването на пространството.

2. Личи си, че банята е правена с цел продажба. Не виждам инак смисъла от пласмасови разделители между душа и останалата част. Всеки би си ги направил стъклени (има и матово, непрозрачно стъкло). Иначе плочките няма да коментирам, всеки си има вкус, лично съм виждал хора, които си правят ЗА СЕБЕ СИ доста ... кичозни бани.

Та след като, поне за мен, е ясно, че в този апартамент не е живяно, а е ремонтиран с цел напудряне и продажба то следва да се огледа доста по-внимателно. Вероятно има доста скрити и прикрити дефекти, които не са се проявили. Бих викнал специалист да види ел. инсталацията и ВиК поне. Обърнете внимание и на дограмата. При подобни начинания (покупка, ремонт и продажба с печалба) се цели точно това  - купува се евтино, ремонтира се евтино, но с усет и накрая се продава или рекламира по сайтове и форуми.

Успех с покупката или продажбата, без значение на коя страна сте!

Edit: Между другото, позагледах таблото, струва ми се дефектнотоковата липсва! Дали е така наистина и ако да - по какво причина? Дали ел. инсталацията не е стара, двужилна?

# 670
  • Мнения: 41 661
Колоната в дневната наистина дразни, но при по-големи помещения май е неизбежна при съвременните методи на строителство. Но при добър вътрешен дизайн ефектът може да се минимизира.

Банята е старомодна и тази бяла душ кабина разваля цялото впечатление (за плочките не говорим). Но ако говорим за кич, то за мен кичозен е целият колорит (особено спалнята). Това е или въпрос на вкус, или целта е да се подчертае, че е правен ремонт и цветовете да привлекат вниманието и да не се заглеждат много хората в детайлите.

За съжаление няма как да се види електроинсталацията и ВиК-то. Т.е. може да се види с какви кабели е правена и с какви тръби, но спайките как са правени или тръбите как са свързвани ... всичко е замазано.
Иначе дограмата се вижда. За дефектно токова от тази снимка нищо не може да се види, но е много възможно да е двупроводна инсталация. Не е хубаво това, ама не е и болка за умиране - в прехвалено то някои СС да не би да има трипроводни инсталации? 

# 671
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 727

Етажът е 1-ви над гаражи, което е приемливо, все пак не е партер.  Има голяма квадратура, макар че не става ясно, колко е застроената. Дневната ми се струва дълга и не съм сигурна, че ще е достатъчно светла.
Всичко друго са дребни неща, които се коригират, ако не Ви допада паравана, лесно се сменя, но не и цялата баня.
Зимата градина си голям плюс, ако обичате тераси, това си втора дневна за лятото.
Задайте си въпроса с 95 000Е какъв друг вариант имате за имот и къде.
Около тази сума или по-точно 85- 90 000Е са масовите 2-ст , които са с площ около 75кв.м с общи части.
Но от всичко най-важно е, къде в Манастирски ливади се намира.
Имотът си струва, ако няма да правите ремонти по-големи от пребоядисване.

Вие най-добре може да прецените, защото Вие сте активни купувачи на софийския пазар и имате най-точна преценка от всички във форума, които не са на този пазар днес.


# 672
  • In transit
  • Мнения: 11 988
Да не кажете, че във Варна няма скъпи имоти: https://www.olx.bg/ad/apartament-za-nrodazhba-4-staen-grand-mol- … L.html#d2ff8a7a74 Innocent

# 673
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Мики, какво е това чудо?! Лилавата кухня ме уби, че къде чак на Гранд мол

# 674
  • Мнения: 25 846
Мики, какво е това чудо?! Лилавата кухня ме уби, че къде чак на Гранд мол
Срещу централни гробища, къде другаде...на последен етаж.
 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт