Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-19

  • 68 214
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 042
Е, та нали София е административна столица на България, а Варна е морската  ни столица. Няма място за чуденки : Laughing То и Манастирски ливади къде чак, но ей ти на и там цената #Crazy

# 676
  • In transit
  • Мнения: 11 889
Мики, какво е това чудо?! Лилавата кухня ме уби, че къде чак на Гранд мол
Срещу централни гробища, къде другаде...на последен етаж.
 Laughing
Това е някоя от Фамилиите, би трябвало тройката. Тая същата госпожа преди време даваше под наем апартамент пак там за 900лв. Ама цената ме разби направо...сигурно сравнява цените с центъра на Амстердам Grinning Grinning

# 677
  • Мнения: 5 024
Лилавата кухня с непочистена дъска за хляб ме порази.  ooooh!

# 678
  • Мнения: 594
Според мен въобще не си струва. Двустаен, първи етаж, с кичозно, старо и евтино обзавеждане.

# 679
  • Мнения: 297
На вас харесвали ви, мислите ли. че това е вашето жилище? Ако отговорите са ДА, защи ни питате, ние няма да живеем там, това е жилище, а не обувки или манто. Ако на някой не му харесва партер - други са "за" с 2 ръце, въпросът е не какво форума мисли, а вие какви искате. Ако не знаете - едва ли ще получите помощ. На вкус и цвет......знаете го нали?

# 680
  • Мнения: 2 317

 А какво мислите за квартала? Харесва ли ви? На мен ми се струва, че локацията е най-големия недостатък на жилището.

# 681
  • Мнения: 13 193
Да, квартал, етаж и цена са му най-големите недостатъци.
Малките са ужасяващите цветове и обзавеждане, но те са лесно поправими.

# 682
  • Мнения: 1 416
Манди е харесала жилището, за нея е супер, не ви пита за етаж, квартал, обзавеждане. Вместо да оплювате дайте реален съвет, които са запознати със Софийския пазар. Момичето пита струва ли цената. Пускайте линкове на нещо по-добро за същите пари или подобно но по-евтино.

# 683
  • Мнения: 2 317
Аз викам направо накрая да й купим един апартамент.

# 684
  • Мнения: 25 774
Аз викам направо накрая да й купим един апартамент.

Не е от София и не е наясно. Peace

# 685
  • София
  • Мнения: 3 789
В четвъртък изповядахме сделка пред нотариус - аз съм купувачът. Какво следва оттук нататък? Чакам нотариусът да ми звънне, за да си взема нотариален акт + други документи и ги нося в банката, за да ми преведе кредита? Трябва ли да ходя в някакви инстанции и служби да регистрирам имота или нотариуса го е направил? Трябва ли да плащам още някакви такси и данъци? При нотариуса вече платихме за местен данък + учредяване на законна ипотека.
Четох, че след това трябва да ходя в Топлофикация, ЧЕЗ и Софийска вода за смяна на партиди.
Моля миналите през този етап да споделят опит Simple Smile

# 686
  • Варна
  • Мнения: 2 942
1 месец срок за смяна на партиди във ВиК, Енерго..
2 месеца срок за деклариране в данъчното.
Носете копия на НА и стария също, за да наемерят абонатните номера.
И честито!

# 687
  • София
  • Мнения: 3 789
1 месец срок за смяна на партиди във ВиК, Енерго..
2 месеца срок за деклариране в данъчното.
Носете копия на НА и стария също, за да наемерят абонатните номера.
И честито!
Благодаря! Дано да ни е на късмет!
Както и благодаря за ценната инфформация. В данъчното плащат ли се някакви такси?

# 688
  • София
  • Мнения: 4 192
Декларация по чл. 14 се подава само, такси няма. Не е лошо (не е задължително) и в кадастъра да сменитецсобствеността. Май е безплатно вече  Wink

# 689
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Никуде не се плаща.
Понякога се затрудняват хората да попълнят декларацията и плащат на някой. На мен ми помогна служителката, защото нямаше ток й беше скучно.

Общи условия

Активация на акаунт