Избор на АМ за дохранване

  • 2 945
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 75
Подкрепям Никол и Лулуто - няма никакъв смисъл да се добавя АМ в кърмата. При деца, които са родени преждевременно и с ниско тегло, при хранене с изцедена кърма се добавят т.нар. fortifiers - обогатители, заради специфичните нужди на недоносеното бебе от някои микроелементи. Но - това се прави до изписването от болницата или по изрично лекарско нареждане.

Сигурно е така, но аз съм взела решение за себе си как да храня бебо. И не съм го взела на своя глава, лично доктор Добрева от Шейново каза че трябва да преминеме на смесено хранене защото Хайдар от кърмата не наддаваше. Като чета из форума има и други бебета които са само на кърма и не наддават достатъчно. И ако за едно бебе родено 3-4 кг това не е голям проблем, то за моето което се роди 1.980 и спадна до 1.870, беше и не можех да си правя експерименти и да чакам да видя колко още ще спадне. Сега като виждам че смесеното хранене му се отразява добре, че направи бузки и че крачетата и ръчичките му се оформиха, защото в началото бяха тънки като клечки, не виждам причина да спирам АМ. Сигурно има деца които са чувствителни към белтъка на кравето мляко, но моето явно не е от тях.

# 16
  • Мнения: 680
най-добре си продалжи с фризолака-не е хубаво да се сменят марките(поне така съм чувала)но решението си е все пак твое!и вили не наддаваше от кърмата,а пък я имах в изобилие и се принудих да дохранвам-1-во кърма после ам,не бях се сетила за тоя вариант да ги смесвам newsm78

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
В частната болница "Св. Лазар" от край време захранват бебетата и препоръчват на майките млеката на Нестле - "Нан". Ако желаеш вземи Нан-1 за бебета от 1-6мес.
А относно кърмата и добавянето на АМ - кърмата колкото и да е безцветна тя е хранителна. Няма кърма, която да не е хранителна, в нея си има всичко , което е необходимо за едно бебе. Освен това кърмата се променя в зависимост от възрастта на бебето. Първоначално е по-водниста, а след това става по-бяла и гъста (така беше и при мен).

# 18
  • Мнения: 27 524
Аптамил имат за недоносени, но не се внася у нас, за съжаление.

Подкепям Хедра изцяло.

Препоръчвам Аптамил.

# 19
  • Мнения: 4 068
Напълно подкрепям Хедра. Намирам за напълно излишно това добавяне на АМ в кърмата при положение, че вече сте достигнали нужните килограми и ти имаш достатъчно кърма. Освен това всяко едно бебе спада на килограми след раждането. Това е съвсем нормално. Ти вземаш решението, но от кърмата по-добро НЯМА и това е. Никаква марка АМ не може да даде на детето ти това, което може кърмата. След като в момента наддавате добре спокойно можеш да пробваш да мчахнеш добавката и да видиш колко ще наддаде за седмица примерно. Ако не си доволна след това я върни пак.

А иначе млеката, които аз мога да препоръчам са Нутрилон и Аптамил.

# 20
  • Мнения: 2 821
Извинявайте, но това е форума за хранене с АМ...жената пита за марка АМ, а не как да продължи да кърми.
Много уважавам мнението на кърмачките...много...особено на Хедра. Но не виждам смисъл от съветите й тука. И аз съм кърмачка, но вече почти мога да кажа бивша и с толкова четене из форума /особено в кърмаческия/ разбрах, че няма особен смисъл в агитирането да се кърми...
Не ме разбирайте погрешно...неискам да изпадам в конфликти.
А иначе се прави забележка на мама Кенга ако се намеси в кърмаческия форум с мнение

по темата...аз давам Фризо2....давах Нан, но бебка го плюеше
и въпреки всичко нямам опит в храненето с АМ....едва от 4 дена...затова и отворих тази тема

извинявам се ако съм обидила някого с изказването си

# 21
  • Мнения: 27 524
Казали сме й марки АМ. От съветите за кърмене не виждам нищо лошо. Никой не я напада, само си казваме мнението и даваме съвети. Тя така или иначе сама ще си реши и ще храни с каквото прецени нейното си бебе. Просто докато има заблуди, безумия и глупости от сорта на рядка кърма, нехранителна кърма и подобни идиотии, трябва да се дават и такива съвети. Изглеждат нежелани, но как иначе да се опита някой да каже на друг, че няма по-добро от кърмата и не е възможно да не е хранителна и бебето да не наддава от нея?  ooooh!

Мама Кенга е друга тема   Crazy

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изобщо не смятам, че информацията е излишна или не по темата Wink Тук не става въпрос за избор на АМ за дохранване в истинския смисъл на думата  - детето се храни основно с кърма, каквато има в изобилни количества, а майката добавя в нея АМ за $подсилване$. Т.е. -  проблемът е с обичайното недоверие дали кърмата е хранителна и дали детето може да расте само от нея, както и заблудата, че малко АМ (все едно от коя марка) нищо не променя. Дадох информацията, която се дава в тези случаи (ако някой иска референциите към научните изследвания - няма проблем да ги пусна) - оттам нататък избора си е на майката, но поне сега е информиран избор.

# 23
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
И Едита в болницата беше захранена с Фризолак и го яде почти един месец и затова по въпроса от темата-не сменяй адаптето.Щом детето го харесва,не го запича и т.н. не си прави експерменти.И аз бях решила да си купувам по-скъпо адапте,защото си мислех,че ще е по-хубаво,но в аптеката аптекарката ми каза,че най-много се купува Фризолак.Освен това като сравних състава на млеката-ами то почти няма разлика.
А ако мога да кажа и за втората тема в темата-ами ние досега сме купили само 2 кутии АМ-останалото е изцедена кърма.И аз като теб се пощурявах и давах от време на време АМ,но после се убедих,че кърмата е достатъчна.И моето бебе беше един месец в болницата и имаме здравословни проблеми.Можеш да видиш в лентичката ми как наддава бебката(на кърма).Ако искаш да даваш адапте направо едно хранене за деня му смени с АМ,така ще си получи тези лъжички които му ги добавяш в шишето.

# 24
  • Мнения: 1 555
Кърмата е най-добрата храна, не разбирам защо така упорито настояваш да добавяш адапте, след като сте достигнали необходимите килограми.

Ако все пак решиш, че няма да минете без адаптирано, продължаваш с Фризо1. Така с лека ръка марки не се сменят, защото причиняват стомашни проблеми, а твоето бебе и без друго е родено мъничко с несъвършено стомахче.
Освен това причинява и алергии смяната на млякото !!! За мен няма по-добро от кърмата, макар че можех да кърмя само 1 месец, като след това минахме на Милумил

# 25
  • Мнения: 75
Благодаря на всички за отговорите!

Вече си избрах нова марка АМ - Милумил! Направихме четири хранения с новото мляко, първия път всичко беше наред, втория бебо повърна всичко и ми изкара акъла в 2 през нощта Sick, третия и четвъртия минаха безпроблемно. Ака си както преди на всяко хранене и акото му си е все така жълто. За повръщането не съм сигурна дали е от смяната на млякото, защото и друг път се е случвало да повърне всичко (не много често, веднъж на няколко дни).
Това което не ми харесва в новото мляко е че е на гранули и се разтваря ужасно трудно, особено в кърма. Нали тя не трябва да се затопля много или да се разклаща силно, единствения начин да го разтворя е предварително да стрия гранулите и после да въртя шишето докато ми се завие свят  ooooh! Ако знаех тази малка подробност щях да купя Аптамил!


Ако искаш да даваш адапте направо едно хранене за деня му смени с АМ,така ще си получи тези лъжички които му ги добавяш в шишето.

Четох някъде че има съставки в кърмата които помагат за усвояването на адаптираното мляко, затова е по-добре да се дават заедно а не по отделно.

# 26
  • Мнения: 27 524
Да, в България е на гранули, не знам защо. Разтваряй в малко водичка млякото, колкото е по-топла, толкова по-лесно се разтваря и после добави кърмата. АМ-тата се разтварят трудно в каквото и да било, освен вода, и то топла.

# 27
  • Мнения: 4 068
Аптамила също е на гранули, така че е все тая.

# 28
  • Мнения: 440
Аз лично от Фризолака не бях доволна, понеже се запекоха, минахме на Аптамил ......и така до сега. Гласувам за него и с двете ръце. Милумила също е много вкусен, от него по- лесно се качва(това е мнението на Д-р Шишкова от МД, на чието мнение вярвам 100%). Понеже темите за или против кърменето са взривоопасни - не коментирам!

# 29
  • Мнения: 75
Аз лично от Фризолака не бях доволна, понеже се запекоха, минахме на Аптамил ......и така до сега. Гласувам за него и с двете ръце. Милумила също е много вкусен, от него по- лесно се качва(това е мнението на Д-р Шишкова от МД, на чието мнение вярвам 100%). Понеже темите за или против кърменето са взривоопасни - не коментирам!


Ние имаме нужда да си наваксаме с теглото, някое друго килограмче няма да ни е излишно  Simple Smile Надявам се да сме уцелили най-подходящото мляко  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт