Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 64

  • 92 879
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19 698
Забравили да ми се обадят.Денят за трансфер ще се измести с един ден (Добре,че съм в София и отидох до клиниката)
Е, как така? То трансферът да не е като да се прави в произволен ден Astonished

# 676
  • София
  • Мнения: 23 184
ако е с естрофем май има накъде да местят  newsm78

# 677
  • София
  • Мнения: 10 642
Hristinchet0 болезнена ли е пункцията без упойка?

Не е като да не боли.. ама се търпи, много бързо става... повече ме заболя докато сестрата се опитваше да ми сложи абокат (не успя) бях готова с пунцията вече 😄
Абсолютно си е така. Аз след пункциято без упойка все исках така да ги правя, като докарвах по 1 фоликул...

# 678
  • Мнения: X
Правлино е да се попита за нагласата на пациента как да стане оплождането чрез бодене на яйцеклетата или да се остави сперматозоида сам да я оплоди! Независимо, че нещата може да стават по преценка на биолога.
Дори и да не знае какво да каже, или да няма отношение, мнението на пациента е важно!
Харесва ми подхода на докторката, миже би само е трябвало малко по-рано да го обсъдят това с пациента.

# 679
  • Мнения: 599
За добро или за лошо,но след като ме забравиха и после се сетиха за мен, трябваше отново да пусна прогестерон.Е днес вече е 8.1,като вчерашния резултат беше 0.22.Отлагаме ЗЕТ за скедващия месец(А как се качи рязко прогестерона сега ще чета)

# 680
  • София
  • Мнения: 9 129
Правлино е да се попита за нагласата на пациента как да стане оплождането чрез бодене на яйцеклетата или да се остави сперматозоида сам да я оплоди! Независимо, че нещата може да стават по преценка на биолога.
Дори и да не знае какво да каже, или да няма отношение, мнението на пациента е важно!
Харесва ми подхода на докторката, миже би само е трябвало малко по-рано да го обсъдят това с пациента.
В набора документи, които попълваме преди пункция при всеки опит, се посочва и метод на оплождане. Там си има декларация, че се съгласяваш да е по преценка на ембриолозите и ако искаш нещо различно, се попълва друг документ допълнителен. Просто ми е странно да се пита за нагласата човек излизащ от упойка.

# 681
  • Sofia
  • Мнения: 379
тихомирова не обсъжда, а изпълнява каквото и е казано.
преглежда и се графика и се обяснява с кой какво. после я проверява дори.
лошото е като доктора пропусне нещо тя е като в небрано лозе.

добре де, Стаменов как може да си  спомни за всяка пациентка коя е, само като гледа името и в списъка, че да помни и какво и е назначил:rolling_eyes:

# 682
  • София
  • Мнения: 23 184
според мен помни много добре.
лично мен ме е местил няколко пъти от нейния график.

# 683
  • София
  • Мнения: 9 129
Пробваха да ми дадат час за д-р Чапанова за понеделник Rolling Eyes.
Ако приемем, че пациентите на д-р Стаменов са най-заплетените случаи, е малко странно най-неопитният лекар да замества.
За другото - аз още не мога да преценя доколко помни докторът. Определено като ходя всеки месец, помни, но примерно като не съм ходила 3-4, имам чувството, че изключва. Но то аз забравям разни неща, хем само моите си трябва да помня.... А той преглежда по 60 жени на ден, отделно операции, пункции, трансфери....

# 684
  • Мнения: 541
Д-р Стаменов помни много добре. Когато забременях не ми даваха часове при него и ходех при Тихомирова колкото и да не я харесвах. На последният преглед ми предаде съобщение от д-р Стаменов задължително да си направя ЕТКО серклаж. Бях потресена след последната тежка хистеро през юни изобщо не исках да влизам пак в отделението. ММ я попита защо се налага, а отговорът беше -ами незнам, така ми каза. Беше ужасно но и това мина.
А д-р Чапанова повече ми харесва и се държи по -адекватно. Обясни ми защо и какво са ми правили в коридора.
Но аз съм си сложен случай.

# 685
  • София
  • Мнения: 910
Надин, толкова се радвам,че ръсиш син прашец!!Леко бременеене!😘

# 686
  • Мнения: 2 843
Момичета, мина ми прегледа, чувствам се късметлийка с  този лекар просто Blush
Не му хареса как реагирам на стимулацията, имам по три фоликула и в двата, заедно със задържан фоликул. Малко смени схемата на стимулацията, днес съм на Пурегон и Прегнил12 IU от 0.2 мл утре и другиден Пурегон и Прегнил, неделя Фостимон и Прегнил 🤔🤔🤔 Някой дали може да обясни защо е този Прегнил? Чак се притесних, да не е объркано нещо?

Последна редакция: сб, 04 ное 2017, 08:10 от coconuD

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 127
Здравейте, мина ми прегледа. На стимулацията отговарям, за разлика от предния път - 4 инжекции минаха и фоликули имам по 6 мм, продължаваме на още 4 инжекции по същата схема и вторник на преглед. Казаха ми, че е по-бавно, защото сега будим яйчниците, но трябва да нараснат май до 20 мм фоликулите. Въпросът ми е израза "по-бавно" стават нещата означава ли, че този месец ще може да правим опитите? Т.е. правим инжекции докато не стигнат 20 мм ли? И с каква "скорост" растат фоликулите - дали за 4 днии ще успеят да се развият?

много въпроси станаха, но като съм при Стаменов и замръзвам и нищо не питам, а само изпълнявам и после ест 100 въпроса изникват...

# 688
  • Мнения: 1 144
Коя е д-р Чапанова Rolling Eyes Нея не съм я виждала все още. Ако съм я виждала, не съм разбрала, че е лекар в репродуктивният сектор. Тя акушер-гинеколог ли е или като Тихомирова специализира в момента?

Според мен на Стаменов му трябва или още един мъж или още една Персенска Grin

# 689
  • Мнения: 728
Момичета Утрогестана 2пъти на ден по 3капс ли слагате (вагинално) ? На мен така ми е изписано ма ми се гледа много 😯 няма ли да изтече като стана?

Общи условия

Активация на акаунт