Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 64

  • 92 997
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Имам птриятелка която збременя и роди здраво момченце  с Дя на 47 г.в Ндежда.никакъв пробем с износването нямаше.Даже в менопауза бе тя

# 706
  • Мнения: X
Да, има много подобни случаи. Какво щастие е за маминките - най-накрая са успели да сбъднат мечтата си!

# 707
  • Мнения: 592
Има едно писмо от пациентка, осъществила своята мечта да бъде майка, което е закачено точно над банкомата в болницата.
Свалям й шапка! Не помня колко години борба и опити й е коствало, но знам че половин час след като го прочетох не можах да спра да плача. Спомням си едни нейни думи " въпреки че много хора не вярваха и много хора се отказаха от тази борба", но все пак вече гушка своето чудо.
Няма невъзможни неща, когато го искаш и си достатъчно силен да минеш по този път. Аз вярвам в тези чудеса, независимо дали с донор, или осиновяване-грешно решение няма.
Имам и познати с осиновено детенце и единственото за което съжаляват е че са чакали толкова дълго преди да го направят.

# 708
  • Мнения: 1 659
Аз имам позната, която роди на 48г. Твърди, че е с нейна Я., но малко не и вярвам.

# 709
  • Мнения: X
Тя не е длъжна да казва с каква яйцеклетка е забременяла.Всеки си знае през какво минава и защо взима определени решения. Важното е, че е успяла да сбъдне мечтата си.

# 710
  • Мнения: 6 570
Ами те са реалисти все пак Rolling Eyes
Но това за чудесата не звучи толкова грубо като изказването на Шевкетова.
А относно годините, аз имам една колежка на 50 и нещо, която си има МЦ и си й е редовен. Тя си има деца, но мисълта ми е, че щом има МЦ, значи има и Я. Няма нищо невъзможно, но всичко си е до конкретния човек - някои имат резрерв на 50, моят свърши на 35...

# 711
  • Мнения: X
Може да има МЦ без ову.

# 712
  • София
  • Мнения: 10 642
МЦ не е гаранция за фертилност и наличие на Я, особено читави

# 713
  • София
  • Мнения: 623
Ами те са реалисти все пак Rolling Eyes
Но това за чудесата не звучи толкова грубо като изказването на Шевкетова.
А относно годините, аз имам една колежка на 50 и нещо, която си има МЦ и си й е редовен. Тя си има деца, но мисълта ми е, че щом има МЦ, значи има и Я. Няма нищо невъзможно, но всичко си е до конкретния човек - някои имат резрерв на 50, моят свърши на 35...
Тя месечен цикъл може да има и до 55 години/аз също имам такива 2 колежки/,но дали има овулация и възпроизвежда яйцеклетки,е друг въпрос

# 714
  • София
  • Мнения: 23 208
Много е относително кой кога може да забременее, но е добре лекарите малко по-тактично да се изказват.
Моте две прабаби са родили след 50-те си години например, съвсем натурално са си забременели.

# 715
  • София
  • Мнения: 623
Много е относително кой кога може да забременее, но е добре лекарите малко по-тактично да се изказват.
Моте две прабаби са родили след 50-те си години например, съвсем натурално са си забременели.
Абсолютно съм съгласна!Според мен един лекар не може да критикува защо някой е чакал и не е забременял по-рано.Хората имат различни причини и това не влиза в работата на докторите.Докторът трябва да реши във всеки конкретен случай какво може да се направи и как да се действа.Ако пък положението е съвсем безнадеждно,това може да се съобщи много деликатно,без да се спекулира с болката на пациентите.

# 716
  • Мнения: 784
Момичета, обаждат ли се ембриолозите на другия ден след оплождането за резултата, или прескачат един ден.

# 717
  • Мнения: 52
Преди звъняха на другия ден след пункцията да кажат какво е оплодено ,вчера ми бе пункцията но до този момент никой не е звънял Вече се притеснявам  Confused Confused Confused

# 718
  • Мнения: X
Кат, много странно.Ако не ти звъннат до 16,30 звънни попитай да не са те забравили.

# 719
  • Мнения: 1 144
Преди звъняха на другия ден след пункцията да кажат какво е оплодено ,вчера ми бе пункцията но до този момент никой не е звънял Вече се притеснявам  Confused Confused Confused

Звънят и след 16:00 ч.
Мисля, че след това звънят през ден вече.

Общи условия

Активация на акаунт