Пациентки на АГ болница "Д-р Щерев" гр. София - Тема No 13

  • 103 001
  • 823
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 676
Ама какво значи "специално отношение"? Expressionless Че кое ви е специалното? Rolling Eyes
Подкрепям мнението на ton4etyyy! Това са АГ болници! Там се раждат деца, има къде, къде по-спешни случаи от това да ни извърши преглед дали има доминираш Ф, например. Съжалявам. Говоря, когато има непредвидени ситуации и т.н.
Налагало ми се е да чакам 4 часа да се върне д-р Чавеева от спешно секцио, въпреки че имах записан час. Хора сме! Това спешно секцио може да е моето..!

# 106
  • Благоевград
  • Мнения: 2 876
За Савова хич не са легенди  Laughing Изпитвам го на гърба си лично  Laughing Миналият път имаше трансфер и я нямаше 40 минути. Беше изнервена, друг път се е държала доста по-добре. Но лично аз съм решена да пробвам при нея, ще дам шанс на опита й и ще се доверя на пациентките й, с които съм говорила и са доволни от нея.
Няма да забравя една пациентка, която каза, че ако трябва ще чака и 8 часа, но знае, че си заслужава, защото първото й детенце е благодарение на Савова.
Естествено, че с приоритет са раждащите жени и спешните случаи, но като знаеш, че графикът ти е пълен, ще правиш план как да викаш другите, за които няма час, но трябва да ги прегледаш. Била съм на преглед в петък, не е било такава лудница, във вторник винаги е ад.

# 107
  • гр.София
  • Мнения: 62
Да, още един глас за Савова, че когато е в добро настроение е супер професионалист. Обаче миналата седмица чаках 6-6.30 часа Shocked Оопределено е свръх натоварена и много, много изморена. Иска ли да ти помогне, ще го направи. Ако нещо не си и симпатичен, ще те отреже.

# 108
  • Мнения: 577
И аз пиша в подкрепа на д-р Савова.
 Ходих при нея преди 12 години, когато не можех да забременея с първото си дете, ходя и сега, защото отново искам бебе и знам, че ако има лекар, който може да ми помогне - това е тя.
Преди години клиниката беше в пъти по-малка и отново се чакаше много, но в момента, в който вляза в кабинета и знам защо съм чакала. Жената определено знае какво прави и как да го направи. Ето сега ми откри проблем, който двама други лекари, при които съм ходила преди това, не видяха.
Следила ми е две бременности и винаги е била супер отзивчива и на ясно какво да направи. Единствено не съм раждала там, защото родилно отделение нямаше.
Да, сега също чакам, но знам, че има спешни случаи - пункции, стимулации, инсеминации, трансфери. Тези неща не могат да чакат. Аз мога, дори и да не ми се чака. А и знам, че е имало моменти, в които аз съм била един от тези спешни случаи и други момичета са чакали заради мен. Трябва да сме толерантни една към друга и към лекаря, на който сме се доверили. Все пак не е седнала да пие кафе, а хвърчи по етажите, за да огрее всички.
На всеки му е ценно времето, но и е въпрос на личен избор. На който не му се чака- сменя лекаря, а дори и клиниката.
Моят избор е да чакам, но не бих сменила лекарката, защото наистина й имам доверие.
Тази жена ме помнеше още, при условие, че от 9 години не бях ходила, точно защото не ми се чака за рутинен гинекологичен преглед с часове. Но щом се отнася до репродуктивен проблем - чакам и това е.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 591
И аз искам да се изкажа в подкрепа на д-р Савова! Изключителен професионалист! Ходя при нея от 2014г.имам 2 хистероскопий и после правихме и инвитро при нея. Изключително съм доволна. И аз многократно съм чакала по 6 часа пред кабинета, но винаги съм проявявяла разбиране. Изключително е натоварена, но винаги се е старала да обърне необходимото внимание. Самият факт, че толкова хора чакат пред кабинета и говори сам за себе си. На който не му допада или не му се чака и не е доволен може са си смени лекаря. В клиниката смея да твърдя лекарите са на много високо ниво.

# 110
  • Мнения: 402
Не пиша често в темата , но ви следя. Абсолютно съм съгласна с мнението на ton4etyyy и Щастливка! Всяка от нас е свободна да си избира клиниката , лекаря и да се съгласява с лечението или да дава насоки на лекаря си, но да искам "специално отношение" защото си плащам ?!?! Всяка от нас , която е била или в момента е там, заплаща . Аз търся нормално , човешко отношение , не " специално". Случвало ми се е да чакам със запазен час и по час , час и нещо , а смея да твърдя , че моята лекарка не е от най - претоварените , като Савова и Тимева. Влизала е в пункция , трансфер , преди мен са минавали жени в стимулация и съм я разбирала и чакала. Ако сме се доверили на този лекар , трябва поне малко да му влезем в положението . Когато се борим за дете , трябва да се въоръжиме с търпение и време. Може и да има клиника, в която да не се чака и да се спазват точно часовете , аз съм ходила за второ мнение в 2 други софийски клиники и на двете места с предварително запазен час съм чакала по 2 часа и отгоре. Не е леко , но знам , че когато гушнете вашето бебе / бебчета ще сте забравили , това през което сте минали и ще знаете , че всичко си е заслужавало!

# 111
  • Мнения: 892
Момичета, аз също подкрепям и Савова* и всички лекари, при които съм била за последните 4 години и ги разбирам. Няма да си сменям клиниката НО.. Не може от регистратура да не могат да кажат дали лекаря, който чакаш, тепърва влиза да изражда или вече приключва. Не може да ти кажат, че има планирано раждане, но не знаят за кога. Причината да съм в тази клиника, е че мога да си го позволя финансово все пак. Но парите ми идват от работата. И когато излизам в обедна почивка за 4 часа, дали не рискувам да си загубя работата, а с това и възможността да посещавам именно тази клиника?

*Не съм се и опитвала да се записвам при Савова именно заради часовете чакане, които не мога да си позволя, но ме е преглеждала

# 112
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Момичета, здравейте да знаете кой замества доц.Тимева, че тя отсътвала до понеделник?

# 113
  • София
  • Мнения: 2 016
Замества я нейната специализантка д-р Олга Георгиева. Не я препоръчвам. По-добре отиди при някой от другите утвърдени имена. Д-р Георгиева не е гинеколог.

# 114
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,
Аз пак се връщам към тематата... Дадох си половин година почивка, защото след 9 години опити просто се уморих от тичането, графиците, лекарствата, инжекциите, симпотмите и... неуспеха. Сега пак съм на бойното поле и в петък ще ми правят лапароскопия. За първи път ми е и честно казано не се притеснявам, но близките ми са много притеснени. Направо не знам ак да ги успокоя. На вас случвало ли ви се е? И всъщност какво направихте?

# 115
  • София
  • Мнения: 1 480
Моята майка е голяма паника и аз спестих датата на лапарото. Мина ми много по-бързо отколкото си мислех. Нямаш никакъв повод за притеснение!

# 116
  • Мнения: 402
milenavla, аз също съм правила лапаро при тях . Родителите ми знаеха , и също се притесняваха. Нормално е , все пак е операция , макар и по - лека. Довери се на лекаря си , той знае какво прави. Ако правилно те разбирам ще е диагностична лапароскопия ,по - добре да огледат всичко от вътре и ако има някаква пречка за забременяване, да я отстранят.
Аз преди да забременея с голямата ми дъщеря имам и хистероскопия , тя ми беше назначена след 2 неуспешни опита. Бях със спинална упойка и имах възможност да гледам на екрана операцията. Оказа се , че в матката има полипи ( или там както се наричаше) , на екрана това чудо приличаше на голяма паяжина. Ако не се бях съгласила на хистерото , предполагам изобщо нямаше да забременея. Не се притеснявай от нищо , всичко ще е наред! Дано откриете пречката и скоро да се похвалиш с положителен тест ! Hug

# 117
  • Мнения: 127
Момичета здравейте Simple Smile да ви питам според вас преди микробиология, цитонамазка и кръвни изследвания би ли било проблем, ако сложа кринон гела? Дали би могло да повлияе на изследванията?

# 118
  • Мнения: 86
Момичета здравейте Simple Smile да ви питам според вас преди микробиология, цитонамазка и кръвни изследвания би ли било проблем, ако сложа кринон гела? Дали би могло да повлияе на изследванията?
Изтрий си някои съобщения,защото не мога да ти пращам-пише ми,че си достигнала лимита Grinning
Извинявам се за отклонението Simple Smile

# 119
  • Мнения: 846
Момичета, да питам аз.... за ЗЕТ чакам, но нещо ми се губи кога трябваше да отида, на първия или на втория ден от МЦ. А ако се падне събота, неделя.... каква е процедурата? Нещо съм ги забравала тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт