Защо пушат децата?

  • 28 476
  • 218
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: X
Vervam, на колко твои деца си спечелила уважението?

# 136
  • Мнения: 4 871

Добре,забранете му и му кажете да не пробва никога.Нека си пуши в разни приятелчета всякакви отрови в неограничено количество.
Какво мислите,че правят децата,когато им се забрани-отиват и го правят тайно,без родителски контрол,което е по-лошо.
Не съм казала да се дрогирате с децата си.Ставаше дума за едно наргиле.
Единствено можете да спечелите уважението на тинейджъра и да се вслушва малко повече в думите ви за напред.
Но,както искате,всеки си носи глава на раменете и търпи последствията от действията си Simple Smile
Брей, как си го написала! Някаква тъпа форумка смее да ми оспорва великите съвети.

Просто за едно никакво ти наргиле става въпрос. Ама не е там работата, Вервам.

# 137
  • Мнения: 5 059
Добре,казах-всеки си знае.Не ви давам нареждания как да си гледате децата.
Ако можеш да извлечеш някаква полза от написаното ,направи го,ако не,подмини и не критикувай.Благодаря!

Уишмастер-на 2 Simple Smile

# 138
  • Мнения: X
Две твои? Или две чужди?

# 139
  • София
  • Мнения: 38 535
Аз не съм забранявала всъщност. Просто си говорим. За моя опит, за моите приятели. Ей го, оня ден още един разбрах, че е умрял. Двама- трима нямат деца. Такива неща, от живота.

# 140
  • Мнения: 5 059
Две твои? Или две чужди?

Мои.Няма да ти обяснявам живота си на дълго и на широко.
Децата,за които говоря определено не са чужди.
И аз винаги съм била с мисленето- да бе да,ще му угаждам аз на глупостите на един тинейджър и си изпатих от това.
както казах,споделям опит,вие си преценявате.
Успех!Гледането на тинейджър не е лесна работа. Simple Smile

# 141
  • Мнения: 4 871
Да подмина и да не критикувам викаш. Хм, виждам нещо нередно и по-добре ще е да си затворя очите и да подмина, а?
Не се прави така, ако искаш нещо да се промени.

# 142
  • Мнения: 5 059
Да подмина и да не критикувам викаш. Хм, виждам нещо нередно и по-добре ще е да си затворя очите и да подмина, а?
Не се прави така, ако искаш нещо да се промени.

Промени го.Както казах-желая ви успех. Simple Smile

# 143
  • Мнения: X
Именно. Не е нужно нито да се забранява, нито да се друсаме с децата си. Нормален разговор често върши добра работа. Нагледният пример върши още по-добра работа.

Vervam, кога успя с твоите? Доскоро пишеше, че си на 29 години и с твоя приятел не успявате за си направите бебе, а сега вече на две твои деца-тийнейджъри спечели уважението. Бравос!

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И за мен това със съвместното опитване е пълна глупост. Собствени деца нямам, но точно крайно негативното отношение на родителите ми към употребата на цигари, алкохол и наркотици ме спря да си правя експерименти с разни субстанции в тийн годините. Все пак не ми се навличаха разни разправии на главата. А и основната цел нали все пак е младежът като цяло да не употребява, а не просто да си набави качествена стока?!

# 145
  • Мнения: 5 059
Именно. Не е нужно нито да се забранява, нито да се друсаме с децата си. Нормален разговор често върши добра работа. Нагледният пример върши още по-добра работа.

Vervam, кога успя с твоите? Доскоро пишеше, че си на 29 години и с твоя приятел не успявате за си направите бебе, а сега вече на две твои деца-тийнейджъри спечели уважението. Бравос!

Казах вече-разбор на живота ми няма да давам.
Ти си никой,за да ти се обяснявам ,нали знаеш? Simple Smile


Не съм казала да се подкрепят наркотиците,но ако,например, детето ви МНОГОКРАТНО говори за наргиле,как съучениците му пушат ,как знае,че е вредно,но иска поне да пробва.И след говоренето,детето все още има желание за това,какво ще направите?
Когато не получава подкрепа от вас за нещата,които явно са му важни,тогава ще я потърси другаде.Ако вас това ви урежда-ок,никой не ви съди Simple Smile
И аз винаги съм си мислила,че личния пример е достатъчен и че говоренето със сигурност ще предотврати бъдещи прояви,но се оказа,че не винаги е така.И понякога е по-добре да си с децата си в пътя,който имат да изминат,отколкото срещу тях(защото те така го виждат).

# 146
  • Мнения: 7 325

Ако детето ви прояви желание да пробва,не му се карайте,идете с него и пробвайте заедно един път.Нека види подкрепата ви и да знае,че има родител,който е до него във всяка ситуация.

Едно е детето да има подкрепата на родителя, съвсем друго е родителят да е съучастник във всичките ..... глупости. Изобщо не е нужно да пуша наргиле/трева или каквото там е модерно за да покажа на детето си, че може да разчита на мен.
Синът ми е имал приятели с либерални родители. Изказваше се доста крайно за тях ( родителите ). Децата имат нужда от родител-авторитет, не родител-палячо. Второто може да доведе до непоправими вреди.  

# 147
  • Мнения: 4 871
Уиш, знай си, че си никой и няма да ти се обяснява 😁😁 и без критики, моля. Тя те нарича никой, но ти подмини и не се обаждай. 😂

# 148
  • Мнения: 5 059
Уиш, знай си, че си никой и няма да ти се обяснява 😁😁 и без критики, моля. Тя те нарича никой, но ти подмини и не се обаждай. 😂

Да,тя е никой за мен-един образ в компютъра,един профил ,виртуален човек,на който не дължа обяснения.


Ако детето ви прояви желание да пробва,не му се карайте,идете с него и пробвайте заедно един път.Нека види подкрепата ви и да знае,че има родител,който е до него във всяка ситуация.

Едно е детето да има подкрепата на родителя, съвсем друго е родителят да е съучастник във всичките ..... глупости. Изобщо не е нужно да пуша наргиле/трева или каквото там е модерно за да покажа на детето си, че може да разчита на мен.
Синът ми е имал приятели с либерални родители. Изказваше се доста крайно за тях ( родителите ). Децата имат нужда от родител-авторитет, не родител-палячо. Второто може да доведе до непоправими вреди. 


За това казах ЕДНО наргиле.Не съм казала родителите да ходят по купони с децата си.
Съгласна съм с теб,само дето родител авторитет и родител диктатор доста често се бъркат .

# 149
  • Мнения: X
Vervam, когато някой влиза във форум и доброволно участва в тема, обикновено задава въпроси и отговаря на такива. Нарича се дискусия. Не е отчет и разбор на живота ни. Обикновено знанието за това се придобива в първите седем години, ако е имало родители, които да са способни да дадат нещо на децата си относно тези първи седем. Ако са липсвали адекватни родители, които да дадат поне минимум добро възпитание, или човекът е чукундур, хванат от гората, той не успява да влезе в нормална дискусия, а се дръвчи като напушен идиот насред селския мегдан.

Общи условия

Активация на акаунт