Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 64

  • 93 037
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 599
Момичета, вчера след преглед при Д-р Персенска се реши да правим ЗЕТ.Каза ми да пусна прогестерон и да чакам обаждане,с което да ми кажата нивото му дали е добре за Трансфера и да запазя след това час за събота(4.11),за да ми сложат лекарство.Но все още никой не се е обадил а аз не знам на кого да се обадя за да питам.За инфо прогестерона ми е 0,21 на единадесети ден от МЦ.

# 661
  • Мнения: 728
Здравейтее.. моята пункция мина... не ми сложиха упойка.... имаме си една яйцеклетка.. сега чакаме да извикат мъжлето за материал иии после пак ще чакаме до утре за да се обадят да кажат какво става Simple Smile

# 662
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейтее.. моята пункция мина... не ми сложиха упойка.... имаме си една яйцеклетка.. сега чакаме да извикат мъжлето за материал иии после пак ще чакаме до утре за да се обадят да кажат какво става Simple Smile
Хайде сега да стане едно хубаво ембрионче и после едно прекрасно бебе

# 663
  • Мнения: 728
Нандин благодаря ти много.. Дано на всички нас ни се случат нещата Simple Smile

# 664
  • София
  • Мнения: 10 642
ето малко син прашец от мен Simple Smile

babydust7  babydust7  babydust7

Момичета, вчера след преглед при Д-р Персенска се реши да правим ЗЕТ.Каза ми да пусна прогестерон и да чакам обаждане,с което да ми кажата нивото му дали е добре за Трансфера и да запазя след това час за събота(4.11),за да ми сложат лекарство.Но все още никой не се е обадил а аз не знам на кого да се обадя за да питам.За инфо прогестерона ми е 0,21 на единадесети ден от МЦ.
Минала ли е овулацията? За РВМС ли става въпрос?

Последна редакция: пт, 03 ное 2017, 10:10 от Nandin

# 665
  • Мнения: 599
Това,което знам е,че лигавицата е 10М,биопсията е добра и чакам резултата от прогестерона, за да ми се обадят да запазя час за лекарство.Предполагам РВМС.Но никой още не ми се е обадил.

# 666
  • София
  • Мнения: 10 642
Това,което знам е,че лигавицата е 10М,биопсията е добра и чакам резултата от прогестерона, за да ми се обадят да запазя час за лекарство.Предполагам РВМС.Но никой още не ми се е обадил.
Така де, ама кръв за РВМС се взима в деня на овулация и след това през ден (или на следващия ден). За това питах дали е минала овулацията или се е очаквало да е днес

# 667
  • Мнения: 599
Забравили да ми се обадят.Денят за трансфер ще се измести с един ден (Добре,че съм в София и отидох до клиниката)

# 668
  • Варна
  • Мнения: 122

Това, което не ми харесва е, че оставят пациентите си да вземат решенията. Мен ме оставят аз да реша по кой протокол да бъде стимулацията, по кой метод да се оплодят яйцеклетките.
Пациент съм на д-р Тихомирова.


Точно защото си при Тихомирова...
И аз бях свидетел да пита пациентката си за начина на оплождане. Момичето тъкмо беше излязло от упойка и гледаше изумено... не знаеше каква е разликата и какво е по-добре за тях.
Тихомирова за мен е некомпетентна, затова пита пациентите си какво "предпочитат". Добре, че обсъжда всичко с д-р Стаменов, иначе не я виждам.
В никакъв случай не съм против млади специалисти, но тя няма усет към тази работа.

# 669
  • София
  • Мнения: 23 214
тихомирова не обсъжда, а изпълнява каквото и е казано.
преглежда и се графика и се обяснява с кой какво. после я проверява дори.
лошото е като доктора пропусне нещо тя е като в небрано лозе.

# 670
  • Мнения: 17
Hristinchet0 болезнена ли е пункцията без упойка?

# 671
  • Мнения: 728
Hristinchet0 болезнена ли е пункцията без упойка?

Не е като да не боли.. ама се търпи, много бързо става... повече ме заболя докато сестрата се опитваше да ми сложи абокат (не успя) бях готова с пунцията вече 😄

# 672
  • София
  • Мнения: 9 141
тихомирова не обсъжда, а изпълнява каквото и е казано.
преглежда и се графика и се обяснява с кой какво. после я проверява дори.
лошото е като доктора пропусне нещо тя е като в небрано лозе.

Добре де, толкова много време се инвестира в тази жена, толкова опит трупа, странно е това. Има си собствени пациенти вече. Чак не мога да повярвам, че ще пита пациент след упойка за метод на оплождане... Това не го липреценяват така или иначе ембриолозите в зависимост от качеството на материала?

# 673
  • София
  • Мнения: 23 214
ембриолозите могат само да предложат, ама ние попълваме съгласие какъв да е метода, не могат да си решат сами.
явно листчето не е било попълнено и тя не знае какво да предложи.

# 674
  • Мнения: 728
Днес като попълвахме бланката за оплождането си имаше и графа “По преценка на ембриолога”

Общи условия

Активация на акаунт