Дали постъпвам правилно?

  • 2 334
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
The Sun благодаяря ти за успокоението  bouquet
Дори и с прости думи ми даваш успокоение.Защо съм такова говедо и така се тормозя Sad

Защото е нормално;
защото искаме най-добро за дечицата си;
защото се опитваме да мислим и вместо тях, а не винаги е сигурно, че го правим най-добре Laughing
Аз не мога да дам съвет, защото Гери все още не съм я пуснала на ясла, но съм 100% сигурна, че и аз ще съм като теб...като знам как бях с гледачката - цял ден все едно някой ме бе хнавал за гърлото и ме душеше Cry Wink. Но ти си имаш и свекърва, а още повече и това майче за което говориш - веднъж тя ще ти помогне, веднъж ти на нея и така - такъв е живота. Така, че спокойно, не си сама Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Спокойно! Моята също тръгна на ясла на 1 г, и 3 м. Имах известно време угризения.. е, мина ми! Няма страшно. Толкова малки деца се справят по-лесно с яслата! Успех! Помисли си в някои държави децата на 6 м. ги дават в детски заведения...

# 17
  • на североизток
  • Мнения: 285
Не се тревожи - всичко ще е наред.Мисля си, че колкото по - малко е детето - толкова по - лесно свиква.Знам, че не ти е лесно.Но всички минаваме по този път Grinning.Мисли си, че вече имаш едно пораснало момиченце, което малко по малко ще става все по - самостоятелно.
Сигурна съм, че ще се справите чудесно  bouquet

# 18
  • Мнения: 49
И аз я дадох моята на 1г. и 4 м., като са по-малки децата по-лесно и бързо свикват с новото.
Ади въобще не е плакала, само първата седмица имаше 1-2 пъти леки проплаквания като я оставях,
но щом влизаше в групата веднага се захласваше по нещо. Много добре се адаптира и много й харесва
да е там - оставям я и я взимам с усмивка.
Сигурна съм, че и на твоята сладурана ще й хареса да си играе с дечицата, с играчките и ще й е много по-интересно, отколкото вкъщи.

# 19
  • Мнения: 515
И на нас ни предстои през есента. (на 2.,2 г)Поуспокоява ме само факта, че ще е сред деца. Вече много й липсват (като види една реклама за клона на банка... - почва да вика "дитата'-'децата"- да бяга из хола и да се смее.) Като отидем на пързалката и пясъка и е стрела към тях. Повечето са по-големи, но...

Също ми изплува нещо, не знам къде съм го чела -"Не е важно колко време прекарвате с децата си - важното е малкото време с тях да мине "качествено"."

# 20
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Няма нищо по-естествено от това да имаш такива угризения .
Не че са основателни, но са нормални. Били сте си все заедно с детето и сега се чустваш че го изоставяш. Много майки се чустват така в началото дори когато се адаптира добре и бързо.
Обичаш си го детето и си добра майка. /Майките дето не се косят също са добри, но нали трябва да се подкрепи правилото с изключение/
Ние се да дадохме на 1г 10 мес. Последния влак преди 2рата година и моето почване на работа.
При разходките покрай яслата му показвах децата, как играят, колко е весело и как ще ходи да играе с играчките им и той като порасне още малко. Не се чустваше зарязано детето. не искаше да го оставям понякога, но и често не искаше да го вземам.
Вземи я след час - два първия път, после до обед и т.н. Персонала ще ти каже кога е готово за цял ден детето.

Понякога им харесва да са последни - всички играчки все за тях, цялото внимание - пак само за твоята принцеса. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 410
Ох,вдъхвате му кураж,но гадното чуство све там си стои,в стомаха ми на буца smile3518
Виждам,че вашите дечица са били по големи,когато са тръгнали на ясла,а моята фарфалачка ще е само на годинка и един месец.Тя дори няма все още да рабира всичко или да може да си каже каква и е "болежката".Може би заради това се тревожа толкова,защото ще е толкова мъничка newsm45

# 22
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Мила, като е по-мъничка по-бързо ще свикне Wink.....пък и персонала много се радва на по-мъничките дечица Heart Eyes.....

# 23
  • Мнения: 1 400
Не се тревожи!
Твоята принцеса ще е любимката на лелките, а и ще има тоооолкова други дечица с които да си играе!!!
Знам,че ти е тежко, но се опитвай да не го показваш пред детенце - усещат като котета и става по-лошо.: мама е тъжна, нещо не е както трябва тука.....уааааааааааа!!!  Hug
Затова - с бобра стъпка и усмивка на уста прекрачете прага на първото в живота на детето учебно заведение  bowuu
УСПЕХ!!!  Hug

# 24
  • Мнения: 410
Благодаря ти alisa97
Пред детенце се сдържам винаги,не искам да си трупам нервите и безпокойството върху нея Naughty,аз по принцип не ги трупам на никой,а си ги държа в себс и,което не е много добре,ама като няма на кой да ги излея Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 1 400
.....ама като няма на кой да ги излея Crossing Arms
Е, ами я виж колко маймуни сме на тоя клон!  Hug Нали сме затова - да си споделяме и да си помагаме .

# 26
  • Мнения: 636
 Щом се налага да тръгнеш на работа, изобщо недей да се косиш. Ако имаше избор, щеше да е другояче.  Аз мисля, че детето си е най-добре при мама, но ако се налагаше да тръгна на работа, просто щях да я дам - яслите са за деца над 10 месеца, значи, нормално е да дадеш своето там. Много хора го правят, защото няма как.  Перфектни родители няма, защото животът не е перфектен. Затова Уиникот е въвел понятието "достатъчно добра майка", каквато сигурно си и ти за своето дете. Успех и бърза адаптация!

# 27
  • Мнения: 410
.....ама като няма на кой да ги излея Crossing Arms
Е, ами я виж колко маймуни сме на тоя клон!  Hug Нали сме затова - да си споделяме и да си помагаме .

Не обичам да ангажирвам хората с моите проблеми,но специално за това,дойде ми в повечко и наистина исках да споделя с някого.Единствените хора които биха ме разбрали сте вие мамчета Hug защото сте го преживели.

# 28
  • Мнения: 1 311
И сина ми тръгна на ясла точно на годинка. Поради същите причини като при теб. И аз имах много угризения, но на него ме харесваше там. Има много деца, тича, скача, дивее ...

С две думи - аз съм за!

# 29
  • Мнения: 396
Дадох Дари на година и 3 месеца и не съжалявам Няма нищо по-хубаво за детето от това да общува със себеподобни
Ти я обичаш значи си добра майка Трябва да работиш за да и осигуриш по-добър живот
Всичко което правиш е за нея не виждам защо се притесняваш
Успех
Подкрепям това мнение Peace!!Ако имах работа,щях да постъпя като теб  bouquet!!!Не се притеснявай ще се адаптира и ще и бъде забавно!

Общи условия

Активация на акаунт