киста на яйчника

  • 33 933
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
моята киста е най-обикновена пълна с вода ми каза доктора откриха ми я още в началото когато бях бременна,а преди това незнам дали съм я имала и от кога.когато бях бременна спадна с 1см и повече не е мръднала в момента мисля,че беше 4 на 5 см

Ани, консултирай се и с друг лекар.  Peace
Скоро ходила ли си на преглед, нараства ли кистата, спада ли, има ли застой?

# 16
Отиди при гинеколог, който оперира кисти и е опитен в ултразвуковата им диагностика. Лекарите от Майчин дом - 9 етаж са много добри и ще ти кажат с голяма сигурност каква е кистата и дали може изобщо има някакъв шанс изчезне без операция. Там правят и безкръвни операции с лапароскопия. Имам познати жени, на които лекарите там им спестиха ненужни операции, а също и познати лекувани безкрайно дълго от неизлечими без операция кисти.

# 17
  • Мнения: 513
 Peace Аз бих ти препоръчала да опиташ с хомеопатия при варненския хомеопат д-р Михайл Костадинов/ако искаш на лични ще ти дам адреса му/. Преди две години на една приятелка дъщеря й се върна от Германия /там беше на работа/по спешност с киста на яйчника  колокото кокоше яйце и силно възпаление  и бяха й изписали антибиотици да пие да премине възпалението , че да й правят операция, но на Варненския консулт им бяха препоръчали да откажат операцията защото става въпрос за 19 годишно  нераждало момиче, но им казали първо да изпият антибиотиците за 65 лв!!! Майката ме срещна и ме попита дали може с хомеопатия да се излекува и аз се обадих на д-р Костадинов, който каза , че може и още след обяд по спешност отидоха при него във Варна . Изписа някакви хомеопатични лекарства/но незная какви точно/ и след втората седмица кистата се пукнала и изтекло нещо/той ги предупредил за това/ и накрая на месеца преди да отидат на преглед казал да направят ехография и лекарката, която я правила отчела само възпаление!!!, а кистата вече липсвала. повторили във Варна ехографията резултата бир същия и тогава отишли на контролен преглед. Мисля, че още 1-2 месеца пи хомеопатични ,които доктора изписал и даже след 2 месеца замина на работа в Гърция. От тогава няма проблем.
 Ако искаш опитай, хомеопатичните са безвредни лекарства на билкова основа, а и Варна ти е наблизо.

# 18
  • Мнения: 1 529
Дино,какъв е този хормонален крем???

# 19
  • София
  • Мнения: 1 098
Казва се Муун Райз.  Продава се от фирма Аквасорс, но в него няма водорасли.

Изцяло на билкова основа е. Съдържа повече от 11 билкови екстракта, проучени и подбрани с цел увеличаване ефективността от обединението им. Основната съставка е див сладък картоф. Включени са  още  алое вера, жожоба, разклонена цимицифуга, сибирски жен-шен, лайка, дилянка, българска роза, ..... и т.н.

Разработен е от екип, сред който се откроява името на д-р Сузуки - известен американски лекар. За Европа се предлага от фирма Аквасорс.

Стимулира производството на собствен прогестерон. По този начин първо той е от естествен вид и второ няма предозиране. Натуропати и изследователи като д-р Сузуки твърдят, че хормони получени от естествени източници (фитохормони) биха могли да се използуват за естествено лечение при жени с менструални нарушения, болки по време на цикъла, проблеми в менопаузата. Съвременни научни изследвания показват, че успеха е растящ.

Ако това не стига, ще се ровя още.  Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 1 529
Относно крема,за кои проблеми може да се използва.Предполагама ,че на опаковката пише... Embarassed

# 21
  • Мнения: 9 095
аз редовно си правя такива кисти, 2 пъти Оргаметрил ми помогна наистина, сега съм с противозачатъчни и няма проблем, но е много важно да си спокойна, защото водните особено са на нервна почва Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 098
Относно крема,за кои проблеми може да се използва.Предполагама ,че на опаковката пише... Embarassed

Има малка брошурка, на която пише повече неща.
Препоръчна се за дисменорея, при хормонален дисбаланс и проблеми, за поликистозни яйчници, за ... и т.н. Става и за млади момичета и за по зряли жени, като профилрактика на остеопороза. Въобще свързан е с хормоналния баланс.

# 23
  • Мнения: 463
не съм компетентна по медицински въпроси, но ще си кажа личното мнение по темата - от няколко години направо имам чувството, че тече гинекологична кампания "всяка жена - с киста". всеки път, когато аз или моя приятелка отиде на гинеколог, той съобщава за кисти и необходимост от операция. в моя случай в началото повярвах, въпреки че се чувствах отлично. пих хормони, които имаха отвратителни странични ефекти. щяха да ми правят и операция. в крайна сметка, като потърсих второ експертно мнение (от един професор) се оказа, че съм пила лекарства заради несъществуваща киста. след цялата тази история не вярвам на гинеколозите - това с кистите за мен е просто бизнес. ако се чувствате добре, значи всичко ви е наред. между другото това не се е случвало само с мен, а и с други мои приятелки.

пък и в крайна сметка, нашите баби са раждали по 5 деца във времена, когато не е имало ултразвук, гинеколози и Жанин.

# 24
  • Мнения: 9 095
Еден, само да ти кажа, че има няколко вида кисти, нормално е всяка жена да има киста, но никоя не я усеща, защото те се пукат преди да ти дойде всеки месец, това са така наречените водни кисти, получават се много често от нерви, колкото и странно да звучи и също така от настинка и антибиотици, а бабите как са раждали, да нямало е такава техника, но аз мисля че и смъртността на новородените и родилките също е била по- висока, не че сега има някой застрахован Peace

# 25
  • Мнения: 463
Еден, само да ти кажа, че има няколко вида кисти, нормално е всяка жена да има киста, но никоя не я усеща, защото те се пукат преди да ти дойде всеки месец, това са така наречените водни кисти, получават се много често от нерви, колкото и странно да звучи и също така от настинка и антибиотици, а бабите как са раждали, да нямало е такава техника, но аз мисля че и смъртността на новородените и родилките също е била по- висока, не че сега има някой застрахован Peace

естествено.
просто исках да изкажа лично мнение, че напоследък е станало много модерна диагноза и като че ли се прекалява с нея. но то си мое мнение, аз не съм специалист.

# 26
  • Мнения: 9 095
ми модерно е, аз като гледам как се ходи масово с плитки дънки и къси блузки #Crazy, аз имах няколко пъти кисти и честно да ти кажа, видях ги при прегледа и бяха от антибиотици Peace, така че хич не се учудвам, дори когато търсрх информация за тях в интернет и там беше казано че всяка втора жена ги има, много от нас дори не разбират Hug

# 27
  • Мнения: 242
Как така ще се образуват кисти от антибиотици? Shocked Аз съм с диагноза поликистозни яйчници и вече ме тормозят и мъчат цели 2 години болки и ходене по лекарите! Разбирам, обаче, че това няма лечение и се чувствам зле, защото и дечица нямам, желание за секс също, а само болки, нерви и лутания по лекарски кабинети! Сега ми назначиха Оргаметрил за 7 дена, докато ми дойде мензиса и росле противозачатъчни Ясмин, които ме стресират само като им чета страничните ефекти! Докторът ми каза, че ще ги пия цели 6 месеца тези противозачатъчни и след това ще пия разни стимуланти и ще правя опити за бебе!

# 28
  • Мнения: 513
Как така ще се образуват кисти от антибиотици? Shocked Аз съм с диагноза поликистозни яйчници и вече ме тормозят и мъчат цели 2 години болки и ходене по лекарите! Разбирам, обаче, че това няма лечение и се чувствам зле, защото и дечица нямам, желание за секс също, а само болки, нерви и лутания по лекарски кабинети! Сега ми назначиха Оргаметрил за 7 дена, докато ми дойде мензиса и росле противозачатъчни Ясмин, които ме стресират само като им чета страничните ефекти! Докторът ми каза, че ще ги пия цели 6 месеца тези противозачатъчни и след това ще пия разни стимуланти и ще правя опити за бебе!

По-горе бях писала-опитай да се полекуваш  с хомеопатия, дето се казва  - ако не  ти помогне, поне няма да ти навреди, но определено мисля , че ща ти помогне защото и аз самата съм си оправяла гинекологичен проблем с хомеопатия, който "традиционната" медицина въпреки многото лекарства не можа да оправи.

# 29
  • Мнения: 812
Най добрият лек против кисти е да забременеете.Ако не се махне кистата по време на бременноста се прави секцио и кистата се отстранява.С един кършум 2 заека. Hug

Общи условия

Активация на акаунт