Проблеми в детската градина

  • 13 128
  • 164
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9
Моите наблюдения са,че се грижат за спокойните и послушни деца,тези които не слушат или реват се оставят на произвола,а дори знам случаи да се наказват сами в други стаи.

Разбира се познавам и страхотни госпожи,които са отдадени на работата си и за всяко дете имат подход.Децата ги обичат и цари мир и спокойствие.За съжаление са ми далеч.

Напълно съм съгласна!
В групата на синът ми една от лелките е от "лошите", които викат, обиждат и удрят децата.НО не всички деца. Държи се така с агресивните, разглезени деца. Под глезени имам предвид: взимат играчки от другите деца, удряйки ги, защото те искат тази играчка сега, а щом я искат трябва да я получат, изсипват храната си на пода/или плюят на пода и казват на персонала, че за това им се плаща - да чистят, когато реши да ги прегърне някой децата им казват, че ще ги вмиришат на евтин парфюм(става въпрос за първа група- 3 годишни!). Имам още много такива примери, но ще излезе, че защитавам нейните методи, което не е така. Аз и синът ми проблеми с нея нямаме - той я търси, прибирала съм го с червило по бузите от целувки, и вкъщи говори само хубави неща за нея(казва си кой е ударила, или на кой как се е карала, но въпреки това твърди, че е добричка и иска утре пак да иде при нея).И то без да съм говорила с нея, или да я подкупвам по някакъв начин. явно наистина харесват по-кротките деца.
Разбира се, че имам едно наум, но в момента ме притесняват повече госпожите и съмненията ми относно някоя тях( не мога да разбера добре какво става, защото по някакъв начин са го накарали да мълчи- сякаш не чува въпросите ми и гледа надолу).

# 76
  • Мнения: X
Абсурд е 3 годишни да говорят посочените от Вас неща и не знам коя нормална майка изобщо може да приеме, че подобна „справедливост” защитава нейното дете.

# 77
  • Мнения: 5 259
В групата на синът ми една от лелките е от "лошите", които викат, обиждат и удрят децата.НО не всички деца. Държи се така с агресивните, разглезени деца.
Няма такова нещо като разглезени деца. Децата се държат според ситуацията и според човека отсреща. Естествено и според възрастта си.
Да си дърпат играчките и да искат нещо веднага, е типична характеристика за развитието на нервната система на тригодишните. Една учителка би трябвало да го знае.
Разсипването на храната може да бъде провокирано от най-различни и много неща. Не е редно учителките да си обясняват мотивите за действията на толкова малки деца с типични за много по-големите.
Ако с едно дете се държат добре, то е в дружелюбна среда, не се чувства застрашено и нападано, то също ще отвръща с добро. Дори вкъщи да го глезят.
Работата на учителките е да създадат такава среда за децата и да насърчават положителните им прояви. С крясъци, обиди и шамари много се отдалечават от тази цел.

# 78
  • Мнения: 540
В групата на синът ми една от лелките е от "лошите", които викат, обиждат и удрят децата.НО не всички деца. Държи се така с агресивните, разглезени деца.
Няма такова нещо като разглезени деца. Децата се държат според ситуацията и според човека отсреща. Естествено и според възрастта си.
Да си дърпат играчките и да искат нещо веднага, е типична характеристика за развитието на нервната система на тригодишните. Една учителка би трябвало да го знае.
Разсипването на храната може да бъде провокирано от най-различни и много неща. Не е редно учителките да си обясняват мотивите за действията на толкова малки деца с типични за много по-големите.
Ако с едно дете се държат добре, то е в дружелюбна среда, не се чувства застрашено и нападано, то също ще отвръща с добро. Дори вкъщи да го глезят.
Работата на учителките е да създадат такава среда за децата и да насърчават положителните им прояви. С крясъци, обиди и шамари много се отдалечават от тази цел.





Ако имахте щастието за един месец да влезнете да поработите в ДГ щяхте да видите много неща и най вече какви бисери се редят от децата .... ooooh!..И знаете ли къде е проблема че когато се каже на родителите какво правят техните възпитани деца те се нахвърлят срещу персонала .Само че вкъщи се отглеждат по 1 максимум 2 а там Дг 27,-30 деца  е  вие как смятате че 1 учителка и 1 пом.възпитателк  може да ги надвика ..Трябва д  започнем да аботим съвместно и когато  има проблем не да си защитаваме децата а да се говори с тях ако се налага и наказания ....само така ще се постигнат резултати... Peace

# 79
  • Мнения: 5 259
Всъщност работила съм с деца точно на възраст 3-4 години и образованието ми е педагодическо, така че не съдя само по своите деца, а съвсем от опит говоря.
Учителката не трябва да надвиква децата.
Проблемът е, че в група с една учителка и 27-30 деца нещата много лесно излизат от контрол... Просто не е редно да има толкова деца на учител, това не знам къде го има в света изобщо.

# 80
  • Мнения: 1 565
Дете на три да използва думи като евтин парфюм и да казва че за това им се плаща му е малко абсурдно и като цяло в във възраст ,когато са още в дц . Иначе със сигурност има и доста разглезени деца ,при който и най - търпеливия човек ще се изпусни и ще го шамароса ,но това не е ли характерно по към 5-6 годишните деца .Дете на 3 години колко да е разглезено .?

# 81
  • Мнения: 1 565
Всъщност работила съм с деца точно на възраст 3-4 години и образованието ми е педагодическо, така че не съдя само по своите деца, а съвсем от опит говоря.
Учителката не трябва да надвиква децата.
Проблемът е, че в група с една учителка и 27-30 деца нещата много лесно излизат от контрол... Просто не е редно да има толкова деца на учител, това не знам къде го има в света изобщо.
И аз това съм се чудела как ги събират колкото много деца на едно място и как две максимум 3 лели се справят .Няма начин  .Как да им харесва на децата да ходят на градина като няма кой да ги контролира непрекъснато . Една ще хапе ,други ще скубе ,трето ще удря ,четвърто ще плуе ,и т ,н .Едва ли лелите могат да се разкъсат и да огрея на всякъде.  А къде и да имат време да успокояват някое детенце , което е за първи ден на градина .

# 82
  • Мнения: 5 259
Да, абсолютно невъзможна е адекватната грижа при това съотношение и учителките правят каквото могат за най-належащите проблеми, останалите си стоят нерешени и се трупат.
Накрая си изпускат нервите и пляскат и крещят, което никак не е добре.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 25 242
изсипват храната си на пода/или плюят на пода и казват на персонала, че за това им се плаща - да чистят, когато реши да ги прегърне някой децата им казват, че ще ги вмиришат на евтин парфюм(става въпрос за първа група- 3 годишни!)
Ъ???? Това ме втрещи, честно. Представям си какви са им родителите, на тези учители и възпитатели, които имат в групите си подобни съкровища мога само да им съчувствам. Как се възпитава подобно Нещо, подплатено с такива разбирания у дома?
п.п. хич не мисля, че е невероятно тригодишно да ги реди такива. Не че допускам, че има идея какво приказва точно, но нали ви е ясно, че попиват всичко? Ако това чува вкъщи, това приказва и в градината. Ако мама му е казала "уууу, вониш на евтин парфюм" що да не го повтори?

# 84
  • Мнения: 6 562
такива тригодишни деца има, че могат да вгорчат живота на всеки спокоен и уравновесен човек, който (дори) има подходящата настройка за работа с деца. във всяка група има поне по едно-две такива, които винаги смущават реда, агресивни са спрямо останалите и най-общи (и доста меко) за тях казват, че нямат социални умения. заради тях пати и персоналът, и останалите деца.
напълно ги разбирам лелите защо изтрещяват и се държат неадекватно. имала съм възможност да постоя в държавна ясла няколко дни. майка съм, не е като да не съм виждала деца, но направо се втрещих от лудницата, в която работят тези хора, и от уменията им да сдържат нервите си. аз бих се разкрещяла след максимум час, лелите устискват в най-лошия случай до обяд, когато децата трябва да лягат.

# 85
  • Мнения: 1 634
...тя се смотолеви, че какичката от детската градина е удряла, друго не иска да ми каже..!!!!!!!
....

Всъщност стана ли ясно коя е агресивната "какичка"?
Може да е някое по-голямо дете от групата.
Всъщност тригодишните деца са продукт на родителите си. Както са ги научили да се държат, така ще постъпват с околните.
Може и да изглежда невероятно едно дете на такава възраст да говори за личните му права и задълженията на околните към особата му, ама е факт. Агресията му е нещо напълно нормално у дома и шамарите, които раздава на всеки, който не му танцува по гайдата, също се приемат за нормални от любящите го родители.
Учителките са живи хора и въпреки, че всички очакват от тях да са слънце за всички деца, то имайте милост към тях и не очаквайте да изпаднат във възторг от такива сцени.

Само си помислете : агресивен тригодишен "любимец" напада вашето дете.
Ако учителката накаже "любимеца", то майка му тутакси ще се появи тук и ще засипе с хули лошата лелка, която е лишила от права детето ѝ.
Вие ще се появите с оплакване, че същата тази лелка е допуснала друго дете да нарани вашето.
Контрата е винаги в "лелката" и никога в родителите...

# 86
  • Мнения: X
Навсякъде се случва да се разменят удари от децата. Но, когато родителят има доверие в институцията и учителите, през главата му никога няма да мине мисъл, че детето е удряно от голям човек. Имаме ли такова доверие - нямаме. Получаваме ли нормална обратна връзка от персонала в градините - най-често не! Е какво да си мислим тогава, за Бога, че там работят само Деви Марии?

# 87
  • Мнения: 5 259
Само си помислете : агресивен тригодишен "любимец" напада вашето дете.
Ако учителката накаже "любимеца", то майка му тутакси ще се появи тук и ще засипе с хули лошата лелка, която е лишила от права детето ѝ.
Вие ще се появите с оплакване, че същата тази лелка е допуснала друго дете да нарани вашето.
Контрата е винаги в "лелката" и никога в родителите...

А учителката не е ли там, за да не допуска такива неща да се случват? Ако разчитаме само на домашното възпитание, получено от родителите,  то излиза, че можем да оставим децата и сами, за какво им е лелка? Нали отговорността за начина, по който се държат в градината, е на родителите им и как са ги възпитали?

# 88
  • Мнения: 566
Изобщо не е вярно, че на 2 по-лесно се адаптират и не се борят да получат каквото искат. Има такива двегодишни инатчета, които по земята ще се търкалят и ще реват до повръщане, за да стане каквото искат. И напротив, на 3 вече може да се разговаря с тях и да им се обясни, те могат също да преговарят и има много по-голям набор от възможности за взаимодействие с тригодишно дете, отколкото с двегодишно.
На три вече много се интересуват от наличието на други деца, с които да играят и могат да бъдат привлечени от това, докато на две все още най-важното е да имат възрастния за себе си, за да се чувства сигурни. Взаимоотношенията между двегодишните деца са по-скоро на основата на конкуренцията за играчки, докато при тригодишните е съвместната игра. Разликата е огромна. Двегодишното не е задължително да приеме другите деца за плюс, може да ги приеме за минус, защото ще му вземат играчките и ще окупират вниманието на учителката.

Адаптацията зависи от няколко неща - какво представлява мястото, на което детето отива, дали му харесва, дали учителките подхождат с разбиране към чувствата му, дали вижда, че може да разчита на тях да му защитят интересите или точно обратното. Второто е дали е готово да приеме, че ежедневието му от сега нататък ще е различно, дали е настроено положително към промяната или предпочита познатото пред непознатото. И трето - степента на емоционална независимост.
Много разумно и обективно мнение. Аз съм работила с деца и потвърждавам, че всичко  е много индивидуално. Моите наблюдения са, че много глезените деца по - трудно се адаптират. Подхода на персонала обикновено е еднакъв към всички деца. Просто някои деца от истерии и лиготии изчерпват търпението и на най - добронамерена и търпелив педагог. Затова моят съвет е - родители,възпитавайте децата си, не само ги глезете.

# 89
  • Мнения: X
Ако привързаността към родителя е глезотия и лиготия, ок. Аз не бих го нарекла така.

Общи условия

Активация на акаунт